Учителі мають виконувати рекомендації до програм

Методичні рекомендації до програм 1-4 класів будуть осучаснені і вчителі мають їх виконувати

Учителі мають виконувати рекомендації до програм

Методичні рекомендації до оновлених програм для учнів 1-4 класів будуть суттєво осучаснені і вчителі мають їх виконувати. Про це в інтерв'ю Українській правді. Життя сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За словами міністра, батьки зможуть апелювати до методичних рекомендацій, у разі якщо вчитель буде їх порушувати.

«Я б говорила не про контроль батьків над вчителями – а про партнерство батьків та вчителів. Це нова категорія, яку ми мусимо додати до нашої школи. Тому що батьки часом зараз розглядаються школою, як "ті-хто-мають-принести-гроші-на-школу". А вони мають бути партнерами. Школа теж не має, де ще шукати інших партнерів, – бо це дві сторони, які найбільше зацікавлені в успіху цих дітей», - зазначила Лілія Гриневич, наголосивши, що культура партнерства в новій українській школі – це взагалі одна з базових цінностей нової школи.

Вона також зазначила, що у разі порушення методичних рекомендацій, батьки мають право у ввічливій формі навести свої аргументи вчителю, оскільки все робиться заради якості освіти дітей.

Наприклад, сказати: «На сайті МОН написано, що діти мають писати олівцем, а ви змушуєте писати ручкою, а ще червоним підкреслюєте помилки – це стрес для дитини. Будь ласка, чи можете ви перейти до нових методичних рекомендацій».

«Якщо вчитель буде казати, що він не погоджується і хоче вчити так, як вчив 25 років до того, у цьому випадку ви звертаєтеся до дирекції школи про порушення методичних рекомендацій», - зауважила міністр освіти.

У разі, якщо дирекція школи не реагуватиме, батькам необхідно буде звернутись на електронну скриньку Міносвіти з чітким вказанням номера школи та прізвищем вчителя.

«Якщо є порушення методичних рекомендацій і програм, які затверджені Колегією МОН, це для нас є приводом для інспекції і визначення, наскільки вчитель виконує посадові обов’язки», - повідомила Лілія Гриневич.

Вона також зауважила, що держава не має коштів змінювати підручників на цьому етапі. Нові підручники будуть під нові стандарти.

«Але вчитель завжди має право щось пропустити в підручнику і орієнтуватися на програму. У підручнику для 6-річних дітей в перші місяці навчання було визначення нуля: "Нуль – це відсутність елементів в множині". Значна частина вчителів розуміли, що це абсолютно глупота – змушувати дітей вчити це напам'ять в 6-річному віці у перші місяці навчання в школі. Вони просто опускали це визначення і подавали його вже тоді, коли дитина була до цього готова», - зазначила міністр.

Вона висловила переконання, що шлях збільшення кількості фактичних знань та інформації, яким йшла наша школа останні десятиліття є безперспективним.

«У нас відбулася знаннєва криза української школи. Ми мусимо це зрозуміти і визнати. Ми повинні виділити ядро знань, з яким треба обов'язково працювати. На цьому ядрі знань будувати вміння, як застосовувати ці знання для вирішення практичних життєвих ситуацій, як формувати навички критичного мислення. Таким чином ми маємо сформувати в дітей ключові компетентності, які сьогодні визнані провідними освітніми системами світу як такі, що необхідні для сучасної людини в 21 столітті. І їх буде покладено в основу змісту освіти в новій українській школі», - зауважила міністр.

За її словами, в будь-якому випадку, оновлення програм – це вже крок назустріч тим дітям, які сьогодні вчаться у початковій школі.

