Змінено вимоги до оцінювання учнів початкової школи

Міносвіти затвердило нові орієнтовні вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи

Змінено вимоги до оцінювання учнів початкової школи

У зв’язку зі змінами до навчальних програм початкової школи внесено зміни до орієнтовних вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти.

Зокрема, наказом МОН №1009 від 19 серпня затверджено нову редакцію орієнтовних вимог до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи.

Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів доручено забезпечити необхідні умови щодо виконання орієнтовних вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи.

Управлінням (департаментам) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, Інститутам післядипломної педагогічної освіти доручено довести наказ №1009 від 19 серпня 2016 року до відома керівників загальноосвітніх навчальних закладів.

Завантажити нові вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи ви можете за посиланням.

Освіта.ua
22.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надя
Скажіть будь ласка, якщо дитина зробила помилку, і сама її виправила легенько закресливши написала вірну букву вверху, це також важається за помилку? І чи обов"язково підкреслювати там де вже дитина виправила сама?
Світлана
Я працюю вчителькою, репетиторством не займаюсь, але постійно з дітьми працюю: на перервах чи після уроків (безкоштовно). Але мене цікавить таке питання: чим займаються вдома батьки? Хто повинен бути зацікавлений в тому, що повинна знати і вміти дитина? Виходить - більше всього про це хвилююсь я. Я хочу, щоб дитині легко було вчитися, щоб дитя раділо від власних успіхів. А до свідомості деяких батьків це не доходить. Якщо Ви зі своєю дитиною не хочете займатись, то платіть гроші спеціалісту,яка на це витрачає свій час і здоров’я ( вона б могла за цей час відпочити вдома, тим більше - пенсіонерка..)
гість
Для Наташа: Чому у нас під лікарнею стоять дорогі автомобілі лікарів, а вчителі ходять на роботу пішки?
Мар'яна
Як повинна вчителька оцінювати виконане завдання з математики, якщо учень 2-го класу не зробив жодної помилки в вирішуванні завдань, жодної граматичної помилки. Але при цьому вчителю не подобається почерк учня ( завеликі хвостики в буквав "у", "д","р"... Завелика перша буква нового речення.... При цьому жодна буква не займає більше двох клітинок .
Наташа
Батьки плотять 30 грн в фонд класу з яких вона купояе все необідне і нівіть олівець і ручку собі. В школі прорвала труба всі здають з фонда класу. В класі 30 дітей і того 900 грн що місяця. 100 грн на іонд школи раз рік. 3 грн в рік на озеленення школи. 100 грн не відомо куди пішли то шей 3 треба здатм. В первом класі 200 грн мягкий ууточок з дитити. 2 клас стенка 200 грн. 3 клас 300 грн потолок. На 4 сказали поли. І на ремоет мімо цих по 150 що року. І це нормальна освіта? Плюс що місяця книжечки не потрібні. Зі всіх предметах робочі зошити. За кошти батьків. А в цьому місяці дитина розбила вазон і з мене требують риночку до вазона бо там трісла риночка яка коштуе 5 грн.Це смішно. Де ця безкоштовна освіта? Скоро школа стане як і університет для ізбраних в кого хроші є той школу а в кого нема в інтернат і в бурсу каменщих тракторист. І кто у нас бідні ? Я чи вчителі бідні які вимушені братм хпбарі? Люди які живуть в великих містах думають інакше і жаліють вчителів.
Марія
