І. Лікарчук: без реформ освіта далі існувати не зможе

За всі роки Незалежності в Україні уперше задум освітньої реформи підтверджений законодавчим актом

І. Лікарчук: без реформ освіта далі існувати не зможе

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.

До мене звернулася журналістка одного з видань із достатньо провокаційним запитанням: «Ви публічно підтримали прийняття Закону «Про освіту». Але це Вам не заважало й не заважає достатньо гостро й аргументовано критикувати його. Чи зручно сидіти на двох стільцях?»

Я відповів так: на двох стільцях ніколи на сидів і не збираюся. Маю власну думку й повторю її вкотре. Закон «Про освіту» потрібно було приймати. Хоча б тому, що він започатковує освітню реформу, без якої українська освіта далі існувати не буде.

Можна до безкінечності дискутувати про великі й малі аспекти цієї реформи. Але її потрібно починати. Й для цього потрібний закон.

Між іншим, за всі роки Незалежності в Україні уперше задум освітньої реформи підтверджений законодавчим актом. Тож його прийняття - великий і значущий позитив. Але це абсолютно не означає, що повинен бути припинений серйозний критичний аналіз цього документа чи робота над його удосконаленням.

Я не є прихильником змін щойно прийнятих законодавчих актів, але такою є українська практика, й нікуди ми від того не дінемося. Аби лише на користь справі.

Моя відповідь журналістці не сподобалася. Замовлення не виконала. Звичайно, що в такому варіанті відповідь опублікована не буде. Тому й розміщую її у своєму профілі.

А стосовно критики закону та пропозицій змін його окремих норм - це іще попереду. Добре, що його прийняли. Колись старт мав бути даний.

Оригінал

Освіта.ua
20.09.2017

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марк
Там, наверное, вообще не нужно будет умирать.
Владлен
Іг. Леон.!! Знаю вас 30р. Прошу не чудіть. Робити треба вчитись змалку, а не руйнувати все , бо воно радянське.... А наш досвід світовий , а и все ламати!!
N
Ще кінцевий текст закону "Про освіту" не опубліковано і він не має ще юридичної сили, а його вже обговорюють. Мені це не зрозуміло і дивно. Аби про щось поговорити. Коли всі його уважно прочитають і вивчать кінцевий варіант, який суттєво відрізняється від початкового, тоді й потрібно виправдовуватися. Про що зараз йде мова не знаю.
Парубок
Навіщо постійна молитва:реформа, реформа.... ! А може треба просто навчитись працювати добре, як німець чи швед?це варко, це не галдіти про реформи... . Хто в державі так може?? 1-2 ректори, десяток директорів і все??!!та їх травлять і паскудять ЗМІ . Фраза: вперше в Україні - не безспірна. Бистрицькому і його шефу Соросу і к’ дійсно вдалосяпродавити те , що хотіли!!! Тепер вся шавота з Відродження кинеться через директорати трощить все Українське! Мета- територія украіна: без справжніх вишів і шкіл- ось п. Лікарчук яка реформа. І це ви добре розумієте, як і Гриневич , до речі!! Ось так.
Олена
Для Парубок: Повністю підтримую! І кому ті професіонали у цій державі потрібні? Особливо ті, які дійсно патріотично налаштовані і хочуть, і знають, що потрібно робити для освіти України. Але саме такі, занадто розумні не потрібні, бо вже давно там виписано який рівень освіти має бути у нас і хто має проводити реформи. Потрібно знищити прогресивно налаштованих, тих, які дійсно відстоюють національні інтереси, мають власну точку зору і не "танцюють під дудочку"- зроблять замовлення для ЗМІ і пішов процес обливання брудом на всіх рівнях. А народ це любить. Ніхто не хоче вникати у сутність питання, всім хочеться побільше емоцій, "розкриттів". А у цей час сотні тисяч талановитих молодих і не зовсім просто виїзджають за кордон. От така у нас реформа.
Коментувати
Олекса Позняк
Троцкизм-маоизм в действии. Цель не важна -главное движение. Хоть и в пропасть. Царица небесная спаси и сохрани от этих придурков
Единомышленнику пана Ликарчука.
Если мыслить категорией "будем искать", то толку точно не будет.Изменения в пути, каким бы он ли был, неизбежны.Вопрос в том,кАк эти изменения повлияют на дальнейший путь. Ведь стать можно на ровный путь, пусть и с выбоинами, и на кривую дорожку, с провалами и водопадами. И именно ЗДЕСЬ роль ВЕДУЩЕГО велика как никогда.И именно ЭТОТ ведущий станет либо на один путь, либо на другой. И именно этому ВЕДУЩЕМУ необходимо многое знать о пройденный путях...А если ведущий стал им по причине сильнейшего ГОРЛА,то и результат незыблем будет... Для всех.
Однодумець
Підтримую автора. Перед нами довга і важка, часто незвідана дорога. Шляхом змін (а вони будуть обов’язково) будемо шукати вірні шляхи.