Школи відновлять початкову військову підготовку

До комплексу заходів з обороноздатності держави включено військову підготовку у школах

Школи відновлять початкову військову підготовку

Петро Порошенко увів в дію рішення РНБО, прийняте ще 12 вересня цього року "Про комплекс заходів щодо зміцнення обороноздатності держави та пропозиції до проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" за статтями, пов'язаними із забезпеченням національної безпеки і оборони України". Про це повідомляє прес-служба президента України.

Серед інших дій, що мають бути здійсненні у сфері обороноздатності держави, уряду доручено вжити заходів щодо відновлення початкової військової підготовки у загальноосвітніх навчальних закладах.

Як відомо, деякі українські школи цього навчального року вже запровадили у навчальний процес предмет "Захист Вітчизни".

У ході даного курсу школярів ознайомлюють, зокрема, зі стройовою службою, заходами безпеки і діями у надзвичайних ситуаціях, в тому числі і в умовах війни.

Предмет "Захист Вітчизни" передбачає вивчення Міжнародного гуманітарного права про захист жертв війни, стройової і тактичної підготовки, структури і статутів Збройних сил України, військову топографію тощо.

У вересні Міністерство освіти і науки вже звернулось до Міністерства оборони з проханням сприяння в укомплектуванні шкільних кабінетів предмета "Захист Вітчизни" навчальною зброєю, муляжами зброї та боєприпасів, засобами індивідуального захисту з метою більш якісного викладання предмета та військово-патріотичного виховання молоді.

Також в освітньому відомстві вважають за потрібне проведення навчально-польових зборів на базі військових частин з учнями та вчителями, проведення профорієнтаційної роботи та участі у військово-патріотичному вихованні.

Освіта.ua
05.11.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Bermuda
Чи можливо ходити на МСП замість захисту Вітчизни? Тобто офіційно перевестися. (Далі непотрібна інформація, тому що коментар повинен містити мінімум 100 символів)
989
Для Bermuda: Гадаю, що можна. я знаю, що ходять хлопці за релігійними переконаннями. Але вони і у військомат подають довідки з релігійних громад для проходження в подальшому альтернативної служби.
Коментувати
N
Не факт, що стройова підготовка це те на що треба в школі витрачати час. Але однозначно, що кожна людина повинна знати як діяти в небезпечній ситуації і вміти подати першу допомогу. Не впевнена, але здається медицина тільки у дівчат читалась . Це вважаю не правильно.
Лурдес
Для N: Для цього є ОБЖ
Игорь Соломонов
ОБЖ варіативна частина, яку відмінили. Основи здоров`я по 9 кл.
Коментувати
Игорь Соломонов
У нашій школі в тому році хлопці і дівчата вивчали предмет ЗВ та МСП окремо по одній годині (за рахунок варіативної частини), але в цьому році їх звели і добавили 0.5 год. та ліквідували всю варіативну частину. ТАК ЦЕ ОТРИМУЄТЬСЯ, ЩО ЗАБРАЛИ 0.5 год. Все викладання на пальцях, з бази тільки кімната для зберігання зброї
Вчитель
Для Игорь Соломонов: Для N: У нашій школі в тому році хлопці і дівчата вивчали предмет ЗВ та МСП окремо по одній годині (за рахунок варіативної частини)// Візьміть Робочий навчальний план школи - з якого дива "Захист Вітчизни" опинився у варіативній складовій - це предмет інваріантної частини, який вивчається за будь-яких умов. У варіативній частині могли дати додаткові години на вивчення предмету...
Игорь Соломонов
Ну так і дали додаткову 1 год з варіативної частини, тому і розвели хл і дч.
Коментувати
Гуна
Викладаю курс медицини в 10-11 класах третій рік. Підручник для 10-го є тільки в мене, який я придбала власним коштом. 11 клас забезпечений повністью. Більше абсолютно нічого немає. Вивчаємо медицину на пальцях. Правда пов"язки навчились робити - аптека через дорогу, проблем з бинтами поки нема...
сможем ли
Для Гуна: бинты сами покупаете
Коментувати
Вчитель
///Як відомо, деякі українські школи цього навчального року вже запровадили у навчальний процес предмет "Захист Вітчизни"./// Наші новатори все далі дивують. Предмет "Захист Вітчизни" входить до інваріантної складової робочих навчальний планів - його ніхто не відміняв (при СССР - НВП, в незалежній Україні ДПЮ потім "Захист Вітчизни". Відмінність - у цьому навчальному році добавили 0,5 год. на його вивчення. В чому новизна. Враження таке - що люди з дуба впали...
Игорь Соломонов
Для Вчитель: У нашій школі в тому році хлопці і дівчата вивчали предмет ЗВ та МСП окремо по одній годині (за рахунок варіативної частини), але в цьому році їх звели і добавили 0.5 год. та ліквідували всю варіативну частину. ТАК ЦЕ ОТРИМУЄТЬСЯ, ЩО ЗАБРАЛИ 0.5 год.
Коментувати
военрук
если в школы вернутся отставники-офицеры, полу-военная форма и уставные отношения на уроках, макеты оружия, выполнение нормативов, подготовительная стрельба и полевые сборы как в советские времена - тогда это имеет смысл. современный "Захист Вітчизни" - профанация, впрочем как и многие другие предметы - вроде астрономии.
Сергій
Для военрук: а викладають цей предмет вчителі математики, історії, фізичної культури, ті, що служили ще у радянській армії, аще хуже, якщо викладає молодий вчитель, який відкосив від армії.
Татьяна
Сергей, в нашей школе этот предмет преподают майор и учителя биологии. И про МГП все знают, и стреляют, и подтягиваются. Как по мне, так нет никаких изменений, кроме того, что не один час в неделю, а полтора. Может дело в отношении администрации и конкретного учителя?
учитель
Для военрук: "...если в школы вернутся отставники-офицеры". Вот они сейчас как раз разбегутся в школи на нищенскую зарплату учителя, голые сараи-кабинети ДПЮ, хамство и вседозволеность старшеклассников (при полном отсутствии форми)... Так что долго еще в наших школах не видеть настоящей военной выправки и военного духа. Спасибо старому времени - ми еще застали подтянутих военруков, конкурси песни и строя, интересные "зарницы".
Коментувати
Учитель
Оце прохвесіонали прийшли до влади. Вони запровадять такі ж інновації, як їх попередники.
Дмитро
Нехай президент своїх помічників-лохів змінить. Бо вони йому таке наговорюють, що і він лохом здається. Захист Вітчизни завжди був в українській школі, можливо, назва змінювалася. В цьому році 0,5 годин на нього додали. Але ж у школах немає ні таблиць, ні обладнання, ні автоматів, ні протигазів....... Можливо треба з цього розпочати - цільове направити кошти на обладнання таких кабінетів, тирів. А не говорити незрозуміло про що, виставляти себе на помішище
Игорь
Для Дмитро: з військової підготовки залишилось, дві гранати і один дерев*яний автомат!
Коментувати
Руслана
Дивно, у нашій школі такий предмет вже років 5 є, не менше. Хлопці вивчають стройову підготовку, види зброі, безпеку в різних НС і все таке. А дівчата вивчають медицину: види травм, поранень, ну і тренуємось робити перев’язки. Чому тільки зараз про цей предмет говорять?
Сергей
І яка ж це новина? Наскільки мені відомо, предмет "Захист Вітчизни" ніхто і ніколи не відміняв. Він вивчався завжди і вивчається тепер.
Олекса Позняк
Автомат давай треба у моні ато влаштувати дуже багато шкідників завелось