Важливим є соціальний статус освітян, - Гриневич

Системною проблемою є знаходження вчителів на невиправдано низьких тарифних розрядах

Важливим є соціальний статус освітян, - Гриневич

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич зазначає, що одним з важливих питань для системи освіти зараз є соціальний статус і рівень кваліфікації педагогічних працівників, починаючи від дошкілля. Про це вона сказала під час зустрічі з освітянами Сумщини.

За її словами, системною проблемою є знаходження вихователів дошкільних закладів у тарифній сітці на невиправдано низьких тарифних розрядах.

«Навіть у порівнянні з вищою школою, позиції «вчитель вищої категорії» і «директор школи» оплачуються по одинадцятому тарифному розряду, а «асистент викладача вищого навчального закладу» -по п’ятнацятому», - зауважила міністр.

Вона також наголосила, що необхідно вже з наступного року вести роботу по просуненню педагогічних працівників по тарифній сітці вгору, оскільки такі розриви у рівні оплати їх праці є невиправданими.

Питання підвищення кваліфікації вчителів також передбачене у законопроекті «Про освіту», який зараз розглядається у Парламенті.

«Ми хочемо створити можливість і альтернативу вибору для вчителя збирати своє підвищення кваліфікації по модулях, розширити їх можливості в цьому напрямку», - сказала Лілія Гриневич.

