Опис ключових змін до навчальних програм (1-4 класи)

Міністерство освіти представило опис ключових змін в навчальних програмах початкової школи

Опис ключових змін до навчальних програм (1-4 класи)

Міністерство освіти представило опис ключових змін в навчальних програмах початкової школи, які затверджені рішенням Колегії МОН від 4 серпня 2016 р.

Зміни до програм стали результатом відкритого обговорення на освітній Інтернет-платформі EdEra (https://www.ed-era.com), у якому взяли участь більше чотирьох тисяч вчителів, батьків, науковців, і які внесли більше восьми тисяч пропозицій.

Зі всіма програмами початкової школи можна ознайомитися за цим посиланням.

ЗАВАНТАЖИТИ ДОКУМЕНТ

Освіта.ua
19.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчителька марія
Змін не бачу. Червона паста е. Читання на швидкість е. На вихідні і на канікули як задавали так і продрвжують! Як здмрають гроші з батьків так і здирають. Кожен рік 200 -300 грн на мебел . 150 ремонт. Фонд школи 100. 30 в місяць на потреби вчителя. Постійно книжечки якісь купуй. Робочі зошити не дешевше 20 грн. Книжку на клас потім вчителю залмшается вона)) на память. Потім на різні свята давай гроші. То день вчителя то 8 березня то ще щось здавай. І ще нам розказують якмм вчитям і що подаруватм. Дошку з іменем загиблого хлопця перевісиои з якогось місця на школу 35 грн з класа. А класів 40 штук. Не розумію за що це за таксі????? Ви з корупціею борітся в школах
Марія
Для Вчителька марія: Але ж неграмотна вчителька обізвалася. І скільки вам, пані вчителько, діти збирали "на ваші потреби"?
Коментувати
Накипелов
Василь, компи - доптотпні, підручники з інформатики, які надруковано рік тому, вже не придатні до навчання, бо змінили структуру навчальної програми (грубо кажучи, поперекидали теми із класу в клас), хоч зміст залишили (за винятком тем, що опустили з 10-го класу в 4-й!!!). А відповідальність за результат чомусь, як завжди, несе лише учитель. Хоч навчити дітей інформатичним компетентностям банально виконуючи теперішню програму (не підлаштовуючи теми на свій страх і ризик під наявний підручник) не можливо!!!
Василь
зміни до програми з інформатики робили вчителі, які вивчають інформатику поглиблено. Виконання програми потребує високоооошвидкісного інтернету. В яких школах він є? Десь думаю 30%, а в сільських навіть компютерів недостатньо і інтернету взагалі нема. Які хмарні сервіси? Які онлайн-ресурси
Микола
"Зміни до програм стали результатом відкритого обговорення" - хто з ким обговорював? Німий з глухим? Зміни писали люди, які, напевно, ні разу не проводили уроків у школі? Давайте щороку міняти програми, а ще краще два рази в рік, щоб остаточно виховати і виростити "неосвічену масу", якою легко управляти з чиновницьких крісел.
Міша
Зміни писали десь в психлікарні. Зміни зробили за два тижні - сміх. Де підручники? Роблять з дітей інвалідів, а з учителів ідіотів.
Вчитель
Хто знаеє, список авторів яких вилучили? Хтось сказав , що усіх російських авторів треба вилучити, але у змінах я цього не побачила. Допоможіть ,будь лака!
Надія Михайлівна
Переконана, рівень знань учнів прямр пропорційно збільшується від зарплати вчителя. Нані Гріневич, будь ласка, прислухайтеся до цих слів!
Галина Романівна
Ну реформаторка Гриневичка, ну-повний відстій! Модератор - та ще сука!
unforgiven
Зміни до навчальних програм зробили лише для того, щоб вчителі не сиділи без роботи, постійно переробляючи календарні плани. А вчити дітей, на думку міністерства, то таке. Головне - результат. Тільки де його взяти, якщо у міністерстві не розуміють, що головний критерій якісної освіти - 100% співпадіння навчальних програм з підручниками.
педагог
Люди! Куди ми котимося??? Думала, що на вчителях вже випробували всю камасутру. Так ні! В міністерстві така бурхлива фантазія....
alemania
Те, що вивчалося в другому класі, тепер вивчається в четвертому. В чому логіка???
І оце «нова програма»?!
Що ж то за «нові програми» !!!Невже так важливо, якою ручкою виправляти помилки? Чи то: виставляти чи не виставляти оцінки? Оприлюднювати чи ні? Ну, візьме вчитель зелену чи жовту ручку, не буде виставляти оцінки, (менше роботи), і що, усі учні стануть грамотними? Українська освіта посяде перше місце у світі? Хтось бачить КЛЮЧОВІ зміни у програмі МОНУ, у методиці викладання, технічному оснащенні шкіл? Я – ні, а Ви?
