Надбавка за престижність стане обов’язковою

У бюджет закладено підвищення оплати праці педагогів на 1 розряд та фіксовану надбавку в 20%

Надбавка за престижність стане обов’язковою

Підвищення зарплати педагогів на 2018 рік передбачатиме просування оплати праці на 1 тарифний розряд єдиною тарифною сіткою та фіксування надбавки за престижність на рівні 20% для всіх вчителів. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич, під час зустрічі з керівниками обласних управлінь освіти.

«Якщо зараз обсяг надбавки за престижність – рішення місцевої влади, то з 2018-го ми робимо її обов’язковою. Очевидно, що ці гроші передбачені в межах освітньої субвенції, яку ми даємо на зарплати вчителів з держбюджету. Кращі педагоги – наприклад, ті, що візьмуть перший клас в межах реформи НУШ, вчителі в інклюзивних класах та інші мають отримати надбавку на рівні 30%», – сказала міністр.

Разом з тим, коментуючи слова Гриневич, заступник міністра освіти Павло Хобзей запевнив, що грошей на оплату праці вчителів у 2018 році має вистачити.

«Цього року зарплату вчителів ми розраховували за формулою, тобто адресно для кожного регіону, враховуючи особливості місцевості та кількість учнів. Грошей вистачить. Однак, навіть якщо рахувати примітивно, просто збільшивши відсоток, теж все виходить. У нас наприкінці 2017 року залишиться 6 млрд невикористаної освітньої субвенції – тобто це ті кошти, які ми дали вам на місця на зарплати вчителям, а ви їх вже фізично до кінця року не використаєте. Якщо розраховувати збільшення на 25% без цих 6 млрд, все збігається», – зазначив Хобзей.

Передбачається, що залишки освітньої субвенції перейдуть на 2018 рік та використовуватимуться цільово на матеріально-технічне забезпечення та інші потреби освіти.

