Львів’янин виграв суд про підняття зарплат освітянам

Кабінет Міністрів зобов’язали змінити оклад працівника першого тарифного розряду

Львів’янин виграв суд про підняття зарплат освітянам

Старший викладач кафедри програмування Львівського національного університету ім. Франка здобув перемогу у суді, рішенням якого Кабмін зобов’язали підняти зарплати вчителям, лікарям, викладачам на 22 %. Про це, в коментарі Львівському порталу, повідомив автор позову проти Кабінету Міністрів Святослав Літинський.

Зокрема, Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконними пункти 1 і 2 Постанови Кабінету Міністрів України "Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" № 731 від 16 вересня 2015 року.

За словами Святослава Літинського, зарплата левової частки працівників бюджетної сфери розраховується виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду. Відповідно до ст. 6 Закону України "Про оплату праці" та ст. 96 Кодексу законів про працю України, ця ставка повинна перевищувати законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати. Проте, уряд 16 вересня минулого року знову приймає Постанову, згідно з якою сплачує бюджетникам заробітну плату, виходячи з незрозумілої цифри у 1012 гривень.

"Рахуємо мою зарплату як старшого викладача Львівського національного університету імені Івана Франка. Ставку робітника першого розряду (це мінімум 0,01гривня +1378 гривень мінімальної заробітної плати станом на 1 вересня 2015 року) множимо на коефіцієнт 3, який відповідає моєму тарифному розряду (17). Таким чином розмір мого посадового окладу повинен становити 4 134,03 гривень, а не 3 036 гривень, як мені виплачують, дякуючи Кабміну", - зазначає викладач кафедри програмування ЛНУ.

Він також зауважив, що ці цифри були актуальними на момент подачі позову. А оскільки з 1 травня зросла мінімальна зарплата, то й цифри вищі.

Також він розповів, що своє право вирішив захищати у суді – за підтримки Українського центру соціально-правових досліджень. І зараз це судове рішення має підняти зарплату бюджетникам мінімум на 22%.

"Це не окремий випадок, це стосується усіх. Кабмін тепер зобов’язаний встановити розмір посадового окладу працівника першого тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати", – додав автор позову проти Кабміну Святослав Літинський.

