Учні зможуть пройти ДПА за власним бажанням

Випускники мають право пройти ДПА, у тому числі й у формі ЗНО, за власним бажанням

Учні зможуть пройти ДПА за власним бажанням

Випускники мають право пройти державну підсумкову атестацію, у тому числі й у формі ЗНО, за власним бажанням.

Про це, коментуючи ухвалення Верховною Радою законопроекту про звільнення здобувачів повної загальної середньої освіти від ДПА, сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

«Через епідеміологічну ситуацію парламент ухвалив рішення звільнити випускників нинішнього навчального року від державної підсумкової атестації. Водночас випускники мають право пройти ДПА, у тому числі й у формі ЗНО, за власним бажанням», - зазначила Любомира Мандзій.

За її словами, Міністерство освіти і науки вже розробляє відповідні методичні рекомендації для закладів освіти.

Також у Міносвіти наголосили, що ухвалений закон не скасовує проведення зовнішнього незалежного оцінювання для випускників, які мають намір вступати до закладів вищої освіти.

«Скасування ЗНО є неприпустимим, оскільки це єдиний об’єктивний інструмент оцінювання та механізм прозорого вступу до закладів вищої освіти, а його відсутність створить значні корупційні ризики», - повідомили у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
18.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
inna
Можливо хтось знає, якщо я зараз на 2 курсі і планую здавати ЗНО, то в мене буде позначка звільнена?
Антон
Я думаю, что переносить ЗНО не стоит. Заболеваемость COVID 19 меньше 0,1% от общей численности населения страны. Да и не стоит детям продлевать на месяц их сегодняшнее стрессовое состояние. Пусть уже сдают.
Учень
А якщо я вступаю у ВНЗ але БАЖАННЯ НЕМАЮ задавати ДПА, мені видадуть документ з позначкою звільнений
Sofia22
У нас в колледжі сказали що ми будемо здавати ЗНО у формі ДПА ми на 2 курсі а кажуть за власним бажанням ????‍♀️????‍♀️????‍♀️
Світлана
Для SofiВa22: Для Антон: У нас теж! Один із київських коледжів.
Коментувати
Марія
Роз’ясніть , будь ласка, чи потрібно мені здавати ЗНО,якщо я планую поступати в медичний коледж ?
Ольга
А как быть студентам колледжей,им сейчас отменили,а если они после окончания захотят поступать без ЗНО не смогут,вообще ничего не понятно
Олеся
Тобто , якщо я цього року не буду вступати до ВНЗ , ЗНО можна і не здавати?
Віталій
Для Олеся: Так, все вірно.
Коментувати
Ірина
Перенесіть ЗНО на серпень, від цього мало що змінеться, навпаки діти зможуть краще підготуватися, сподіваюсь до того часу ситуація з карантином вирішиться. А взагалі-то краще якщо діти будуть здавати ЗНО у своїх школах, тим самим зменшиться ризик захворювання. Вирішить, що для вас головніше, здоров’я дітей, або незрозумілі спроби списати. Посадіть хоч по одній дитині до кабінету та вчителя. У закладах освіти вистачить кабінетів та вчителів.Діти які склали пробне ЗНО погодяться, що час є тільки на завдання, а не на спроби списати.
Віталій
Для Ірина: Тільки не це. Прошу, тільки не це! Я сам одинадцятикласник, який дійсно здаватиме ЗНО навіть попри відміну ДПА, самі знаєте чому. І я не готовий ще 2 місяці терпіти це довбане напруження! Вже навіть пофіг на той коронавірус. Тим більше, звідки Вам знати, що захворюваність спаде у серпні? А якщо зросте? Щодо проведення ЗНО в школах - теж така собі ідея, бо ви погано знаєте вчителів наших шкіл. Буде різкий скачок тих, хто набрав 200 балів, що теж не об’єктивно.
Учень
Виталий, вы думаете только о себе. В мероприятии под названием ЗНО задействовано ОГРОМНОЕ количество людей по всей стране! Мало того, что только из детей на одно ЗНО было зарегистрировано почти 400 ТЫСЯЧ, а ещё и огромное число следящих, учителей, проверяющих, а также водители автобусов, банально уборщики и так далее. Там число людей дойдёт до почти миллиона, в стране, где всего 44 млн живет! И проводить ЗНО сейчас, при таком огромном росте заболевших - самая безответственная вещь, которую правительство может только сделать. Для тех, у кого горят сроки по сдаче документов в зарубежные ВУЗы - просто не будут писать ДПА (ЗНО), и получат аттестат до конца этого месяца, а потом запросто собственно его и отдадут заграницу. Те, кому сейчас нужно ЗНО - это абитуриенты именно в украинские ВУЗы, которые конечно же перенесут вступные кампании в случае чего и все и так спокойно туда поступят. Итог такой, что ничего не изменится и хуже никому не станет от этого. Поэтому его 100% нужно переносить!
Віталій
