Рада направила зекономлені кошти на підручники

Ухвалений парламентом закон має забезпечити підручниками соціально незахищених учнів

Рада направила зекономлені кошти на підручники

17 липня Верховна Рада внесла зміни до Державного бюджету, що стосуються збільшення видатків на забезпечення підручниками учнів шкіл з найбільш соціально незахищених груп. За законопроект проголосували 262 народних депутата.

Законом передбачено, що зекономлені від зменшення заробітної плати народних депутатів та їх соціального забезпечення у порівнянні із запланованими у бюджеті кошти у сумі 131 млн грн будуть спрямовані на цільове фінансування державної програми зі здійснення методичного та матеріально-технічного забезпечення діяльності навчальних закладів.

Зокрема, буде збільшено фінансування на видання, придбання, зберігання і доставку підручників і посібників для учнів шкіл із числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" і національних меншин.

Як відомо, на початку червня президент Порошенко запропонував парламенту  збільшити бюджетні витрати на друк підручників з метою забезпечення ними усіх школярів. Ініційований законопроект передбачав відповідне збільшення видатків на 365 млн грн.

Освіта.ua
17.07.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
родители
так сколько нам готовить на учебники..алё!...у кого узнать, собираемся в школу :сарафан -900грн. , юбка-600грн....букет -200....может дешевле дома по инету учиться? результат-то все равно неизвестен, судя по зно-2015...
Ольга
Для родители: а у меня одна знакомая так и делает - готовит ребенка по интернетурокам и по учебникам которые сама покупает и она не учитель, ребенок - хорошист со знаниями, причем она еще 3-их детей надумала взять заниматься, говорит, что не хуже школы к экзаменам подготовит, вот так скоро школы и не нужны будут вовсе, разбредутся все по образовательным курсам на индивидуалку, а может это и выход для всех!
Коментувати
JB
На зарплату учителям не хотят добавить? Или и так нормально будет?
Олекса Позняк
Рада направила зекономлені кошти на підручники - так їх легше розікрасти через фірмочки навколо мона
Шестопалов
А як будуть забезпечуватись "соціально захищені" учні? Хто і як буде друкувати для них підручники, як вони попадуть до учнів?
андрій петрович
Читаю коментарі і думаю - навіщо стільки галасу? Вчитись треба, а не скиглити- то підручники не такі, то вчителі погано працюють, то ще щось. Маю дочку, яка минулого року закінчила факультет перекладознавства університету з відзнакою.Перед цим закінчила звичайну міську школу.Так проблем у неї не було ні при здачі ЗНО, ні у вузі.Роботу не шукала, а роботодавці самі знайшли її.Мала широкий вибір, кожна фірма обіцяла вищу зарплату, тільки щоб погодилась у ній працювати.Зарплата достойна по українських мірках. Пишу не для того, щоб похизуватись, а для того, щоб всі розуміли - потрібно вчитись в школі, вдома самоосвітою займатись, у вузі і працювати над собою все життя. Тільки тоді чогось добитись можна. НЕ СКИГЛІТЬ!!!
Давима
Для андрій петрович: Вы - адекватный, глубокомыслящий человек . Потому и дочка у Вас такая. Побольше бы таких трезвомыслящих родителей,глядишь, и подняли бы мы наше образование. Наши ученики в большинстве своем развращены минимальными требованиями, низкими стандартами,вседозволенностью. Учителя - козлы отпущения, на которых вешаются все мыслимые и немыслимые обвинения.Школы превратились в развлекательные центры, где пляшут, устраивают КВНы, но только не учатся. Печально.
андрій петрович
Для Давима. Дякую за підтримку і погоджуюсь з кожним вашим словом. Дійсно,школа перетворилась у розважальні заклади.Репетиції, концерти, КВН, конкурси. У теперішній школі їх набагато більше, ніж колись. І це пріоритет. А навчання на другому місці.На уроках вимагають від вчителів інтерактивних методів роботи(роботи в групах, парах і т.д.).А хто запитає учня, яким чином він засвоював матеріал? Дивляться на результат і не питають, як тебе вчителі навчали...Вчителя ставлять у певні рамки - так вчи, а не так. Прийде перевіряючий і після уроку каже, що треба було використати таку форму роботи, такий метод, а ви використали інший. Головне результати роботи. Що учень знатиме, а не як саме вчитель вчив. Чи не так?
Олекса Позняк
Для андрій петрович: якась копієчка у петровича водиться, то він і кукурікає. У минулому році випустив дуже сильного учня.Сканаві 90% з ходу розвязував. Куди вступаєш? - питаю -Шофером буду.ЯК же так ? І в олімпіадах постійно перемагав -іди учитись -у мене мама технічка, сестра школярка а батька немає ...
Коментувати
не пойму
так это только для малозабеспечених, а когда ж они успеют напечататься...?
N.
Браво! Тепер, коли півкласу буде взагалі без підручників, результати ЗНО будуть ще кращі! Так тримати! Свого часу СРСР організовував лікбез, ми - навпаки!!!!!!!!!! Вперед в темне майбутнє!!!!!!!!!! Копайте бурштин, їдьте на заробтки до ворожої Москви, врешті - грабуйте! Лозунги майбутнього!
K.
Для N.: Если у вас такое представление о будущем, то кто вам сейчас мешает "копать, ехать на заработки или грабить"? Было бы желание учиться, а способ всегда найдется.
Milena
Для К. : підтримую N, бо народ зубожів, і не всі батьки можуть купити 2-3 дітям підручники, навіть, для почткової школи - їх ціна попередня ціна 55 -60 грн. Помножте на 10, а потім ще зошити, олівці фарби, альбоми, кольоровий папір.... і так тисячі півтори - дві, а одяг, форма спортивна.... Це жах, коли батьки ще й не мають роботи....
M
Для N.: Поїдете на заробітки до "ворожої Москви", то врятуєтесь, живі залишитесь. НЕ будете гладіатором, вбивати братів на догоду "комусь"
Коментувати