Мінімальна зарплата вчителя поступово зросте до 3-х мінімальних

Новий закон передбачає встановлення мінімального окладу на рівні трьох мінімальних зарплат

Мінімальна зарплата вчителя поступово зросте до 3-х мінімальних

Новий закон «Про освіту» передбачає встановлення мінімального окладу вчителів на рівні трьох мінімальних заробітних плат, що станом на вересень 2017 року складає 9600 грн, але зарплати зростатимуть поступово. Про це розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич, повідомляє Укрінформ.

Вона нагадала, що у внесеному урядом до парламенту варіанті законопроекту «Про освіту» планувалося встановити мінімальний окладу для вчителів на рівні трьох мінімальних заробітних плат, які на той момент дорівнювали прожитковому мінімуму.

«Коли мінімальну зарплату відв'язали від мінімального прожиткового мінімуму й вона стала вдвічі вища від мінімального прожиткового мінімуму, було прийнято рішення в усіх законах замінити мінімальну заробітну плату мінімальним прожитковим мінімумом», - зауважила Гриневич.

Вона додала, що профільний Комітет Верховної Ради вніс поправку, визначивши, що мінімальна зарплата для вчителя встановлюватиметься на рівні чотирьох прожиткових мінімумів.

«Під час розгляду у Верховній Раді була поставлена на підтвердження поправка Комітету про чотири мінімальні прожиткові мінімуми, і під неї не знайшлося в залі достатньої кількості голосів. Таким чином... ми повертаємося до попередньої редакції - три мінімальні заробітні плати», - пояснила вона.

Міністр додала, що для встановлення найменшого окладу вчителя на рівні 9600 гривень із держбюджету необхідно виділити 120 млрд грн, тому буде розроблено план такого підвищення і механізм, щоб рівень зарплати також відповідав і якості викладання.

«Ми при підготовці закону про загальну середню освіту будемо виписувати механізми оплати роботи вчителя», - поінформувала Гриневич.

