![]() |
За всі роки Незалежності в Україні уперше задум освітньої реформи підтверджений законодавчим актом |
І. Лікарчук: без реформ освіта далі існувати не зможе
Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.
До мене звернулася журналістка одного з видань із достатньо провокаційним запитанням: «Ви публічно підтримали прийняття Закону «Про освіту». Але це Вам не заважало й не заважає достатньо гостро й аргументовано критикувати його. Чи зручно сидіти на двох стільцях?»
Я відповів так: на двох стільцях ніколи на сидів і не збираюся. Маю власну думку й повторю її вкотре. Закон «Про освіту» потрібно було приймати. Хоча б тому, що він започатковує освітню реформу, без якої українська освіта далі існувати не буде.
Можна до безкінечності дискутувати про великі й малі аспекти цієї реформи. Але її потрібно починати. Й для цього потрібний закон.
Між іншим, за всі роки Незалежності в Україні уперше задум освітньої реформи підтверджений законодавчим актом. Тож його прийняття - великий і значущий позитив. Але це абсолютно не означає, що повинен бути припинений серйозний критичний аналіз цього документа чи робота над його удосконаленням.
Я не є прихильником змін щойно прийнятих законодавчих актів, але такою є українська практика, й нікуди ми від того не дінемося. Аби лише на користь справі.
Моя відповідь журналістці не сподобалася. Замовлення не виконала. Звичайно, що в такому варіанті відповідь опублікована не буде. Тому й розміщую її у своєму профілі.
А стосовно критики закону та пропозицій змін його окремих норм - це іще попереду. Добре, що його прийняли. Колись старт мав бути даний.
Освіта.ua
20.09.2017