Міністр: підручники для дітей будуть безоплатними

Обласні бюджети виділять необхідну частину коштів на придбання нових шкільних підручників

Міністр: підручники для дітей будуть безоплатними

Обласні бюджети виділяють свою половину коштів на придбання нових шкільних підручників, отже шкільні підручники у цьому навчальному році будуть безплатними. Про це у своєму Facebook поінформував міністр освіти і науки Сергій Квіт, за результатами проведення розширеного засідання Кабінету Міністрів, в якому брали участь голови обласних державних адміністрацій.

"Сьогодні на засіданні Уряду всі голови обласних державних адміністрацій підтвердили, що обласні бюджети виділяють свою половину коштів на придбання нових шкільних підручників. Друга половина вже чекає в державному бюджеті. Тобто всі підручники і надалі будуть для українських сімей безоплатними", - зазначив міністр освіти.

Як відомо, 50 % коштів на друк підручників для учнів 4-х і 7-х класів у 2015 році вдасться виділити за рахунок скорочення видатків на утримання депутатського корпусу та секретаріату Кабміну. Інші витрати на друк шкільних підручників мають профінансувати органи місцевого самоврядування.

Освіта.ua
27.08.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Еней Моторний
Міністр в ФБ прокукурікав. ДЕ ПІДРУЧНИКИ?! В обласних бюджетах миші з голоду пухнуть!
Оksanka
Цікаво, чи бачив міністр підручник з англ.мови Калініна-Самойлюкевич 11 клас?
Шестопалов
План-графік видання підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів у 2015 році Витяг 7. Укладання договорів з видавництвами 1-2 жовтня 2015 року 8. Виконання замовлення до 1 грудня 2015 року 10. Доставка підручників до обласних управлінь освіти і науки 1-31 грудня 2015 року Докладніше див. http://petrovka-online.com/ru/module/wnnews/news?id_annonce=6
Надія
Для Teacher: Що означає "Багато вчителів використовують американські підручники". Ви у якій країні навчаєте? Більшість вчителів,як раз,використовує підручники українського виробництва. І питання ,звісно, не у якості цих підручників, а у складності ЗНО-тестування. Для середньостатистичного учня буває непосильним виконання завдань.Таке враження, що ми-вчителі мусимо готувати не звичайних школярів здатних вступити у вузи, а ледь не перекладачів. А що тоді залишається вузам - сидіти і тихенько писати свої десертації? Нехай шановне Міністерство подумає над тим, що вони створили вчителям ,наприклад, гімназій та загальноосвітнім школам не рівні умови праці. Кількість годин, відведена на викладання не співпадає з кількістю годин у ЗОШ. Але чомусь ЗНО-тести для всіх однакові? Шановне Міністерство, розробіть для гуманітаріїв один зразок ЗНО, а для ЗО шкіл- інший! Розробіть їх так, щоб звичайний учень міг їх здати. Лексичний матеріал ЗНО має співпадати із тим що надається у підручниках.
Teacher
Для Надія: Українські підручники, це взагалі дещо! Гарний хіба що Мартинова Плахотник для спеціалізованих шкіл для 1 класу, але їх не знайдете вже ніде. Хочу вам сказати, що між собою вчителі якраз і називають американськими підручники типу "Reward","Opportunities". Навчаю в Україні, а де ви навчаєте, не розумію, якщо ви не знаєте , що вчителі використовують іноземні видання і вже досить давно і навіть у загальноосвітніх школах, але ,звісно, при такій кількості годин це вже справжні ентузіасти.
Engie
вони аж ніяк не американські, а англійські, дивно, що вчителі цього не знають
ффф
подивіться з-заду у підручниках, де вони видаються і друкуються. Слово "Oxford" ще не означає Британія. Ті, хто працює з такими підручниками знають, що викладають американську англійську, це ж видно по лексиці і граматиці.
Коментувати
Teacher
Як же хочеться нарешті побачити якісний український! підручник з англійської мови! Справді сучасний, зручний у користуванні, а головне ефективний! Підручника такого не створили, а перевірити рівень знань з англійської дуже хочуть на ДПА з англійської у 11 класі у 2016, яке буде у формі ЗНО. Багато вчителів використовують американські підручники: так, вони в цілому непогані, але де там транскрипція, де реалії життя українського школяра? Не думаю, що вони справді можуть розвинути інтелект дитини: дитина має вивчати англійську і одночасно розвиватися інтелектуально. Забезпечте вчителів якісними підручниками, а учнів - вчителями, а потім перевіряйте! Скажіть, чи якісь санітарні норми враховувалися, коли придумали здавати ДПА у форматі ЗНО у 2016? Адже деякі діти мають здавати 5 ЗНО ; що взагалі кажуть психологи і лікарі? Міністерство освіти забуло, що випускники, це живі люди, а не машини. Було нормальне ЗНО -2015. Навіщо так грубо експериментувати і налаштовувати проти себе суспільство.
