МОН гарантує безпечне проведення ЗНО, - заява

Міністерство освіти готове до проведення ЗНО у безпечних умовах та відповідно до рекомендацій

МОН гарантує безпечне проведення ЗНО, - заява

Міністерство освіти і науки готове до проведення ЗНО у безпечних умовах та відповідно до рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України і епідеміологічної ситуації.

Відповідна заява поширена Міністерством освіти і науки у понеділок 15 червня.

За словами в.о. міністра освіти і науки Любомири Мандзій, скасування ЗНО є неприпустимим, оскільки це єдиний об’єктивний інструмент оцінювання та механізм прозорого вступу до вишу, а його відсутність створить значні корупційні ризики.

«Міністерство, Український і регіональні центри оцінювання якості освіти готові проводити ЗНО в безпечних умовах згідно з рекомендаціями Головного державного санітарного лікаря та гнучко реагують на дані від МОЗ щодо епідеміологічної ситуації. Пункти проведення тестування забезпечені медичними масками, термометрами, антисептиками та захистом для медиків», - зазначає Мандзій.

Вона повідомила, що готовність пунктів тестування контролює Держпродспоживслужба.

Наразі МОН готується до проведення основної сесії ЗНО 25 червня – 17 липня. Водночас МОЗ готує параметри, яким має відповідати епідеміологічна ситуація для безпечного проведення ЗНО. Показники мають затвердити на Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 16 червня 2020 року.

У МОН також зазначають, що згідно з даними світової статистики, вікова група учасників ЗНО є стійкою до зараження – лише 1,2% серед усіх хворих на COVID-19 складають підлітки, тобто ризики зараження мізерні.

Водночас без ЗНО вступ до вишів може стати більш небезпечним з епідеміологічної точки зору, оскільки передбачає великі скупчення людей і складність у дотриманні соціальної дистанції у чергах, під час іспитів. Це створює додатковий ризик для найбільших міст України під час пандемії.

“Скасування ЗНО є неприпустимим. ЗНО – це запорука справедливого і об’єктивного оцінювання, а також чесного і прозорого вступу. Багато зусиль під час підготовки до ЗНО доклали не лише учні, а й їхні батьки та вчителі. Інші способи оцінювання – як-от середній бал свідоцтва про повну загальну середню освіту – не можна вважати об’єктивним, оскільки кожна школа має власну шкалу оцінювання. Крім того, наразі виші готові приймати заяви вступників саме на основі ЗНО. Альтернативний механізм для проведення вступної кампанії створити неможливо. Тому скасування ЗНО ставить під загрозу майбутнє вступу-2020”, – наголошує в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Окрім того, у Міносвіти наголосили, що ЗНО гарантує вступникам високі та рівні шанси для вступу.

«Будь-які спроби скасувати тестування призведуть до повернення нерівного доступу до вищої освіти, який залежить від статків родини вступника або наявності «зв’язків», - підсумували у відомстві.

