Початкова школа стане однаковою для всіх, - міністр

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич зустрілась з освітянами Львівщини в рамках Форуму видавців

Початкова школа стане однаковою для всіх, - міністр

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з освітянами Львівщини в рамках Форуму видавців у Львові наголосила, що зміни, закладені в концепцію Нової української школи, уже відображені в Законі “Про освіту”.

За її словами, на думку окремих парламентарів, цей закон потребує завеликих бюджетних витрат. Однак, Лілія Гриневич висловила переконання, “що без інвестицій реформ не буває”.

“Сьогодні українська школа зіткнулася з проблемою, з якою стикаються школи по всьому світу - з кризою знаннєвої школи. Вирішуючи проблеми сьогодення, ми повинні йти вперед і закладати основи школи, яка працюватиме на майбутнє, на дитину, яка буде успішною у 21 столітті, яка буде конкурентноздатною”, - наголосила Гриневич.

Міністр також пояснила формулу Нової української школи, а також розказала, як змінюватиметься мережа шкіл після того, як реформа набере чинності.

Зокрема, початкова школа має стати однаковою для всіх. Профілювання починатиметься лише з базової школи і досягатиме свого піку у старшій школі.

Ці зміни потребують перебудови усієї системи шкіл. Так, наприклад, спеціалізованих шкіл у молодшій школі не буде, а сучасні ліцеї, гімназії тощо, швидше за все, перекваліфікуються у профільні заклади старшої школи.

Щодо 12 року навчання, Лілія Гриневич зазначила, що цей крок не примха, а об’єктивна необхідність, продиктована тими потребами, що стоять перед Новою українською школою.

«Значно простіше просто прийти в клас, швидко все розказати і сказати дітям, що вони мають відтворити цю інформацію. Нам необхідно вивільнити вчителям час на справжнє спілкування з дітьми та їх батьками, на педагогіку партнерства і на компетентнісне навчання”, - пояснила Міністр освіти і науки України.

Окремо Лілія Гриневич звернула увагу педагогів на оновлення програм початкової школи. Після загального огляду змін вона наголосила про їхню важливість, нагадала вчителям, директорам та можновладцям, що дотримуватися та захищати ці зміни – їхня відповідальність, яку вони несуть.

“Я є надзвичайно демократична людина, але демократія реалізується тільки тоді, коли ми усвідомлюємо власну відповідальність. І кожен керівник навчального закладу, органи управління освіти повинні розуміти свою відповідальність перед тими дітьми, що сидять в початковій школі і заради яких зроблені ці зміни” – зазначила Лілія Гриневич.

В цьому році також вперше надрукують за державний кошт хрестоматії для початкової школи – в них будуть твори сучасних українських авторів, яких  додали до програми 1-4 класів після оновлення програм.

“Оскільки ніхто не бере хабарі, нам вдалося замість відкатів, використати гроші, і видати хрестоматію з позакласного читання для дітей початкової школи з новими текстами, яких немає в чинних підручниках”, - додала Лілія Гриневич.

В рамках заходу вона також анонсувала новий проект МОН та спільноти відповідального вчительства EdCamp щодо розвантаження вчителів та адміністраторів шкіл від непотрібної паперової роботи.

«Я можу сказати з великою впевненістю, що якщо ми всі разом з вами будемо цього прагнути, і будемо разом здійснювати трансформацію української освіти - тоді діти, які зараз навчаються в традиційній школі, будуть заздрити тим, що навчатимуться в Новій школі”, - підкреслила міністр освіти і науки.

Освіта.ua
19.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Семен
Спочатку реформуйте педагогічні ВУЗи, Щоби молоді спеціалісти були би хоча ними. Навчіть їх нових методів викладання, чи проведення уроків. Зробіть базові школи-комплекси з гуртожитками, ане катання автобусами по 2-5 учнів. При базових школах мають бути кружкова робота у всіх напрямках і обовязково у вечірній час розважальні програми. Дати можливість учням, що закінчили відмінно базову певного напрямку школу, за рекомедацією педколектива без екзаменів поступати до вишів. На екзамени запрошувати викладачів відповідних ВУЗів.
human being
Оце круто, заздрити будуть, а там нічого не думали поміняти? Ні, хай заздрять. Їм уже нічого не допоможе)))
вчителька
А чим завинили спеціалізовані школи та гімназіїї, у яких вже напрацювання , досвід і результативність!!!! Краще б ці виснажуючі, корумповані і нікому непотрібні конкурси Вчитель року відмінили!!!
Бабарика
"В рамках заходу вона також анонсувала новий проект МОН та спільноти відповідального вчительства EdCamp щодо розвантаження вчителів та адміністраторів шкіл від непотрібної паперової роботи." "EdCamp"- а українською мовою можна було назвати? Де ми живемо? Про папери чую вже 15 років, а їх все більше і більше.
Олександр Вікторович
Результатом так званої сьогоднішньої "реформи освіти" стане потреба у ліквідації неписемності і малописемності серед населення України років за 30-40.
fantomas
“Оскільки ніхто не бере хабарі, нам вдалося замість відкатів, використати гроші, і видати хрестоматію з позакласного читання для дітей початкової школи з новими текстами, яких немає в чинних підручниках”, - додала Лілія Гриневич. А-ха-ха-ха, виявляється попередні міністри та їх заступники жили лише на відкатах та навіть не могли знайти гроші на видання хрестоматії з позакласного читання... А взагалі з виступів пані Л. Гриневич складається враження, що вона сама щойно четвертий клас лише закінчила. Такий примітив, така безграмотність та ідіотизм... Двох слів у реченні зв’язати не може, а реформує щось...
Владимир Белый
Для fantomas: О, фантомас він скрізь і завжди фантомас.
fantomas
Владимир Белый, Вам є ще сказати на захист згаданої пані?) Це Ви мінусували? А в самого коментарі, як у типового дебіла-двійкаря...
ххх
А він мусить її захищати. Інакше наступного року не візьмуть в комісію зі встановлення порогового балу. Хто без нього визначить, що 9 балів з математики з 64 можливих достатньо для навчання у вузі? Он Ковтунець після останнього засідання "нижчеплинтусової" комісії ще й став першим заступником міністра.
Коментувати