Про право освітян на виплату допомоги на оздоровлення

Право педагогічних працівників на виплату допомоги на оздоровлення гарантовано державою

Про право освітян на виплату допомоги на оздоровлення

Згідно зі ч. 1 ст. 57 Закону України «Про освіту» держава гарантує виплату педагогічним і науково-педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки. 

Зокрема, у юридичному відділі ЦК Профспілки зазначають, що Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 р. № 78 «Про реалізацію окремих положень частини першої статті 57 Закону України «Про освіту», частини першої статті 25 Закону України «Про загальну середню освіту», частини другої статті 18 та частини першої статті 22 Закону України «Про позашкільну освіту» запроваджено починаючи з 1 січня 2001 року виплату допомоги на оздоровлення.

Пунктом 8.3.1. Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2011-2015 роки (продовжує діяти до укладення нової угоди) рекомендовано керівникам закладів та установ освіти і науки забезпечити надання відповідно до ст. 57 Закону України «Про освіту» педагогічним працівникам, у тому числі вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, науково-педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення при наданні щорічних відпусток у розмірі одного посадового окладу.

Допомога на оздоровлення виплачується педагогічним або науково-педагогічним працівникам за основним місцем роботи при наданні чергових відпусток згідно з графіком відпусток незалежно від тижневого (річного) навчального навантаження або обсягу роботи, що виконується.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про відпустки», постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 346 педагогічним, науково-педагогічним працівникам щорічна основна відпустка тривалістю до 56 календарних днів надається у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу.

Графік надання відпусток затверджується власником установи або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним профспілковим органом. При складанні графіку відпусток враховуються можливості проведення регулярних консультацій для учнів, складання іспитів якими перенесено на осінь.

У разі необхідності санаторно-курортного лікування щорічна основна відпустка або її частина може надаватися протягом навчального року, якщо це передбачено колективним договором.

Педагогічний працівник має право поділити щорічну відпустку на частини будь-якої тривалості, за умови що основна частина становитиме не менше 14 календарних днів. Відповідно, допомога на оздоровлення надається один раз до будь-якої частини щорічної основної відпустки.

Особам, які працюють в установі на умовах неповного робочого часу, у тому числі особам, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, надається щорічна основна відпустка повної тривалості.

Працівникам, яким при звільненні виплачується компенсація за невикористану відпустку, виплата грошової допомоги на оздоровлення не здійснюється.

Подання працівником заяви на виплату допомоги на оздоровлення не обов’язкове, оскільки її виплата передбачена законом.

Допомогу на оздоровлення іншим працівникам установ та закладів освіти, які не обіймають посади педагогічних або науково-педагогічних працівників, мають право надавати керівники бюджетних установ, закладів та організацій в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах доходів і видатків, в сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік ( п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери»; п. 4 пп. 5 наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ»).

