У МОН розробили навчальну програму "Захист Вітчизни"

Предмет буде обов’язковим навчальним предметом, що викладатиметься в старшій школі

У МОН розробили навчальну програму "Захист Вітчизни"

Міністерством освіти і науки запропонований для розгляду, доопрацьований за результатами громадського обговорення, проект навчальної програми "Захист Вітчизни" для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Передбачається, що навчальний предмет "Захист Вітчизни" входитиме до інваріантної складової Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеня.

Метою навчального предмета є ознайомлення молоді з основами нормативно-правового забезпечення захисту Вітчизни, набуття школярами знань про задачі Збройних Сил України, їх характерні особливості, засвоєння основ захисту Вітчизни, цивільного захисту, основ медичних знань, здійснення психологічної підготовки молоді до захисту Вітчизни.

Також викладання предмета має формувати у школярів життєво необхідні знання, уміння і навички щодо захисту Вітчизни.

Предмет "Захист Вітчизни" буде обов’язковим навчальним предметом, що викладатиметься в старшій школі. Уроки проводитимуться відповідно до календарного плану по півтори години на тиждень. 10 клас - по 1,5 години на тиждень протягом навчального року. 11 клас: в першому семестрі - по 1,5 години на тиждень, а в другому семестрі - по 1 годині на тиждень та 18 годин буде відведено на проведення військово-польових занять.

Вивчення навчального предмета проводиться з юнаками та дівчатами разом. При закінченні вивчення курсу навчального предмета "Захист Вітчизни" будуть організовуватися 3-х денні (18 годин) військово-польові заняття на базі військових частин, військових комісаріатів та базових навчальних закладів, які організовуватимуться та проводитимуться районними військовими комісаріатами та органами місцевого самоврядування.

Передбачається, що під час проведення занять учителі та учні матимуть обов’язково вдягатимуть військову форму. На уроках "Захисту Вітчизни" і позакласних заходах з військово-патріотичного виховання відносини між учнями і вчителями предмета будуватимуться на основі вимог статутів Збройних сил України.

Проект навчальної програми "Захист Вітчизни" для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів опубліковано на сайті Міністерства освти і науки за наступним посиланням. Зауваження та пропозиції можна надсилати на електронні адреси: victoriya2009@ukr.net; kvpmdu@rambler.ru.

