Школи обиратимуть підручники самостійно

Наприкінці серпня розпочнеться тестування електронного порталу для вибору підручників

Школи обиратимуть підручники самостійно

У Міністерстві освіти і науки відбулася зустріч книговидавців, експертів та заступника міністра освіти Павла Полянського, під час якої було обговорене питання функціонування електронного порталу, що має надати змогу вчителям самостійно обирати підручники для навчання школярів.

Очікується, що до 15 серпня будуть підготовлені інструкції для користування порталом, а перевірити його роботу в тестовому режимі освітяни зможуть наприкінці серпня.

У ході зустрічі були обговорені питання забезпечення максимально високої якості підручників і прозорий процес їх вибору, де ключова роль належатиме педагогові.

Одним із головних принципів електронного порталу є максимально спрощена процедура замовлення підручника. Усі відвідувачі порталу зможуть переглядати електронні версії підручників безпосередньо на сайті. Книжку можна буде завантажити. Це дозволить вчителям ознайомитися зі змістом усіх підручників, розміщених на порталі, та обрати один із них для наступного навчального року.

Передбачається, що кожна школа має зареєструватися на порталі та замовити підручники, що обрали її вчителі, у необхідній кількості. Разом із замовленням школа автоматично отримуватиме доступ до електронних версій обраних підручників.

Окрім того, разом із МОН робоча група продовжує роботу над проектом положення про відбір підручників (4-х і 7-х класів) для порталу та над технічними вимогами до процедури веб-замовлення.

