Чиновники змушують дітей відпочивати на асфальті

Міносвіти просить зосередити увагу на якості, а не статистичних показниках відпочинку дітей

Чиновники змушують дітей відпочивати на асфальті

Міністерство освіти і науки звертає увагу управлінь освіти на місцях на те, що перебування дітей у період літніх канікул у пришкільних таборах зовсім не є обов’язковим, а спосіб проведення літніх канікул школярами, приймають винятково батьки учнів.

Також міністерство освіти просить зосередити ресурси й увагу на якості, а не на формальних статистичних показниках, відпочинку та дозвілля дітей в період літніх канікул.

Відповідний лист, за підписом заступника міністра Павла Полянського, направлено обласним департаментам та управлінням освіти і науки у зв’язку з наріканнями на те, що місцеві органи управління освітою доводять директорів шкіл "планові показники" щодо кількості (відсотків) дітей, які в обов’язковому порядку повинні бути залучені до відпочинку в пришкільних таборах з денним перебуванням.

У Міністерстві освіти зазначають, що пришкільні табори з денним перебуванням дітей, в умовах нестачі стаціонарних позаміських закладів оздоровлення та відпочинку, дитячих оздоровчих центрів, дитячих санаторіїв тощо, у структурі закладів оздоровлення і відпочинку складають майже 90 відсотків.

"При цьому і працівники системи освіти, і батьки та діти свідомі того, що неможливо в таборі з денним перебуванням в умовах приміщення школи забезпечити дітям повний комплекс спеціальних заходів соціального, виховного, медичного, гігієнічного, спортивного характеру, як це передбачено Законом України "Про оздоровлення та відпочинок дітей". Міністерство освіти і науки ініціювало обговорення питання про статус таких закладів та внесення відповідних змін до чинного законодавства", - йдеться у листі МОН.

"Звертаємо увагу на те, що перебування дітей у період літніх канікул у пришкільних таборах зовсім не є обов’язковим; рішення про те, де і у який спосіб їх діти проводитимуть літні канікули, приймають винятково батьки учнів", - наголошують в освітньому відомстві.

У міністерстві також нагадують, що не існує законодавчих підстав для наділення будь-якого органу виконавчої влади та місцевого самоврядування повноваженнями спрямовувати до місцевих органів управління освітою та до керівників навчальних закладів плани чи вимоги щодо тих чи інших "відсотків охоплення" учнів пришкільними таборами з денним перебуванням дітей. Не йдеться про такі "плани" та "відсотки" ні у наказі МОН України від 07.02.2014 р. № 121 "Про забезпечення права дітей на оздоровлення та відпочинок в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, підпорядкованих органам управління освітою", ні у листі від 08.04.2014 р. № 1/9-192 "Про підготовку до оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2014 року".