Освіта.ua
26.01.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Яся
А форму батьки мають купляти за свій кошт!? !!!!
Влад
Провів тест на педикульоз в Міносвіти. Схоже, що стару Програму Захисту Вітчизни перетасувала якась пересічна Вікторія і видала її за нову. Педикульоз хронічний...
Методист
Для Военрук. Вам місце зовсім не у навчальному закладі. Попередній коментар теж для Вас! ХАМ!
Вчитель
Для Методист: Для того щоб кожна людина уміла надавати самодопомогу та взаємодопомогу з ПМД необхідно, щоб предмет викладався окремо для дівчат та хлопців. Необхідно розширити перелік тем з ПМД. А по зброї, в навчальних закладах і так є достатньо годин по військово-патріотичній роботі(факультативи).
Мама учениці
Я цілком згідна з думкою вчителя. Моя донька дуже любить предмет "Захист Вітчизни"розділ "Основи медичних знань".Я тільки за те,щоб було б 2 години на тиждень на цей предмет.Цей предмет дуже важливий і знімає багато питань для батьків.
Коментувати
Методист
ХАМ! ХАМ! ХАМ!! ХАМ! Чому така людина може навчити дітей?
Влад
Формально-бюрократична програма, яка по суті мало відрізняється від попередньої. Вона ніяк не адаптована до зруйнованої навчальної бази. Впевнений, що вона не узгоджена ні з Міністерством Оборони, ні з Державним бюджетом.
Методист
для Лілії Андріївни http://www.mon.gov.ua/ua/pr-viddil/1312/1390288033/1416824263/
Ольга
На мою думку, школа повинна виховати патріота, громадянина, людину з високими моральними цінностями. А навчити стріляти - це справа рук інших організацій і структур ( ДТСАФ, позашкільних секцій та гуртків тощо)
Лілія Андріївна
підскажіть,будь ласка, де знайти нову програму захист вітчизни?
Методист
Для Военрук. Ви навіть собі і не представляєте який майстер! А з чого Ви взяли, що "в юбке"?
военрук
Для Методист: уже представил. седло на корове
Коментувати
salka
Хіба такий предмет не був до тих пір обов’язковим?. Наскільки я пам’ятаю завжди був обов’язковим… Друге діло, як реалізувалося його викладання. Судячи з сьогоднішніх реалій – погано. Як правило його віддавали фізруку. При всій поваги до представників цієї ланки освітніх кадрів – це не найкраща рішення. Все ж таки Захист Вітчизни не зведеться до фізичної підготовки…. Програму можуть написати хоч кожний тиждень і дуже харну – але як будуть реалізувати. Ось, «де собака зарита»… Напевно колеги історики підтвердять про вислів, яку приписують Бісмаркові, «залізному канцлеру» і батьку об’єднаний Германії після перемоги над французами 1871-му році: «цю війну виграв прусський шкільний учитель». Казав цього сам Бісмарк, чи хтось інший, суті не міняє. Країна, де освіта, школа міцна – буде перемагати. Країна, в якому економлять на школі - буде програвати завжди…
iryna
А як же санітарні норми навантаженя на учнів? Отже, новий предмет буде уведено в програму за рахунок інших якихось предметів? Так що, "долой математику", "Да здравствует НВП"?
Павлович
Для iryna: Можна і бльше годин на "Захист Вітчизни": -ВИКИНЬТЕ,ВЖЕ, решті-решт з інваріативної складової економіку!
Коментувати
мельников євген
Прочитайте програму (якщо вона існує) ,а потім коментуйте. Будь ласка, спочатку подумайте щоб розум свій показати.
Ирина
Для мельников євген: http://www.mon.gov.ua/ua/pr-viddil/1312/1390288033/1416824263/
Коментувати
педагог
Скажіть мені будь ласка хто автор "нової програми", хто виставив її на обговорення. Ще не встигли відійти від минулої, яка обговорювалась в грудні 2014 року, а тут вже і нова 20-річної давнини. Як на мене то об’єднувати хлопців та дівчат для спільного вивчення предмета "ЗВ" потреби не має та і не доцільно. Пропоную діючу програму удосконалити, доповнити, покращити... та не забивати голови вчителям і батькам
Ирина
Для педагог: Дуже слушні зауваження.Підтримую!
Вчитель
Програму необхідно удосконалити для хлопців окремо,а для дівчат окремо.Насамперед треба звернути увагу на стан здоров’я підлітків. Багато хлопців по стану здоров’я не можуть виконати практичні нормативи з предмету. Більшість учнів в 10-11 класах мають спеціальну групу по фізичній культурі.
Коментувати
Методист
Для Военрука. Стосовно "бездельницы". То Ви просто не Военрук...........
военрук
Для Методист: зато вы видимо на все руки мастер. В юбке.
Коментувати
Методист
Для Лурдес та Военрука. Податки у нас платять тільки освітяни, медики та прцівники культури. А щодо придбання дітям форми, підручників.... А смартфон за 3000 грн., а планшет за 6000 грн.????????
Ирина
Для Методист: Є люди,які можуть дозволити собі дані девайси.І добре.Але,мабуть,не варто думати,що це всі так можуть. У мене в класі є дві дитини ,в яких навіть самого примітивного телефона немає,бо люди обмежені в коштах. У мене ,до речі, теж самий простесенький телефон ( та і він вже скоро Богу душу віддасть)...
Коментувати
вчитель
Люди, ви спочатку ознайомтесь зі змістом прогрими,а потім коментуйте. У мене враження, що ніхто серйозно і не працював над програмою. Взяли давно забутий проект, дещо освіжили і видали за нове, не враховують багатьох аспектів. Як на мене, найбільш продуманою є діюча зараз програма. Звичайно її можна удосконалювати, доповнювати, коригувати,тощо. Та це треба робити зважено, враховучи ті завдання, які ми ставим перед собою. Адже державі потрібні не просто зновці військової справи, а свідомі , небайдужі громадяни, потріоти своєї держави, які готові до будь-яких ситуацій і випробувань у житті.
военрук
Для вчитель: каждый должен своим делом заниматься, в школе достаточно патриотического воспитания и физической подготовки, а военное дело оставьте военным, если есть позывы воспитывать и учить солдат - то стоит ввести соответствующую должность прямо в воинской части - учебке и пропускать через нее школьников старших классов как на конвейере.
Ирина
