У МОН обговорили майбутнє середньої освіти

На нараді було обговорене питання впровадження 12-річної загальної середньої освіти та її переваг

У МОН обговорили майбутнє середньої освіти

27 травня в Міністерстві освіти і науки України відбулася Всеукраїнська нарада з питань загальної середньої освіти. Про це повідомили у прес-службі МОН.

У обговоренні взяли участь заступник міністра освіти і науки Павло Полянський, голова Комітету Верховної Ради з питань науки та освіти Лілія Гриневич та понад 300 учасників з регіонів і представників громадськості.

За словами Павла Полянського, сьогодні Міністерство освіти і науки працює у двох напрямках: забезпечення навчального процесу та напрацювання майбутніх змін. Він зазначив, що міністерство зацікавлене у залученні громадськості до дискусій, обговорень та прийнятті спільних рішень.

Під час заходу освітяни обговорили пропозиції змін до навчальних програм, вибору підручників, проведення Державної підсумкової атестації та акредитації навчальних закладів, актуальність проведення літніх оздоровчих таборів при школах, питання підтримки приватної освіти.

Також було обговорено питання впровадження 12-річної загальної середньої освіти та обґрунтування її переваг.

Серед запропонованих змін збільшення кількості годин та зміна програми предмету "Захист Вітчизни", повернення до навчальних планів предмету "Етика" та курсу морально-духовного спрямування на вибір батьків, вивчення другої іноземної мови з 5 класу за наявності відповідних умов та бажання шкіл, перекомпонування навчальних годин між алгеброю та геометрією у 7 класі.

Заступник міністра освіти і науки Павло Полянський розповів про плани Міністерства освіти стосовно шкільних підручників. Відтепер Міністерство не матиме впливу на вибір підручників, цим займатимуться експерти. Знята попередня заборона на використання підручників та посібників, які були надруковані до 2012 року. Відтак вибір навчальних матеріалів залишається за педагогами. Загалом міністерство освіти прагне демонополізації, децентралізації роботи та скасування бюрократичної системи.

Лілія Гриневич зазначила, що нині на часі робота над новим проєвропейським законом про освіту. Українці мають бути конкурентоспроможними у світі. Сьогодні для цього є всі умови: запит на зміни у державі та підґрунтя для розвитку системи освіти.

Участь в обговоренні взяли представники організацій вчителів, профспілки освітян, обласних державних організацій, директори шкіл, педагоги, представники громадськості.

