В Україні є анклави, де діти не спілкуються українською

За словами міністра освіти, діти, які не мають мовної практики, втрачають можливість вступу до вишів

В Україні є анклави, де діти не спілкуються українською

Міністр освіти Лілія Гриневич наголошує, що в Україні існують анклави, населення спілкується виключно мовою національних меншин і діти не мають жодної мовної практики державною мовою і, відповідно, не мають можливості вступити до ВНЗ. Про це вона сказала під час зустрічі з міністром національної освіти Румунії Лівіу Марьян Попом, у ході якої було обговорено новації мовної освіти, що передбачені новим законом «Про освіту».

За її словами, Міністерство освіти направило до Ради Європи лист, у якому повідомило про намір надіслати на експертизу до Венеціанської комісії статтю 7 «Про мову навчання» закону «Про освіту».

«6 жовтня у мене також заплановано зустріч з Генеральним Секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом, на якій ми теж обговоримо питання експертизи та імплементації статті 7 закону «Про освіту». Потрібно розуміти, що пункт 4 статті 7 передбачає, що у базовій та старшій школі один чи декілька предметів можуть викладатися мовою Європейського союзу. Співвідношення, які закладатимуться у різних класах, будуть прописані на рівні базового навчального плану, що затверджується КМУ разом із Держстандартом. Ми готові вести щодо цього консультації, але усі рішення, що прийматимуться, мають враховувати, в першу чергу, інтереси наших громадян, незалежно від походження», - зазначила міністр.

Вона наголосила що наразі в Україні існують цілі анклави – території на яких населення спілкується виключно мовою меншини і діти, відповідно, не мають жодної мовної практики державною мовою, що негативно впливає на результати ЗНО цих дітей з української мови.

«Цього року більше 54% дітей, які навчаються у школах з румунською мовою навчання, не склали ЗНО з українською мови, тобто не подолали поріг склав/не склав. Ці діти автоматично не можуть вступати до українських ВНЗ, вони не зможуть потрапити на державні посаді чи в органи місцевого самоврядування. Але найгірше – ми створюємо мовне гетто, території, на яких громадяни не можуть вільно комунікувати з рештою населення нашої країни», - пояснила Лілія Гриневич.

Як відомо, новий закон «Про освіту» набрав чинності 28 вересня.

Освіта.ua
28.09.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
E-one
так, на Закарпатті є не лише школи, а цілі села, де української мови не знають всі мешканці. Це і ромуни і угорці. Зі мною вчилися в університеті в Ужгороді однокурсники (угорці) і до 5 курсу вміли лише декілька слів на українській мові сказати. Ганьба такій державі, де її громадяни не знають ДЕРЖАВНОЇ мови(((