«Я весь час звертаю увагу вчителів на те, що ми живемо в новому столітті. Це інше покоління дітей, яке по-іншому сприймає інформацію. Ми теж мусимо мінятися. Неможливо навчати сучасних дітей так, як навчали нас», - наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Освіта.ua
05.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина
Это чудесно- реформа начальной школы,а где преемственность с дошкольных образованием,педагоги начали работать по новой программе *Дитина* где есть значительное не соответствие,кто теперь определит какие задачи в программе для дошкольников актуальны,а какие нет и возможно ли не выполнять программу и базовый компонент?!
Роман
Підтримую Лілію Гриневич. Нарешті хоч якісь зміни. Реформа в початковій освіті давно потрібна. Так само як і в решту класах. Надіюся дочекатися змін і в старшій школі, а то свавілля і корумпованість чиновників районо, дирекції, наднизькі зарплати приводять до дискредитації професії вчителя. Вчителі втомилися чекати і кращі з них просто залишать школу.
indigo
Для Роман: Школи закривають, правда на деяких лише змінюють вивіски, на опорні. Навчальні програми постійно переписують без кінця-краю, вириваючи матеріал із одного класу і переміщаючи його до іншого. За підручники, взагалі говорити нічого, їх або немає, або видають на комерційній основі. Престиж професії вчителя опустили нижче плінтуса, тепер любий батько-алкаш, має право виступати в ролі методиста, вказуючи вчителеві як йому працювати. Червоний колір раптом почав викликати стрес у дитини... Про які нах..й зміни ви говорите?
Роман
А що раніше за Квіта не було цих проблем?Хіба що опорних шкіл.Проблема з вседозволеністю батьків,невміння добросовісно працювати з програмами і проблеми з підручниками не було раніще?Престиж вчителя опускають давно, старанно і цілеспрямовано в тому числі через антирекламу по телебаченні, що давно треба заборонити законодавчо. Але заслуга Гриневич, що вона реально полегшила життя дітей в молодших класах.Чи може Ви зробите більше за кілька місяців зі старою командою і мінімальним фінансуванням.А щодо червоної ручки то вже давно в 5 класі застосовую зелену ручку, пишу при гарній відповіді молодець!дуже добре! і вважаю що це стимулює дітей до навчання
indigo
Для Роман: Ніхто не вимагає повернути Квіта. Поставте міністром освіти Вчителя із багаторічним досвідом роботи в сільській школі, учні якого призери конкурсів, олімпіад, малої академії наук... І такого маразму, який творить нинішнє міністерство не буде!!!
Коментувати
Chevalier
Мені пощастило, адже я не є вчителем початкових класів. Проте чекав на методичні рекомендації, щоб на власні очі побачити ТЕ, що дозволить надто прискіпливим батькам скаржитися в МОН на вчителів-злочинців. І ось настала урочиста мить! Читаємо: ... рекомендується користуватись простим олівцем – за рішенням вчителя, відповідно до рівня готовності дітей. На розсуд вчителя допускається виправлення або гумкою, або закресленням. ...Час і етап переходу на кулькову ручку визначає сам вчитель, індивідуально для кожної дитини. При перевірці письмових робіт в адаптаційному періоді навчання в 1 класі не рекомендується використання ручки з червоною пастою для позначення помилок. Отож, "за рішенням вчителя", "визначає сам вчитель", "на розсуд вчителя" і... "не рекомендується... в адаптаційному періоді... в 1 класі". Постає питання: то все-таки вчитель чи батьки? :-)
Chevalier
І врешті-решт: "Для оцінювання письмових робіт в зошитах, а також у щоденниках можна використовувати колір ручки за вибором вчителя. "
Коментувати
Вікторія
Добрий вечір Пані Міністерко! Дуже "слушні рекомендації","дуже"....! Здається ,що з Вашими рекомендаціями наші батьки будуть не тільки "авторитетно" "підковані " , а й оволодіють технікою доносів та анонімності,що стане у "великій нагоді" корумпіруваному чиновництву у відділах освіти .. Тааак .. дуже повчальна "грамота" наклепництва та залякування демократичного вчителя.. Згідно Вашим рекомендаціям , вчитель буде не лише несамостійним залежним від керівництва школи та відділів освіти місцевих й обласних , але також буде легко "неугодным"- його можна швидко замінити на "вигідних та піддатливих" - такі вміють "чути " адміністрацію та й ними легко керувати -адже вони не вміють мислити й мати своє власне бачення.. Ооооооо керуючи органи нашли гідну заміну. Ми Вами "пишаємося"!
Ася
Місцеві чиновники в районі зняли 10% за престиж, мотивуючи недофінансуванням освіти.
цекапець
Якщо решту міністерств очолюють "професіонали! і"реформатори" рівня пані Міністерки, то нам ніколи не вибратись з болота!
Тетяна