БУКВОЄД
Не побачила вимог щодо користування олівцями і червоною ручкою. Може, неуважно прочитала Орієнтовні вимоги? Якщо хтось розумніший, підкажіть, будь ласка, на що опиратися в розмові з батьками і завучем. дякую
2016
Результати оцінювання навчальних досягнень учнів є конфіденційною інформацією, доступною лише для дитини та її батьків (або осіб, що їх замінюють). Так записано в орієнтовних вимогах оцінювання (від 19.08.2016). А як же бути з аналізом контрольної роботи, типовими помилками? А оцінки в щоденники ставити, закриваючись від інших учнів? А коментування оцінки? Не розумію. На жаль.... Поясніть, будь ласка. І ще одне: не спростили, а добавили мороки вчителю, особливо з літературного читання і природознавства. Хіба це розвантаження? Будемо тепер вдень і вночі завантажуватися новими змінами, щоб хоч якось встигнути до 1 вересня. А потім підемо на Перший урок і будемо прославляти любу країну і найкраще у світі МОН. Сміятися чомусь тут не хочеться. Жаль.....
N
Для 2016: коментувати помилки , а не учня.
А що, раніше було по-іншому?
Невже раніше було рекомендовано критикувати учня, а не коментувати помилки?
2016
Для N: Якщо читали уважно, то написано "коментування оцінки", це не коментування учня, а саме і є коментуванням досягнень та невдач і аж ніяк не особистості.
Коментувати
вчитель
Ой, а "розвантажили" курам на смех. Вы почитайте новые "Орієнтовані вимоги оцінювання" (додаток до наказу МОН №1009 від 19.08.2016 р.). Это - чтобы ночью куча таблиц снилась, как выучите эти 40 страниц - так и в министерство идти работать можно. А еще новые программы по предметам и по классам (а их немало). Я представляю еще и новые инструкции по ведению журналов (в предыдущих только стали разбираться). На носу новый учебный год, а еще надо совместить новые программы и учебники.
Vasyl Chepara
ЗМІНИ КАРДИНАЛЬНІ І СУПЕР ДОРЕЧНІ. ВСІ ВЧИТЕЛІ ДАВНО ЧЕКАЛИ САМЕ ТАКИХ. ТЕПЕР ТРИМАЙТЕСЯ, ФІНЛЯНДІЯ ТА ЛЮКСЕМБУРГ.
Інформатика. 2-4 класи
Ключові зміни: 1. Перелічені теми були видалені, натомість, необхідний для вивчення зміст з видалених тем було додано в інші теми. 2. За рахунок вивільненого змісту та видалення тем, що не несли змістового наповнення даними науки “Інформатика” було додано 3“алгоритми”. 4. Замінено інформаційні процеси на дії з інформацією, редагування, форматування на змінювання; у сферах діяльності людини; повідомлення, відомості, дані на інформація; гіперпосилання на посилання; слова операція, процес на простіші за змістом. 5. Дитина зможе практично виконати дії на стаціонарному, портативному, будь-якому мобільному пристрої.
Коментар до змін
Якби програму з інформатики розвантажували розумово відсталі люди, то такого маразму не було б.
Коментувати
Юлия Витько
Я не уявляю як можна за два тижні до початку навчального року детально вивчити всі зміни до програми! Це просто жах! В пам’яті не можливо тримати ТАКУ кількість інформації одночасно! Як складати календарне планування без підручників? Не розумію для кого Міністерство освіти полегшило життя. На мою думку, стало ще гірше. Ще й батьки тепер стануть більше проявляти свої амбіції у спілкуванні з вчителем. Так би мовити, вказувати на можливе не виконання вчителем методичних рекомендацій Міністерства освіти. Можливо, я не права в силу мого не великого досвіду роботи у школі, але всеж таки...
Елена
Для Юлия Витько: Это вы ,наверное,ещё не видели новый приказ з изменениями в оценивании.Загляните туда и Вы поймёте,что остаток лета вы по ночам будете вникать в суть.Изменений много:новая сетка контрольных,требований к ним,оценивание.И кстати красной ручке сказано только для 1 класса и то в период адаптации!А так на усмотрение учителя!Как теперь родителям объяснить,что ты не дурак?!Так что не спишите планировать,почитайте приказ номер1009от19.08.2016(уже есть на сайте)
Елена
Извините за ошибки
ольга
Коли вже перестануть знущатись над освітою ? Невже від того що діти будуть писати олівцем , а вчителі не користуватимуться червоною ручкою покращиться рівень навченості учнів ? Горе -реформатори !
Коментувати