Профспілка пропонує платити учителям від 4 тисяч і більше

В освітянській профспілці пропонують законодавчо змінити принцип оплати праці педагогічних працівників

Профспілка пропонує платити учителям від 4 тисяч і більше

У Профспілці працівників освіти і науки України пропонують внести до законопроекту «Про освіту» норми про встановлення ставки заробітної плати асистента вчителя у розмірі 3-кратної величини мінімальної заробітної плати та визначення розмірів посадових окладів за кожним наступним (вищим) тарифним розрядом шляхом підвищення попереднього посадового окладу на 15%.

Відповідна позиція оголошена ЦК Профспілки працівників освіти і науки щодо нового законопроекту «Про освіту».

В освітянській профспілці зазначають, що виходячи з розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня 2016 року у сумі 1378 гривень, найнижчий розмір посадового окладу за такою посадою педагогічного працівника, як асистент вчителя, становитиме 4134 гривні, а за найбільш оплачуваною посадою, якою є ректор, він складатиме близько 22400 грн.

У профспілці повідомляють, що у низці редакцій законопроекту, з урахуванням багатьох пропозицій членів робочих груп з його опрацювання, мають місце різноманітні варіанти щодо гарантій в розмірах оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників.

«Позиція ЦК Профспілки ґрунтується на закликах Європейського комітету профспілок освіти про необхідність забезпечення урядами країн гідної зарплати і пенсії вчителям, яка дозволить залучити в професію та утримувати найкращих і найбільш відданих професіоналів, а також вимогах учасників Всесвітнього форуму з питань освіти, проведеного ЮНЕСКО у 2000 році, які закликали уряди забезпечити фінансування освіти на рівні принаймні 7% ВВП до 2005 року та 9% ВВП до 2010 року», - йдеться у повідомленні.

Разом із тим в освітянській профспілці відзначають, що механізм визначення розміру мінімальної заробітної плати, що ґрунтується на величині прожиткового мінімуму, споживчий кошик якого не переглядався з 2000 року, є непрозорим та схильним до ручного управління, особливо в сучасних соціально-економічних умовах.

«За даними Держкомстату середня заробітна плата працівників промисловості за січень-грудень 2015 року становила 4195 гривень. Тож середній розмір посадових окладів педагогічних працівників, що склався на грудень 2015 року, складає лише 52%, а науково-педагогічних працівників – 45% від гарантованого статті 57 закону «Про освіту» рівня», - повідомляють у профспілці.

«Таким чином, президія ЦК Профспілки працівників освіти і науки України наполягає на врахуванні в законопроекті позиції ЦК Профспілки, що підтверджена особистими підписами понад 650 тисячами освітян, яка полягає у збереженні, як мінімум, гарантій держави на встановлення середнього розміру посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників на рівні середньої заробітної плати працівників промисловості, а науково-педагогічних працівників – не нижче подвійної заробітної плати працівників промисловості та встановлення доплат спеціалістам закладів освіти до рівня середньої заробітної плати працівників народного господарства», - зазначили у профспілці.

