Як зміняться зарплати освітян з травня

У Профспілці працівників освіти роз'яснили положення постанови про підвищення зарплат

Як зміняться зарплати освітян з травня

Урядом 6 квітня прийнято постанову від 6 квітня 2016 р. № 288 «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», згідно з якою з 1 травня підвищуються розміри посадових окладів та ставок заробітної плати працівників бюджетних установ, зокрема галузі освіти, які визначені, виходячи з розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС 1185 гривень, крім працівників, чиї посади віднесено до 1-3 тарифних розрядів.

У Профспілці працівників освіти і науки зазначають, що таким чином ставки заробітної плати вчителів, вихователів, викладачів, залежно від кваліфікаційної категорії за 9, 10, 11 та 12 тарифними розрядами  становитимуть 2050 гривень; 2157 гривень; 2334 гривні та  2512 гривень відповідно.

Постановою встановлено, що підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати здійснюється у межах видатків на оплату праці, передбачених законом «Про Державний бюджет України на 2016 рік», а працівників 1 - 3 тарифних розрядів Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників - у тому числі за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій.

«Тож підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати працівників, чиї посади віднесено до 4-24 тарифних розрядів, здійснюється без зменшення суми доплат, надбавок чи премії, яка виплачувалася їм за рахунок частини індексації, починаючи з 1 грудня 2015 року відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 р. № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів». Ці доплати, надбавки чи премії продовжують виплачуватися працівникам у визначених у грудні минулого року розмірах», - зазначили у профспілці.

Підвищення посадових окладів працівників, чиї посади відносяться 1 - 3 тарифних розрядів, провадиться за рахунок надбавок, доплат, премій, пов'язаних з цією індексацією. Тобто цим працівникам мають бути зменшені суми доплат, надбавок чи премій, які виплачувалися, починаючи з грудня 2015 року замість індексації, на суму підвищення розмірів посадових окладів. У випадках, коли суми цих виплат менші, ніж розмір підвищення посадових окладів, працівникам встановлюються посадові оклади у затверджених постановою розмірах, а зазначені виплати не провадяться.

