МОН звільняє школи від зайвої звітності

В освітньому відомстві повідомили про хід виконання плану з дебюрократизації навчальних закладів

МОН звільняє школи від зайвої звітності

У Міністерстві освіти і науки повідомили про кроки щодо процесу дебюрократизації українських шкіл.

У відомстві зазначають, що відповідно до плану дій "100 днів Міністерства освіти і науки України" міністерством робляться практичні кроки щодо відміни нормативних документів, які породжують невиправдану звітність загальноосвітніх навчальних закладів.

За повідомленням міністерства, станом на 11 квітня вже скасовано 7 таких нормативних та інструкційних документів. Серед них: наказ МОН "Про затвердження Плану заходів з виконання Державної цільової соціальної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти"; наказ МОН "Про затвердження Плану заходів з виконання Державної цільової соціальної програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій "Сто відсотків"; наказ МОН "Про затвердження Плану заходів з виконання Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти".

Також скасовано Лист МОН від 26.04.2013 № 1/9-308 "Щодо надання інформації з оптимізації установ галузі" та "Лист від 09.09.2010 № 1/9-611 щодо надання інформації з організації харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів".

"У результаті скасування лише цих семи документів всі загальноосвітні навчальні заклади зменшили звітність за більш ніж однією тисячею показників, окремі з яких збиралися по кілька разів на рік", - наголошують у Міністерстві освіти і науки.

Також відомстві нагадали, що Міністерством підготовлено лист до Мінсоцполітики з ініціативою внести зміни до законодавства про оздоровлення і відпочинок дітей з метою вилучення з переліку типів дитячих закладів оздоровлення та відпочинку пришкільних таборів з денним перебуванням.

У Міносвіти вважають, що ресурси, необхідно сконцентрувати для організації дозвілля й оздоровчої роботи у профільних закладах.

"Листи щодо скасування актів, спрямованих на створення формальних звітів, які не мають стосунку до якості надання освітніх послуг направлено до Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади", - йдеться у повідомлені освітнього відомства.

Міністерством освіти і науки також розробляється новий документ щодо процедур інспектування й атестації шкіл, гімназій та ліцеїв. Він має визначати пріоритетність якості освітніх послуг як визначального вимірника ефективності діяльності навчального закладу в цілому й кожного педагога. Натомість будуть вилучені формальні вимірники, які не мають безпосереднього відношення до діяльності вчителя, адміністраторів навчальних закладів та кінцевих її результатів.

Як відомо, у березні Міністерство освіти і науки звернулося до органів влади на місцях з проханням накласти мораторій на здійснення перевірок навчальних закладів до кінця навчального року.

