Трансляція конкурсу підручників була фікцією

Протокол роботи Комісії з відбору підручників після оголошення його результатів було переглянуто

Трансляція конкурсу підручників була фікцією

Незважаючи на намагання Міністерства освіти і науки зробити процес конкурсного відбору підручників, за якими навчатимуться українські школярі максимально прозорим і відкритим, протокол конкурсної Комісії після його оголошення під час оnline-трансляції було відредаговано. Про це йдеться у поясненні голови комісії Галини Усатенко, що оприлюднене на сайті МОН.

Як відомо, оголошення результатів першого етапу конкурсу підручників, що відбулось у режимі онлайн-трансляції 27 лютого, та протокол засідання конкурсної комісії з відбору оригінал-макетів підручників для учнів 4-х і 7-х класів, що був підписаний напередодні членами комісії містять різні дані щодо переможців першого етапу конкурсу.

Таку різницю у результатах конкурсу у Конкурсній комісії пояснюють тим, що під час онлайн-трансляції секретарем був зачитаний протокол, який ще не був підписаний членами комісії.

Варто зазначити, що відповідно до Положення про конкурсний відбір оригінал-макетів, протокол є оформленням результатів роботи Конкурсної комісії, тобто за його відсутності оголошення результатів у прямому ефірі, що відбулося 27 лютого є фікцією.

У своєму поясненні голова Конкурсної комісії Галина Усатенко стверджує, що "після уточнення всіх правових та технічних обставин роботи Комісії відповідно до Положення про Конкурс було підготовлено та підписано членами комісії уточнений протокол, що його розміщено на сайтах МОН та Інституту модернізації змісту освіти".

Також, незважаючи на твердження офіційних осіб про те, що робота конкурсної комісії має лише технічний характер, комісія ухвалила рішення про недопуск деяких видавництв до участі у другому етапі конкурсу через причини, які не передбачені Положенням про проведення конкурсу.

Зокрема, рішення комісії щодо недопущення деяких видавництв до участі у другому етапі конкурсу, у конкурсній комісії пояснюють тим, що попри наявність позитивних відгуків експертів у них були вказані помилки предметного та методичного характеру, що не відповідають сучасним науковим уявленням.

"Розміщений виправлений протокол повністю відповідає рішенню Конкурсної комісії та Положенню про конкурсний відбір оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів", - наголошує Усатенко.

Також вона зазначила, що учасники Конкурсу мають право у період з 6 по 10 квітня подати апеляцію з приводу дотримання процедури проведення Конкурсу до Апеляційної комісії.

Як відомо, на сайті репозитарію підручників триває другий етап конкурсу шкільних підручників для учнів 4-х та 7-х класів, в ході якого вчителі можуть ознайомитися з підручниками та обрати їх для своєї школи.

Освіта.ua
16.03.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Є!Бали
Фрикція? Всі ексПерти жертви переваного статевого акту!!!
Віталій
Так шліть такі відділи куди подальше, що ви їх так боїтеся. У нас кожна школа сама обирає підручники, при цьому вчителі сусідніх сіл намагаються обирати одного автора, щоб була можливість обмінюватися залежно від зміни кількості учнів
вчитель
Чи можна це дійство назвати конкурсом, якщо із відділу освіти і управління освіти надходять прямі вказівки, які підручники мають вибрати вчителі
Натэл
А что у нас не фикция? У нас уже только воздух пока не фикция.
Ego
Констатували факт порушення, безсумнівно корупційного. Що далі? Де оргвисновки? Де список осіб, покараних за брехню і просування "потрібних" людей? Де, врешті-решт прокуратура? Куди дивиться? В Україні розпочалась боротьба з корупцією чи ні? Чи тепер боротьба з корупцією полягає лише в оприлюдненні фактів корупції? Прокуратура чекає поки корупція зникне сама по собі?
Родион
А в нашій освіті все фікція. Протоколи олімпіад, конкурсів, атестацій, перевірок не пишуться а малюються. Половина посвідчень курсів в ОІППО - липові. Всі конкурси на заміщення посад - для дураків, які в це вірять. А найбільша фікція - це неуки на високих посадах, які незрозуміло як і ким туди призначені і мало що розуміють в дорученій справі. Для них освіта - приватний бізнес: тут і підручники і дитяче харчування і "зоопаркові" конкурси і багато іншого. Так що ж Майдан змінив?
ощасливлена
Для Родион: кордони(, нажаль.
Коментувати
Слово Чесно набуло нового значення...
А яким чином, комісія вирішувала які експерині висновки брати за увагу? Якщо висновок був позитивним, але у ньому були вказані грубі помилки у підручнику, то хто вирішував що вони дійсно грубі, якщо не було фахових предметних комісій? Ще розвесилив рядок про апеляцію, яку можуть подати з 6 по 10 квітня, а кому вона потрібна, якщо вчителі обирають підручники до 20 березня?
Сабайдон
Чому Конкурсна комісія датує протокол №1 26 числом лютого. Голосування відбувалось після трансляції "фікції"?
Сабайдон
п. 8. Оголошення висновків Конкурсної комісії здійснюється ІІТЗО наступного дня після завершення роботи Конкурсної комісії на кожному етапі Конкурсу і проводиться відкрито із запрошенням учасників, експертів, представників громадськості, видавництв, засобів масової інформації.
Сабайдон
Якщо конкурсна комісія продовжила свою роботу по 1 етапу після оприлюднення його результатів, то згідно із положенням про конкурс п. 8 розділу 6 про Конкурсну комісію - ІІТЗО повинно оприлюднити результи? Чому це не зроблено?
Г-за
Бо кого набрали в комісію? Усатенко - це ж корупціонер вищої проби. Вона просто хоче підставити Міністерство, а може, і в МОН усе "схвачено"? Нічого не змінилось. Усатенко - це дуже корумпована людина. В університеті Шевченка всі знають про її хабарництво.