Освіта.ua
02.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Небайдужа
Не знаю, як і з чого виплачуватимуться 20% надбавки. Субвенція, звісно, на громаду приходить, та її не вистачає на усі виплати. Звернулися до департаменту освіти про збільшення субвенції, і отримали відповідь - оптимізуйте мережу і скоротіть вчителів. З відповіді департаменту випливає, що кошти субвенції не передбачають індивідуальне навчання в малокомплектних школах. Не передбачені кошти і на поділ класи на групи при вивченні окремих предметів. Усі ці виплати повинні бути за рахунок місцевих бюджетів громади. В громаді таких коштів немає, тож учителі надбавку в повному обсязі не отримують. Тут хоч би зарплату платити. І стоїть вибір перед відділом освіти - платити надбавку, чи платити зарплатню учителям, які працюють у класах, де менш як 5 учнів. То ж я згодна з думкою, що освіті на селі приходить кінець. І чому ніхто не аналізує стан доріг, по яких, начебто, швидко можна дістатися до іншої школи? І чому дитина повинна прокидатися о 5 ранку, щоб дістатися в школу?
Олег Омельченко
З початком дії нового Закону про середню освіту, почнеться кардинальна оптимізація мережі шкіл. Сільській школі прийде кінець. Бо для того щоб в школі були 10-12 класи треба не менше трьох паралелей. Де їх взяти? Це "потягне" за собою зменшення навантаження вчителів і звільнення. Тому ті вчителі, які залишаться в школі, будуть отримувати 20% надбавки.
Олександр
Яка надбавка? Нам не виплатили оздоровчих за 2017-2018 н. р., а тут про надбавку плетуть...
Гость
Освіта.ua 02.11.2017 !!! Передбачається, що залишки освітньої субвенції перейдуть на 2018 рік ???
Жанна
Яка надбавка буде для вчителів, які працюють в загальноосвітніх школах, але в спеціальних класах.
Людмила
Нас також ознайомили з наказом на зменшення надбавки на 5%. З січня 2018 року платили тільки 10%. Де ж обіцяні 20%?
Микола
В Чернігові надбавку з 20% до 5% "ввели" в квітні-травні 2018 року, в Ніжині з липня 2018року. "супер" реформа імені 2Г ( Гриневич-Гройсман)
олена
Фіксовану надбавку за престижність не платять вчителям. Проводять ознайомлення на зменшення виплати до 5% під підпис вчителів.І з наказом роти закрити ,бо "ви ще й так у шоколаді!"
я
Для олена: А з чого Ви взяли, що вона є фінкованою? В постанові чітко сказано "до..", а бо це і 1. Можуть взагалі щомісяця встановлювати розмір надбавки інший і кожному свій, в залежності від якості роботи.
Оксана
А хто якість визначає і яким чином?!
Коментувати
Сергій
Вчителі, відгукніться, хай почують! Хто в якому розмірі отримує "фіксовану" надбавку за престижність? Всі думають що вчителі живуть в "шоколаді".
василь
Для Сергій: В Тернопільському районі платять 20%
Катерина
Бровари теж 20%
Коментувати
св.павло
Дякую за "надбавку" державі. Без "надбавки" життя не те. Я даю надбавку собаці взимку (кашу, додаткову порцію), щоб вижив.
Сергій
Фіксовану надбавку за престижність не платять вчителям в багатьох регіонах Украіни. Проводять ознайомлення на зменшення виплати до 5% під підпис вчителів. Аргоментуючи малокомплектністю класів (7, 8,9, 12 учнів) по селах. За малокомлектність вчителі одержують 50% виплат за перевірку зошитів та класне керівництво. Куди влада дивиться? Якщо буде так - підвищення в 2018 році буде на 200 грн.
св.павло
Для Сергій: та все продумано, "міністерство" ніби і дає підвищення, а місцева влада, яка краще знає, скільки, що, кому треба, вже сама вирішує, престижно бути вчителем чи - ні. Маразм одним словом. Зачекайте трішки, незабаром наших дітей будуть вчити двірники або "батюшки" в церкві, все стане на свої місця, розумні люди будуть жити в державі, яка цінує їх.
Коментувати
Максим Мирошник
Формули за якими це все розраховується схожі на формули google для ранжування сайтів = 280 факторів і про основних 20 можна тільки здогадуватися, інші ж невідомі нікому
Світлана
сісень 2017 посадовий оклад заступника директора школи (згідно штатного розпису) 152 S січень 2018 посадовий оклад підвищили! = 162 S ОТАК і "ЖИВЕМ" ? - ВИЖИВАЄМО!
Оксана
Зі Схеми тарифних розрядів посад педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів найнижчою є кваліфікаційна категорія «спеціаліст», якій відповідає 10-11-й тарифні розряди. Цьогорічний розмір ставки спеціаліста за 10-м т. р. (без підвищень) на 288 грн менший мін. з/п. У другому ж півріччі 2017/2018 навчального року ставка такого педагогічного працівника дорівнюватиме трьом мін. з/п. За кожну наступну кваліфікаційну категорію ставки (оклади) зростатимуть не менш як на 10%. Джерело: https://www.pedrada.com.ua/article/1471-yak-viznachatimut-zarplatu-pedagoga-u-2018-rots Будь-яке використання матеріалів можливе лише за наявності гіперпосилання.
ОЛЯ
Підвищення зарплати педагогів на 2018 рік передбачатиме просування оплати праці на 1 тарифний розряд єдиною тарифною сіткою та фіксування надбавки за престижність на рівні 20% для всіх вчителів. Обіцяють підняття на 25% , але цю надбавку платили багатьом вчителям. Значить їм тільки 5% ? Я дивлюсь , просто вертають те , що забрали. А в маси несуть як чергове підвищення. Для чого приймали новий закон ,в якому мінімальний оклад становить три мінімальних зарплати , щоб зразу ж прийняти кучу інструкцій , щоб не дати цю зарплату?А в народі вже гуляють міфи про вчительську зарплату!!!!! Такої неповаги , ненависті з боку суспільства та влади ще не бачила за 20 років роботи в школі.
Олена
Так, згодна надбавка за престижність чомусь стосується лише вчителів середніх закладів освіти, а дошкілля що не заслуговує? Ми вчителі працюємо в групах з особливими дітьми, інколи з інвалідами, а платять копійки? Наша праця що не варта уваги? Коли приводять малюка в дитсадок, то батьки сподіваються на турботу, увагу, міцні знання не менше, а дитина знаходиться в умовах, надближених до домашніх. І кожен вчитель-дошкільник хоче отримувати на рівні шкільного вчителя, а то здається, що нас за людей не рахують?Дошкільні педагоги займаються з дітьми майже 8 годин на добу.
vala
Чи стосується це вихователів? На даний момент ніякої виплати за престижність нам нема.
Olga Tkachova
Дивно, бо нам сьогодні у школі довели письмово до відома, що за престижність будуть платити 1%.
Zorro
Для Olga Tkachova: Порушують Ваші права! Звертайтеся до вище стоячих органів!
Ніно
А потім і за свій рахунок пиши,бо не вистачає коштів...
Саша
Місцева влада тисне на директора, а той на нас, аби ми письмово відмовилися від 10 % надбавки
Коментувати
Віталій
толку з того що залишок є на папері, коли приходиться до діла то грошей нема на саме елементарне... як вчитель фізичної культури говорю, забезпечення "ноль"... а ви про залишки
Василь  Шминдрук
Цитати: «У бюджет закладено підвищення оплати праці ПЕДАГОГІВ на 1 розряд та фіксовану надбавку в 20%». «Підвищення зарплати педагогів на 2018 рік передбачатиме просування оплати праці на 1 тарифний розряд єдиною тарифною сіткою та фіксування надбавки за престижність на рівні 20% для всіх ВЧИТЕЛІВ». На городі бузина, в міністерстві дядько. Так кому конкретно обіцяють підвищити зарплату? Тільки вчителям чи також іншим педагогам: викладачам ВУЗів, технікумів, коледжів, ПТУ, вихователям дитячих садочків тощо?
Док
Для Василь Шминдрук: а це вони так спеціально завуальовано говорять, щоб не було конкретики і ніхто ії не діставав, якщо шось! Удоди, одним словом!
Коментувати