Конкурс підручників відбувається з порушеннями

Конкурсна комісія змінила протокол відбору, виключивши з конкурсу деякі оригінал-макети підручників

Конкурс підручників відбувається з порушеннями

Оголошення результатів першого етапу конкурсу підручників для учнів 4-х і 7-х класів, що відбулось у режимі онлайн-трансляції в Міністерстві освіти і науки 27 лютого, та протокол засідання конкурсної комісії з відбору оригінал-макетів підручників для учнів 4-х і 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів містять різні дані щодо переможців першого етапу конкурсу.

Про це свідчить співставлення результатів першого етапу конкурсу, що були оголошені під час прямої трансляції у присутності громадськості та ЗМІ та протоколу засідання комісії, який засвідчує результати конкурсу.

Зокрема, 27 лютого під час трансляції оголошення результатів першого етапу конкурсу, головою комісії Галиною Усатенко було повідомлено, що на конкурс підручників для 4-го класу було подано 99 оригінал-макетів, 81 з яких отримав схвалення експертів і продовжить участь у другому етапі. Участь у конкурсі підручників для 7-го класу взяли 160 оригінал-макетів, 133 з яких мали продовжити участь у конкурсі.

Однак протокол засідання конкурсної комісії з відбору оригінал-макетів підручників для учнів 4-х і 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, що датований 26 лютого та був оприлюднений на сайті Інституту інноваційних технологій та змісту освіти на початку березня, містить іншу кількість підручників, що схвалені експертами в ході експертизи.

Зокрема, згідно даних протоколу комісії, п’ять підручників для четвертого класу та п’ять для сьомого, незважаючи на оголошення результатів конкурсного відбору секретарем комісії Оленою Дубовик, не включено до переліку підручників, які продовжать участь у конкурсі.

"При зачитанні протоколу секретар конкурсної комісії Олена Дубовик у прямому ефірі оголосила про те, що конкурсна комісія запропонувала надати гриф семи з восьми оригінал-макетів підручника "Математика" для 4-го класу загальноосвітніх навчальних закладів. Однак, до протоколу комісії, що був підписаний напередодні – 26 лютого, включено лише чотири підручника", - прокоментував ситуацію заступник головного редактора видавництва "Підручники і посібники" Сергій Гап'юк.

Відео освітнього порталу "Педагогічна преса"За його словами, протокол засідання був оприлюднений лише через 10 днів після оголошення результатів.

"Складається враження, що зачитували результати з одного протоколу, а для подальших дій з’явився інший, що не рекомендує надавати гриф деяким виданням", - каже Гап'юк, зазначаючи, що крім підручника з математики для 4-го класу видавництва "Підручники і посібники", з протоколу засідання комісії, незважаючи на оголошення результатів, виключено підручники ще двох видавництв – видавничого дому "Освіта" та видавництва "Грамота".

Також, Сергій Гап'юк підкреслив, що згідно з експертними висновками, які були оприлюднені сьогодні, 11 березня 2015 року, оригінал-макет підручника з математики для 4-го класу їхнього видавництва має п'ятнадцять позитивних відгуків експертів, але, не зважаючи на це, не рекомендований до подальшого конкурсного відбору в підсумковому протоколі.


Повний запис трансляції з оголошення результатів роботи комісії дивіться за таким посиланням.

Протокол засідання конкурсної комісії з відбору оригінал-макетів підручників дивіться за таким посиланням.

Освіта.ua
11.03.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Artem Zibarov
Шановні колеги, цікаво дізнатись, які підручники по хімії для 7 класу Вам сподобались найбільше?
Я
Може не зовсім по темі. Де можна знайти цю форму-запит? На сайті вказано, що вона має бути, але де?
Валентина
скачала усі підручники 4 кл та математику 7 кл повною версією з цього сайту. Виникло запитання щодо підручника з алгебри 7 кл Бевз. Порівняно з підручником алгебри видавництва 2007 (2008) року, в даному підручнику змінені тільки малюнки на початку розділу та місьцями змінено дві теми. Невже так необхідно батькам витрачати гроші тільки за декілька нових малюнків?
Світлана
Для Валентина: Як скачати підручники? На репозитарії не можу, логін і пароль повинні прийти на школу, але їх немає. Є ще можливість десь переглянути підручники?
Леонідович
30 лютого 2015 року школам було надіслано на електронну пошту листа з логіном та паролем для входу в репозитарій. Так навіть Табачник не дурив!
Mila
Для Світлана: Така ж проблема і в нашій школі. На електронку нічого не прийшло, та й в райво повідомили лише минулого тижня про горезвісний репозитарій....
Коментувати
вчитель
серйозний конкурс німецька мова як основна тільки 1 примірник сотникова гоголєва автори а де Басай і ін.
ВЧИТЕЛЬ
а В РАЙОНАХ ШКОЛИ ЗОБОВЯЗУЮТЬ УЖЕ ЗАКАЗУВАТИ ПІДРУЧНИКИ
hahaha
Для ВЧИТЕЛЬ: Уважно читайте сайти МОНУ. Це "інновації" Міністерства, а не районів)
Gendef Lov
Для hahaha: Де саме ви знайшли рекомендацію Міністерства замовляти цілими районами підручники? Я читала тільки, що кожна школа замовляєь на репозитарії
Коментувати
Іван
НІЧОГІСІНЬКО не міняється,нічогісінько! А життя йде,а ми все сподіваємось...
зневірена патріотка
Для Іван: Найбільша помилка - сподіватись в цій країні на щось добре. Як була програма непосильна для дітей (немає часу для виховання креативної особистості) так і залишилась; як була показуха у вигляді семінарів та методобєднань, де основною проблемою залишається показати нові стенди та папки та нагодувати "гостей", так і залишилась (а скільки нервів та матеріальних вкладень все це забирає). Вірите, минулого року в цей час я ще сподівалась на справжні зміни, а тепер - суцільна говорільна, яка "ні на яку голову не налазить".
Коментувати
О.К.
Конкурс - фікція. Усатенко з ким треба уже все поділила і сидить при мільйонах (по нинішньому курсу). Вона - ганьба освіти! Продалася прислужниця.
Олександр
Дуже дивно бачити в комісії "нових" старих бюрократів .Що в комісії взагалі робить пан Шукевич Ю.В.?Ну і ну.
Освітянка
Це Усатенко - вона прибічниця Табачника. Хотіла навар отримати. Геть цю жіночку з Комісії. Вона хабарниця і правопорушниця. Хай їде в Ізраїль зі своїм колишнім шефом. Ця Усатенко - добра штучка в корупційних схемах Табачника.
ну и ну
В том году,весной были деньги на 4 класс и на 7,но решили ломать схемы какие то,деньги вернули в бюджет,конкурс провели новый,учебники будут платные,а схемы возглавила новая команда,которая замутила конкурс. ВЫИГРАЛИ КОНКУРС ТЕ ЖЕ ЛЮДИ.вопрос, кому нужны учебники за деньги? А за изменения результатов конкурсу,спросить нужно у зам министра,курирующего этот вопрос.зато реформы.....
владимир
так украсть хочется как "папередники" а оно видно даже табачник на консультацию приезжал
Одесситка
Для владимир: Ахахаха! Под видом израильтянина:)
Жукова Оксана
Найголовніше, що ці підручники мають надавати дітям безкоштовно тому, що не всі батьки можуть їх купити.
Коментувати