Освіта.ua
14.04.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна Земцова
когда это воочию увижу - поверю....пока все по-прежнему.... микрорайон, оздоровление, планы, отчеты
вчителька
Людоньки, колеги. дорогенькі. проблема "мікрорайону". закриті двері, розмова з батьками, які навіть не знають у якій школі та класі навчається його дитина, розгон начальства, що невірно подана інформація... коли ж це закінчиться.. коли за своїх дітей будуть відповідати батьки, а не вчителі?якщо це моя робота, тот чому вона не відтворена в міністерських документах та не оплачується, перепис - це не один день... коли ж ми будемо працювати по 12-бальній системі, а не розпочинаючи оцінювання з 5-ти, а то ти не вмієш працювати, батькам потрібні гарні оцінки, а те, що у дитини щоденник не має розкладу, про дз я вже мовчу - виновен вчитель, бо батькам їх діти не потрібні.
думаю так:
Для вчителька: ". коли ж це закінчиться"? Тоді, коли вчителі ВІДМОВЛЯТИМУТЬСЯ виконувати не властиві їм функції! Ніхто не скаже: "Дорогенька, то не Ви повинні виконувати, то робота інших служб". І не надійтесь на подібне. Наївно вважати, що закликами можна чогось досягти. Наївно вважати, що на те, що Ви просто скажете, щось може змінитись. Ви кажить, але й ДІЙТЕ. Відмовляйтесь. Одна - друга- третя. Всіх не звільнять. А як стануть звільняти - ставайте на захист. Іншого шляху НЕМАЄ.
Коментувати
вчителька
З вчителя знущаються як тільки можуть.Це безправна істота в нашому суспільстві.На ті копійки,що нам милостиво кидає держава аби вижити, неможливо придбати навіть найнеобхідніше.Нехай Яценюк візьме ті наші копійки та попробує протриматися на них зі сім’єю хоча би місяць.Щось собі рідненьким вони зарплат до 2000 не скидають і не вдягаються на розпродажах та секонд-хендах.Та за що ж ті люди на Майдані вмирали?Щоби з нас останнє здерти?Та де ж ваша совість?
вчитель
А скільки різних конкурсів, виступів. А конкурси плакатів! Тільки встигай малювати. І нікого не цікавить, що діти і так перевтомлені(програми з навчальних предметів - це жах), нікого не цікавить, що вчитель при своїй невелмкій зарплаті має все для цих конкурсів купити за свої гроші. Для чого? Щоб хтось поставив галочку,що він працює. А якщо на якесь свято птрібно "масовку", то прмушують вчителів, примушують вести дітей!
Завуч
Для вчитель: Це чиста правда!!!! Причому всі заходи організовуються районо за рахунок уроків!!! Скільки це може тривати?!!
Коментувати
вчителі
А на місцяї на мораторій на перевіпки жодної уваги не звертають. Міністр освіти, поцікавтесь, чому не виконуються Ваші розпорядження.
?!!!
Раділа передчасно: вчора довелось писати звіт про благоустрій та акцію "Чисте довкілля" за розділами "кількість учасників", "площа прибраних територій", "об*єм вивезеного сміття", "кількість посаджених дерев, кущів". Виявляється - ми ще й комунальна служба...
Liliya Bondarchuk
Шкільні психологи просто задихаються: регулярно вести цілих 5 журналів, де детально описувати, що і з ким проводиться протягом дня (і це не рахуючи безкінечні звіти з різних приводів). Ми багато років піднімали питання про безглуздість такого детального та багаторазового, часто дублюючого, задокументовування кожного кроку, кожного слова. Інакше не залишатиметься часу на, власне, реальну психологічну допомогу, яку потребує на сьогоднішній день майже кожен українець. Через ці папірці багато гарних практиків кидають роботу у школах, і будь-який психолог зі школи знає: ті, хто працюють не на словах - не мають часу на безкінечні журнали.
колега
Для Liliya Bondarchuk: Повністю підтримую, такої кількорсті документації не веде ніхто і школі. Журнали дублюють один одного. А крім того ще маса зайвої документації, наприклад картки індивідуального діагностування і т.д. Ніхто не заперечує проти ведення необхідної документації, але треба продумати її необхідність і доцільність.
Коментувати
Олена