Освіта.ua
24.03.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юлия
А некоторые судьи пишут, что если им зарплату с 12 тыс. грн не поднимут до 2000 долларов, они не перестанут брать взятки)) Красавчики!
Larisa Maja
Для Юлия: Нам ще можна брати? Ну,доки не підняли зарплату?
Коментувати
Юлия
Профспилка (если имеет реальную силу) должна давно говорить с урядом не языком бумажек (которыми уряд подтирается), а языком ультиматумов! Где забастовка? Где всеукраинская стачка и невыход на работу учителей??? А иначе вы не нужны, просто очредное вымывание учительских копеек.
Меркель
Профспилка не в состоянии выплачивать больничные (эту функцию перекинули на страховой фонд, у которого денег-то нету)) Зачем болтать о повышении попусту?
ВЧИТЕЛЬ
31 травня всі вчителі пишемо заяву на звільнення!!! Шукаємо роботу за кордоном, починаємо нове життя!!! Що без НАС буде таке МОН, Інститути удосконалення, діти, батьки, начальники? Це МИ самодостатні, це вони біля нас, а не ми біля них!!! Такої ситуації не має в жодній країні світу!!! Дорогі вчителі - 31 травня - час пік!!! Уявіть тільки собі цю картину, як ми можемо заявити про СЕБЕ!!!
Larisa Maja
Для ВЧИТЕЛЬ: Підтримую,хоча....Хто мав характер і силу волі, ті вже давно так зробили.
Коментувати
пп
3вичайний профспілковий популізм. Профспілки на мило
Сергій Ваколюк
Особисто я вимагаю зарплату 500 доларів США. Тобто 10000 грн. Чому мене як члена профспілки не запитують яку я хочу мати заробітню плату? Де мій демократичний вибір згідно Конституції України? Щось починаю не довіряти профспілці
Шиншилла
За высшую категорию плюс 50%, чудесно! Большинство купило себе эту категорию, теперь им решили вернуть затраты за счет других, сильно честных.
арго
вимагати треба, а не пропонувати!!!!!!!!!!!!!!!!!!! як завжди - одно пропонують
марго
Для арго: Трэба захищати молодь- учтельства, да не только, но и вносити свои пропозиции, читати листи МОН як воны раъеднают вчителив. Повышать всем равно по 15% или 30%, 50%. За шо с высшей категорией на 50%? Где в Конституции написано: "Разъеднай и властвуй?" Вам нет доверия
Коментувати
так ли?
В статье: «За даними Держкомстату середня заробітна плата працівників промисловості за січень-грудень 2015 року становила 4195 гривень. Тож середній розмір посадових окладів педагогічних працівників, що склався на грудень 2015 року, складає лише 52%...". Вначале поинтересуйтесь как есть на самом деле, профсоюз. Кто-то имеет 2000гр, а кто-то и 5000гр. Все зависит от нагрузки учителя, данной дир-ом, админом. Получают приближенные-учителя как металлурги. Почему так? Почему не проверяете, не запрашиваете бухгалтерию предоставить данные? Да не спросите с дир-ра за ПЕРЕВАНТАЖЕННЯ, более 18-20 недельного часа на учителя.
Таїса
Для так ли?: А чому ви самі не запитаєте у директора? Чьому хтось повинен за вас турбуватись, якщо ви самі за себе не турбуєтесь. Де ваш шкілький профком? Впевнена, що ви навіть до нього і не звертались.Під лежачий камінь вода не тече.
Коментувати
не член профспілки
Популізм вищого ступеня. Уявіть ціни при зарплаті 20тисяч. Профспілка хоча б захищала ті виплати які передбачені законодавством і у багатьох регіонах не виплачуються (преміальні, за кабінети, за зошити, заміна....). Профспілка - п"явка яка вчепилась до освітян і прекрасно себе почуває за їх кошт.
Verison
А может это вы учителя как олухи сидите и ничего не делая хотите что бы вам воровская власть подняла просто так зарплату! Идите на митинг, устраивайте страйки как в Европе, тогда власть вас услышит!
ДА
Для Verison: именно это и СЛЕДУЕТ делать. И я двину...
Юлия
ДА!
Коментувати
direktor
асистент вчителя-це вчитель який працює з учнем на інклюзивному навчанні!
Макс
А що це за посада асистент вчителя? І чому на даний момент ми, вчителі, отримуємо менше чим якийсь неіснуючий асистент?
пересічний українець
Для Макс: Народ і влада --- два світи --- два способи життя. Якщо раніше народ не розумів, що влада робить, то тепер вже й не розуміє про що говорить (а може то сама влада не розуміє ні що робить, ні про що говорить)!
ddd
Сучасній владі заважають всі:вчителів багато, пенсіонерів багато, сиріт багато, матерів-одиначок, ліжок у лікарнях, безробітних і т.д. ті, хто хотіли портфелі від влади повністю інфантильні люди безвідповідальні дармоїди, які на благодійних фондах та рейдерстві збагатились. Шулера одним словом. А прості трудяги заважають їм щасливо жити зі своїми проблемами, турбують, бачите, постійно...
двигаем
Для ddd: к 17 году. Всё возвращается на круги своя, как говваривал незабвенный Ильич, но с другими средствами коммуникации.Так что и 33, и 37 ещё впереди
Коментувати
Леонідович
4195 грн. гарантовано у статті 57 закону «Про освіту». Гарант сказав, що нема грошей. Що дасть зміна до законів, які влада не виконує?
можливо
20 тисяч молодим... І в подальшому збільшуючи.Де взяти?А не давати можливості чиновникам красти і ЛІКВІДУваТИ депутатський ЗАРПЛАТНИЙ фонд.Вони прагнуть змінювати світ7нехай змінюють, а голосують, почитавши документи вдома, після роботи.І так кожен-К О Ж Е Н з них працює ДЕСЬ, а у Взраді лиш зарплатню отримує, годує близьких(помічників) і цілу купу непотребу
ОЛЕНА
Як завжди додадуть на копійку,вирахують на сотню!!!
Що за дурня?
В міністерстві економлять кошти кошти на всьому: оплаті праці учителів, матеріально-технічному забезпеченні навчально-виховного процесу і навіть, на прибиральниках та двірниках. Зате будуть фінансувати в повному обсязі асистента учителя - посади, якої не існує в природі?.. Припиняйте курити план!!!
Діма
Просто не віриться в ці реформи....може профспілка і подасть законопроект так парламент його не прийме...Краще відмити ті гроші собі в кишені, а ніж дати заробити простим смертним вчителям які і так завжди крайні і винні у всьому...