Osvita.ua Середня освіта Учителі мають виконувати рекомендації до програм
Учителі мають виконувати рекомендації до програм

Методичні рекомендації до програм 1-4 класів будуть осучаснені і вчителі мають їх виконувати

Учителі мають виконувати рекомендації до програм

Методичні рекомендації до оновлених програм для учнів 1-4 класів будуть суттєво осучаснені і вчителі мають їх виконувати. Про це в інтерв'ю Українській правді. Життя сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За словами міністра, батьки зможуть апелювати до методичних рекомендацій, у разі якщо вчитель буде їх порушувати.

«Я б говорила не про контроль батьків над вчителями – а про партнерство батьків та вчителів. Це нова категорія, яку ми мусимо додати до нашої школи. Тому що батьки часом зараз розглядаються школою, як "ті-хто-мають-принести-гроші-на-школу". А вони мають бути партнерами. Школа теж не має, де ще шукати інших партнерів, – бо це дві сторони, які найбільше зацікавлені в успіху цих дітей», - зазначила Лілія Гриневич, наголосивши, що культура партнерства в новій українській школі – це взагалі одна з базових цінностей нової школи.

Вона також зазначила, що у разі порушення методичних рекомендацій, батьки мають право у ввічливій формі навести свої аргументи вчителю, оскільки все робиться заради якості освіти дітей.

Наприклад, сказати: «На сайті МОН написано, що діти мають писати олівцем, а ви змушуєте писати ручкою, а ще червоним підкреслюєте помилки – це стрес для дитини. Будь ласка, чи можете ви перейти до нових методичних рекомендацій».

«Якщо вчитель буде казати, що він не погоджується і хоче вчити так, як вчив 25 років до того, у цьому випадку ви звертаєтеся до дирекції школи про порушення методичних рекомендацій», - зауважила міністр освіти.

У разі, якщо дирекція школи не реагуватиме, батькам необхідно буде звернутись на електронну скриньку Міносвіти з чітким вказанням номера школи та прізвищем вчителя.

«Якщо є порушення методичних рекомендацій і програм, які затверджені Колегією МОН, це для нас є приводом для інспекції і визначення, наскільки вчитель виконує посадові обов’язки», - повідомила Лілія Гриневич.

Вона також зауважила, що держава не має коштів змінювати підручників на цьому етапі. Нові підручники будуть під нові стандарти.

«Але вчитель завжди має право щось пропустити в підручнику і орієнтуватися на програму. У підручнику для 6-річних дітей в перші місяці навчання було визначення нуля: "Нуль – це відсутність елементів в множині". Значна частина вчителів розуміли, що це абсолютно глупота – змушувати дітей вчити це напам'ять в 6-річному віці у перші місяці навчання в школі. Вони просто опускали це визначення і подавали його вже тоді, коли дитина була до цього готова», - зазначила міністр.

Вона висловила переконання, що шлях збільшення кількості фактичних знань та інформації, яким йшла наша школа останні десятиліття є безперспективним.

«У нас відбулася знаннєва криза української школи. Ми мусимо це зрозуміти і визнати. Ми повинні виділити ядро знань, з яким треба обов'язково працювати. На цьому ядрі знань будувати вміння, як застосовувати ці знання для вирішення практичних життєвих ситуацій, як формувати навички критичного мислення. Таким чином ми маємо сформувати в дітей ключові компетентності, які сьогодні визнані провідними освітніми системами світу як такі, що необхідні для сучасної людини в 21 столітті. І їх буде покладено в основу змісту освіти в новій українській школі», - зауважила міністр.

За її словами, в будь-якому випадку, оновлення програм – це вже крок назустріч тим дітям, які сьогодні вчаться у початковій школі.