Нарешті маємо розумного міністра, який дослухається до вчителів. Працюю заступником директора з виховної роботи вже більше 15 років. Такої безглуздої звітності, яка була за останнні 5-7 років, раніше не було. Про кожен захід потрібно прозвітувати, і не просто в електронному варіанті, а й з фото, відео, інакше не повірять. Наприклад до 200-річчя Т.Г. Шевченка треба було щодня провести якийсь захід і дати фотозвіт. Свого поета ми любимо і шануємо, але методисти райметодкабінету забувають, що школа це ще й навчальний заклад. Коли дітям вчитись? Як не співаємо, то танцюємо, як не малюємо, то вирізаємо. Діти вже втомились від цих конкурсів різного рівня, які тільки дублюють один одного, втратили будь-який інтерес. Якщо вчитель сам не зробить роботу, учень і не поворухнеться. Батьки зараз також дуже пасивні. Шкільне життя їх не цікавить. Хочеться, щоб в міністерстві нарешті зрозуміли, що школа це не розважальний центр, а навчальний заклад. Дайте дітям спокійно вчитись, а вчителям вчити дітей.
Валерія
Для Олена: А що змінилося ??? Це все поки що лише популістичні лозунги. Змін немає ніяких.
Марія
Совершенно верно, чистый популизм. Все равно каждый день немыслимое количество бумаг.
Коментувати
марія
Звільніть учнів від примусової творчості: малюнками, поробками, творами кожному міністерству і відомству. У школах ніколи вчитися!!! Проаналізуйте скільки учням потрібно займатисяцим усім цим непотребом. Ця робота має бути виключно добровільною.
Евгений Теплоухов
Для марія: дадада!
Коментувати
Ирина
Нужно уделить и особое внимание аттестации руководящего состава учебных заведений. Так, например, директоров профессиональных лицеев и ПТУ в Луганской области аттестуют за 10-15 минут, изучая их работу по предоставленным ими же отчетам. Да и перевыборы руководителей последнее время вообще не проводятся. А хоть раз представители аттестационных комиссий аттестующих руководителей учебного заведения побывали у них на уроках? Почему-то учитель должен давать открытые уроки, открытые внеурочные мероприятия ежегодно, а почему не должен их давать директор или заместители директора? И почему на их открытых уроках не присутствуют представители таких аттестационных комиссий. Ведь открытый урок это тоже показать деятельности директора и его заместителей. Я, например, за годы своей работы в одном из таких учебных заведений не припомню, чтобы открытый урок дал директор или его заместители, а с преподавателей требуют постоянно.
Ольга
Для Ирина: працюю завучем, коли атестувалась у мене на відкритому уроці було 23 учителя і працівника районо, а під час атестації запрошувала учителів школи сама до себе на уроки. Найважливішою для мене є думка не районо, а учнів і колег. На години перейти готова хоч сьогодні - отримую за вчителя на гривень 250 більше, а працюю щодня по 9 - 10 годин.
Ирина
Таких как вы единицы. Большая часть руководящего состава зажравшиеся "царьки", которые решают судьбы простых учителей (хочу дам часы, а хочу не дам). В школах с этим строже, а вот в ПТУ…Там действия администрации контролируются формально. Тарификация педагогических работников практически не контролируется, поэтому у преподавателей нет часов (зачастую по пол ставки), а часы читают мастера производственного обучения со средне-техническим образованием. Где контроль со стороны вышестоящих органов? Как мастер п/о одновременно может выполнять свои обязанности мастера (8 часов в день) и в это же время еще читать часы (4-8 часов в день)? А куда смотрит вышестоящее руководство утверждая тарификацию - у преподавателя 0,3 или 0,5 ставки, а у мастера п/о ставка мастера плюс 0,5 ставки часов. И выходит мастер п/о имеет полторы ставки при средне-техническом образовании, а квалифицированный преподаватель 0,5, а иногда и 0,3 ставки.
Танечка Кошман
Для Ольга: Колего, скажіть, а ви теж заповнюєте декларацію про доходи?
Коментувати
Мария
Микрорайон - это просто издевательство над нами! Идешь по адресам, а там подъезды закрыты желехными дверями, и выслушиваешь ругань жителей, что нечего здесь шастать зачастую с матами. А попробуй кого-то не учесть по проживанию - скандал на все гороно!Коллеги! А по поводу травм у вас тоже все проблематично? Упал ребенок дома - школа виновата - инструктаж не провела!
