Участь у конкурсі підручників братимуть усі видавництва

У МОН просять учителів максимально відповідально поставитися до відбору нових підручників

Участь у конкурсі підручників братимуть усі видавництва

Колегією Міністерства освіти і науки прийнято рішення про надання на вибір вчителів усіх оригінал-макети підручників для учнів 4-х та 7-х класів, які були подані на конкурс у період з 18 грудня 2014 року до 19 січня 2015 року. У зв’язку з цим конкурс підручників триватиме до 30 квітня. Про це йдеться у зверненні Міністерства освіти і науки до вчителів, які беруть участь в конкурсному відборі підручників для 4-х і 7-х класів.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що метою допуску всіх оригінал-макети підручників для учнів 4-х та 7-х класів до конкурсному відборі є справедливе завершення конкурсу, збереження його головного ресурсу та цінності – довіри вчителів і громадян.

Як відомо, Конкурсна комісія з відбору оригінал-макетів підручників для учнів 4-х і 7-х класів, нехтуючи нормами Положення про конкурсний відбір оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів, та відповідно, перевищивши свої повноваження, змінила протокол відбору підручників, результати якого були оголошені у прямому ефірі. Внаслідок таких дій декілька видавництв було позбавлено права на участь у наступному етапі конкурсу.

У Міністерстві освіти і науки такі дії членів комісії пояснюють якістю частини експертних висновків.

"На жаль, частина експертних висновків виявилися і недобросовісними, і нефаховими; їхні автори знехтували своєю репутацією. Відповідно до ключової умови конкурсу – відкритості до громадян – всі без винятку скановані експертні висновки є у вільному доступі на сайтах МОН та Репозитарію, і кожна людина може дати їм та їхнім авторам оцінку", - зазначають у Міносвіти.

"Відтак, унаслідок того, що частина експертних висновків виявилися непридатною для врахування, що, своєю чергою, призвело до ускладнення роботи Конкурсної комісії", - наголошується у заяві МОН.

"Шановні вчителі! Переконливо просимо вас, наших головних партнерів у проведенні демократичного та відкритого конкурсу, максимально відповідально поставитися до відбору нових підручників. Це має бути винятково ваша думка і винятково ваш вибір, адже саме вам і дітям, яких ви навчаєте, працювати за цими підручниками. Ви маєте добру нагоду без жодного зовнішнього тиску зробити так, щоб на учнівських партах опинилися ті підручники, які сприятимуть успішному навчанню і вихованню наших дітей. Віримо, що ви чесно і професійно виконаєте цю місію", - йдеться у зверненні Міністерства освіти і науки до вчителів країни.

Як повідомлялося раніше, на порталі репозитарія навчального контенту за вибір учителів змагаються оригінал-макети конкурсних підручників. Також на репозитарії можна стежити за перебігом відбору підручників.

Для використання сервісу вчителям необхідно відвідати сайт репозитарія, перейти на сторінку "КОНКУРС ПІДРУЧНИКІВ" та знайти всю необхідну інформацію.

Як знайти і передивитися запропоновані для відбору підручники. Інструкція для учителів.

 

Освіта.ua
30.03.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Natalya Levitska
Я знову із своїми сумнівами та запитаннями: навіщо випускати нові підручники з алгебри та геометрії для 7 класу, якщо програма НЕ ЗМІНИЛАСЯ!!!???? Колеги, поділіться думками, будь ласка:-) А якщо батьки відмовляться купувати нові підручники?...
Математик
Для Natalya Levitska: Дивлячись що вважати змінами. Чи є великими змінами тему "Лінійні рівняння" переставити з початку на кінець, ну і ще години всі забрати, хоч зміст лишився той самий. Решта без змін. Як ви вважаєте наскільки суттєво це вплинуло на підручники? А ніяк. Те саме що вирвати перших 30 стор. і вклеїти їх у кінець. З геометрією ще простіше. Там змін взагалі немає. От і думайте, чи потрібні нові, чи берегти старі (ще й думати на перспективу: 8,9,10,11 класи), і що робити якщо батьки відмовляться купувати.
родители
Наш учитель сказала, что скорее всего часть учебников не будут менять, а "по-тихому" оставят старые, все равно всех книг родители не выкупят.
Коментувати
родители
Для Шестопалов: а кто наконец скажет как и кем будут оплачиваться эти учебники? Или все будет решать школьное руководство?!
Шестопалов
Для родители: "Батьки купуватимуть підручники для дітей" http://osvita.ua/school/45312/
Коментувати
Критик
Безглузда назве статті. Треба так "Участь у конкурсі підручників братимуть усі РУКОПИСИ ".Видавництва ніхто не позбавляв прав,спочатку викинули з конкурса неякісні РУКОПИСИ, а не ВИДАВНИЦТВА
Шестопалов
Сенс конкурсного відбору мабуть ще в тому, що за вибраний підручник прийдеться платити вчителю, щколі, батькам. Звідси основні два критерії: вибрати найкращий серед найдешевших (або навпаки) підручник!
Математик
Для Шестопалов: От тільки ціни підручників- це велика таємниця. І ніхто їх не збирається оголошувати. Вибрав --купуй. А як зручно!!! Ціну став яку хочеш , діватись то директору, який печатки і підписи свої ставив, нікуди.... І...халепа....
Шестопалов
Наш підручник з інформатики для 7 класу і робочий зошит до нього викладені для безкоштовного «скачування» на сайті http://aspekt-edu.kiev.ua Для роздрукування на принтері потрібні: для підручника – 22 аркуші, для робочого зошита – 10 аркушів паперу формату А4. Таким чином за умов економічної скрути батьки можуть не витрачати грошей на придбання навчальних засобів з інформатики.
Коментувати
Natalya Levitska
Замучилась я уже з цим репозитарієм!!! Експертні оцінки або написані як під "копірку" або занадто перенасичені та вимагають детального дослідження підручників. Ну не уявляю я як це можна зробити, не тримаючи в руках паперового варіанту, не маючи змоги випробувати його на уроці з дітьми... Можливо, хтось дорікне мені у некомпетентності - я не боюсь,прошу досвідчених колег-математиків поділитися порадами з вибору підручника з алгебри та геометрії для 7 класу))))
Математик
Для Natalya Levitska: моя суб’єктивна думка : якщо клас сильний - Мерзляк, середній або слабкий- Істер ( і алгебра і геометрія):)
Мила
Добрий вечір,колеги, цілком підтриму,що для сильних класів підручники Мерзляка-це можливість працівати і дітям,і дорослим.Завдань різнорівневих та майтерно підібраних багато. Відчувається,що автори самі працюють в школі та знають проблеми шкільної математики.
Теормех
Істер однозначно. Універсальний підручник!!!
Коментувати