В МОН роз'яснили, як навчати молодших школярів

Міносвіти надано роз'яснення щодо організації навчально-виховного процесу у початковій школі

В МОН роз'яснили, як навчати молодших школярів

Міністерством освіти і науки надано роз'яснення щодо організації навчально-виховного процесу у початковій школі. Відповідний лист підписаний заступником міністра освіти Павлом Хобзеєм.

Зокрема, у відомстві зазначають, що, результати навчальних досягнень учнів не озвучуються в класі та на батьківських зборах і така інформація стосується тільки вчителя-учня-батьків.

На уроках у всіх класах початкової школи учитель має озвучувати тільки вербальну оцінку роботи учня на уроці. Це має робитися з детальним поясненням досягнень дитини і доброзичливими порадами щодо того, як можна їх покращити у подальшому.

Натомість оцінка в балах, що відповідає озвученій учителем на уроці вербальній оцінці, ставиться в щоденник учня на перерві або після уроку.

На батьківських зборах інформація про бали, які одержують учні на уроках, не озвучується, а за умови запиту батьків готується у письмовому вигляді індивідуально для кожної родини. В інших випадках озвучується у індивідуальній бесіді з батьками.

Таким чином, зазначають у Міносвіти, під час оцінювання навчальних досягнень учнів акцент зміщується з «навчання для одержання високих балів, гарних оцінок» на «навчання для одержання якісної освіти».

З цією ж метою навчальним закладам необхідно відмовитись від вибудовування рейтингів навчальних досягнень учнів одного класу, або класів на паралелі для оприлюднення у класі, на батьківських зборах. Така інформація може використовуватись вчителями виключно для методичної роботи з метою підвищення ефективності навчального процесу.

Також у відомстві повідомляють, що потреба у роз’ясненні положення методичних рекомендацій про перевірку письмових робіт в адаптаційний період навчання в 1 класі ручкою не з червоною пастою, а іншого кольору викликана тим, що вчителі початкової школи часто користуються для перевірок ручками двох кольорів – з червоною пастою для позначення помилок і зеленою – для позначення правильно написаних букв, їх елементів, слів тощо.

«Звертаємо увагу, що саме для забезпечення можливості застосування такого ефективного прийому перевірки у методичних рекомендаціях зазначено, що в зошитах, а також у щоденниках можна використовувати колір ручки за вибором вчителя. Тож учитель може самостійно прийняти рішення про вибір кольору ручки для перевірок і оцінювання письмових робіт та фіксації у щоденниках або обговорити це питання з учнями, батьками і прийняти спільне рішення», - йдеться у роз'ясненнях Міносвіти щодо організації навчально-виховного процесу у початковій школі.