учитель
Для Мария: А я отказался ходить по домам - не моя обязанность. И ничего мне никто не сделает, поскольку по закону не имеют права меня обязать делать эту работу.
Коментувати
Олеся
ОТ 11 АПРЕЛЯ СРОЧНЫЕ НОВОСТИ ДЛЯ УЧИТЕЛЕЙ!!!!!Профсоюз: Кабмин намерен оставить учителей на «голом» окладе http://for-ua.com/ukraine/2014/04/11/160456.html Профсоюз: Кабмин намерен оставить учителей на «голом» окладе - ForUm ForUm - новости Украины и мира. Последние новости и события.
Невідома
Шановні колеги! Згодна з вами повністю... А ще хотіла б додати: скільки може вирішувати ХТОСЬ за колег, адміністрацію, невже вони гірше знають своїх учителів, кого приймати на роботу, кого заохочувати.... Навіщо у школі адміністрація, яка нічого не рішає, а тільки збирає і пише нікому не потрібні папери та конкурси??? А ще придумали атестацію для адміністрації... Скажіть спасибі за те, що працюють!!! Хоча чи можна це називати працею: порадити, допомогти вчителю ніколи, навіть поспілкуватися немає часу... Улюблена робота стала жахливою: ні творчості, ні уваги до дітей, колег виявляти ніколи... Тільки здавай папірці... Вибачте, але обуренню немає меж....
Евгений Теплоухов
Для Невідома: Нашей заму памятник нужно поставить - до ночи сидит с бумагами и компом, с которым, кстати, никто не учит работать, но требуют отчетность в электронном виде. А совсем недавно такую мульку придумали - уж не знаю, на каком уровне - специальный журнал, в котором нужно записывать уроки с применением коммуникационно-информационных технологий. Ну, ладно, я каждый урок - с нетбуком - у меня там планы и прочее, чтобы не таскать толстую папку с кучей бумаги, плюс некоторые программы по моделированию химсоединений и прочая химия (я химик). А что делать учителям, которые уже в возрасте и с техникой не дружат - ведь разные люди бывают. Вот на курсах женщина была - она просто панически боялась компьютера - на занятиях по информационним технологиям у нее до истерик настоящих доходило со слезами и прочим. И, кстати, у нас неделю назад аттестация школы закончилась. Тот еще цирк. А потом еще приехал завгороно, опозорил учительницу и сказал, что мы не улыбаемся. Это была просто феерическая встреча!
Ольга
Таких учителів є багато і хоч вони не володіють ІКТ багато з них - учителі від Бога. Їздила на курси. Там, щоб здати залік по компам - збирали викладачу хабаря, а щоб був стимул здавати ці гроші, зробили залік ще й обмеженим в часі. Корупцію в освіті подолаємо, коли ліквідуємо інститути удосконалення, методкабінети, районо, принаймі в такому вигляді якими вони є сьогодні.
Коментувати
Елена
Люди, педагоги! Не молчите о "прохождении микрорайона". Мы ведь, по сути, бесплатная рабочая сила, которая не только выполняет трудоёмкую работу в своё рабочее время, но и на которую возложена ответственность за "качество проверки микрорайона, письменного учёта детей школьного возраста, проживающих на территории микрорайона, закреплённого за школой". Если ребёнок не посещает школу, то ответственность за это несут не родители прежде всего, а школа, за которой закреплён этот микрорайон.
Марина
Полностью поддерживаю. Не знаю как в городах,а у нас в маленьком селе очень часто дети прописаны в старенькой хатке-развалюхе,а фактически живут в областном городе за 80 км на сьемной квартире с родителями. И тут уже учителя-не учителя,а прям Шерлоки Холмсы. А местным властям и дела нет.
Евгений Теплоухов
Это идиотизм. Все данные о детях есть в детских поликлинниках у участковых медсестер, которые этим занимаются по роду деятельности.
Соломія
Повністю підтримую зняття з учителів цієї ганебної повинності по перепису мікрорайону. Міста великі, будинки теж. Учителі, щоб застати усіх вдома змушені ходити ввечері. А приватні будинки з великими собаками - це щось!!! Хто понесе відповідальність, якщо на учителя нападуть? ( а такі випадки вже траплялись)
Коментувати
Ганна