Освіта.ua
03.06.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина
Здравствуйте.Работаю в НВК 0,5технчкой,0,25прачкой и 0,25 кладовщицей.Как насчитываются оздоровительные?В размере 1 оклада?
Оксана
ом Доброго дня.Я вихователь в дитячому психоневрологічному санаторію.Частину відпустки відбула ще в квітні.Допомогу на оздоровлення не виплатили ,мотивуючи це тим,що ми педагогічні працівники,а заклад медичний.А як же державні гарантіі?
Іванна
Доброго дня. Мене прийняли на роботу 1вересня до 31 травня, чи я отримаю відпускні? Також навчаюся на 4 курсі.
ольга
Добрый день. Скажите, имеет ли право на оздоровительные лаборант хим. Каб. Школы?
Іван
Доброго дня , у мене дуже цікаве питання ... якщо мене зарахували на роботу вчителя з 1 вересня по 31 травня , то я маю якесь право на відпускні , оздоровлення? + Я студент , навчаюсь на 4 курсі і під такими умовами мене вирішили взяти на такий термін..
Григорій Лавринів
В 1015 р. в черговій відпустці не був через виробничу необхідність, використав її весною 2016 р., допомогу на оздоровлення виплатили. В вересні 2016 р. хочу піти в чергову відпустку за період роботи з вересня 2015 по вересень 2016 р. Чи належить мені допомога на оздоровлення?
Вікторія
Добрий день. Підскажіть будь-ласка що робити. В 2014 році пішла в декретну відпустку. В основній відпустці не була. В цьому навчальному році вийшла на роботу на 10 годин. Пішла в основну відпустку, а вийшовши з основної взяла відпустку за раніше відпрацьовний період, а саме за 2013-2014 навчальний рік. як мають нараховуватися відпускні та оздоровчі та на основі якого року проходить фінансування?
Татьяна Чёрная
Для Вікторія: Сама була в такій ситуації. Тому ділюсь досвідом. Отпускні Вам нарахують за цей навчальний період, а не за минулий( пропущений). Оздоровчі за пропущену відпустку не нарахують, тому, що оздоровчі виплачуються один раз до відпустки. Шкода, що Вам ніхто не підказав, що потрібно було взяти відпустку після пологів, по закінченню лікарняного, перед дикретною відпусткою, або взяти компенсацію за невикористану відпустку грошима в 2014 році, тоді Вам би і оздоровчі б виплатили.
Вікторія
дякую
Коментувати
техпрацівник
зостаннім абзацом не погодяться багато працівників сфери освіти, тобто які не є педпрацівниками, але без роботи яких робота педагогів не відбувається в принципі. Чому саме цій категорії працівників мають виділяти керівники по залишковому принципу, тобто якщо фонд зарплати дозволяє і закладено в кошторис ці кошти. Як правило у непорядних керінвиків внз завжди брак коштів на оздоровлення непедагогічних працівників, завжди не положено, чи не передбачено колдоговорами. Що за брєдні??? Постає питання, чи техпрацівники, секретарі, лаборанти, адміністративін робітники, техперсонал та бслуговуючий персонал не так хворіють? як і категорія педагогічних працівників, чи вони не такі люди як і педагоги? вважаю це яскравим прикладом дискримінації! чому старі совдепівські норми не переглядаються і не контролюються?
vlad1765
Магазин моды ua.beelure.com - это крупнейшая площадка, объединяющая в себе самые известные и популярные торговые марки. Предложение интернет-магазина BeeLURE очень велико и насчитывает более 300 000 товаров самых разных направлений и стилей в моде. Весь ассортимент включает в себя только оригинальные мировые бренды, гарантирующие абсолютную подлинность. Товары доставляются исключительно из Европы со складов производителей и крупных поставщиков.
)))))))))))))))))))))))))))))))))
Для vlad1765: иначе, нежели чёрный юмор, Вашу реплику и не назвать. А в переводе это может означать:"Девочки (мальчики), валите из госшкол, или жмите этих лохов-родителей, пусть бабло несут и побольше". С баблом проблемка. Смотрю на окружающую действительность и понимаю, почему родители подняли этот вопль по поводу... Если бы не резкое уменьшение проплат этим самым родителям, несли бы они, как миленькие, и дальше бабло в карманы уЧИТЕЛИЦАМ
Коментувати
сон
мои отпускные меньше, чем в прошлом году, на полторы тысячи при той же нагрузке - вот это юмор(((
ТАРАС
ДАЛІ ПЛАЧИТЕ? НАЗВІТЬ КОНКРЕТНУ ОТРИМАНУ СУМУ! (Без з/п травня). І будемо обговорювати. А то,- майской до конца июня не хватит...
Impression
Я уже в отпуске с 6.06. Про отпускные - ни слуху, ни духу. В отличие от министров, я живу на одну зарплату, и мне майской едва ли хватит до конца июня. Спасибо за внимание.
мда
Для Impression: а что толку, что нам дали отпускные, если они не соответствуют нашей нагрузке???? Если из них вычесть майскую зарплату, оздоровление, то что получается???? Это отпускные????
Тетяна
Найбільше мені подобається оплата сумісникам. Працюєш так само, а платять отпускні ніби взагалі не працювала. При чому робота на 2 школи в одному районі.
Коментувати