Освіта.ua
10.06.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Педагог
Кто такой учитель или врач в Украине? - БОМЖ На западе - уважаемый и высокооплачиваемый. Дети сейчас знают свои права, а обязанности - забыли. Учителей не уважают. Издают указы, много пишут, что учитель должен быть творческим. А желание возникнет у учителя, если он получает мизерную зарплату? Многие педагоги работают почти на 2 ставки, не видят своих детей и семью + творчество по выходным. Когда смотриш в каких домах живут наши министры и приближенные сразу о многом задумаешся. Товарищи депутаты, министры - услышьте, подумайте. Учитель - это человек который закладывает основу для будущих гениев, а голодный и злой учитель -кто? Молодец львовец, только бы пересчитали.
Львов
Молодец львовянин Святослав Литинский! Поразительно просто. Только выполнять решение суда вряд ли будут.
спочатку мама
http://zaxid.net/news/showNews.do?zarplati_osvityan_zrostut_z_nastupnogo_roku&objectId=1394752
Учитель
Для спочатку мама: Так для о світян гроші в бюджет не заклали, а для підвищення платні депутатів, Міністру залізниці так. КОЖЕН МАЄ МАЄ ТЕ, ЩО ТЕРПИТЬ!!!!!!!!1111
Коментувати
ТАРАС
НА...УЙ ВСІ З ПЛЯЖА, СТАРІ НЕВДЯЧНІ ЖМОТИ!!! А ЩЕ дИРЕКТОРА, вЧИТЕЛІ! З 22-ох коментарів, тільки в одному подяка Старшому Викладачу.
Учитель
Мені б хотілося щоб премєр міністр та його команда розрахували і подали як зразок "Живи на свою зарплату..." з розрахунку 3 тис. на місяць. Як жити? Чим годувати сімю, де взяти кошти щоб одягнутися самій, дитину одягнути, щось дитині купити калорійне поїсти. Чому зараз хворіє народ більше як колись? Бо харчується як-небудь. Чому більше помирає українського люду? Бо не мають коштів для лікування. А Гройсман хіба це розуміє, а Порошенко? Як живуть вони а як дижуть бюджетники. Всі розуміють МВФ, а не простий народ. Докеруються, що вчителі повиїжджають на заробітки або будуть займатися приватними уроками за кусок хліба та якусь одежину, як колись. ДОКЕРУВАЛИСЯ!!!!!!
ТАРАС
Для Учитель: ГЕТЬ СТАРИХ КОМПАРТІЙНИХ ПЕРДУНІВ З ПРОФСПІЛКИ!!! І ВСІХ ВАС ЗІ ШКОЛИ, БО ПЛАТИТЕ ЇМ ЩОМІСЯЦЯ ПО 35 грн., А ДАЛІ плачите!!!!
Коментувати
1
А як вам зарплата нового міністра залізниці? Що ж він таке для держави нашої зробив, щоб такі гроші отримувати? Та він з такою зарплатою живе в іншому світі іі ніколи не зможе зрозуміти, що я в купе не беру квитка, бо на мою зарплату так не "пошикуєш", а СВ за свої 30 років трудового стажу ніколи і не бачила! Та йому це до лампочки було, є і буде. Як і депутатам, міністру, премєру, президенту... Хіба так повинно бути? Для чого тоді вони нам потрібні?
Skjeld
Ну хоча б хтось бореться за проблиск надії в країні. Ліквідуйте місцеві і районні відділи освіти, залиште тільки обласні , їх цілком вистачатиме. Методистів позвільняйте й так марно штанці протирають у відділах освіти. Тоді можна говорити і про 5-7 тисяч зарплати для вчителя.
вчитель
Для Skjeld: Зарплата методиста 1500 грн. не заощадить дуже місцевий бюджет, а вчитель вищої категорії, та із званням і так отримує набагато більше ніж методист.
DHD
Зате заощадить нервові клітини трудяги - учителя
Коментувати
учитель
Сьогодні зарплати освітян - насмішка держави. Депутати, собі коханим, підвищили зарплати, у міністрыв - сотні тисяч, поліцейським військовим - підвищили, а вчитель як та нещасна кляча в колхозі, який розвалюється - опуств голову, бо його перевірками зашугали і тягне лямку за 100 баксів. Керівники держави (і їх діти), де так живе учитель, повинні теж на 100 баксів жити, хай зрозуміють що таке вибір що купити: ліки чи одяг в секонд хенді!
Skjeld
Для учитель: За депутатів та суддей згідний - це перебільшення. А от до МВС та військових не варто прирівнюватись. Вони віддають життя за те, щоб кожен із нас сидів без негараздів, отже й зарплата у них повинна бути вищою аніж у освітян.
небайдужий громадянин
та ви шо!!!????
Коментувати
вовочка
Директор школы каждый год снимает со всех педагогов надбавки. Можно ли подать на него в суд?)
Директор
Для вовочка: В суд? Бесполезно! Ничего не отсудите! Попробуйте договориться с директором и отдавать ему половину своей надбавки и тогда и вы что-то будете иметь!
Коментувати
учителька
Зарплата нового руководителя «Укрзалізниці» поляка Войцеха Бальчуна составит от 463 тыс. гривень в месяц. Розмір посадового окладу повинен становити 4 134,03 гривень, а не 3 036 гривень, як мені виплачують, дякуючи Кабміну", - зазначає викладач кафедри програмування ЛНУ. ОСЬ ТАКА ПОВАГА І ЛЮБОВ НАШОГО КАБМІНУ ДО ОСВІТИ
Педагог
Оце така ставка старшого викладача! А скільки на руки чистого заробітку? 2800? Це, мабуть, Святослав ще й учене звання має. І вони хочуть щоб хабарі не брали? ))))))
Я хочу,
Для Педагог: чтобы НЕ брали. А иначе - смысла во всём нет. Что доктор, что препод - либо хороший, либо берёт
Педагог
Для Я хочу, відкрию таємницю: не беруть там, де не дають ...)))))
Я хочу,
Для Педагог: весело. А то значит, что незачем работать в школах, незачем работать в больницах (где не дают), незачем работать в ВУЗах. Кароч - валим из этой территории, как это сделали арабы и другие цветные из своих стран третьего мира. В страны европы и гамерики, поскольку там жить лучше. И нашо нам ентот ... (далее - сам), страна седьмого мира, в которой оне проводят свои эксперименты, а мы,как тее кролики, соглашаемся.
Коментувати
АХ!
Дякуємо, Святославе! МОЛОДЕЦЬ! А ми не повинні гадати чи дадуть, чи не дадуть! З цієї влади потрібно вибивати наші права! Вчиться у "чесних" суддів! Вони ж і своє, і чуже з глотки вирвуть! Очі у Сірка позичуть - і...!
Жана
Для АХ!: Вже бачу, як вибили гроші! Може очолите вибивальну групу?
Лурдес
В цьому наша й біда, що ми наперед знаємо, що нічого не вийде. А отже й починати не треба
Коментувати
Egor
Нічого не дадуть....Кабмін подасть апеляцію і знову буде тяганина місяців шість, а то й більше...., потім ще і ще....Затягнеться років на два. А що, не так з нашими 20% за престижність? Тягнули кота за хвіст більше року, поки не відмовили.
Наталия
Сомневаюсь. Найдут способ не платить. Будет тягомотина с бумагами и т.д.
ольгп
Спасибо!надеюсь.что Ваш труд не пройдёт даром)))