А скільки ще цієї звітності ініційовано управлінцями освіти на місцях , на районних , міських, обласних рівнях !!! Це потребує серйозної зміни! Особливо дратують перевірки та звітність перед методистами , які повинні надавати допомогу ,а не добивати вказівками! На жаль інколи на творчість та звичайне людське спілкування з дітьми немає часу ! Дійсно командно-адміністративна система , як спрут у освіті!
Максим
Якби скоротили кількість "управлінців",то скоротилася б кількість нікому не потрібних паперів.Але,здається,ніхто цього не чує з можновладців.
Коментувати
Анатолій
Вся система освіти в Україні має бути змінена на 80-100%! Те, що ми зараз маємо в освіті - це командно-адміністративна, бюрократична система, яка збереглася з часів тотального сталінського контролю за діяльністю вчителя і школи. Вчителі і дирекція шкіл продовжують перебувати під тотальним контролем управлінь освіти і влади на місцях, хоча на словах, ніби то, допускається творчість вчителя в організації навчально-виховного процесу з дітьми. Вчителя необхідно звільнити від тотального контролю, а дати можливість з дитиною спілкуватись, а не "виконувати" невідь-ким придумані програми і плани, які відірвані, в реалії, від сучасного життя і потреб суспільства! "Школа вчителем стоїть", - ці геніальні справедливі слова видатного педагога ніяк не стосуються сьогоднішньої системи освіти в Україні.
Надія
Коли з учителів школи буде знято проходження мікрорайону?
Елена
Тобто можна встановлювати її й у меншому розмірі, адже раніше було чітко прописано фіксований її розмір — 20%. Для цього також було передбачено, що розмір надбавки встановлюється керівником закладу (установи) у межах фонду оплати праці.
Віка
Для Елена: У вас може встановлюється до 20 %, а у нас взагалі зняли. От так, паски- зашморг.
Елена
Для Віка: у нас тоже сняли, а сегодня объявили, что скорее всего, снимут и доплату за выслугу лет, материальную помощь на оздоровление , а также доплату за классное руководство, заведование МК и т.д. и будут сокращать социального педагога, психолога и т.д.
Коментувати
Елена
Уряд обмежив надбавку за престижність праці педагогам Попри зауваження МОН та ЦК Профспілки освіти і науки України Уряд таки затвердив зміни до постанови КМУ «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I–II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» від 23.03.2011 р. № 373. Про те, що таке рішення є неправомірним, ми інформували в новині «Запровадження Урядом гнучкого механізму встановлення надбавки за престижність праці педагогам у розмірі до 20% є неправомірним — Профспілка освітян». Згідно з прийнятою постановою КМУ від 25.03.2014 р. № 88, надбавку педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I–II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування прописали встановлювати в граничному розмірі 20% посадового окладу. Тобто можна...
Оксана
Слава тобі Господу, нарешті щось позитивне, ці звіти і інформації не дають жити, працювати, творити, навчати і виховувати вчителів та адміністрацію школи. І нарешті, що усвідомили в Міністерстві, що пришкільні табори - це не відпочинок дітям а примус, далі побувати у школі на канікулах. Багато мільйонні витрати дарма. Надіюсь що ці ініціативи продовжуть у Міністерстві наблаго всім!
МАМА
Для Оксана: А які це багатомільйонні витрати на пришкільні табори. Хіба вам за це доплачують? А харчування за батьківські кошти. Це одна з можливостей відпрацювати трудову практику, яка обовязкова. Це ж краще ніж сапати, копати, полоти на пришкільній ділянці. Якщо програма табору хороша, то і дітям добре і весело. Мої діти люблять пришкільний табір.
Танечка Кошман
Для Оксана: Ой, щось не віриться в таке щастя. Як не звіти, то як ТАМ дізнаються, що в освіті відбувається, як визначити ефективність... Бюрократизм витравити дуже важко. От, у те, що скасують якісь надбавки вірю скоріше.
Соломія
Для Мама: А ви хоча б раз поцікавились, як учителі ненавидять ці пришкільні табори! Скільки безглуздих паперів готують та чекають щодня перевірок з різних інстанцій! Вони після напружливого навчального року просто МРІЮТЬ про відпочинок! А нас змушують ще працювати у пришкільних таборах. А про яке оздоровлення на асфальті взагалі іде мова?
Коментувати