«Я весь час звертаю увагу вчителів на те, що ми живемо в новому столітті. Це інше покоління дітей, яке по-іншому сприймає інформацію. Ми теж мусимо мінятися. Неможливо навчати сучасних дітей так, як навчали нас», - наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Освіта.ua
05.08.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина
Это чудесно- реформа начальной школы,а где преемственность с дошкольных образованием,педагоги начали работать по новой программе *Дитина* где есть значительное не соответствие,кто теперь определит какие задачи в программе для дошкольников актуальны,а какие нет и возможно ли не выполнять программу и базовый компонент?!
Роман
Підтримую Лілію Гриневич. Нарешті хоч якісь зміни. Реформа в початковій освіті давно потрібна. Так само як і в решту класах. Надіюся дочекатися змін і в старшій школі, а то свавілля і корумпованість чиновників районо, дирекції, наднизькі зарплати приводять до дискредитації професії вчителя. Вчителі втомилися чекати і кращі з них просто залишать школу.
indigo
Для Роман: Школи закривають, правда на деяких лише змінюють вивіски, на опорні. Навчальні програми постійно переписують без кінця-краю, вириваючи матеріал із одного класу і переміщаючи його до іншого. За підручники, взагалі говорити нічого, їх або немає, або видають на комерційній основі. Престиж професії вчителя опустили нижче плінтуса, тепер любий батько-алкаш, має право виступати в ролі методиста, вказуючи вчителеві як йому працювати. Червоний колір раптом почав викликати стрес у дитини... Про які нах..й зміни ви говорите?
Роман
А що раніше за Квіта не було цих проблем?Хіба що опорних шкіл.Проблема з вседозволеністю батьків,невміння добросовісно працювати з програмами і проблеми з підручниками не було раніще?Престиж вчителя опускають давно, старанно і цілеспрямовано в тому числі через антирекламу по телебаченні, що давно треба заборонити законодавчо. Але заслуга Гриневич, що вона реально полегшила життя дітей в молодших класах.Чи може Ви зробите більше за кілька місяців зі старою командою і мінімальним фінансуванням.А щодо червоної ручки то вже давно в 5 класі застосовую зелену ручку, пишу при гарній відповіді молодець!дуже добре! і вважаю що це стимулює дітей до навчання
indigo
Для Роман: Ніхто не вимагає повернути Квіта. Поставте міністром освіти Вчителя із багаторічним досвідом роботи в сільській школі, учні якого призери конкурсів, олімпіад, малої академії наук... І такого маразму, який творить нинішнє міністерство не буде!!!
Коментувати
Chevalier
Мені пощастило, адже я не є вчителем початкових класів. Проте чекав на методичні рекомендації, щоб на власні очі побачити ТЕ, що дозволить надто прискіпливим батькам скаржитися в МОН на вчителів-злочинців. І ось настала урочиста мить! Читаємо: ... рекомендується користуватись простим олівцем – за рішенням вчителя, відповідно до рівня готовності дітей. На розсуд вчителя допускається виправлення або гумкою, або закресленням. ...Час і етап переходу на кулькову ручку визначає сам вчитель, індивідуально для кожної дитини. При перевірці письмових робіт в адаптаційному періоді навчання в 1 класі не рекомендується використання ручки з червоною пастою для позначення помилок. Отож, "за рішенням вчителя", "визначає сам вчитель", "на розсуд вчителя" і... "не рекомендується... в адаптаційному періоді... в 1 класі". Постає питання: то все-таки вчитель чи батьки? :-)
Chevalier
І врешті-решт: "Для оцінювання письмових робіт в зошитах, а також у щоденниках можна використовувати колір ручки за вибором вчителя. "
Коментувати
Вікторія
Добрий вечір Пані Міністерко! Дуже "слушні рекомендації","дуже"....! Здається ,що з Вашими рекомендаціями наші батьки будуть не тільки "авторитетно" "підковані " , а й оволодіють технікою доносів та анонімності,що стане у "великій нагоді" корумпіруваному чиновництву у відділах освіти .. Тааак .. дуже повчальна "грамота" наклепництва та залякування демократичного вчителя.. Згідно Вашим рекомендаціям , вчитель буде не лише несамостійним залежним від керівництва школи та відділів освіти місцевих й обласних , але також буде легко "неугодным"- його можна швидко замінити на "вигідних та піддатливих" - такі вміють "чути " адміністрацію та й ними легко керувати -адже вони не вміють мислити й мати своє власне бачення.. Ооооооо керуючи органи нашли гідну заміну. Ми Вами "пишаємося"!
Ася
Місцеві чиновники в районі зняли 10% за престиж, мотивуючи недофінансуванням освіти.
цекапець
Якщо решту міністерств очолюють "професіонали! і"реформатори" рівня пані Міністерки, то нам ніколи не вибратись з болота!
Тетяна