Для Наташа: Гроші збирає не вчителька, а батьківський комітет класу. І батьківський комітет вирішує чи купляти м’який куточок чи меблі до класу. Чого ж ви не кричали, що ви проти? Чи може вчителька виконує домашні завдання у друкованих зошитах, які ви купили? Чи може до своєї квартири привезла меблі, що куплені вами? Чи все-таки на цьому м’якому кутку відпочиває ваша дитина?
Вчителька марія
Гроші з фонду класу наша пенсіонерочка це 900 грн в місяць вона витрачае на файли магнітики на трубу яка трісла в школі. На своі відкриті уроки. А на 8 березня і тому подібне це отдельний збір грошей. Мені потрібні знання а не стенку на яку когти здавала. На кожну дитмна держава виділяе кошти. У нас безкогтовна освіта але хабарницво в школі величезне. Чомусь 90% дітей в класах які перешли в 5 клас різно стають не такими відмінниками бо вже тяжко батькам сраку лизать всім. За 11 років школи ніколи не чула і не бачила щоб моі чи однокласники сварились виясняли відносини з вчитилями. А тут за 3 роки пів класа з нею сварились і звонили і 3 дітей в інший клас зв бажанням батьків перевили. Вона розказую що подарувати еа свята кому і скільки і що треба так що не треба ля ля
Коментувати
Наташа
В місті бердичеві учителя в порівнянні з іншими получпють найбільшу зарплату. Не розумію тільки за що? Чим вчителі важливіші за лікарів? Я вважаю вчителів жахливими . нормальний вчитель це людина яка після навчання працюе перший рік два а потім як і всі інші влазять в цю стстему і роблятся скотами. Освіту треба мінять як міліцію в поліцию. У моеі дитини вчитель на пенсіі получаю тис 4 чей в школу займается репетитерством урок 40 грн. Дитей 10 з класа займаются укр моаа і матем це 80 грн множим на 10 дитей які в один і той же час займаются і того 800 грн за 2 годи в день. Займаются там 2 раз в тиждень і того 1600 в тиждень множим на 4 тижня 6400 вона мае в місяць на репетиторсті до зарплати і це що місяця і плюс пенсія. 12 тис грн мінімум вона мае в місяць. І це з першого класу зараз 3 клас.в місці бердичеві 5 тис мер мае. Я живу на 1300 з 2 дітьми. І в якому місті учитель бідний?
Марія
Для Наташа: Розумію, чому вчителів так ненавидите: сама безграмотна, отже були слабенькою ученицею. По друге: якщо вчитель займається репетиторством за 40 грн за урок, то працює з ОДНІЄЮ ДИТИНОЮ. Отже, за годину роботи з дитиною отримує 40 грн. До цього ще треба додати час на підготовку до заняття, читання відповідної літератури, яке займає ще хоча б дві години. За 3 год 40 грн! Не так вже й багато! Посудомийка на некваліфікованій роботі при зарплаті 6 тис грн має за годину має 40! грн (некваліфікована праця)! А будь-який українець на роботі в Польщі має 12 зл = 74 грн за годину. То багато вчитель-мільйонер отримує за свою працю. А по друге: нехай дитина вчиться без репетиторства, а ви, батьки, допомагайте їй у навчанні. А по третє, якщо маєте 1300грн і двоє дітей, то маєте ще біля 3000 допомоги. А разом - більше ніж учительська зарплата. Тобто працюєте як-небуть на малу зарплату, і використовуєте податки вчителів на свої допомоги. Так що не плачте!
Вчителька марія
Дорогенька моя вона займаться репетитопством в школі. Одночасно з 12 дітьми урок 40 хвилин з кодноі дитини 40 гривень. Ви мені не розказуйте те що не знаете. Ми навчаемся в 3 класі і вчитель видумуе все щоб для школи і доя директора підлизатися щоб під сраку пенсіонерочку не виперли. А всі бояться і я на зборах сказала що тут всіх мовчать бо бояться що ви будете як і моій дитині оцінки занижувати а як тільки вийдуть за кабінет будуть возмущатися і обсуждать іі. А ти марія-вчителька не знаешь не пиши. І я находжуся в декреті і получаю 860 грн грн в місяць а і може вам вчителям і дають 3000 тис допомогу а нам смертним таке не плотять))) хоть сама маю вищу освіту і певним чимом тому що соціолог але тебе і тебе подобниз ненавижу. Знаю по знайомих і родмчів як освіта здобувается. Село мішками сахар пруть а з міста забарі носять. Пенсіонерів під жопу і гусей пасти!!!!
