В Україні створять електронний депозитарій підручників

Книговидавці у співпраці з МОН розроблять електронний депозитарій для підручників

В Україні створять електронний депозитарій підручників

У Міністерстві освіти і науки відбулася чергова зустріч заступника міністра Павла Полянського з книговидавцями й експертами щодо впровадження нової схеми відбору навчальних підручників. Про це повідомляє прес-служба Міносвіти.

Під час дискусії було визначено три ключових завдання, котрі потрібно реалізувати у короткій перспективі: розроблення електронного порталу, на якому будуть розміщені макети підручників для вільного вибору вчителем; створення незалежної експертної агенції з експертизи підручників, після висновку якої підручник розміщуватимуть на порталі; а також – розроблення змін до нормативних документів, санітарних норм і правил тощо.

Відповідно до визначених завдань було сформовано три робочих групи, які через два тижні мають подати перші напрацювання. Група з розроблення депозитарію має запропонувати схему доступу до ресурсу, розміщення макетів підручників на порталі, замовлення викладачем підручника та зворотного зв’язку. Окрім того, передбачено, що у вересні цього року буде організовано навчальний тренінг для викладачів, як користуватися депозитарієм.

Робоча група з розроблення структури незалежної експертної агенції працюватиме над її функціями, критеріями відбору експертів до її складу та критеріями експертизи. Третя група розроблятиме зміни до санітарних норм і правил щодо підручників.

Усі проекти, запропоновані групами, будуть розміщені на сайті МОН для громадського обговорення.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що під час попередньої зустрічі учасники погодилися, що конкурс рукописів у теперішньому його форматі потрібно скасувати, адже він не забезпечує якості підручників, прозорості відбору та участі вчителя в обранні підручника.

Натомість, книговидавці та експерти разом із МОН запропонували створити електронний депозитарій, який дозволить викладачам самостійно обирати підручник для навчання.

Освіта.ua
10.07.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр Істер
Дуже якось дивно…Як тільки я залишаю свій коментар (під своїм ім’ям, звичайно) будь-де ( наприклад ,на сайті «Дзеркала тижня»), як через добу-дві з’являється якийсь коментар з ПРИВОДУ МОЇХ ПІДРУЧНИКІВ, а не З ПРИВОДУ СТАТТІ, до якої ми,користувачи, мали б писати коментар. До чого б це…?Думаю кожна розумна людина легко дасть відповідь на це питання…
Олександр Істер
Для "Петра" . Дуже добре ,що мої конкуренти цкують мої підручники. Прізвище "Петра" мені чудово відомо.На відміну від Вас , я підписуюсь справжнім П.І Шановні конкуренти! Вчиться конкурувати чесно. Ту схема, яку запропонувала МОН, є кому боятися. Ця схема дозволить відсіяти недосконалі (м’яко кажучи) рукописи P.S.А якщо у "Петра" є аргументи чи зауваження, то пишить на ister69@gmail.com
Светлана Бойко Зинченко
Для Олександр Істер: Пане Олександре, даремно Ви так реагуєте. Ваш підручик і справді дуже важкий. Замість ображатися, внесіть корективи! У мене великі сумніви, що Ви маєте великий досвід викладання у 5 класах звичайних пересічних шкіл. Це дітки дуже ще маленькі, до того ж, це найважчий шкільний етап: вони мають "переламати" своє життя, перейшовши від одієї системи навчання (мама-квочка, усі предмети викладаються в одному стилі тощо) до іншої, де без того багато незрозумілого й важкого. Я Вам не конкурент, тому не боюся говорити, як є: вчителів, які апробували підручники, змушували писати схвальні рецензії на Ваш продукт, хоча вони в один голос твердили інше. Перегляньте і змініть дещо - повірте, ціни Вам як автору не буде! :) Стосовно проблеми статті. Гарно виглядає, допоки не вступить у силу "людський фактор". Саме він лежить в основі корупції.
Коментувати
Олександр Істер
Як автор підручників та навчально-методичних посібників та як викладач-практик повністю підтримую дану процедуру відбору підручників.
Петро
Для Олександр Істер: Ваш підручник дуже важкий для дітей 5 - го класу!!!
Коментувати