Опубліковані оновлені програми початкової школи

13 оновлених навчальних програм для 1-4 класів розміщені у відкритому доступі

Опубліковані оновлені програми початкової школи

13 оновлених навчальних програм для 1-4 класів, що були затверджені Колегією МОН 4 серпня, розміщені у відкритому доступі. Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки.

За оновленими програмами для 1-4 класів діти навчатимуться вже з 1 вересня.

За словами заступника міністра освіти і науки Павла Хобзея, для міністерства було  важливим встигнути оновити програми для початкової школи до початку нового навчального року.

"Це оновлення – лише перший крок. Наступного тижня МОН презентує концепцію нової української школи. Передбачені нею зміни будуть системно запроваджуватись з 2018 року. Але діти вчаться вже зараз, вони не можуть чекати. Тому оновленням програм початкової школи ми показуємо напрям змін", - зазначив  Павло Хобзей.

Наступного тижня у відкритому доступі також з’являться затверджені зміни до орієнтовних вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів та методичні рекомендації до оновлених програм. Вони передбачають зміни підходів до оцінювання та педагогічну свободу вчителя.

Ознайомитись з оновленими програмами

Освіта.ua
11.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Многоточие
Розвантажена програма з інформатики для учнів 2-4 класів суцільний жах, який абсолютно не стикується із наявними підручниками. Крім того, дітям 1-4 класів ЗАБОРОНЕНО використовувати планшети чи ноутбуки, а в програмі це передбачено. Збільшено обсяг теоретичного матеріалу, порівняння дивіться нижче...
Розділ інформація, 2клас (2015)
Поняття про повідомлення. Сприйняття людиною повідомлень. Інформація. Інформаційні процеси: отримання, зберігання, опрацювання і передавання повідомлень. Різні пристрої, що використовуються для роботи з повідомленнями.
Розділ інформація, 2 клас (2016)
Поняття про інформацію. Зміст та завдання курсу «Інформатика». Сприймання людиною інформації. Властивості інформації. Види інформації за способом сприймання: зорова, слухова, нюхова, смакова, дотикова. Приватна та публічна інформація. Захист особистої приватної інформації. Безпека використання інформації. Пристрої для роботи з інформацією. Правила безпечної поведінки у кабінеті інформатики.
Коментувати
teacher
ЧЕРВОНИЙ КОЛІР в освіті почали використовувати з моменту винайдення червоної фарби (часи королеви Вікторії). Оскільки він існує і використовується у всьому світі і сьогодні, то, можливо не такий він вже і поганий. Проте, у 19 столітті вчителі у Великій Британії, наприклад, синім також позначали і позитивні моменти в роботі учня, що було важливим. Як справедливо зазначають психологи, який би колір вчителі не використовували для позначення помилок, рано чи пізно, учні почнуть асоціювати його з негативом. Далі цитуємо із посиланням на оригінальну статтю у британській газеті 2008 року: Здоровий глузд підказує, що діти вчаться на своїх помилках, і час від часу вони повинні розчаровуватись. Червоне чорнило - це найшвидший спосіб для них побачити, де вони повинні працювати більше.) http://www.telegraph.co.uk/education/educationnews/3964683/Marking-in-red-ink-banned-in-case-it-upsets-schoolchildren.html
teacher
ПРО ЧЕРВОНУ РУЧКУ Червоний колір в оточенні дитини природній. На червоне світло світлофора не можна переходити дорогу, заборонні дорожні знаки також червоного кольору. Зверніть увагу! Обережно! - ось посилання, яке він несе. Червоний колір попереджає про небезпеку, про те, що людина може собі зашкодити якимось чином. Нічого поганого у використанні червоної ручки немає, вже залежить від того, як про це повідомити. Так і сприймаємо.
Ольга Бузницкая
Щодо олівця...Може мені так здається, але чіткішу лінію можна зробити ручкою...Саме ручкою краще можна відпрацювати точність рухів....Крім того, олівець має властивість "розмазуватись"...чи не будемо ми привчати дітей до "брудних" зошитів?
Олена
Для Ольга Бузницкая:
Олена
Для Ольга Бузницкая: Проте добре виробникам прального порошку. Батьки кожного дня будуть прати брудні рукава після олівців. А вчителі можуть замість червоної ручки писали вугіллям. На уроці вчитель буде ходити і застругувати олівці, бо більшість першокласників цього самі ще не вміють робити. Щоб діти не боялись червоної ручки та помилок, достатньо, на мою думку, грамотної поведінки вчителя.
Наталія
Сучасні діти не бояться нічого
Коментувати
Valentina Zahvalinskaya
"... читає вголос наприкінці І семестру у темпі не менше 40 сл/хв, наприкінці ІІ семестру – не менше 60 сл/хв" (2 клас, літературне читання). Було: І семестр - 35-40 сл/хв, ІІ семестр 50-60 слхв. Спростили??? І так по кожному класу.
Петро
Для Valentina Zahvalinskaya: Де Ви таке "відкопали"? Для того, щоби щось оцінювати, з ним треба спершу ознайомитися. Прочитайте навчальну програму з літературного читання...
Valentina Zahvalinskaya
Для Петро: Після посилання "Ознайомитись з оновленими програмами" є "Літературне читання" (оновлено) під № 2 і "Літературне читання. Навчальна програма для ЗНЗ з навчанням українською мовою" під № 38 (але без примітки "оновлено"). Що робить в переліку оновлених програм ця програма? Там і є такі норми читання.
Коментувати
Андрій
Особливо фраза ХобзДея про "педагогічну свободу вчителя" сподобалися...
Денис
БИНГО! Математика, 1-й клас: Місткість. Одиниця вимірювання місткості – 1 літр. С первого класса приучаем все мерить в литрах!
unforgiven
Бажано викласти й оновлені підручники, календарні плани або, принаймні, навчально-методичні матеріали як відсутні у старих підручниках.
дивуюся
Для unforgiven:Шанов(а), (ий) ! Календарні плани вчитель складає САМ на основі програми . І де це в підручниках є навчально - методичні матеріали ??? Ну у нас і вчителі !!! Чого такі дітей навчать ?
Anna
Для дивуюся: а за такую зарплату хорошо что хоть какие-то есть :)
дивуюся
Для Anna: Що значить " какие-то" ? Що це за вчитель, який чекає щоб йому чи їй надали календарні плани ? ЦЕ ВЖЕ ПРОСТО ЛІНЬ І БЕЗВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ. Виходить, що діти стали заручниками зарплат вчителя?
Коментувати
Золота Ручка
ГеніАнальне оновлення!!! Гриневич, навіть, лічку в фейсбуці закрила, щоб не читати "схвальні відгуки" і "слова подяки" від "ощасливлених" учителів...
nadiya
Олівець на початковому етапі навчання письма використовували і раніше ( приблизно перші два місяці навчання).
Дніпровець
За нові програми в початковій школі (з математики) в цілому згоден, АЛЕ використання олівця для письма і заборони червоної ручки вчителям, то трохи перебір... Давайте взагалі не виправляти помилки і не критикувати учнів!!!
Олбрат
Для Дніпровець: А чому б не почати оцінювати успіхи школярів, а не шукати тільки помилки і невдачі.
так
Неужели написанное без ошибок не относится к успехам?
Кам'янець - Подільський
А підручники та старі, як працювати по нових програмах за старими підручниками ???
Коментувати