"Просимо зосередити ресурси й увагу на якості, а не на формальних статистичних показниках, відпочинку та дозвілля дітей (особливо із числа соціально вразливих категорій) в період літніх канікул", - підкреслили у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
15.05.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віра
Вкотре була директором пришкільного закладу. Кожен день йшла як на війну. Бо треба , щоб дітям було цікаво, щоб всі були живі - здорові ( без травматизму). Так , про дітей треба дбати. Але в теперішньому часі пришкільні табори - то є лишне з економічної точки зору. І взагалі - пришкільні табори - то є архаїзм. Треба розширювати мережу позашкільних закладів. Щоб там було належне харчування, дозвіллля. Не кількістю брати , а якістю. Хай з однієї школи безкоштовну путівку отримає кілька дітей як нагороду за гарну поведінку, відмінне навчання. А батьки як куплять путівку , то будуть знати , що їх дитина відпочине справді. МИ ще сто років не будем в Європі. Ми не вмієм економити. Існування пришкільних таборів - це марнотратство. Ви кажете , що батьки не мають куди дівати дітей?. Хай навчаться нести відповідальність за виховання своїх чад. А то привикли , що школа завжди і в усьому винна.....
Клифасовский
Я так и вижу Квита с Полянским и Совсун - они разводят руками, делают удивленное лицо и говорят: да, мы ничего не придумали лучше попередников, а что такое? Да, лагерь на асфальте, хорошая традиция...От нас требуют реформ, но нам лишь бы дыры залатать, иначе будет социальный бунт. Деньги от мвф - это вам, друзи, на зарплату и отпускные, а реформы подождут.
Руслана
До пришкільного табору ставлюся двояко.З одного боку він ніби й потрібний дітям , особливо малечі початкової школи. Батьки багатьох дітей працюють, діти часто нудяться вдома, а в таборі усе таки гурт, де їм весело. ПРоте, скільки можна мордувати вчителів, які й так цілий рік працювали на олімпіади, МАНи, семінари, огляди й таке інше? Чому не залучити до праці в пришкільному таборі студенство училищ та ВУЗів, хай практикуються, водночас їм і як педстаж можна було б такою практикою зараховуваити. Дітям хочеться з молодими та енергійними спілкуватися, а не з вичавленими й втомленими жінками переважно середнього та старшого віку, яким є контингент сучасної школи. Та й ще проблема - особисто я не знаю свого тижневого навантаження в такому таборі. Працюємо у загоні по два вихователя з 9 до 15 год, при цьому адміністрація вимагає вчасну здачу усієї документації. Оскільки під час роботи табору її не виконаєш, доводиться робити це після закінчення.Тобто прицюємо 6 год в таборі та ще 2-3 після. А як це оплачується?...
Віра
Народ, певно будемо знову мати табори! Сину моєї знайомої що у ліцеї вчиться уже , сказали , що оздоровленн буде і обовязково ! Хай живе дебілізм!!! В державі війна. Доллар вже кажуть по 45. Ото на 9 , хай навіть на 40 нагодуємо і оздоровимо. Скільки з війни прийшло безруких , безногих калік. Нема того ,щоб їм протези нормальні зробити, їх дітей відправити в нориальний санаторій , табір ( не пришкільний ). Треба при кожній школі зробити щонебуть. Видно це комусь дуже вигідно , хтось добре на цьому наживається. Не знаю як і перд ким треба волоти : навчіться врешті - решт в державі мудро витрачати гроші!!!
"І обов*язково"
Для Віра: ЦЕ ЯК? Обов*язково буде, чи обов*язковоо відвідувати? Це трохи різні речі. Якщо обов*язково відвідувати, то, вибачте, а що, знайома не здатна самостійно вирішити, ЩО робитиме її дитина? Чи знайома робить те, що їй ХТОСЬ сказав? Чи, все ж таки дітям ЗАПРОПОНОВАНО відвідувати табір???
Коментувати
Ікар
В темі оздоровлення вже 8 років. І вважаю що цей "Гордєєв вузол" необхідно розрубати. Перш за все школа- навчає і виховує, лікарні - лікують, театри - розважають... Хочу наголосити що на одній із зустрічей з освітянами області наш шановний міністр задлекарував, що оздоровлення проводиться на розсуд батьків... Після чого розповів про користь мовних таборів... Через декілька днів з обласного департаменту освіти надійшов запит - скільки мовних таборів буде відкрито влітку, а це план для виконання... А ще в районі є інша гілка влади якій підпорядковані заклади і зобов’язані виконувати її розпорядження... В селі є декілька категорій батьків:- необізнанні і свої права відстояти не можуть; - інші для яких бажано щоб школа функціонувала цілодобово і щоб діти не заважали їм жити. І тому після слів вчителя - "табель після табору", одні ідуть засмучені додому, інші плескають в долоні і запитують "а чому не все літо?". А про вчителів хто подумав... А підвізних дітей -встають 6.00.. Дістало!!