Освіта.ua
20.05.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
советую
После ДПА-ЗНО 2015/2016 года стоит всем задуматься о категориях. Убрать их нужно, а давать звания "Народного учителя" или "Заслуженного Учителя" тем кто достоин. Так Страна сэкономит и деньги, и престиж профессии повысит, и заставит учителей овладевать "новыми технологиями".
Iren Irena
Тарифи на комунальні платежі підняли, ціни на продукти подекуди вищі ніж за кордоном, а про зарплату забули?!)) Зате придумувати щось нове у освітян не перестають. Зробіть зарплати достойні цієї роботи, а тоді вимагайте і сертефікуйте
всим
Перечитав комменты, решила привести слова Николая Гоголя - по поводу "крайнего" во всем негативном. Писал:"Прежде чем приходить в смущенье от окружающих беспорядков,недурно заглянуть всякому из нас в свою собственную ДУШУ.Бог весть, может быть,там увидите такой же бес.порядок,за который браните других...".P.S. Если мы сами не будем лучше, а займемся переустройством вокруг себя и в этом даже преуспеем(!), - то ведь это будет БЛЕФ Хлестакова и Чичикова! Снаружи - одно, а по СУТИ - тоже самое. ЗАДУМАЙТЕСЬ...
учитель
Нехай починають з першого кроку! Так звана сертифікація тільки породить нові канали корупції. І та бумажка не змінить відношення жодної людини до викладання свого предмету та дітей. А керівники ще більше стануть наглими. Директорів переобирати! І це навіть не має піддаватися обговоренню. Якщо ще перших декілька років можна працювати, то чим далі тим гірше.
Голосzнарода
Для учитель: Почніть із розформувань міськно, райно, облно, натомість утворіть власний вчительський виборний орган, який буде здатен взаємодіяти із державою, батьками, підприємствами, загалом із суспільством, та здійснювати адміністрування освітньої галузі, проте важливо не обирати до такого органу всіх дійсних директорів, завучів, чиновників відділів освіти та їх родичів, бо корупційні схеми тоді не зломити. Якщо ж залишити все, як є, то з кожним роком будуть скорочувати все більше і більше вчителів, школи почнуть закриватися, аж поки сфера освіти перестане бути державною, звісно з’являться приватні школи натомість, проте вони будуть доступні лише багатим. Якщо дати дітям із досягненням ними 18 років можливість здавати екзамен зрілості, як є в багатьох традиційних культурах, навіть без відвідувань школи, то в принципі від школи можна відмовитись. Розумна чи талановита дитина, маючи доступ до бібліотек та інтернету, зможе і сама підготовитися до ЗНО.
Коментувати
рокки
Мы же обсуждаем, как победить коррупцию! Если действительно мы этого хотим, то надо начать с самого первого шага. Уровнять всех. Потом постепенно можно вырабатывать методику, по которой можно будет лучше оценить роботу учителя. Много приходилось видеть. И в большинстве как раз те кто не очень напрягается в роботе денег получает больше. С уже знакомых причин. Кум, сват, брат, сестра, дети, друзья. И чиновникам одинаково, что кто-то до 12 часов ночи пишет поурочный план. Кроме того директоров, это не моя идея, надо переизбирать через каждые 5 лет. Это должны делать все родители. И не ученики.
unforgiven
Для вчителя, який тільки закінчив вуз і почав працювати в школі, держава встановила зарплату яка дорівнює зарплаті прибиральника. Це при 18 годинному навантаженні!!! Про яку престижність, соціальний статус можна говорити?
Against
Для unforgiven:
Коментувати
Невже усі працюють однаково?
45 хвилин – кожний вчитель використовує по-різному. Одні – працюють і навчають, інші – у коридорі проблеми обговорюють під час уроку по телефону, або з колегами, і це ви називаєте однаково? А коли, наприклад ви йдете до лікаря, то з вашою болячкою ви можете записатись до лікаря, (наприклад, у платну клініку), у якого стаж невеликий, за одною ціною, а до іншого, професора, за зовсім іншу ціну, значно більшу, і питань не виникає, чому різна ціна. Оплата повинна бути різна, інакше стимулу працювати зовсім не буде – усі будуть під час уроку у коридорі, а не у класі, якщо усіх зрівняти в оплаті.
рокки
Для Невже усі працюють однаково?: Категорически не могу, согласится. Как раз те, кто постоянно говорят по телефону больше получают денег чем те, кто постоянно проводит уроки. Нет формул, за какими можно определить, как правильно оценить учителя. Вот поэтому и придерживаюсь единой правильной позиции. Педзвания не оплачивать. Больше категорий. Может правда надо ввести II, I, высшую категорию и еще какие-то категории. Категории только последовательно.
unforgiven
Для Невже усі працюють однаково?: питання совісті і честі для кожного своє... На нього не впливають ні звання, ні категорія, ні зарплата. Говорити по телефону в коридорі, як ви кажете, може як спеціаліст, так і вчитель методист, або, так само, добросовісно виконувати свої обов’язки. Не потрібно ставити всіх під одну гребінку...
