Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Скасування пробного ЗНО коштуватиме бюджету 53 млн. За дорученням Володимира Зеленського, учасникам пробного ЗНО, проведення якого не відбулось 15 і 17 червня, будуть повернуті кошти, сплачені за участь у тестуванні. Вартість одного тестування складає від 138 до 150 грн.

Cкасування ЗНО буде великим кроком назад, - Разумков. За словами голови ВР, зовнішнє незалежне оцінювання є реальним механізмом, який надає змогу дітям потрапити до вишів незалежно від того, де вони мешкають у невеликому місті, селі або столиці.

МОН гарантує безпечне проведення ЗНО, - заява. Міносвіти готове до проведення ЗНО у безпечних умовах та відповідно до рекомендацій головного санітарного лікаря. За словами Любомири Мандзій, скасування ЗНО є неприпустимим, оскільки воно є механізмом прозорого вступу до вишу.

У МОЗ кажуть, що зараз проводити ЗНО вже можна. Міністр охорони здоров'я заявив, що наразі, визначені МОЗ критерії щодо проведення зовнішнього оцінювання, повністю дозволяють провести тестування, початок якого запланований на 25 червня.

Ніхто не збирається скасовувати ЗНО, - Шмигаль. Прем’єр-міністр запевняє, що повідомлення про можливість скасування зовнішнього оцінювання є чутками. Повернення до корупційних схем при вступі до закладів вищої освіти не відбудеться. Діти матимуть рівний доступ до освіти.

Пробне ЗНО 2020: завдання тестів з усіх предметів. Відбулось дистанційне проведення пробного ЗНО. З метою ознайомлення учасників тестування із завданнями УЦОЯО оприлюднені варіанти тестових зошитів з усіх предметів. Учасникам ЗНО пропонується опрацювати завдання вдома.

Кошти за пробне ЗНО повернуть через Приватбанк. Учасники пробного ЗНО отримають повідомлення від банку з інформацією про зарахування коштів на картку. Тим, у кого немає картки, повідомлення буде про те, що картка з коштами чекає на них у найближчому відділенні Приватбанку.

МОН опублікувало мінімальну ціну навчання на контракті. У 2020 році мінімальна ціна навчання на контракті не може бути меншою, ніж 60% від фінансування, яке держава виділяє в перерахунку на одного студента-бюджетника в кожному конкретному університеті.

Рада звільнила всіх випускників від ДПА. Парламент ухвалив зміни до законодавства, що дозволять у цього року звільнити випускників шкіл, а також учнів та студентів закладів професійної та вищої освіти від обов’язкового проходження державної підсумкової атестації.

Комітет не підтримав кандидатуру Шкарлета на посаду міністра. Парламентський комітет з питань освіти, науки та інновацій не підтримав кандидатуру ректора Чернігівського національного технологічного університету Сергія Шкарлета на посаду міністра освіти і науки.

Учні зможуть пройти ДПА за власним бажанням. За словами в.о. міністра освіти, випускники мають право пройти державну атестацію, у тому числі й у формі ЗНО, за власним бажанням. МОН вже розробляє відповідні методичні рекомендації для закладів освіти.

Повернення коштів за пробне ЗНО розпочнеться 1 липня. Уряд затвердив порядок повернення коштів, сплачених за надання послуги з проведення пробного ЗНО. Виплата коштів учасникам тестування має розпочатись 01 липня та може тривати до 1 грудня 2020 року.

Для проведення ЗНО залучено 242 тисячі працівників. У МОН наголошують, що зовнішнє оцінювання відбуватиметься у безпечних умовах відповідно до рекомендацій головного санітарного лікаря. Для проведення тестування залучать 242 тисячі працівників і понад 11 тисяч медиків.