Освіта.ua
28.05.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
zzz
Чергове бла-бла-бла... Знову вся реформа освіти зведеться до перейменування звичних понять і термінів (як-от, вміння і навички=компетентності, методи й прийоми=технології), тобто до формального підходу. Сидять в міністерстві "ответственные работники", які ніколи не були у звичайній школі, копіюють, не читаючи, старі документи і міняють одне-два слова-ось вам і кипуча діяльність разом із копіткою працею. Та ще й добрий помічник комп’ютер допомагає це робити, навіть не попрацювавши на клавіатурі, просто натиснувши пару раз мишу...Та все ж хочеться вірити, що йтимемо без страху на роботу, бо зараз у всьому винні: і бюджет проїдаємо, і працюємо не по-європейськи, і технології не хочемо опановувати, ще й побори беремо. І ніхто не несе відповідальності за споєну, деморалізовану, збіднену штучно країну, хіба що, за традицією нашого суспільства, і за це можна вину повісити на школу. Так сумно... При такому підході у нації немає майбутнього...
Олекса Позняк
Снова полный быдлоодобрямс
Віктор
Що це було? 300 учасників! Не зрозуміло, що є обговорювалося? Майбутнє? І яке це майбутнє? Виживе? Повернення до навчальних планів етики? Замість чого? Скоротити математику чи фізику? Варто було б опублікувати стенограму наради і список учасників.
Анна
Для Віктор: http://pedpresa.com.ua/blog/96594-vseukrajinska-narada-zibrala-osvityan-video.html тут є відеозапис
Коментувати
До речі
В Англії та Німеччині середня освіта - 13 років . У більшості країн Європи середня освіта безкоштовна , але не за рахунок безоплатного інтузіазму вчителя ! Соромно тягнутися до Європи ,маючи такі мізерні зарплати , програми , що перевантажують і вчителів і дітей , рекет у вигляді батьківських комітетів , благодійні фонди з непрозорими витратами , відсутність законів для захисту сторін освітнього процесу, неможливість учням і їх батькам у середніх і старших класах коригувати навчальний процес , обираючи на свій розсуд потрібні предмети . Саме таких змін потребує освіта .
Михайло
Для До речі: 13 років навчання у гімназіях, а потім без іспитів діти поступають у ВУЗ, а у всіх інших 9 років навчання в школі а потім коледж (ПТУ по нашому) і таких 90%.
Коментувати
Елена
12 лет?!!!! "Шо, опять...?"
123
Опять, новая дурость. Опять хотят новые программы и новые книги напечатать для того, что бы себе деньги в карман положить. Плюс сегодня нам учителям Броварского района под расписку сообщили о новом приказе, в котором указано о отмене 20% оплате за престиж с 1 августа, о минимальной ставке учителя (то есть больше 18 год не положено). И как главное символично, проголосовали теперь мы им не нужны. Мало того, что заморозили нашу зарплату, так еще и заберут от 300-500 грн. с учителя. А оплату за газ, електричество, теплую воду увеличат, цены на проезд, продукты уже увеличили. Спасибо, нашему государству за светлое будущие. ГНИДЫ!!!
Светлана
Для 123: Так вы же за это на майдане стояли, нового президента себе выбрали (одного олигарха поменяли на другого), Восток Украины в крови топите. Почему же теперь скулите. Думали что вас услышат? Вы получаете теперь то, за что боролись.
Олекса Позняк
Стоял на Майдане и не жалею.Ющ хоть и был трипольским черепком тюкнутый в голову но сына своего за 2 года миллиардером не сделал. Вы же конченую гопоту нам в киев привели, только ваш ахметка в киеве забрал 1000!!!!! объектов, не украина а деревня Янукиахметовка.А на востоке кого с гранатомётом поймаем того в его крови утопим- а как ты думала-в той же рассеи сними цацкаются?Хотите протестовать - голосуйте или берите каски и стучите под кабмином мы поддержим и поможем.Скулят единицы, я например понимаю что сейчас стране тяжело через войну с рашейскими оккупантами и местными бандюками, но если ахметка с новыми друзьями снова начнут бюджет пилить будет новый майдан покруче прежнего.
111
хватит нас пугать своими майданами, вы не видите что страну рушат?, а Вами манипулируют, они же даже ничего не могут предложить, свои политические взгляды оставьте при себе, не обманывайте себя Вами на майдане воспользовались что бы добиться своего и все,
Коментувати
w
С таким умным видом доказывают, что нужна 12-летняя школа, как-будто что-то новое изобретают
Директор школи
Якщо є бажання йти в Європу з нашою середньою освітою, то без 12-річної освіти не обійтись, але й обсяг навчального матеріалу треба зменшити - до рівня європейських шкіл. А то буде "по-нашому" - до перевантажених програм додадуть ще матеріалу на один навчальний рік.
Учитель
Зачееееем 12-летняя школа?тогда давайте уже в школах родильню откроем для 12-классниц.не,ну а что?и так они 11 лет штаны за партой протирают,теперь 12 будут. Лучше бы немного сократили расписание,устранили изучение одних и тех же тем в разных классах по разным предметам,убрали лишние предметы,дали детям больше возможности творить,а не искать ответ из четырех предложенных.
Тоже учитель
Для Учитель: такое чувство, что это речь не учителя, а базарной бабки: родильня, штаны протирать... А посмотреть по сторонам, вперед и вверх не получается?
w
Для Учитель: ООООООО! Повторяются комменты 15-14 летней давности.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!