А «баба яга» проти
А ви, («рокки» та “unforgiven”), самі розумієте, проти чого ви тут висловлюєтесь? Ви б спочатку, хоч прочитали те висловлювання, з яким ви «категорично не погоджуєтесь».
Коментувати
Мирослава
Я завжди не погоджувалася з системою оплати вчителів.Чому за одну і туж роботу (урок) різна заробітна плата.Молодому вчителю навпаки потрібно більше потратити часу на підготовку уроків ніж досвідченому.Одна директор школи сказала .що всі звання і категорії вона заробила і перші 5-10 років.Це той вік коли людина працює найпродуктивніше.А ті кому за 55 уже просто не можуть так працювати за станом здоров’я.(мені 57.методист) При всій моїй повазі до вчителів похилого віку.
Спостерігаю зовсім іншу картину
Для Мирослава: На жаль, молоді, енергійні вчителі – не напружуються і не хвилюються з приводу якості навчання їх учнів, на відміну від вчителів з великим стажем. Більше того, молоді набагато частіше відсутні на роботі, у порівнянні з літніми (!) вчителями.
Мирослава
Не можна узагальнювати.і говорити про всіх молодих.Вони просто інші,більш практичніші і розумніші.А ми так не можемо,тому злимося,І серед літніх є такі .що ВІДРОБЛЯЮТЬ,отримуючи за звання ,які колись заробили.Доречі, молоді вчителі це наші учні,ті кого ми виховали.
Коментувати
До тих, хто «проти»
А якщо замість звання, наприклад, «вчитель-методист», придумають якусь «найвищу категорію», то ви погодитесь з нею? Чи «останньою» категорією повинна бути тільки «вища»? А якщо ВИ досягнете «вищої» категорії, ви вже більше нічого не захочете? Кожна категорія чи «звання» передбачає підвищення оплати праці. Ви проти?
teacher
Для До тих, хто «проти»: Категорії повинні присвоюватись тільки послідовно!!! Щодо педагогічних звань. Вони можуть існувати, як засіб морального заохочення. І категорично не оплачуватись.
Коментувати
учитель, Миколаївська обл.
Звісно ця дискусія заставляє подумати над багатьма речами. Але дійсно варто щось робити. Звичайна школа 32 учителі. 15 старших і 5 методистів. З всієї кількості лише 5 приймали участь у районних конкурсах "Учитель року". І тільки 2 у обласному конкурсі. Звісно десь по призерові олімпіад було у кожного. Питання. Звідки стільки їх взялося? Працюю тільки 2 рік історія кожного не відома. Так це не гарно. З іншого боку отримувати оплату за категорію і ще надбавку за педзвання. За які такі великі заслуги. Дуже прикро, що при атестації важливим чинником є дружні відносини з методистами, родство, а якщо ще брат, сестра чи взагалі своя дитина то горло перегризуть, але все буд по їхньому.
Юрий
Для учитель, Миколаївська обл.: А отримувати оплату за липове "кандидатство", один раз купив диплом кандидата, через пару років став доцентом і вічна наукова зарплатня.
я теж з Миколаївщини
Для учитель, Миколаївська обл.: Як може вчитель,працюючи 2 рік у школі судити про ступінь кваліфікації старших колег....у нас просто так звання і категорії не даються...а молоді спеціалісти такі "підготовлені" приходять після вузів (поняття немає конспект написати,а про структуру уроку взагалі ніколи не чули),що стає страшно за освіту....і ця "підготовлена" молодь судить старших досвідчених колег....СОРОМ такій молоді!!!! краще працюйте над самоосвітою та переймайте досвід,поки ще є в кого...бо як підуть зі школи досвідчені вчителі - горе буде дітям!!!
Лилия
Для учитель, Миколаївська обл.: чому Ви вважаете, що, коли з цих людей знімуть доплату за звання та категорії, то Вам від того стане краще?
Коментувати
Странная логика
Некоторые учителя, (из зависти, что ли), предлагают отменить звания. Почему? Это ведь тоже дифференциация оплаты. По их логике, если кто-то совершил правонарушение на автомобиле, то нужно запретить автомобили. Если есть учителя, которые получили звания незаслуженно, то нужно не отменять звания вообще, а отменить незаслуженно полученные звания. Предложите какое-то объективное оценивание соответствия учителя званию, (и категории тоже). Например, районный сайт со свободным доступом, где все учителя, должны поместить свое портфолио, в котором расскажут о своих методических достижениях и своих методиках.
Fktrcfylhf
Почему "из зависти"?В нашей школе высшая категория принадлежит учительнице.которая пишет "беЗконечно" и т.п. И я должна ей завидовать? Для Странная логика:
учитель, Миколаївська обл.
Для Fktrcfylhf: Заздрості не має. Просто мова йде про ті речі, які можна змінити сьогодні. Сертифікації ніхто не хоче. Бо всі розуміють, корупція. Категорії чіпати людям, які працюють по 20 років теж не робота. Але соціальна справедливість мусить бути. Звісно треба переглянути ті випадки, коли присвоювали категорію позачергово. Чи відповідали їй реальні досягнення. А педагогічні звання це безкінечне море. І може дійсно варто встановити більші надбавки за стаж та категорії, а їх відмінити.