Освіта.ua
06.09.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Lora Larisa
Чи стосуватиметься підвищення зарплати педаговів дошкільних навчальних закладів, яких, коли справа доходить до оплати праці не вважають за педагогів і ніхто не зважає, що в дитячих садках теж працюють люди з вищими освітами, категоріями, педагогічними надбаннями, несуть відповідальність за життя і здоровя дітей і робочий тиждень мають 30 годин? Чи в дошкільних закладах педагогами стають лише на перевірках, поданнях звітів, атестаціях та різноманітних вказівках? Люблю свою професію, у нас в колективі творчі та креативні люди, які всю душу віддають діткам, комфорту їхнього перебування в закладі, але праця ця не цінується державою. Нехай в шанованому Міністерстві не забувають, що дітки до школи ідуть не з пелюшок, а дитячого садка, де працюють ПЕДАГОГИ.
Tania Savchuk
вчителів... а вихователі, керівники гуртків, вихователі гпд мають заробляти трохи більше від нянічок(((
вчитель
у школі можлива висока заплата, якщо 25 годин, класне керівництво, вища категорія, старший вчитель. А на 18 годин і з 2 категорією це і 4 тис немає. Політики - брехливі , коли ви звикнете.
анна
блин честное слово уже надоели эти повышения учителям а как же остальные отрасли. если бы они давали такие знание как пологаются то еще бы куда не шло а так простите. дети практически 70-80 % занимаются самостоятельной работой и платить учителям такие з/платы. да я бы наоборот уменьшила бы их.
Олександр
Для анна: Ваші діти у Ваших же руках! Тому те, що вчитель не приділяє достатньої уваги - також Ваш клопіт, а самостійна робота зажди була і буде визначальною.
Мирослава
Для анна: А ви прийдіть у школу і проведіть один -два урок,попрацюйте один день у школі і побачите як це "легко" а робочий день вчителя уроками не закінчується, вечорами підготовка до уроків на наступний день.І ще, дати знання дітям НЕ МОЖЛИВО ,знання добуваються працею,старанням,наполегливістю.Можна привести коня до води,а примусити пити воду НЕ МОЖНА,якщо він не хоче!!!!А по-друге ,скоро у школі не буде кому працювати,бо молодь не хоче йти працювати вчителем.Зараз у школах купа вакансій ,або пороздавали уроки, аби читалися
вчитель з "високою" зарплатою
вибачте, вчителі нянькаються з дітьми більше, ніж власні батьки, і хочете щоб за "безплатно". хочу, щоб і в сусіда корова здохла, так?
Коментувати
Леонид
Учителя, учителя. Зато я в ВУЗе на должности доцента получаю как уборщица(Только та приходит в университет один раз с утра и ей не нужно делать УМКД и прочую документацию к аккредитациям). Спасибо министр Гриневич!
Larisa Mikhalhenko
А чому ж за вихователів забувають? Протягом року вчителям піднімають зарплати, а про вихователів зовсім забули. Адже ми також - працівники освіти ( я навчалася в педучилищі, закінчила з відзнакою педагогічний університет) і вчимо дітей. Проте, про підняття зарплати лише мріємо. Але на дві тисячі не проживеш і не виховаєш дитину ( а в мене їх 2). Технічний персонал отримує зарплату, як і ми.Вимоги до роботи вихователя з кожним роком зростають, а оплата праці залишається незмінною. В нашому дошкільному закладі за 1.5 місяці звільнилось 3 вихователі, зараз працюю одна. Молодь не йде працювати, бо малі зарплати...Починаються часи, коли буде соромно казати, що ти - вихователь. Працюю вихователем 25 років,віддаю улюбленій справі основну частину свого часу! І тому хочеться, щоб кожна справа оцінювалася гідно!
Максим Суворов
Обіцянка - цяцянка, а дурникам радість. Хоча таких на сайті катма, але в реальному житті вистачає. Далекоглядною метою обіцяного підвищення зарплати є те, що за півтора року відбудуться президентські перегони. Виборчі дільниці знаходяться при навчальних закладах, а членами виборчих комісій стануть педагоги. Тому їх наполегливо будуть заохочувати, з перспективою допомогти визначити «правильного», для нинішніх бариг, президента. Шоколадному королю сподобалось махати булавою і примножувати свої мільярдні статки.
вчитель
Для Максим Суворов: у нашому селі (5 тис. жителів) у виборчих дільницях не сидять учителі, в основному медпрацвники, безробітні, сільрада.
Коментувати
дайбоженашомутелятівовказ'їсти
Як виконуються закони, ми вже бачили. Всім відома 52 стаття про зарплату вчителя на рівні середньої в промисловості. І ШО?
Dil
Надеюсь, это повышение будут делать за счет увеличения нагрузки и сокращения некомпетентных педагогов.
unforgiven
Як депутатам, так Гройцман підвищив відразу із 6 до 17,5 тис. грн. А вчителі повинні чекати роками. Ось така справедливість.
cos
Як тільки підвищать зарплати, так зразу ціни рвануть ввeрх. Кращe змeншіть ціни на продукти харчування та на комунальні послуги в кілька разів. Тоді будeмо жити кращe.
таки щось роблять
Може мій коментар Л. Гриневи несподобається. Але вже в нашій країні існувала одна автономія %Крим%. Може це і не така хороша ідея з автономіями ВНЗ, шкіл, ПТУ і т.д.
коля
прийняли закон и зразу його порушили. країна чудес і правового нігілізму
Інна
Я - жертва освіти. Бо маю ставку бакалавра. Як прожити! Чи цього не помічають в МОНі?
Сергій
Шановна, пані міністре! Як би ви розпорядились тарифним розрядом вчителя бакалавра в 2900? Че менш ніж в прибиральниці! Чудово!!!
Алоха
Педагоги найбільші корупціонери, і на мінімальну заробітну плату не відробляють. І нічого скаржиться, якщо на цей час більшість отримує більше 10 000... немає слів.... одні ....
Світлана
Для Алоха: А де це такі зарплати???????? У мене півтори ставки і я не маю і шести на першій категоріїї навіть з класним керівництвом....
Тома
25 років стажу, 19 годин, класне керівництво, 1 категорія - 4,5 тис. Де та більшість, де ті десять тисяч(((
Олена
Погоджуюсь. 2 категорія, 1,5 ставки, класне керівництво, купа додаткових обов’язків,які не оплачуються,- отримаю приблизно 4тис. Напевно тільки далека від реаліїв людина вірить,що в школі можно отримувати 10.000.
Коментувати
Zhenya Voznyuk
Зарплата яка була така і є..змін не було..принаймні у нас в закладі
Читач
Щиро дякую за турботу про учителів. Сподіваюся, що у вересні 2017 року справді отримаю 9600.
****
Для Читач: Така зарплата буде у 2025 році
вчитель
І при цьому мінімалка буде 12000
Коментувати
траля-ля
"Свежо предание да верится с трудом"? Вже оскома від обіцянок.
Сільська вчителька
Щоб ви так жили! Не підвищуєте зарплату, то не робіть "імідж" вчителям. Досить уже нас принижувати: обіцяне підвищення з травня не зробили, а що там далі буде можна тільки здогадуватись. Освіту "піднімуть" хіба що сьогднішні студенти-трієчники, бо розумні діти опановувати вчительську зарплату і заробляти копієчки від держави не хочуть"