Освіта.ua
15.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віктор
Хто гарантує безпеку інструкторів? 15 абітурієнтів та 2 інструктора на 50㎡. При захворюванні за чий рахунок лікування? Як витримати в масці 3 години при температурі в приміщенні близько +30℃?
Oleksii
Потрібно скасувати ДПА в формі ЗНО для учнів 2 курсів, які не збираються здобувати вищу освіту.
ЗНО
Аж смішно це читати) в чому безпека??? в тому, що нам пожежники заборонили проведення ЗНО, а в Департаменті кажуть, що це не заборона. Чи масками нас забезпечили, тільки де вони хто його знає
Світлана Чорній
ЗНО необхідно провести уже в червні. Вірус до серпня не зникне. А якщо вступу кампанію перенести на осінь ситуація може бути ще складнішою. Пожалійте дітей, які і так уже залишились без останнього дзвоник, без омріяного випускного. Звичайно здоров’я є найбільшою цінністю, але від такої невпевненості і невизначеності воно тільки погіршується. Я мама випускника і я бачу як він хвилюється адже дуже багато зусиль витрачено на підготовку. ЗНО дає можливість талановитим дітям вступити до омріяного ВУЗу. Дуже прошу не переносити ЗНО на пізніший термін. Дякую.
Ірина
Для Світлана Чорній: Підтримую, сподіваюсь на розумне рішення МОН провести основну сесію з 25 червня
Коментувати
Мама выпускника
Провести ЗНО в том районе,где учился ребенок ! За четыре месяца МОН не смогли распределить детей ,с учетом обстановки ,присылают приглашения на другой конец города, а туда ехать около двух часов, в жару.Не слышат нас.
Світлана Турська
Прошу не переносити ЗНО на серпень. Діти виснажені, а кафешки-гулянки тільки відкривають. Кількість хворих на серпень може бути в рази вище від сьогоднішньої. Люди не дотримуються карантину. А страждають діти. Тому - прошу проведіть його чим швидше - поки ситуація ще відносно стабільна. Дякую.
Олександр
На мою думку, краще перенсти ЗНО на серпинь . Мені здається що це буде краще аніж зовсім юого відмінити.
Олена
Так, Парфьонова з Стадним працюють. Одного не розумію наш президент глухий чи сліпий. Невже він не бачить що витворяють батькососи Парфьонови -бондаренкі під керівництвом Стадного?
Івано-Франківськ
Патріоти Львова дуже доречно пишуть. Відміна ДПА - це здача українських інтересів. Через багато років ми нарешті дійшли до того часу, коли учні почали вчити українську мову і читати наших письменників. Якщо ДПА, яке здає ціла Україна, відмінять тоді все напрацьове роками буде знищенно за 1 день. А твори Шевченка, Франка, Лесі Українки і далі будуть валятися на шкільних полицях. Не можна знову вертатися до 2013 року. Ми патріоти дуже добре розуміємо, що ДПА можна провести. Переність училища і коледжі на додаткову сесію. І у вас кількість учнів зменшеться на половину. Не можна продавати національні інтереси.
гість
Для Івано-Франківськ: ви вже задовбали! так не так і так не так! досить вже дуріти! ваш патріотизм залишиться при вас хоч з ДПА, хоч без нього. Залиште хоч екзамени без вашого галасу патріотичного. Твори валяються, тому що немає попиту. І силоміць ви його не нав"яжете. Ви не в Кореї. Це капіталізм, а не совок, де читали те, що вимагала партія. Задовбали!
Ірина
Припини базар, неуче. Припини істерику, "бяришнік" випий... Відколи це патріотизм став недоліком? Що ти верзеш? У тебе голова лише для споживання їжі? Чи там вата?
Выпускник
Для Ірина: Обожаю людей, которые топят за патриотизм. Вы понимаете, что когда страна в упадке, власти на все наплевать, патриотом быть довольно глупо, потому что он ничем даже не подкреплен, а просто навязан нашей всеми любимой украинизации. И в чем, собственно, проблема отмены ДПА, все эти произведения проходили, они вроде как никуда не делись. Да, простите, теперь не надо будет их зазубривать выпускникам, которые не будут больше тратить времени на обучение в этой странно.
Коментувати
София
отмените зно!оно никому не нужно ибо дети переживают и родители неравничают! Пусть дети отдохнут в этом году!
Ірина
Для София: будете писати! Треба було вчитися, а не горобцям дулі давати.
Коментувати
Богдан Муз
ви Проаналізуйте, скільки 11- класників в Україні захворіло і може виявиться, що 0 %. Вони вчилися вдома, 4 місяці строго дотримувались карантину, і вони точно не становлять небезпеки. А які ще нові критерії для ЗНО ви готуєте на ТЕБ та НС ?