Освіта.ua
24.07.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Viktoriya
З підручником по інформатиці краще працювати під видавництвом Й.Я. Ривкінд
ррр
Я так розумію: підручники для учнів будуть платними, для учнів пільгових категорій-безплатними! Безплатні, значить, куплені за рахунок держави після проведених конкурсів-тендерів!Для пільгових категорій підручники обиратиме МОН, а для всіх інших - учителі. У моїй уяві постає картина: 5 учнів класу приносять на урок підручники від держави(які дадуть), а для всіх інших я ЗМУШЕНА БУДУ зробити вибір, як у пільгових категорій, інакше працювати неможливо! Ну, не вірю я, що МОН буде видавати конкретно для пільгових категорій мого класу мною вибрані підручники! Щось тут не те! Справу б вирішили якісь цільові кошти для пільговиків! Тоді можна говорити про відносно вільний вибір, а так - не вірю! Хоча радує той факт, що МОН ступив на стежку відносної демократії!Перші кроки завжди важкі і незрозумілі! Сподіваймося на краще!
Шестопалов
Появились "Методичні рекомендації організації навчально-виховного процесу у 2014/2015 н.р. http://www.mon.gov.ua/ua/about-ministry/normative/2604- ", которые в точности до омерзения повторяет драконовские "туда не ходи" времён Табачника. Опять только рекомендованные программы и учебники, одобренные МОН.
Vita
Для Шестопалова. Я з Вами майже погоджуюсь, але є одне "АЛЕ". Наш методист має список, в якому чітко відмічається яка школа та який вчитель в якому році закупили підручники. Якщо прочерк- починається цькування.А сучасний вчитель знаходиться в статусі "цапа відбувайла".
Шестопалов
Для Vita: Є намір розігнати відділи та управління освіти, а разом з ними "методистів"-вертухаїв. От буде вчителям щастя!
Коментувати
Геннадий
Учебники как были дерьмо так ими и остались. Кто-то наивно полагает, что будет выбор учебников? Может быть, но только с грифом министерства. А с грифом нормальных учебников скоро не будет. Взятки, откаты за учебники куда денутся?
Шестопалов
Для Геннадий: Похоже на правду. Коррупция и воровство расцветает буйным цветом даже там, где "всё на войну, всё для победы". У нас многие заправляются у военных за полцены.
Натэл
Ну если украинские СМИ дают информацию о том, что закупают для армии списанное дерьмо Европы, а остатки своего приличного вооружения продают, то о чем мы говорим. Кому война, а кому мать родна, вот уже кто-то поднимется...а насчет учебников: ну хоть что- то в стране работает
Коментувати
Vita
Я погоджуюсь з 12. Нас і так методист з англ. мови примушує купувати ті підручники, які їй самі вигідно. І кожного разу нараує відсотки на знижку так, що ще не вистачає 300 - 400 грн. Я взагалі за британські підручники (і вважаю,що мене підтримає більшість вчителів англійської мови), але не розумію, як наше МОН допустило на грифування підручники Калініної та Биркун? Як вчитель може працювати по цих підручниках без аудіододатку та без зошита? А виклад матеріалу взагалі для "ДЕБІЛІВ". Тож батьки відмовляються, щоб їхні діти навчалися по цих підручниках. Якби ж держава могла закупити британські підручники!!! Зошити купували вже кожен собі. З власного досвіду можу сказати, що учням подобається навчатися по підручникам британського видавництва.
Шестопалов
Для Vita: Ви як купуєте сало на ринку? Вибираєте найкраще і найдешевше! І ніякого "методиста" немає поруч. Все вирішується самостійно, просто та ефективно за власні гроші! Так воно і буде, якщо держава передасть кошти у школи, щоб вчителі для себе і своїх учнів купували такі підручники, які вважають найкращими і дешевшими. А який зараз стан із підручниками, Ви яскраво описали самі. Хочете, щоб так і залишилося?
Коментувати
Шестопалов
Підручники повинні бути у вільному продажу як для шкіл, так і для всіх бажаючих. Від шкіл при цьому вимагається лише виконувати діючі навчальних програми та стандарти засобами навчання, які вони придбають на власний вибір ЗА ДЕРЖАВНІ ГРОШІ (!). Усе вирішується на місці вчителями та школами й без участі анонімних чиновників, і за потреби знайти винних у зловживаннях дуже легко. Учителі й учні поганого, невиправдано дорогого та непотрібного їм не куплять, та і красти в самих себе не будуть! Усе інше – складне, корумповане, неефективне, вимагає великих коштів. Вибрати потрібну навчальну літературу допоможуть районні та міські методичні об’єднання вчителів-предметників згідно з кадровими та матеріально-технічними можливостями своїх шкіл, керуючись відгуками на вчительських семінарах, конфе¬ренціях і форумах в Інтернеті.
12
Для Шестопалов: Оооооо, як тільки методисти влізуть в цю справу, то одразу пиши - пропало.
*???
100%
Коментувати
Галина
Я - за единые учебники. Надоело осваивать новые учебники. Времени не остаётся ни для творчества, ни для семьи, ни для себя любимой (любимого).
Лариса Януль
Не буде якісних знань, коли в державі купа різних підручників. Повинен бути ОДИН державний стандарт освіти, державні вимірники рівня знань учнів та державні екзамени. Підручник має відповідати цим трьом китам, і тоді не буде нарікань на те, що для ЗНО вибрали питання з тих підручників, по яких учні не працювали. Не забувайте також про вартість підручників. Дешевше видати 2-3 види підручників ніж 10, які крім того прийдеться перевидавати щороку, ми не настільки багаті
Надя
Для Лариса Януль: И тогда какая нам Европа? В Европе нет такого понятия как единые стандарты обучения
Коментувати
12
Можна, звичайно, проаналізуватити запропоновані підручники, але повну якісну картину про підручник можна побачити тільки пропрацювавши по ньому рік.
Іван
Можливо,це й правильно. Головне,що Програма з предмета є однаковою для всіх,а вчитель нехай думає,з яким підручником йому працювати і отримати найкращий результат.
Надежда
Для Іван: Хоть один правильный ответ! Коллеги, мы работаем с Программой, а учебник только помощник, если он хороший. Биологам, историкам и др. конечно труднее, им надо опираться на текст.
Коментувати
Ірина
Прекрасна можливість. Чому діти повинні мучитись з підручником, в якому немає в параграфі ні одної нормальної вправи, навіть додому нема що задати? Так буде можливість обрати нормальний підручник.
Олекса Позняк
Очередные бредни мона.Учил я в СССР и по плохим учебникам и по хорошим дети знали предмет ибо хотели учиться, а те пару кто не хотел-тихо смотрели в окно и имели 3 балла.
lesa
Для Олекса Позняк: правы...
Коментувати
Родион
Вчитель вибирає і замовляє. А платити хто буде?
Sven
Допустим, я выбрала учебник одного автора, заказали. А на следующий год другой учитель будет не согласен с моим выбором, что делать дальше?
Віктор
Для Sven: В головах учнів буде хаос. Те ж саме відбувається і зараз, коли учень переходить із однієї школи в іншу.
учитель
Или ученик перешел в другую школу, а там другие учебники, тогда как быть? Или правительство уйдет в отставку и придет новый министр со своими "идеями"....
Коментувати
Геннадий
Да здравствует анархия!