Також у відомстві повідомили, що міністерством готується проект наказу «Про затвердження Змін до Інструкції щодо заповнення Класного журналу для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів», який буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Освіта.ua
07.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
мама
Все эти разъяснения до лампочки:и про цвет ручки и про перелік навчальних програм,підручників і посібників.Если администрация школы сказала:цвет ручки зеленый,потому что так решило РУО,то никакие документы не помогут!Это ведь не они проверяют тетради, от которых в глазах рябит с зеленой ручкой!И детям не видно,и учитель страдает,и родители красный цвет хотят...Как был дурдом,так и остался...А про пособия и учебники я вообще молчу...Даже если он рекомендованный,то всеравно нельзя!То ,что мы получили в библиотеке:полный маразм(англ.язык),с кучей ошибок...Родители хотят другой,рекомендованный...НЕЛЬЗЯ.О каком сотрудничестве и партнерстве идет речь?Нашего мнения никто не спрашивает!!!
Olga Besfamilnaya
Просто жах! Сьогодні вже 8 вересня, а вони тільки готують... А коли ж той документ буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України? А скільки реєструватимуть? А як же вчителю зараз вести журнал? Чи зараз не потрібно? Просто якась країна Чудес, то навчайте без книжок, то програми у серпні надумали змінити. З новими критеріями оцінювання ніяк не розберемося, а тут он і про журнали згадали, добре, що не в грудні...
Андрій
Як може щось комусь роз’яснювати та людина, яка на цьому абсолютне не розуміється?
Ирина
Детей надо учить учиться!!!! Родители не должны перекладывать ответственность за воспитание детей на школу. Похоже хотят перейти на поколение шариковых. Ребенок должен понимать слова "надо" и "нельзя". Из учителей делают рабов, которыми управляют дети и родители. Ужас! Ребенок в первые 2 года жизни приобретает столько умений и навыков, а мы хотим, чтоб, идя в школу он деградировал((((.
Лилия Прядченко
Дайте детям учиться, а учителей оставьте в покое. Фишки в первом классе-нельзя, ручкой писать - нельзя, красная паста - нельзя. Поощрять ребенка нельзя. Ни молодец ни наклейку поощрение. У детей пропадет мотивация.Мы все учились, высшее образование имеем и не одно. И учились с фишками с цифрами, с ручками. Знали что хорошо, что плохо. Оставьте школу в покое. Спросите нас - родителей чего хотим мы. ЗНО придумали, ДПА в 4-классе. Как его сдать? если изначально детей, пока они хотят учиться, не мотивировать. И ни чему не учить.
Оксана
До того, як виробилась у дітей внутрішня мотивація до навчання(а це станеться далеко не в усіх - чи багато дорослих у нас працює задля власного задоволення, нехтуючи зарплатнею?) так от, до того, а інколи і натомість необхідно зовнішньо мотивувати дітей, бо вони вже привчені і до наклейок, і до різних "фішечок". І привчили їх до цього не вчителі, то чого ж вони повинні битися, мов риба об лід, перевиховуючи, змінюючи мотивацію, а дитина вдома отримує все матеріальне, що забажає. І не за знання, а просто аби відчепилася чи не плакала. Можна багато написати, але головне - дітей шкода. Поки можна безкарно проводити експерименти на малих українцях ?!
Коментувати
НАСТЯ
Будуть учні боятися тоді не червону, а зелену пасту. Яка різниця, якою перевіряти конспекти? В міністерстві немає чим іншим зайнятися?
Таїса
Це ж який вже раз будуть видавати наказ «Про затвердження Змін до Інструкції щодо заповнення Класного журналу для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів». Невже це так важливо, як буде писатись дата чи тема, знизу чи зверху іт.д.? В початкових класах пишуть не так. як у 5-11. А чому, це що інша школа?А не доведи господи, вчитель не так запише число, бо прийшов із старшої школи. В кінці журналу зауваження завуч напише, в наказі згадає. Калаур! А піручників для 4-х та 7-х класів отримали 50% - то це нормально. І ніхто за це не відповідає. Говоримо про зменшення бюрократизму, а вчителів завалюємо паперами, щоб. напевне, не розучились читати.
Олег Грица
Для Таїса: повторюсь, мабуть не зрозуміли. допис Таїсії для мене правильний. для оцінки системи освіти і т.д. на сьогоднішній день - оце і є совдещина, коротко -- совок.
Яна
Для Олег Грица: 100%- підручників не має, а звіти особисті для кожного учня надав, а що стосовно електронних журналів!?!
Юля
Для Олег Грица: позвольте с вами не согласиться. В так не любимой вами совдепии проблем с учебниками никогда не было.
Коментувати
Про сертифікацію
Як МОНУ буде ставитися до обов`язкового незалежного фахового тестування з тих предметів, які є додатковим навантаженням. Дійсно суперечлива ситуація. Основному предмету, педагогіці, психології навчили у ВНЗ. А звідки знати що філолог знає математику або географію, чи навіть математик інофрматику, а може біолог історію. Нехай проходять ЗНО! Через такі прикрощі поняття якості освіти зникає у нашій державі. Хоче учитель викладати багато предметів, нехай доведе що він здатен це робити.
Повністю аналогічна
Для Про сертифікацію: ситуація в молодшій школі. Взагалі вважаю, що по основному премету можливий варіант спрощеного проходження сертифікації. Щоб незалишитися без педагогів взагалі. Щодо додаткових предметів. Незалежне тестування повинно бути обов`зковим.
Коментувати