Для вчитель: маю "дивну " звичку спочатку прочитати,а потім коментувати=). Ще раз хочу сказати,що попередній проект був зовсім інший.Він у мене збережений в завантаженнях.Я тут не можу додавати ніякі документи.Тому тільки декілька абзаців додам із попереднього проекта. Навчальний предмет «Захист Вітчизни» викладається на підставі діючого законодавства та входить до інваріантної складової Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеня , затверджених наказом МОН від 27.08.2010 №834 зі змінами, що внесені відповідно до наказу МОН від 29.05.2014 №657. У навчальній програмі подається перелік розділів і тем та розрахунок годин на курс навчання юнаків і на курс навчання дівчат з різним потижневим навантаженням (для 2 год., 1,5 год., 1 год.). Навчальний матеріал програми розподіляється по періодам навчання, окремо для групи юнаків і для групи дівчат. Вивчення предмета проводиться з юнаками та дівчатами окремо. Поділ класу на групи здійснюється незалежно від кількості учні ...
Коментувати
Методист
Для того і потрібні батьки, щоб забезпечувати свою дитину і формою, і підручниками, і всім необхідним!
Лурдес
Для Методист: Якщо за все платити, то навіщо тоді ми податки платимо? Так ніякого "платила" не настачишся!
военрук
Да сидит бездельница и бюджет проедает. Из-за таких же "умниц" мобилизованные бронежелеты и берцы за свои деньги покупают. По ее логике в армию со своим калашом и танком дите должно идти, а предки - соответственно обеспечивать. Уважаемая меНтодист! Взгляни как дело обстоит в Израиле и сколько десятилетий эта маленькая страна ломает хребты ордам арабов и не смеши людей, они действительно налоги платят и не только на содержание твоей никчемной должности!
мама
Для методист:за вас наверное тоже родители платили,когда вы учились? Наверное на платных учебниках учат так хорошо народ обдирать
Коментувати
военрук
в условиях школьного урока учить окапываться и ползать по асфальту и собачим эксриментам на газоне - безумие, смешно, и глупая потеря времени, не говоря уже о стрельбе... готовить будущего солдата нужно в казарме, учебных классах военных частей, и в поле - на полигоне, поэтому ВСЮ программу ЗВ в указанных объемах нужно выполнять в рамках сборов на 2-3 недели в действующей части ВСУ, привлекая офицеров, обеспечивая проезд, питание, белье и военную форму за казенный счет. ну а срочную службу по призыву на этот месяц срочникам можно и уменьшить. и не заниматься глупой показухой. в школе достаточно проводить патриотическое воспитание и физическую подготовку, оставив военное дело военным!
за ЗВ
Для военрук: Людина, яка пройшла дійсну військову службу, хоча б рядовим бійцем, будучи викладачем Захисту Вітчизни такого ніколи не напише. По-перше, у програмі переважна більшість матеріалу -теорія, яку в казармах ніхто ніколи не вчив. По-друге, те що пропонується - цілком і повністю можуть вивчати у школі. Звичайно майчи в наявності вчителя, який розуміється на військовій справі. А у разі відсутності такого то дійсно краще не "ползать по асфальту и собачим эксриментам на газоне".
военрук
Читаем еще раз: готовить будущего солдата нужно в казарме, учебных классах военных частей, и в поле - на полигоне - это раз, для полноценного изучения программы в школе в ней нужно создать воинскую часть, что заведомо нереально - это два, и вы правы - держать в каждой школе минимум одного действующего офицера (а не вчителя, достали вы всех уже, училки издерганные), что тоже нереально и недостаточно. И последнее - вдумайтесь, где еще в мире эффективно готовят солдат - если не в армии? Причем не просто "годик отслужил", а каждый годик хотя бы по неделе-две, чтобы создать действительно боеспособные ВС! Меньше бы алкашей и наркоманов малолетних было, которых вы - училки с мизерной зарплатой увлечь своими абсолютно бесполезными в реальной жизни уроками просто не в состоянии! И еще ЗВ "учить" собираетесь "теоретически". СМЕШНО!
"разрішіте абратіцца"
Тобто ви, як "военрук" пропонуєте взагалі відмовитись від вивчення Захисту Вітчизни у школі? В ситуації, що склалася в країні? І багато у нас таких воєнруків в державі?
Коментувати
Wolf
Давно пора! Я даже уверена, что учащимся понравится этот курс, среди них много юных патриотов Украины, чего не могу сказать о педколлективе, сепаратист на сепаратисте))
правда
Для Wolf: 100% правда
Лурдес
Патріот - це не той, хто вміє стріляти ( і лопотіти язиками про патріотів і сепаратистів у коментах), а той, хто не шукає солодкого життя по європах та америках, а живе (чи виживає), працює, народжує дітей у цій країні і з нею ж пов*язує своє майбутнє. Бо я знаю, що там добре, де нас немає. Отака я сепаратистка
Укроп клятый
Для Лурдес и всех ее клонов! Вы хотя бы не пишите здесь дурниць (боже, какое хорошее слово), да, дурниць из своей головы. Стыдно вас читать, неужели вы еще поучаете подрастающее поколение? А может, вы просто мимо проходили?
Коментувати
Гуна
Я вчилася в школі в 70-80 роках. У нас на уроках НВП (так тоді називався предмет) дівчата і хлопці навчалися разом, ми були одягнені в військові сорочки, на уроках збирали і розбирали автомат, знайомились з будовою гранат, була стройова підготовка. В наш час викладаю у дівчат медицину. В 10-х класах один підручник на весь клас (у мене, придбаний власним коштом). Язик не повернувся, примусити їх придбати. Діти вимушені отримувати знання з інтернету. Бинти купуємо за власні гроші. В 11-х класах підручники є у всіх дівчат. У хлопців ще дещо є із спорядження, але цього абсолютно не достатньо для якісної підготовки. До речі, наші учні уже ходять на уроки у камуфляжній формі. Я вважаю, що якісно підготовлений і проведений урок з ДПЮ дуже потрібен в сучасних умовах існування країни. І проводити його повинен кваліфікований викладач, а не військовий пенсіонер без педагогічної освіти (як це відбувається зараз). Крім того обов"язково потрібно модернізувати навчальну базу.
воєнрук
Для Гуна: Я теж навчався в той час. Тоді існував "інститут воєнруків", в школі це була адмністративна одиниця і одержувала "ставку". Цікаво, чи виникне черга бажаючих з нинішньою оплатою за 3 години педнавантаження?
Коментувати