Заробітна плата вчителя, який має диплом бакалавра

На рівні якого розряду встановлюється ставка заробітної плати вчителю-бакалавру

Заробітна плата вчителя, який має диплом бакалавра

На рівні якого тарифного розряду встановлюється ставка заробітної плати вчителеві, який має диплом бакалавра? Відповідає Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 974 «Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298» посадові оклади та ставки заробітної плати педагогічних працівників усіх закладів та установ освіти, які фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, підвищено на два тарифні розряди.

Згідно з пунктом 2 постанови підвищення посадових окладів педагогічних працівників навчальних закладів, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, відбулося з 1 січня 2017 року.

Відповідно до абзацу другого цього пункту підвищення посадових окладів педагогічних працівників усіх інших закладів та установ освіти, які фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, здійснюється з 1 вересня 2017 року.

Згідно з Додатком 6 до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557  з 1 січня 2017 року вчителям без кваліфікаційної категорії ставки заробітної плати встановлюються на рівні 10-11 тарифних розрядів.

У виносці до Додатку 6 з позначкою ** передбачено, що фахівцям, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра (до введення в дію Закону України «Про освіту» - вищу освіту), установлюється 9 тарифний розряд, а тим, які не мають освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста (до введення в дію Закону України «Про освіту» - середньої спеціальної освіти), установлюється 8 тарифний розряд.

Тому з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України № 974 підвищена на два тарифні розряди ставка заробітної плати, а саме на рівні 11 тарифного розряду, обов’язково встановлюється вчителям, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра (до введення в дію Закону України «Про освіту» - вищу освіту).

Вчителям, які мають освітній ступінь бакалавра, а також молодшого спеціаліста ставка заробітної плати може бути встановлена як на рівні 10, так і 11 тарифних розрядів. Кваліфікаційна категорія має бути присвоєна лише після отримання повної вищої освіти, тобто магістерського рівня.

Невідповідність наказу Міністерства освіти і науки України 20.01.2017 № 81 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 26 вересня 2005 року № 557» нормам постанови Кабінету Міністрів України № 974 не може позбавити права педагогічних працівників на підвищення у 2017 році на два тарифні розряди посадових окладів та ставок заробітної плати.

В листі Міністерства освіти і науки України від 03.04.2017 року № 1/11-3239 стосовно ситуації з оплатою праці асистента вчителя зазначено, що при внесенні змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557 на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 974 не були внесені зміни до виносок до додатків. В найкоротший строк Міністерство виправить ситуацію і внесе зазначені зміни до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557, але до цього часу встановлюються тарифні розряди, як це зазначено у постанові Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 974.

Антоніна Клименко, Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

Освіта.ua
26.09.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Арарат
В результаті цього підвищення на два тарифні розряди викладачам нам зняли надбавку за престижність і ми ніякого підвищення не відчуваємо! Зате уряд на всю країну хизується своїми здобутками!
Вік Вік
Перетворили вчителів в злиднів... Ганьба! Смішні брехливі реформи, величезні податки... Що далі?
ВВВ
Для Ігор: Видно тебе в школі нічого не навчили раз ти такий заздрісник. Влаштуйся вчителем і також будеш "кайфувати". Moron!
Коментувати
&fa
А хтось пояснить доступно? Як буде оплачуватися праця і за яким тарифом викладачів коледжів?
Ольга
Для &fa: Так як і для шкільних вчителів - піднявши на 2 тарифних розряди. Але от біда - тарифний розряд підняли, а фінансування не збільшили, тому зняли взагалі доплату да престижність праці, в результаті зарплата стала на 100грн меншою(((
Ясин
Это просто пипец. Не страна, а позорище лживое какое то у власти!
Iren
Згодна, що піпец! Говорять одне, а отримуємо менше ніж до підвищення! Розчарування і ніякої віри у покращення життя в Україні!
Коментувати