«Я весь час звертаю увагу вчителів на те, що ми живемо в новому столітті. Це інше покоління дітей, яке по-іншому сприймає інформацію. Ми теж мусимо мінятися. Неможливо навчати сучасних дітей так, як навчали нас», - наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич. - Пані Міністерко! Так ми, вчителі, давно вже помінялися і вчимо не так як вчили нас. Мінстру освіти соромно цього не знати!
єнадчимпрацювати
Пані Міністерко! Варто Вам видати ще й обов’зкові для виконання рекомендації для батьків , в яких зазаначити , що зі вчителями потрібно розмовляти тільки в ввічливій формі. Якщо ж вони не будуть дотримуватись Ваших рекомендацій, вчителі матимуть право поскаржитись Вам. Тоді таких батьків відправити на курси перепідготовки, сертифікувати їх і лише після цього допускати до розмови зі вчителями. А то у вчителів теж буває стрес і не лише від Ваших рекомендацій, а ще й від "розмов" з деякими неадекватними батьками.
Батьки і вчителі
Менторський тон пані Гриневич і смішить,і лякає. Відвертий погляд на вчителів як на стадо баранів. Одна вона знає,що робити. Розповідається про школу майбутнього, але ж так якось примітивно."у разі порушення методичних рекомендацій, батьки мають право у ввічливій формі навести свої аргументи вчителю, оскільки все робиться заради якості освіти дітей". Це взагалі щось...А чи можна буде вчителям у ввічливій формі наводити свої аргументи пвні Г,якщо вони з чимось не погоджуватимуться?
Самодостатній вчитель
Коли ж, коли ж у міністром буде справжній професіонал! Що за недолугі думки! Хто нами керує. Колеги, почитаєш таке і зразу пригадується відома байка про Ваську, який "слушает да ест". Що ж будемо вкотре слухати "міністерську маячню",а робити своє.
Вчитель
Тепер в середню ланку прийдуть учні, які не вміють писати і не знають таблиці множення? А ЗНО після 9 класу здаватимуть?
Золота Ручка
Чмо, яке жодного дня в школі не пропрацювало, не сміє тявкати на вчителіям, що їм робити, а тим більше, "надрочувати" батьків проти них!!!
«Гора родила мышь»
«Загадкове» «критичне мислення», яке пані Гриневич не розшифровує, та «писання» олівцем – оце і всі нововведення?
...
Повна зневага до вчителя. Пані Гриневич, очевидно, не розуміє,що пропонує батькам. Підуть у школу люди різних професій, контролювати вчителів Хіба немає у школі адміністраціЇ, яка зможе нагадати вчителю, що і як робити. Дуже однобоко підходять у міністерстві і до викладання англійської у першому класі - непотрібно писати! Наприклад, до нашої спецшколи діти вступають дуже підготовлені. Вони чудово читають і пишуть.І що цілий рік їм не писати нічого? Не забуваймо,що багатьом дітям подобається писати, тим паче оцінки взагалі не виставляються,що добре.Діти різні,класи різні. Чому взагалі відсутнє таке поняття у міністерстві, як "на розсуд вчителя"? Не такі вже дурні вчителі,як комусь може здаватися із міністерського крісла.
teacher
ТЕМА ДЛЯ РОЗДУМІВ А вчені вже створили та рекомендують у 21 столітті використовувати спеціально виготовлену ручку для навчання каліграфії. Вона містить чорнила, які витираються, і при цьому не псують сторінки зошита, тому робота виглядає врешті-решт чистою та охайною. Чорнила не "розмазуються" і не вигорають. Форма ручки добре продумана для починаючого вчитися писати малюка. Такими ручками щороку користуються вже більше 2 мільйонів дітей у всьому світі. Потрібно іти вперед, використовуючи новітні технології не тільки у викладанні, а і у повсякденному житті школяра. В цьому є розвиток. http://berol.com/handwriting-pen-.html
Anna
Для teacher: идея хорошая но сколько стоит такая ручка и где ее можно купить? ДУмаю она 100% стоит дороже карандаша и обычной ручки.
teacher
А іще існують механічні олівці, їх не потрібно гострити.
Коментувати
Лена
Де методичні рекомендації для середньої та старшої школи?
Ольга Бузницкая
Можливо, не зовсім по темі, але, хочеться дізнатись, коли ж будуть підручники для учнів 8-х (повністю), 4-х, 7-х (50%) класів та методичні рекомендації щодо вивчення дисциплін? Підручники для учнів 8-х класів бажано викласти хоча б у електронному вигляді....Вже хотілося б опрацювати деякі теми і скласти календарно-тематичне планування.
Видавництво Генеза
Для Ольга Бузницкая: електронні версії підручників для 8 класу можна завантажити тут http://geneza.ua/shop_content.php?coID=915
Вчитель
У Вас не до всіх предметів є електронні версії підручників
Коментувати
12
Людина в школі працювала? Тепер вона міністром стала.
indigo
ПЕДАГОГІЧНА СВОБОДА від пані Гриневич!!!
Юля
А критерии оценивания тоже пересмотрят всвязи с упрощением программы?
Oksana Mun
Для Юля: так
Коментувати