табель і восени
Для Ікар: можна забрати. Ті, хто не має бажанні, ті не йдуть.
Коментувати
Сільський вчитель
Це лист № 1/9-248 від 14 травня 2014 року, як в минулому році провели табори (лист минулорічний) так і в цьому році буде продовжуватися. Відпочинок на асфальті, видно, приносить декому непоганий дохід...
натка
Погоджуюсь з нижче написаним.Це даремна трата грощей.Грошей, які на школу не виділяються.З відділу освіти приходить вказівка, оздоровити не менше 75 % дітей. Обов’язково.Де школа візьме гроші- не зрозуміло.Тоді директор з простягнутою рукою до підприємців, які відмахуються від неї, як від мухи.Тому, що за навчальний рік школа їм вже обридла з проханнями.Дітей за 9 грн в день не нагодуєш.Зате районне начальство звітує про високі показники оздоровлення.Яке ж то оздоровлення? Це мука. Про добровільність тут і не пахне.Спробуй, заїкнись, що це не оздоровлення.Вчителі мене зрозуміють.
Віра
Пришкільні табори - даремна трата державних грошей. В червні діти хочуть" гавкати" на вчителів , а вчителі - на дітей. Одні від других втомились. Шкільні стіни надоїли одним і другим. А в теперішній час , коли йде війна тратити державні гроші у такий спосіб взагалі злочин. Якщо і відкривати , то лише для тих , хто дійсно хоче відвідувати даний заклад. Вже ліпше розширити мережу позаміських закладів. Відправити дітей на природу, вреші- решт в інше оточення. І щоб харчування там було відповідне. В багатьох школах в таборах -харчування як в лікарні , по принципу " аби не вмер з голоду". Дозвілля організувати можна . Але діти за участь в конкурсах хочуть призи, зрештою ,щоб організувати щось путнє треба мати матеріали ( канцтовори, спротінвентар , тощо) . Зате скільки паперів треба оформити до відкриття табору , а скільки звітів потім!!! Складається враження що пришкільні табори треба , щоб у чиновників від освіти і не тільки була робота: " бомажки збирати".
мама
Шановний Міністре, будьте ближче до народу і читайте коментарі. Вас обрали, щоб нести в освіту порядок і добро. Відмініть будь-ласка пришкільні табори. благаю!
Игорь
Для мама: я з вами не погоджуюсь, пришкільний табір - це добровільно, хочете, щоб ваши дитина не ходила, то хай сидить дома, але є діти, для яких це шанс, поїсти ті фрукти, і взагалі поїсти...та хоч якось розвіятись...говорю на власному досвіді, працюв у таборі добровільно заступником директора
Сергій
Для Игорь: Шановний, то вони розвіюються, а вчителі змушені кожного дня придумувати витребеньки зі свого предмету і розважати їх! Учителі перетворюються в літніх клоунів і няньок: соплі підітри і памперси поміняй! Дістали! Дайте відпочити в свою відпустку!
Натэл
Мама права: мама лучше бы ребенка к бабушке отправила, а не держала бы в душной школе.А если нужно за ребенком до отпуска родителей смотреть, то при чем тут школа? В школе летом своих проблем хватает, связанных с ремонтом. Да и учителя лучше бы со своими семьями побыли. Кстати. Очень многие родители совершенно не хотят этот лагерь. Понятно, что это все игры со столовыми, питанием и деньгами. Может, хватит?
Коментувати
лариса
Табір-це мука для батьків, дітей і вчителів. Не забирайте у дітей 2 тижні канікул . ви забираєте у них здоров’я. Вони будуть здоровішими , коли виспляться і поїдять маминого борщу. Цілий рік мені отруює думка, що знову буду начальником табору і мучитиму чужих дітей і не матиму часу подивитися до власної дитини. Це нікому не потрібно, лише шанс комусь набити кармани на дитячому "відпочинку". Потрібно не залишати "добровільні" табори , а взагалі їх заборонити, тому що вони несуть шкоду здоров’ю дитини, а районо матиме підстави вимагати існування табору. От скажіть, якщо батьки не хотять пришкільного табору, можливо, щоб його не було? Теоретично-так, а практично-ні! Все одно заставлять мінімум певний набрати. Певна, що такої думки притримуються учнівські і педагогічні колективи, батьки кожної школи. Надіємося. що в такі важкі часи всі кошти на нікому не потрібні табори використають для швидшого вирішення проблем на Сході України і забезпечення усім необхідним наших героїчних солдат.
Игорь
Для лариса: лариса, якщо ви мучите дітей, то краще вам у таборі не працювати, я працював добровільно, заступником директора, причом із задоволенням, діти теж із задоволенням ходять у ттабір якщо вчителі працюють із задоволенням...
Для товарища Игоря