Освіта.ua
12.05.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
микола
Вчитель вищої категорії після відрахувань матиме близько одного долара за урок. Спасибі. А за місячну зарплату зможе купити одні середні джинси і одні китайські туфлі. Превелике спасибі
учитель
Стала більшою на 1 гривню. Ура! Видимість діяльності.
плачущий
сиджу і сльози на очі накотилися від того що зп в мене підвищилася на 25 грн, прямо мільйонершою стала, коли це знущання припиниться??? скільки ми ще "існуватимемо" від зп до зп, як погасити борги і змогти прожити із зп 1700 (розділеною на 2 рази 900 і 800, тобто аванс і відповідно зп)??? просто душа болить, бо це не життя, а виживання з ранніх літ!!!!!
Сергей Лимонов
Для плачущий: тікай мерщій з освіти-а не плач! доки молодий шукай інші варіанти- а то загубиш своє життя в цій клоаці!
Коментувати
заробітчанин
Не знаю, про яку надбавку чи підвищення йде мова. До 1 травня у нас в районі була надбавка за престижність 5%. З 1 травня оставляють 1%. Тепер рахуйте !?
$
http://censor.net.ua/news/388684/52_izvestnyh_ukrainskih_biznesmena_i_politika_zasvetivshihsya_v_ofshornom_skandale_spisok Борцы с коррупцией!!!! А вчителям- вимоги,вимоги,вимоги,сертифікацію,атестацію... Що ще видумають???
Марія
І прочитали Ваше посилання. І що з того? Вовком хочеться вити. Хоч би мали совість ті чиновники, кя говорять про пдвищення платні вчителя. У мене лишня гривня - і я субсидії не мала і мати не буду. Як жити? Щодня сім урокіа. Пообідати в школі не маю за що, нарада через день (так керує дииректор закладу). Робочий день завершується біля шостої вечора. Йду додому втомлена і розчарована. Через годину знову сідаю за книжки - готуюся до уроків, щоб дітям було цікава, щоб була мотивація до вивчення предмета. А вони стають депутатами, займають високі пости і їм наплювати, що саме учитель їм дав дорогу в життя. Дітям своїм соромно в очі дивитися, бо не маю що смачне пригодувати й приділити увагу їм увагу. Отаке учительське життя. Учитель має 3,5 тис грн, а депутат - 17 тис. Дай, Боже, витримати! Нас ніхто не ЧУЄ!!!!!!!!!!!!!!!!
Сергей Лимонов
Робочий день завершується біля шостої вечора. Йду додому втомлена і розчарована. Через годину знову сідаю за книжки - готуюся до уроків, щоб дітям було цікава, щоб була мотивація до вивчення предмета: ну й дурна ж ти вчителько! дурна і бідна навіки!
козачка
Для Сергей Лимонов: ну ты и урод Сергей Лимонов! В школе сам давно учился?
Коментувати
average
Нардепам, в тому числі, колорадам з "опиздаційного блоху" зарплату підняли в три рази (тепер майже 1000 $). Це при тому, що кожен з них має свій підпільний бізнес. А вчителям підняли лише планку вимог: результат, результат і ще раз результат. Тільки який може бути результат, якщо підручники - копі-пасте радянських авторів у найгіршому форматі, допотопні компи і дебіли в центрі оцінювання якості освіти. І головне, освічені люди в Україні нікому нах не потрібні: "Бабло перемагає зло"...
алевтина
Для average: Підтримую!
Коментувати
оксана
Ура! Замість заробіків влітку їду на Канари! Нарешті доробилася за 24 роки роботи в школі!(((((
Оксана
Если с утра до ночи наботать, теперь кроме проезда еще и на коммуналку хватить может
Жадный ежик
Не сломить ту страну, в которой не платящие налогов получают субсидии, а электротехники-революционеры становятся генеральными прокурорами!
учителька
Про що ви говорите? Найважче жити в нашій країні депутатам, суддям, прокурорам. Доречі, останнім наш Президент пропонує підняти зарплатню, бо вони вже пухнуть з голоду.
average
Для учителька: Так гарант Конституції бореться з корупцією. "Щуку потрібно втопити..."
Коментувати
Ромашка
В конце 13-го года я получала за 22 часа в неделю 300 долл. в эквиваленте. Если бы я получала эти же деньги за эти же часы сейчас (а не 100 дол.), тогда можно было бы говорить о повышении зарплаты. Это же просто брошенная кость. Все 25 лет зарплаты учителей заморожены, успешные директора школ наладили коррупционные схемы с районо и горсоветом, а учитель как был нищим рабом, так и остался.
Местный
Ну что прогнали "злочинну панду"? Зажили лучше чем при Азарове? Пора уже признать, что события на Майдане привели к существенному ухудшению уровню жизни, а поэтому это была ошибка. Можете меня минусовать, писать гневные комментарии, но посмотрите в Ваши кошельки, посмотрите на цены, посмотрите на комуналку, а потом уж делайте выводы.
для 1 и для Евгения
ребята, так ведь жили же 25 лет.И средства находили.И никто не выступал,как это делали и делают шахтёры,что им,работающим НА ЧАСТНОМ предприятии, Государство выплачивает содержание.Какая справедливость?Вы, учителя,сами,собственными руками и собственным рабским поведение создали тот ад,в котором сегодня находитесь.Киевских сюда не берём.Им,чтобы не выступали,город нехило доплачивает, да они же ещё и дерут с родителей детей нехилые бабки.Да,к тому же, именно они под себя крутят все законы...
1
Живу в квартире. После повышения цены за отопление,оно будет стоить около 2000 грн. ( за двушку в простой старой хрущёвке). То есть мало того,что я со своей зарплаты должен отдать государству около 800 грн. всяких налогов,так теперь я и всю зарплату,получаемую на руки, снова должен кому-то отдать в виде платы за ЖКХ. Наверное, придётся искать другую работу,где платят минималку+ зарплата в конверте + оформление субсидии тогда будет положено. И видал я в гробу эту педагогику!! Пусть работают голодные энтузиасты!!! А нашим правителям желаю жить на одну зарплату!!!
Евгений
Для 1: Цілком підтримую! Ну невже в нашому уряді не розуміють ситуацію, що люди получають зарплату в конвертах. Чому бюджетник зі своєї з/п повинен відраховувати ВСІ податки, йому не получається субсидія, тобто комуналку сплачує повністю сам, а поруч сусіди, які отримують офіційно мінімалку, а остальну з/п в конвертах, не сплачуючи податки, получають такі субсидії, що за опалювальний сезон ні разу не заплатили ні копійки. ДЕ СПРАВІЕДЛИВІСТЬ???????????????????????????? Про який професіоналізм уряду можна говорити?
вчителька
Для 1: Учитель начальных классов, зарплата чистыми 3600 грн., субсидия покрывает полностью квартплату, за отопление в этом году ни разу не платила- все субсидировано, по окончании отопительного сезона на счету осталось 294 грн., которые переходят на следующий год. Усі до одного вчителі нашої школи отримули субсидії .
голос
Чему радуетесь? что нищие
Коментувати
Юля
Вцелом:"Для того чтобы коровы меньше ели и больше давали молока, их надо меньше кормить и больше доить."
для Оксана Т.
Вы интересно смотрите на мир.Значит я,как учитель, имея,пусть 25 часов в неделю+классное руководство,работая в государственной школе БЕЗ поборов могу ещё и зарабатывать.Хорошая идея.Вариант зарабатывания первый-ставлю детям единицы до тех пор, пока родители детей не станут нести мне благодарности в виде денежных знаков.Вариант второй-объявляю,что никакими вопросами вне урока дети меня не тревожат.При наличии вопросов-несут денежные знаки вместе с вопросом.Мне-знаки, детям-ответы.Ну а остальные варианты жду от Вас.
Ніколи
Задача: підвищили зарплату депутатам і учителям. Якість освіти значно краща, ніж загальний рівень життя в державі. Питання: на скільки підвищили зарплату депутатів і на скільки - учителів? ГОЛОВНЕ ПИТАННЯ: ЧОМУ?
Перемога
Недавно відвідала приграничний район Рівненської області, що межує з Білоруссю. Мені розповіли, що вчителі на літо їздять пасти корів у Білорусь за 400 $ в місяць. Допоки ми будемо терпіти таке знущання над собою-доти й будуть знаходитися ті, які цим користуються. Причини всіх своїх невдач шукай в собі.
Оксана Т.
Для Перемога: Підтримую. Ми не "мало отримуємо", ми не вміємо "заробляти". В будь-якій школі і місцевості є можливості жити в достатку. Хто не хоче - той шукає причини, а хто хоче - шукає можливості.
----------------
Для Оксана Т.: Это как же?
Коментувати
Юля
Скачем дальше................................................................
pedagog
Для Юля: Это точно... и выше...
Коментувати
Сергій Ваколюк
Це знущання. Навіть огидно було таке прочитати. І взагалі, я вийду з профспілки яка не добивається нормального оплачування праці педагога. Ганьба
Вчитель
Для Сергій Ваколюк: Правильно! Я та ряд моїх колег уже минулого року вийшли з цієї ГО. Для чого даром давати їм гроші?
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!