Engie
Для Teacher: Таке враження, що "американські підручники" Ви тільки у руках тримали ...
Англия-Америка
Для Engie: Она не держала, а Вы ,видимо, даже их не видели. Почитала все это на странице, не только ваше. Просто ужас - сколько злости у людей. Такая сложная жизнь сегодня - а вы ,учителя, "клюете" друг друга. Где-то я вас понимаю, все это из-за комплекса, который внутри вас: "А вы, друзья, как ни садитесь ..." - ну не будете вы знать английский так , как носители или жившие там с детства и хотя бы лет до 20! Даже если сейчас там окажетесь - будет акцент. Ну не судьба. Так зачем злиться? А своих коллег "американок - англичанок" я просто обожаю - действительно интеллектуалки, с превосходным чувством юмора. Уж они бы такими глупостями как поддевать по пустяккам людей, время свое тратить, что-то дурацкое выискивать - точно бы не занимались. Идиотизм какой -то. Не трудитесь отвечать, врядли буду на этом сайте - меня мутит от всего подобно.
Engie
Для Англия-Америка: Мені абсолютно не важко відповісти, не переживайте. Відповідаю, тому що Ви абсолютно неправильно протрактували мої слова. У мене немає злості, немає бажання "підколоти" - тільки здивування. Як можна писати "американські підручники: так, вони в цілому непогані, але де там транскрипція, де реалії життя українського школяра? Не думаю, що вони справді можуть розвинути інтелект дитини: дитина має вивчати англійську і одночасно розвиватися інтелектуально." Автори тих підручників - носії мови, + вони вже по 20-30 років працюють у сфері викладання англ.мови як іноземної, або другої - і виявляється вони не можуть написати підручник, який би інтелектуально розвивав дитину? Насправді, брит. підручників - безліч: і для тих, хто може вчитися швидше, і кому потрібно більше часу - вибір справді величезний. Транскрипція теж є. Повсякденної лексики учня - море. (Але звичайно, якщо вчитель бере Reward (підручник для 19 "і старше")), то не дивно, що там лексика для дорослих.
Коментувати
Іринка
"Інші витрати на друк шкільних підручників мають профінансувати органи місцевого самоврядування." Хтось цікавився - є у місцевого самоврядування на це кошти? Як завжди - пусті слова, а на ділі - пшик...
Витель
Аг,тільки надійдуть вони не раніше 2 чверті.....супер....
Олекса Позняк
На протест конечно поднять вас невозможно но хотя бы не аплодируйте когда будут зачитывать поздравления от наших "вождей-реформаторов".Сделайте мёртвую тишину.Объявляю такой перформенс: "тишина после поздравлений ворюг во власти".Единственно чего они боятся - это выборов.Покажите им своё отношение.
Игорь
Почему бы не разослать на школы электронные варианты учебников, а не пытаться заработать на этом деньги. Учебники ведь бесплатные? Или это только на словах. В декабре месяце они уже будут не к месту. Неплохие откаты получаются. Прокуратуре есть чем заняться.
Наталья
Для Игорь: А для чого, скажіть, школам електронні варіанти підручників? Що нам з ними робити? Роздруковувати сторінки за власний кошт? Чи змушувати дітей купувати пристрої для читання електронних книг? Нехай підручники будуть хоч і в грудні, ще залишиться півроку по ним навчатися нинишньому 7 класу, а на наступний рік буде вже нормально навчатись для майбутнього 7 класу. (Якщо,звичайно, не перекроять програму кардинально!)
Еней Моторний
Мій молодший до 9 класу заробив сколіоз, щодня тягаючи до школи рюкзак вагою 12-15 кг. В 10 я купив йому нетбук і скачав всі підручники з інтернету. Набагато підвищилась успішність, і дитина перестала здоров`я гробити. КОМУ погано?
z
Жахлива брехня : один підручник важить 400-500 грамів + зошити - кожний 60-70 грамів.Далі рахуйте самі.Де 12-15 кілограмів ."Скачав з інтернету" - банальне піратство
Коментувати
gjhfdjxrf
Не безоплатними,а безкоштовними.А потім такі складають тести ЗНО і негативно висловлюються про суспільство.
salka
Для gjhfdjxrf: :)
Коментувати