Игорь дорогой! Никто туда с удовольствием не ходит! В прошлом году запретили выводить детей в центр города - из-за угрозы терроризма! Директор забрал все мячи, скамеек нет, детской площадки нет! А учителя БЕСПЛАТНО должны были развлекать детей после тяжелого, безденежного и стрессового года. Вы вроде с луны упали, Игорек)))
а у нас с удовольствием
Для Для товарища Игоря: ходили. Те, кто ходил. Кто не хотел, тот не ходи в лагерь. Дошло до того, что одна из двойняшек (социально активный ребёнок) в лагерь попросилась, а другая - не захотела. Так и ездила одна сестра без другой)/А пару лет мальчик специально в нам записывался. когда в гости приезжал.
Коментувати
Просто вчитель
Пришкільні табори глибоко вкорінилися в чиновницьких кабінетах http://www.gorod.cn.ua/news_55436.html
Світлана
Шановний Міністре освіти! Учительська громада звертається до ВАС із сподіванням, що започаткована робота щодо змін до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" завершиться виведенням пришкільних таборів із переліку оздоровчих закладів. На листи МОН на місцях не реагують. Як і раніше, вимагають недопущення зменшення кількості таборів і кількості дітей! Що ж змінилося? Сподіваємось, що у наступному навчальному році зміни таки відбудуться! Так хочеться вірити!!!
Анна
Харьковская область - продолжают заставлять. Подали одни цифры, более-менее реальную картину, сначала все было ок. На этой неделе пошло указание "сверху" добавлять еще детей именно за родительские деньги. Прессуют директоров, а они - прессуют учителей. А учителя - унижаются, выпрашивают деньги, потому что иначе родителей ты не заставишь... О каком престиже нашей профессии может идти речь?!
Ліна Банах
Ми перемогли. Добровільно- примусовий призов в літній табір відмінили. Залишили лиш добровільний. Борітеся-поборете. Збирайте батьків і гайда під міськвно і райвно "шини палити"
Игорь
Для Ліна Банах: у нас і раніше був добровільний
Коментувати
натали
ВОТ ПРИХОДИТСЯ ПЛАТИТЬ И ХОДИТЬ ! а РЕШЕНИЕ РОДИТЕЛЕЙ нЕТ!!
натали
дЕТЕЙ ЗАПУГАЛИ В ШКОЛАХ И РОДИТЕЛЕЙ! кТО НЕ ПОЙДЕТ В ЛАГЕРЬ ТОМУ ПРАКТИКУ НЕ ЗАЧТУТ
Игорь
Для натали: у нас такого немає
Коментувати
Мама
Согласна со многими ранее добавленными комментариями - надо больше денег выделять на нормальное оздоровление детей в загародных лагерях, в экологически чистых районах. Однако, я как мама в этом году своих детей не пущу в лагерь из-за обстановки, которая творится в стране. Поэтому младшего ребенка срадостью отправлю в пришкольный лагерь - это лучше, чем ничего. В этом году, к сожалению,пришкольный лагерь - это актуально
Віталя Іванчук
Для Мама: Ми особисто нічого не маємо проти батьків , які дійсно хочуть віддати дитину в той табір. Ми проти примусового "оздоровлення" , проти рознарядок від департаментів:" 70-90% дітей і не менше". Оце Гондурас.
Коментувати
Сергій
В багатьох коментарях говориться про корупційні схеми, в яких пришкільні табори грають значну роль. Мені здається все набагато простіше. Можливо десь і корупційні (крадуть скрізь, де можна). Але головне: спробуйте нормально по-справжньому оздоровити таку кількість дітей, яку на асфальті вигулюють! МОН пише про одне, а місцеві структури влади вимагають цифру "оздоровлених" дітей. І їм байдуже, яким було насправді оте так зване "оздоровлення". Тому місцева влада двома руками за те, щоб вивести на копійкових витратах якомога більшу масу дітей на асфальт , а потім прозвітувати про масове охоплення дітей літнім відпочинком. "Дешево і сердито"! Бюрократія рулить! Не ту країну назвали Гондурасом!
Віталя Іванчук
Донецький, Вінницький, Івано-Франківський департаменти - як бачимо в корупційні схеми однакові по всїй країні. Смішно чути ,шановні, ваші поради вчителям і батькам самим починати боротьбу з цією нечистю. Свідомі батьки просто не пустять дитину в ті "табори", байдужим -все одно.Он скільки дітей без нагляду по вулицях вештається. Вчитель-людина підневільна. До того ж це не єдине " безглуздя" , яким їх заставляють займатися особливо в останні роки . Прикро те , що мери , які вже роки отримують відкати від цієї афери, крадуть їх в тих дітей , які потребують справжнього оздоровлення.
наталля
Ащо ж творить Донецький департамент, а за ним міські відділи освіти, санстанція говорить - "НІ", а вони за батьківські кошти примушують відкривати табори на асфальті. До кого закликати, звертатись, хто почує?
DOCENT
Для наталля: до батьків! Спитайте в них: "Чи хочуть вони своїх дітей бачити в антисанітарних умовах за свої ж кошти?"
Коментувати