Освіта.ua
19.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сторонній спостерігач
А чому б параноїкам і шизофренікам, які так бояться коронавірусу просто не викопати собі бункер і пересидіти там епідемію? Чому свідки коронавірусу тиняються по вулицям і отруюють життя нормальним людям?
Мама випускниці
А хтось замітив по результатам пробного ЗНО з укр.мови та літератури , що 2019 рік на 20 балів був вищий результат чим у 2020році, піднявся поріг?
Виктория
Для Мама випускниці: а как Вы сравниваете.?
Коментувати
Елена Романовна
Смешно читать про взятки , которыми сейчас начнут забрасывать преподавателей Вузов? У меня подруга 3 года назад даже за контракт платила взятку за сына, больше , чем сам контрак в 2,5 раза. Поэтому не пугайте людей ,вдруг прям в этом году появившейся коррупцией. Один год без Зно - ничего Не случится, а вот заболевший человек- трагедия для семьи
007
Для Елена Романовна: хто ж виген Вашій подрузі, що вона дурепа. Всі з часу ЗНО вступають без хабарів, а вона побігла платити. На контракт взагалі всіх підряд зазвичай беруть. Виключення складають лише найпрестижніші виші та найпрестижнішіші спеціальності (наприклад міжнародні відносини в КНУ). Але в будь-якому випадку вступ за балами, тому, якби вона заплатила за місце х меншими балами, а пролетів абітурієнт з більшими, то він би оспорив і жоден хабар не спас. А ті хто комусь хоче "всунути" були завжди. Привіт подрузі.
Елена Романовна
Для 007: и балы были хорошие, и институт найпрестижнейший и специальность тоже.подруга далеко не дура , неужели вы думаете , что только дураки сразу бегут и платят?вы так рассказываете, как будто люди , имеющие выпускников , не знают всех ньюансов.и. Может и есть люди , которым все равно в какой институт поступать и на любую специальность, а подругу интересовал только один Вуз и только одна специальность, и ребёнок учится очень хорошо
Коментувати
Лос Анжелес
Хай піднятий навколо Зно нічого не вартий! Об‘єктивно Зно може не відбутися, як , до - речі, і вступні іспити в магістратуру , із- за пандеміі. Всякі соплі про хабарі— бридко читати. Проаналізуймо= атестату не віримо , бо вчителі і директори хабарі візьмуть. Зно для роботяг- заочників не вімінять, бо хабарі професори братимуть...ще не бачив ні одного класного керівника на Мерсі... Хто ж цю єресь продукує- соросогрантожери. Навіщо- щоб дискридитувати вітчизняні школи, внз і виштовхнути за кородон молодь.
007 Лаханджілєс
Для Лос Анжелес: Правільна,этапроіскі міравава імпєріалізма протів тупих дєтєй і хітражопих радітєлєй! Дєті нє вінавати!Вінават Парашенка!Всєм атмєніть зно !Права тупих дєтєй нє саблюдаюцца! На зно будут вжівлять чіпи ,паэтаму всєм піздєц!
Харлей
Для 007 - ви , братец, просто Чмо
007 Лаханджілєс
Для Харлей: ко-ко-ко.Радітєль тупова рєбьйонка? Примитє маі сабалєзнаванія,хурлєй)
Коментувати
Дід Панас
А сьогодні, малята, я розповім вам казочку про хворих на коронавірус. Хворі на коронавірус - це такі ж міфічні істоти, як і єдинороги: усі про них чули, проте ніхто й ніколи не бачив. В народі існує легенда: хто темної ночі на Івана Купала піде в ліс і знайде там хворого на коронавірус, тому непорочна соросівська діва Уляна Супрун покаже свою пілотку. Ось така фуйня, малята.
Covid-19
Для Дід Панас: Це кого тут не існує, га??? Чи це не від мене ти сконав у труну? Яка Уляна Супрун чорт забирай??? Нагадаю, якщо користуєтеся антисептиками, миєте руки, носите маски, а також дотримуєтесь соціальної дистанції то ви вже ЧІПОВАНІ Білом Гейстсом! І на вас вже чекають Нові Санжари! І першим пацієнтом буде Дід Панас, оскільки він наговорює на Джорджа Сороса, а ми всі знаємо, що саме він є винуватцем усіх бід на світі. Covid також є соросенком.
Реаліст
Якщо ви носите намордник, по сто разів на день користуєтеся антисептиками і дотримуєтеся "соціальної дистанції" навіть у свій медовий місяць, то ви параноїк і по вам плаче дурдом. Таких ідіотів і чіпувати непотрібно.
Коментувати
Свідок секти коронавірусу
Ми всє умрьом! ААААААААААААААА! Коронавірус! АААААА! Всі вулиці завалені трупами померлих від коронавіруса! АААААААААА! Тільки в "Епіцентрі" безпечно, тому він працював, працює і буде працювати незважаючи ні на що!
Харківський доц
Друзі! Про хабарі і Зно пишуть грантожери, щоб образити викладачів вузів. Ми не хочемо вступних іспитів- це та сама загроза життю ... Але , нахрена, три чи чотири предмета на Зно ? Скоротіть до двох- украінська і профіль. Крапка. А ось щодо вступу на магістра і обов‘язковий іспит /зно-єві з англійськоі, то це дурня є тільки в Украіні. Начорта вона металургу чи хіміку?? В цьому році - приймати слід по рейтингу за 4 роки бакалавра...
Професор
