Видавництва кажуть про недовіру до конкурсу підручників

Цього разу про підрив довіри конкурсу з відбору підручників повідомили у Видавничому домі "Освіта"

Видавництва кажуть про недовіру до конкурсу підручників

Ще одне видавництво заявляє про непрозорість підбиття підсумків першого етапу конкурсу підручників для учнів 4-х та 7-х класів. Цього разу про підрив довіри до конкурсу з відбору підручників, через роботу Конкурсної комісії, повідомили у Видавничому домі "Освіта".

Зокрема, заступник головного редактора Видавничого дому "Освіта" Ірина Красуцька у своїй статті "Конкурс підручників: нові корупційні схеми чи совкова безвідповідальність?" зазначає, що Конкурсна комісія, яка за Положенням конкурсу має лише опрацювати результати роботи експертів надала собі повноваження знімати з конкурсу будь-які підручники.

"Були оголошені (в он-лайн трансляції) результати… І згідно з ними в репозитарії були виставлені оригінал-макети підручників, і розпочався 2 етап конкурсу, і вчителі почали голосувати і вибирати… І автори та видавництва почали просити Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, щоб їм скоріше віддали експертизи, щоб внести необхідні корективи… І все це тривало майже тиждень… Тільки ввечері 5 (!) березня на сайті Міністерства та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти з’являється протокол засідання Конкурсної комісії, датований 26 (!) лютим (напередодні публічного оголошення результатів) з… іншими результатами першого етапу! Згідно з ними ще десять підручників не рекомендовано і не допущено до другого етапу… Ось така довіра…", -  зазначає Красуцька.

"Питається, якщо цей протокол реальний, то, що ми чули (і, здається, до цього часу можемо почути на освітньому порталі "Педагогічна преса") 27 лютого… Навіщо було 27 лютого розповідати, що ви не можете зняти з конкурсу підручник геометрії (автори Бевз та інші), у якого одна негативна експертиза, але на 27 сторінках, якщо ви його зняли напередодні?!! Навіщо бідкатися, що експерти наводять десятки зауважень, а потім дають позитивний відгук, якщо ви напередодні вже зняли два підручники математики для 4 класу (авторів Оляницької та Заїки), у яких взагалі нема негативних експертиз?!!", - пише автор.

Також, Ірина Красуцька прокоментувала заяву голови Конкурсної комісії пані Усатенко про те, що секретар комісії під час оголошення результатів прочитала неузгоджений протокол.

"Отака собі недолуга секретар: щось знайшла і прочитала, мабуть, хотіла, щоб її майже годину вся країна дивилася… Але в неї все одно ж нема права голосу… Але ж ви, з правом голосу, — пані Усатенко, панове Ковтунець і Шукевич, були поряд! Чого ж Ви не зупинили недолугого секретаря! Чому ж ви жалілися на проблеми, що їх напередодні, як виявляється, успішно вирішили: внісши до протоколу пункт, за яким надали собі повноваження знімати будь-які підручники…", - пише Ірина Красуцька.

Повна версія статті заступника головного редактора Видавничого дому "Освіта" "Конкурс підручників: нові корупційні схеми чи совкова безвідповідальність?".

Освіта.ua
16.03.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Sergey Parshin
Это можно охренеть, вы что там курите когда пишете .... Просто копируйте с советских учебников и делайте , что вроде бы вы выпустили это . Но то что вы выпускаете вы читайте сами. Дибилы вы недоученые....
Віталій
Мабуть на сайті потрібно провести опитування на тему: "Як ви вважаєте, що в головах наших монівців?" 1) Макуха 2) Тирса
куку
Для Віталій: долари і корупція у них в голові
Коментувати