«Я весь час звертаю увагу вчителів на те, що ми живемо в новому столітті. Це інше покоління дітей, яке по-іншому сприймає інформацію. Ми теж мусимо мінятися. Неможливо навчати сучасних дітей так, як навчали нас», - наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич. - Пані Міністерко! Так ми, вчителі, давно вже помінялися і вчимо не так як вчили нас. Мінстру освіти соромно цього не знати!
єнадчимпрацювати
Пані Міністерко! Варто Вам видати ще й обов’зкові для виконання рекомендації для батьків , в яких зазаначити , що зі вчителями потрібно розмовляти тільки в ввічливій формі. Якщо ж вони не будуть дотримуватись Ваших рекомендацій, вчителі матимуть право поскаржитись Вам. Тоді таких батьків відправити на курси перепідготовки, сертифікувати їх і лише після цього допускати до розмови зі вчителями. А то у вчителів теж буває стрес і не лише від Ваших рекомендацій, а ще й від "розмов" з деякими неадекватними батьками.
Батьки і вчителі
Менторський тон пані Гриневич і смішить,і лякає. Відвертий погляд на вчителів як на стадо баранів. Одна вона знає,що робити. Розповідається про школу майбутнього, але ж так якось примітивно."у разі порушення методичних рекомендацій, батьки мають право у ввічливій формі навести свої аргументи вчителю, оскільки все робиться заради якості освіти дітей". Це взагалі щось...А чи можна буде вчителям у ввічливій формі наводити свої аргументи пвні Г,якщо вони з чимось не погоджуватимуться?
Самодостатній вчитель
Коли ж, коли ж у міністром буде справжній професіонал! Що за недолугі думки! Хто нами керує. Колеги, почитаєш таке і зразу пригадується відома байка про Ваську, який "слушает да ест". Що ж будемо вкотре слухати "міністерську маячню",а робити своє.
Вчитель
Тепер в середню ланку прийдуть учні, які не вміють писати і не знають таблиці множення? А ЗНО після 9 класу здаватимуть?
Золота Ручка
Чмо, яке жодного дня в школі не пропрацювало, не сміє тявкати на вчителіям, що їм робити, а тим більше, "надрочувати" батьків проти них!!!
«Гора родила мышь»
«Загадкове» «критичне мислення», яке пані Гриневич не розшифровує, та «писання» олівцем – оце і всі нововведення?
...
Повна зневага до вчителя. Пані Гриневич, очевидно, не розуміє,що пропонує батькам. Підуть у школу люди різних професій, контролювати вчителів Хіба немає у школі адміністраціЇ, яка зможе нагадати вчителю, що і як робити. Дуже однобоко підходять у міністерстві і до викладання англійської у першому класі - непотрібно писати! Наприклад, до нашої спецшколи діти вступають дуже підготовлені. Вони чудово читають і пишуть.І що цілий рік їм не писати нічого? Не забуваймо,що багатьом дітям подобається писати, тим паче оцінки взагалі не виставляються,що добре.Діти різні,класи різні. Чому взагалі відсутнє таке поняття у міністерстві, як "на розсуд вчителя"? Не такі вже дурні вчителі,як комусь може здаватися із міністерського крісла.
teacher
ТЕМА ДЛЯ РОЗДУМІВ А вчені вже створили та рекомендують у 21 столітті використовувати спеціально виготовлену ручку для навчання каліграфії. Вона містить чорнила, які витираються, і при цьому не псують сторінки зошита, тому робота виглядає врешті-решт чистою та охайною. Чорнила не "розмазуються" і не вигорають. Форма ручки добре продумана для починаючого вчитися писати малюка. Такими ручками щороку користуються вже більше 2 мільйонів дітей у всьому світі. Потрібно іти вперед, використовуючи новітні технології не тільки у викладанні, а і у повсякденному житті школяра. В цьому є розвиток. http://berol.com/handwriting-pen-.html
Anna
Для teacher: идея хорошая но сколько стоит такая ручка и где ее можно купить? ДУмаю она 100% стоит дороже карандаша и обычной ручки.
teacher
А іще існують механічні олівці, їх не потрібно гострити.
Коментувати
Лена
Де методичні рекомендації для середньої та старшої школи?
Ольга Бузницкая
Можливо, не зовсім по темі, але, хочеться дізнатись, коли ж будуть підручники для учнів 8-х (повністю), 4-х, 7-х (50%) класів та методичні рекомендації щодо вивчення дисциплін? Підручники для учнів 8-х класів бажано викласти хоча б у електронному вигляді....Вже хотілося б опрацювати деякі теми і скласти календарно-тематичне планування.
Видавництво Генеза
Для Ольга Бузницкая: електронні версії підручників для 8 класу можна завантажити тут http://geneza.ua/shop_content.php?coID=915
Вчитель
У Вас не до всіх предметів є електронні версії підручників
Коментувати
12
Людина в школі працювала? Тепер вона міністром стала.
indigo
ПЕДАГОГІЧНА СВОБОДА від пані Гриневич!!!
Юля
А критерии оценивания тоже пересмотрят всвязи с упрощением программы?
Oksana Mun
Для Юля: так
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!