Для Учень: я живу во Львовской области, самой заражённой (вычитая уже здоровых) области в Украине. И здесь ездят междугородние маршрутки, в которых, между прочем, с высокой колокольни плевали на одевание маски и социальную дистанцию как водителя, так и пассажиры, раз маршрутки переполнены. И это в основном уже те люди, которым этот злосчасный КОВИД может серьёзно навредить (полустарики, пенсионеры, взрослые дяди и тёти и т.д). ВОТ ЭТО ПРЕСТУПЛЕНИЕ! //// А во время процедуры ЗНО участвуют люди в основном 16-17 лет. Среди возрастных категорий именно этой КОВИД, как оказалось, меньше всех рискуют умереть или получить тяжёлые последствия. Кроме того, людей рассаживают на расстоянии 1,5 метра один от одного, обезпечив их масками, и то их допустят, если термометр не покажет высокую температуру. ОДНОЙ ДИСТАНЦИИ И МАСКИ ДОСТАТОЧНО! Учти ещё, что его нынешний год могут сдавать НЕ ВСЕ, то есть количество людей уменьшиться и так, и получишь, что ЗНО - это САМОЕ МЕНЬШЕЕ ЗЛО, что может вообще быть.
Коментувати
Дмитро
А МОН не в курсі, що ще можна вступну кампанію спростити, щоб у разі перенесення не починали зимою вчитися?
Кэт
Я за перенесення ЗНО! Якщо ЗНО почнеться 25 червня, то я впевнена, що результати будуть дуже погані. Учні все позабували за ці 3 місяці карантину
Владислав
Для Кэт: Куда то ЗНО нести?? А учиться когда зимой начинать? За эти 3 месяца нужно было не забывать, а повторять и учить. Если за 3 месяца забыли, то если перенести ещё на 2 месяца, что вспомнят то, что забыли))?
Andrew Brown
Не дай Бог переносити ЗНО, діти вже на грані зриву! Про які повторення ви говорите, з глузду з’їхали???
Ірина
Підтримую!
Коментувати
Анастасія
А чому ви блокуєте коментарі про ЗНО 25 червня і взагалі проведення зно?? Тут щось нечисто. Не перший раз бачу.0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Анастасія
Карантин карантином, а життя продовжується, і ми хочемо здати ЗНО нарешті 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
націоналісти
Будете бачити ЗНО теж відмінять. Причиною буде високий епідеміологічний показник захвоювання. Це тільки сьогодні 825, а на 22 буде 1200 випадків. У нас, як тільки підходить до ЗНО, так відразу епідеміологічний стан різко погіршується. ДПА відмінили, за ДПА буде ЗНО. Дійсно смішно дивитися на цих клоунів. Пропонували дистанційну форму проведення ДПА і нічого не накручувати у законах. Не доля тому бути. А медалі як колись продавали так знову будуть продавати. Так що батьки тримайтеся. Прийшов час вас обідерти так як повинно бути. А інакше ваші діти невдахи. Правда вона завжди правда. А тепер дружно подякуйте слугам народу, за те що вам зробили хорошо. Розумійте це тільки у нашій державі інфіковуються на ЗНО. А на днях народженнях, урочистих, випускних, весіллях, релігійних зібраннях не інфіковуються. І не треба після цього коментару писати про суворі карантини. Люди на свої очі все бачуть.!!!
Викладачі з університету Богомольця
Для націоналісти: дай то бог, щоб ЗНО скасували. Як добре ми раніше заробляли під час кожної вступної кампанії... А зараз? Ганьба! Геть ЗНО!
345
Для Викладачі з університету Богомольця: Отменили не ЗНО, а только ДПА для тех, кто никуда не поступает
Владислав
Для націоналісти: а, что даёт медаль, чтоб за неё платить??? Никаких льгот при поступлении она не даёт, так за, что платить??
Коментувати
Діана
Думаю ЗНО потрібно перенести. Ситуація в країні не з найкращих! Що буде з дітьми які будуть здавати ЗНО?? ЖИТТЯ ДИТИНИ-НАЙВАЖЛИВІШЕ!!! Ви маєте це розуміти.
Викладачі з університету Богомольця
Для Діана: найважливіше - це наші прибутки, які ми втратили через запроваждення ЗНО.
Andrew Brown
Не дай Бог переносити ЗНО, діти вже на грані зриву! Про які повторення ви говорите, з глузду з’їхали???
Коментувати
Анна
По-перше, ЗНО-необ’єктивний екзамен, по-друге, епідемологічної ситуація погіршується
Викладачі з університету Богомольця
Для Анна: і по-третє, викладачі університетів повинні заробляти під час вступної кампанії. Тому, геть ЗНО! У кого батьки не мають достатньої кількості грошей, тому не місце в університетах!
Анна
Для викладачів:Як деякі пишуть 40000 на репетиторів
Антон
Для Анна: так репетиторы получают деньги за работу, а в вузы деньги несли за право учиться. Чувствуете разницу?
Коментувати
Андрій
Чекаємо ЗНО!! Ура! Нарешті . . . . . . . . . . . . . . . .
MAXIMICH
Могли и перенести. Будет так же много людей который придут на зно. Опасность так же и остается для людей
Марина Пархоменко
Для MAXIMICH: А что изменится при переносе? Заболевших станет меньше? Дети и так на грани нервного срыва! Сейчас и немедленно, уже теперь все , кто боится , не прийдёт , только самые стойкие останутся !!! А по кафе и барам с магазинами вы не боитесь ходить!??
Елена Константинова
100 відсотково!
Лена
Для Марины Порхоменко:неужели все сейчас кинулись ходить по барам и кафе и гулять по торговым центрам? То , что некоторым людям на все наплевать , так такие были всегда. Адекватные люди , которые , я надеюсь , их большинство , всё-таки стараются придерживаться карантинных мер. Дети очень переживают , конечно, но неужели лучше усугубить ситуацию ? Зно -Любой ценой, да?
Коментувати