Любовь
Для Наташа. Диплом о высшем купили? Не очень то заметно поВашему правописанию Ваше образование. А если с высшим образованием - почему бы и Вам не попробовать в школу да и заработать 12 тыс. в месяц.
Коментувати
Хелен
Це жахливі зміни. Да, моя дитина приходить в кращому настрої зі школи, але ж він не розуміє чому вчитель його похвалив а оцінку поставив погану. Діти тепер взагалі бояться приносити щоденник для виставлення оцінок. Якщо раніше отримавши хорошу оцінку вони зразу несли щоденник то тепер взагалі не несуть, тому що бояться що вчитель поставить погану оцінку. Раніше при оголошенні оцінок діти бачили на кого можна рівнятись, до кого можна підійти за допомогою, хто допоможе ПРАВИЛЬНО вирішити задачу. А тепер? Вони не знають хто знає правильне вирішення задач/вправ і двоюшники допомагають всім --- кінечний результат -- у більшості учнів незадовільні оцінки.
unforgiven
Що за дурня? Учитель повинен обґрунтовувати виставлення оцінки, але не оголошувати її? В міністерстві освіти лише політологи і бюрократи працюють? Учителів нема?
Елена Новицкая
Как проводить оценивание в конце урока если оглашать нельзя?
Веселая жизнь
Для Елена Новицкая: В конце урока каждому ученику – в конвертике оценка с объяснением. Ответ ученика – тоже в конвертике.
Леся
Для "Веселой жизни". На следующий день дети возвращают конвертики,но с деньгами. Бизнес! :))
ольга
ВИ УЯВЛЯЄТЕ,ЩО КАЖЕТЕ ПРО КОНВЕРТИКИ З ОЦІНАМИ ВКІНЦІ УРОКУ( ДЕ БРАТИ КОНВЕРТИКИ, КОЛИ ПИСАТИ ОЦІНКИ І ПОЯСНЕННЯ. ПЕРЕРВА 5-15 ХВ. А ЩЕ ГОТУВАТИСЬ ДО НАСТУПНОГО УРОКУ, ЗАПИСАТИ В ЖУРНАЛІ, ПОМИРИТИ ТИХ, ХТО ПОБИВСЯ, І МОЖЛИВО СХОДИТИ В ТУАЛЕТ (ПРОБАЧТЕ З ПІСНІ СЛІВ НЕ ВИКИНЕШ)
Коментувати
Ірина
Скажіть, будь ласка, для чого нам ці зміни? Якщо вчитель не буде перевіряти техніку читання та слідкувати за каліграфією в першому класі, то що я зможу зробити з такими учними в десятому класі? Наші діти не навчаться вчитися й правильно організовувати свою діяльність.
Початківець
Відповідно до нового оцінювання, повинні бути рекомендації щодо ведення класних журналів. Чи будуть вони і коли? Чи користуватися старими? Так вони не підходять до тематичного оцінювання по-новому.
Чи хто-небудь розуміє..?
Цитати: «Оцінювання – процес встановлення рівня навчальних досягнень учня/учениці в оволодінні змістом предмета відповідно до вимог чинних навчальних програм. Його результатом є педагогічна оцінка, яка відображається в оцінювальних судженнях і висновках учителя/учительки вербально, або в балах. Виставлення балів обов’язково супроводжується оцінювальними судженнями. Результати оцінювання навчальних досягнень учнів є конфіденційною інформацією, доступною лише для дитини та її батьків ... Недопустимою є заміна оцінок іншими зовнішніми атрибутами (зірочками, квіточками, прапорцями тощо…»
вчитель
Для Чи хто-небудь розуміє..?: Такое впечатление, что один человек писал начало , а второй - конец. Как и с техникой чтения - проверяем, смотрим на динамику, а не оцениваем. А куда смотреть-то, где фиксировать динамику? Как это выглядит? А теперь и лучшие тетради учеников нельзя показывать, чтобы не травмировать других учеников?
ОЛЬГА
Ольга все нове , а підручники старі, як працювати.Чи буде у нашій країні колись щось розумне і в комплекті. Хто в ліс, а хто по дрова- це нова освіта в Україні.
Леся
Правильний діагноз!!!
Коментувати