Для Харківський доц: правильно, колега, так їх! Ми - викладачі - святі люди. Ніколи в житті не брали хабарів з абітурієнтів. А те що я після запровадження сучого ЗНО, не можу більше купувати собі нові авто, так це просто так співпало, і хабарі тут нідочого. Геть ЗНО! Ганьба ЗНО! Зробіть усе так, як було до ЗНО!
Патріот
Для Харківський доц: ганьба грантожерам! Треба брати гроші тільки з українських абітурієнтів!
Коментувати
Професор
Вимагаю негайного скасування ЗНО у зв’язку з коронавірусом! Готовий прийняти удар на себе та індивідуально зустрітися з батьками абітурієнтів з дотриманням всіх протиепідемічних заходів (буду в масочці). Беру хабарі за вступ, як у гривнях так і в доларах та євро.
Доцент
Для Професор: пан професор, ви такий мужній! Ви наш герой. Ваша готовність до самопожертви заради діточок просто вражає. Повністю підтримую Вас з приводу необхідності скасування ЗНО. Та що я? Весь університет на вашому боці! Не можна в час цієї страшної епідемії, коли всі вулиці завалені трупами померлих від коронавірусу (яких просто не встигають ховати), збирати дітей в одній аудиторії. Краще, дійсно, зустрітися з їхніми батьками індивідуально і розглянути їхні фінансові можливості, наскільки вони дозволяють їхнім дітям вчитися в університеті.
Викладачі з університету Богомольця
Дорогі колеги! Ми повністю поділяємо вашу турботу про здоров’я дітей. Не повинні діти сидіти в аудиторіях і писати ЗНО ризикуючи своїми, не побоюся цього слов, життями. Адже всі ми щодня бачимо масові смерті від коронавірусу: морги переповнені, на вулицях валяються трупи, які ніхто не ховає. Жах! Ми, викладачі медичного університету забезпечені всіма необхідними засобами, а саме масочками і латексними рукавичками і готові брати хабарі за вступ у батьків абітурієнтів поки їхні дорогі діточки перебувають вдома у безпечних умовах. Не користі раді, і тільки заради порятунку дітей! Адже діти - це наше майбутнє! Особливо діти заможних батьків, які весело прогуляли останній рік, замість того щоб готуватися до ЗНО. За такими дітьми майбутнє у цій країні!
Син заможних батьків
Тут шмигаль сказав, що починається друга хвиля епідемії коронавірусу. Так що треба ЗНО відміняти. Мені реально небезпечно (та й впадло) після нічної гулянки в ресторані їхати зранку писати ЗНО. Нах... ЗНО! Треба берегти здоров’я. Он у клоуна жінка десь коронавірус підчепила поки її чоловік гуляв в кафе у Хмельницькому. Ну, добре, що не трипер. Будемо вважати, що в мене як і в неї коронавірус в легкій формі. Тому мені після ресторану не можна їхати на ЗНО. Батьки з професором самі всі питання щодо мого вступу порішають. Нах... мені собі мозги колупать?
Коментувати
Свідок секти коронавірусу
АААА! Ми всі помремо! Вже зараз вулиці завалені трупами померлих від коронавірусу, їх просто ніде ховати! Всі терміново повинні вдягнути протичумні костюми і вколоти собі по десять вакцин! АААА!!!! Святий Біл Гейтс і непорочна діва Уляна Супрун, допоможіть! Врятуй нас священний ВООЗ! Коронавірус! АААААААААААААА!
Циніки- брехуни
Проаналізував доходи наших грантоідів- чесних, проти плагіату, корупції ... І от - Стадний-,купив за 2 роки квартиру на 141кв м в центрі Києва , два автомобілі -на 539 тис доларів(15млн грн) . Аня Новосад в 29 років квартирку і авто на 7 млн напрацювала... і критикує феодалів- ректорів, директорів шкіл за корупцію, аж гай шумить...А чесний Бабак от папи- ректора квартирку у 2 поверхи на території авіаційного получив.... Гуляють соросята, з плагіатом і корупцію борються...
Десняк
Для Циніки- брехуни: а соросятка непогано живуть, тож і верещать, що іх з Мону хочуть поперти!
Харлет
Посмотрел декларации - точно!!!
Коментувати
Випускник
А боже... хочу вже скласти ЗНО і забути. Бо це жах... Всім, хто складає в цьому році ЗНО, успіхів!
Severastt
Проводити ЗНО зараз безпечно? Серйозно? Тобто це нічого, що кожного дня у нас +100 випадків корони? Мені особисто, щоб скласти ЗНО з англійської потрібно їхати за 100 кілометрів у інше місто на електричці, серед натовпу, який взагали ніяк не контролюється (ніякой дистанції, ніяких масок). А коли я вже доберуся до пункту призначення, мені треба буде у спеці просидіти у масці 3 години. Я маю всд і від високих температур можу тупо впасти у напівпритомний стан. Дуже круті умови, ага. Саме так і треба складати іспити. Усе це просто смішно. Ви самі хоч вірите у те, що кажете?
Ірина
Для Severastt: не складайте в цьому році
Severastt
Як Ви по-розумному вирішили проблему, просто слів немає)))
Надежда
Вот так читаешь и думаешь : где же правда?! То пишут , что растёт число заболевших , то Зно- безопасно., то опять, что карантин надо ужесточать. Или дети будут в роли подопытных кроликов? Собрать по 3-4 раза на зно и потом посмотреть какой процент заболеет ?ну если уже такой год выпал нашим детям , так приложите максимум усилий , чтобы дети чувствовали себя защищёнными, ведь важнее здоровья ничего нет
Коментувати