Л
Для Богдан Муз: не 0. Багато 17літніх хворіло. Півтора місяці назад бачила цифри. Хворіють всі. Але зно відміняти не вартл
Коментувати
Olena Chumakova
Якщо ДПА відмінять, як обіцяють, то підкажіть, будь ласка, як змінити ЗНО на ДПА?
Maks
Для Olena Chumakova: Доброго вечора я так розумію ще точної відповіді нема нарахунок ЗНО в форматі ДПА для студентів в коледжі..?
Maks
Для Olena Chumakova: Доброго вечора я так розумію ще точної відповіді нема нарахунок ЗНО в форматі ДПА для студентів в коледжі..?
Коментувати
Васілій
Нехай за 200 грн. самі йдуть приймати зно і наражати себе на небезпеку зараження. Як якісь заходи, то до 10 людей, стадіон і т.п. до 50 (і то на відкритому повітрі), а тут мінімум 300 в одному закладі, то файно .браво! Вчителі масово відказуються вже....
Александра
Боже, да отмените для 2 курса колледжа, ПТУ, и для тех, кто не поступает в этом году никуда и всё. Пусть сдают те студенты 2 курса, которые поступают в этом году.
Oleksii
Для Александра: Підтримую.
гость
Ні, пробачте. Ви не в темі: найбільша кількість тих, хто не склали ЗНо - це технікуми й коледжі. Вони не вчаться. З якого переляку їм дарувати дипломи?
Мbкола
А нафіга для 2 курсу коледжа і пту здавати зно ? Вони вчаться на якійсь там професії а те зно може все їм спортити а ті які хочуть після того всього йти в вищі заклади то нехай здають зно після закінчення коледжу і т.д.
Коментувати
Марія
ЗНО хай буде. Відміняйте ДПА і видавайте дітям атестати.Менше народу буде здавати
Дмитро
На захист проведення зна під Мон сьогодні вийшло три каліки, кінокамер було більше ,ніж протестантів. Обміліли грантожери..
Олександр
Для Дмитро: Зате Шаров їх зустрів і Мандзій їх одразу прийняла в залі колегії. Чогось такого відгуку до інших учнів не було.
Гуля
Для Дмитро: эти дети, вернее их родители - обыкновенные прошмандовки
Коментувати
Олександр
А чим ця порожня гарантія відрізняється від попередньої? Даної до пробного ЗНО.
mihark
Еще раз убеждаюсь в недалекости этой и. о министра. Ведь практически никто не выступает против ЗНО. А требуют отменить ДПА -которая точно никому не нужна. и выдать аттестаты еще в начале июня. И не будоражить общество. Очень надеюсь что этого горе-чиновника никогда не будет в руководстве образования.
Коля
Для mihark: поддерживаю!
Oleksii
Підтримую - протестують саме через ДПА в формі ЗНО.
Коментувати
Anariana Juk
Початок вище Особисто я: написала у Верховну Раду України (https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens/), в Єдиний центр звертань громадян Одеси (https://1535.odessa.ua/account/), в Урядовий Контактний Центр и президенту України (https://ukc.gov.ua/portal/appeals/create), в Мінистерство Охорони Здоров’я (https://moz.gov.ua/zvernennja-dlja-gromadjan) та в Мінистерство Освіти (https://mon.gov.ua/ua) А також на сторінки фейсбук Мінистерства Освіти (https://m.facebook.com/UAMON/?refid=52&__tn__=C-R), Мінистерства Охорони Здоров’я (https://m.facebook.com/UAMON/?refid=52&__tn__=C-R) і Мінистру Охорони Здоров’я (https://m.facebook.com/maksym.stepan...09179862958345), сюди (https://m.facebook.com/osvita.ua/?refid=52&__tn__=C-R) і сюди (https://m.facebook.com/vseosvita/?__tn__=C-R) Якщо скасують ДПА у формі ЗНО, то на ЗНО прийде набагато менше дітей. Значить, менше буде можливості заражатися один від одного. Більше буде повітря в приміщеннях. Тобто від такої дії виграють всі діти.
Anariana Juk
Початок у попереднньому коментарі Наявність масок взагалі утруднює дихання. В масці концентрація вуглекислого газу більше, ніж потрібно. Дуже великій кількості людей надмірно важко довго перебувати в масках, а тим більше - думати в масках і вирішувати складні завдання. Для мислення дуже важливо, щоб в мозок надходила належна кількість кисню. А ще - це ті діти, які з п’ятого по одинадцятий клас по півроку вчилися без підручників за новою, ускладненою програмою. Нехай їм хоч у чомусь пощастить. Вони натерпілися чимало. Нас багато. І час у нас ще є. Поки є. Ми маємо право просити і вимагати справедливого і людського до нас відношення і розумних рішень - тому що це стосується особисто нас. Це саме МИ, а не вони, здаємо обов’язкове ДПА в формі ЗНО. МИ змушені будемо робити це в таких умовах. НАШЕ здоров’я буде в небезпеці. Я закликаю діяти. Продовження у наступному