Коментувати
teacher
Читаю всю цю маячню і важко прийняти рішення, яку оцінку дати діям МОН. У кожний кабінет школи комп`ютер і програмні засоби навчання. Кожного учителя забезпечити правом вибирати підручники, посібники, та дидактичний матеріал. Відмінити ГДЗ. На ДПА завдання не зі збірників, диктант в онлайн режимі. Заборонити приносити мобілки, планшети і вску дурість до школи. Дозволити школам виключати учнів за погану успішність та поведінку. Тоді буде поняття статусу учителя!
Марина
Для teacher: у меня сын закончил 4 клас и книге дали после нового года, так о каком выборе книг может ити реч, они учились по книгам которые их старше. А куда девать детей которые плохо учятся на улицу гнать.
Вчителька
Для teacher: на 100% з Вами згодна.
Коментувати
учитель
Вы знайте, а это действительно так и есть. Если вы лучший друг начальника отдела образования. У вас в кармане высшая категория и высокое педагогическое звание. И им наплевать, что кто-то больше работает и имеет достижения. Они живут за принципом джунглей. Стая правит всем. И я даже не буду оспаривать идею отмены оплаты за звания. При условии, что действительно категории будут больше финансировать.
мила
Для учитель: Кстати, говорят, что задания ДПА по английскому языку или ответы были опубликованы накануне вечером.
Коментувати
рокки
Ох как закипело! Что так не хочется прощатся с оплатой за педзвания? Тогда с всех учителей методистов надо спросить. Сколько они подготовили методичек? Склько из них имеют свой работающий сайт? Сколько они подготовили собственных программ? Сколько из них печатали свои работы в газетах и журналах? Слушайте ну посмотрите в правила атестации? Что за бред вы несете? Мало того, что категории продаете даже без надлежащего стажу. Так вам етого мало?
керівник
Для рокки: Категорично не погоджуюсь! Присвоювати "Учитель методист" переможцю ІІІ етапу конкурсу "Учитель року" и вчителю, який просто друкував десь там свої статті. Нехай навіть у всеукраїнських виданнях. Речі не співставимі. Однозначно оплату за педагогічні звання треба відмінити. Доцільно буде запровадити ще одну категорію. (ІІІ, ІІ, І та вищу). Категорії тільки послідовно. Нехай через 5 років. Так звані пунки за якими можна їх присвоювати не послідовно, тільки породжують корупцію і хабарництво.
учитель
Для рокки: А зачем спрашивать? Вы правильно излагайте суть проблем. Но явно плохо владейте как украинским, так и русским языком. Или даже не смотрите на то, что пишите.
Геннадий
Для керівник: вот так в Украине всегда и будет: как начальник - так дебил или подонок. Конкурс "Учитель года" продажен по определению. А глупость "керивника" ни один "якійсь там" журнал печатать не будет.
Коментувати
Наталя Олексіївна
Як це по-МОНовськи: спочатку опустити той соціальний статус вчителя нижче плінтуса, а потім стверджувати, що "одним з важливих питань для системи освіти зараз є соціальний статус педагогічних працівників".... «Ми хочемо створити можливість для вчителя збирати своє підвищення кваліфікації», - а підвищення заробітних плат до середнього рівня в промисловості, як це прописано в законі, зробити не хочете? А там, дивись, і соціальний статус підвищиться....
Жити на Україні педагоги звикли бідно
Для Наталя Олексіївна: Не МОН це придумав, не йому це і міняти
Коментувати
учитель, Рівне
До сертифікації дійсно ще наша держава не готова. Розумію міська місцевість. А в селі? Наприклад учитель не пройде сертифікацію. Ви вважайте, що на його місце за 60 км. хтось буде їздити! Спустіться на Землю. Самі створите проблему. І самим прийдеться її вирішувати.
Сергей Лимонов
Для учитель, Рівне: Ви вважайте, що на його місце за 60 км. хтось буде їздити! Будуть їздити тролі -голоснарода и рокки!
рокки
Для Сергей Лимонов: И к чему это? Вы хоть в одном моем коменте заметили нарушения этики или правил? Пишу правду. Причем как она есть. И если уже на то пошло, то почему не брали во внимание тех, кто писал маты, обзывал работников министерства. И хватит тех, кто немножко имеет иное мнение называть троллями. Может, посмотрите правде в глаза. Если надоела правда. Так и скажите. Но вы не администратор сайта и вам это не решать.
рокки
Для Сергей Лимонов: Забороняється: вживання нецензурних висловів та ненормативної лексики; особисте ображання інших учасників дискусії; погрози, наклепи, приниження інших учасників; образи за національною, релігійною або расовою ознакою; публікація інформації, що порушує чинне законодавство України; спам, реклама, прихована реклама; багаторазове повторення повідомлень; розміщення повідомлень, що не несуть змісту. Где написано, что нельзя придумывать себе ник?
Коментувати
учитель
Таке враження, що у дитсадках працюють не педагоги. Всім однаково.
Голосzнарода
Для учитель: Няньки, і в школах няньки працюють, доглядають дітей, поки батьки на роботах, і подекуди у вузах няньки теж, ну в технікумах і коледжах точно.
милаvbkf
У нас одна мамашка на каникулах привезла у школу свою дочурку-первоклассницу и сказала, чтобы та сидела до 3 часов в библиотеке. Не оставила ни бутерброда, ни ключа от квартиры, не зашла в библиотеку узнать, а есть ли на месте библиотекарь. Может, она в методкабинет ушла, или на больничном. Кинула, и делайте, что хотите.
Коментувати
рокки
Есть вариант по лучше. Извените но тогда, когда учителя базовых предметов будут иметь все высшое образование, тогда можно будет о таких вещах говорить. Повторяюсь. Цель етих слов не унижение. Но факт остается фактом. Ето абсурд когда математику учит особа с депломом економиста. Да все возможно и было хорошо, но диплом техникума. А другие случаи. Биологию медсестра, иностранный язык с 2-ма незаконченными курсами переводчика. Возможно ето единственный выход для таких школ. Но не всегда. Как правило такие учетиля просто родня тем, кто работает в райво. За педзвания вообще надо отменить оплату. И болше оплачивать категории. Понимаю реакцию учителей. Но и вы поймите. У нас столько етих учителей методистов, что там как минимум у 60% работы никакой и небыло. Что выходит. Ничего абсолютно не делают, а деньги берут. Статус учителя - ето поетапня проблема. Которая требует много лет работать.
Маргарита
Для рокки: ИзвИните, а вы имеете высшее образование? С грамотностью у вас проблемы.
рокки
Для Маргарита: Конкретно. Озвучте какие есть ошибки. После трудного дня как-то не очень обращаю на них внимае.
рокки
Для Маргарита: Вы правы. Действительно они есть. Но ето ерунда. Главное чтобы в документах их небыло.
Коментувати
Галина
У педагогів України принизливі зарплати. Коли пані міністр подбає про те, щоб гроші в державі вкладалися в стратегічні галузі (медицина, культура, освіта), серед яких освіта займає значне місце - тоді держава почне РОЗВИВАТИСЯ!!! А не проїдати позичені гроші. Вчителя треба звільнити від багатьох, не властивих йому функцій (як і школу загалом). Ліквідувати атестацію (хіба, тільки за бажанням і з незалежними експертами). Єдиними оцінювачами діяльності вчителя мають стати учні і батьки, які є замовниками-користувачами освітніх послуг. Вчитель має право бути таким же шанованим і захищеним законом працвником, як і працівники інших галузей. В класи слід поставити відеокамери (не для компроматів на вчителя, а для того, щоб батьки могли подивитися, як її дитина працює на уроці і нести за неї ПОВНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ДО ПОВНОЛІТТЯ - за всі вчинки дитини). Вчитель не може тиснути на дітей ні в якому разі. Він може пропонувати знання, а діти і батьки мають їх здобувати засобом вчителя.
Голосzнарода
Для Галина: Тобто останні 25 років вчителів влаштовували зарплати, які вони собі купили в завідувачів районо, а зараз раптом перестали? І з яких це пір вчитель став засобом здобуття знань учнями, рідкий вчитель сьогодні може кункурувати з такими сучасними засобами здобуття інформації як комп’ютер та інтернет. Та ще й батьків приплели до процесу здобуття знань, чуєте, шановні батьки, в сьогоденні Ви маєте вчитися разом із своїми дітьми від вчителя, який може знає менше за Вас! А от на рахунок відеокамер на уроках - на 100% підтримую, та ще й батьками треба дозволити бути присутніми на уроках. А на рахунок атестаційної комісії з незалежними експертами - теж геніальна ідея, така комісія точно половину вчителів із школи повиганяє, бо її не можна буде підкупити.
рокки
Для Галина: Вот Вы частично правы. Только камеры нужно поставить в отделы образования и департаменты. Пусть народ посмотрит как они выполняют свои должности.
керівник
Для Голосzнарода: І знов до старого. Якщо атестація, то її проходять першими: директори департаментів, начальники райво, завідувачі методичними кабінетами, методисти з усіх придметів за які відповідають, інспектори, директори шкіл, заступники і тоді прості учителі. І дійсно незалежною євпропейською комісією. Досить знущатися з простого учителя. Варіант для всіх вже був запропонований раніше. Категорії послідовно через 7 років.
Коментувати
Местный
Социальный статус освитян ниже официантов в ресторанах. Стыдно быть учителем: ты постоянно в чём-то без вины виноват перед администрацией, проводишь и участвуешь в бестолковых конкурсах, постоянно что-то должен перед родителями учеников. В общем учитель - это, так называемый, мальчик для битья.
небайдужий громадянин
Для Местный: у офіціанта хоч чайові є (за добру роботу), а у вчителів - це хабар :)
Коментувати