МОН опублікувало мінімальну ціну навчання на контракті

Індикативна вартість навчання стосуватиметься лише 38 найбільш популярних спеціальностей

МОН опублікувало мінімальну ціну навчання на контракті

Міністерство освіти і науки оприлюднило дані щодо мінімальної ціни контрактного навчання для закладів вищої освіти, що має застосовуватись в 2020 році.

У 2020 році мінімальна ціна навчання на контракті не може бути меншою, ніж 60% від фінансування, яке держава виділяє в перерахунку на одного студента-бюджетника в кожному конкретному університеті.

За словами заступника міністра освіти і науки Єгора Стадного, цього року індикативна вартість навчання стосуватиметься лише 38 найбільш популярних спеціальностей та почне діяти для студентів, які вступатимуть у 2020 році, і не вплине на тих, хто вже навчається.

«Власне, навіть серед майбутніх першокурсників нововведення торкнеться максимум 16% цьогорічного набору», – зазначає Єгор Стадний.

У Міносвіти також зазначають, що мінімальна вартість навчання (індикативна собівартість) враховує доходи людей і не може бути вищою за 3 середні зарплати у області.

Вона поширюється на 38 найбільш популярних спеціальностей у державних університетах і тих приватних, які будуть отримувати державне фінансування. З-поміж них: право, економіка, політологія, менеджмент, маркетинг, міжнародні відносини, дизайн, туризм, спеціальності галузей інформаційних технологій та деякі спеціальності сфери охорони здоров’я, зокрема стоматологія, фармація, педіатрія тощо.

Індикативна собівартість навчання на контракті у 2020 році коливається між 6 та 39 тисячами гривень.

Водночас у майже 100 університетах та закладах фахової передвищої освіти мінімальна вартість контракту не буде перевищувати 20 тисяч гривень.

А найбільш висока індикативна собівартість навчання встановлена лише у дев’яти закладах.

мінімальна вартість контрактного навчання у вишах

Освіта.ua
17.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Петро
Так виж всі патріоти такі проти совка. Отримуйте капіталізм, ринкові відносини й не скигліть
Л
Дуже вигідно щоб у країні було багато неуків тому що стадом легше управляти.вони будуть при владі бо у них дипломи а вам нашо будьте у них у прислузі.дураку зрозуміло ,що на мінімальну зарплату на яку живе більшість дітей вчити не можливо.наймати репетиторів,платити за навчання.а от у наших школах чомусь навчити не можуть ,а після уроків за окрему плату уже можна.проте зарплату іїм треба платити високу.якось отак у нас в кваїні оце все робиться.
oksana
Для Л: їх і так багатр,бо вчаться за мамині і ьатові гроші
Коментувати
Народ
І це під час пандемії!!!! СКОТИ!!!! А власне на що сподіватися, коли нами керували Яценюк, Гройсман, Вайсман-Порошенко, Зеланський - одні "українці"
Професор
Для Народ: Пригадуєте, під час останніх президентських виборів був лозунг "Хочеш українського - голосуй за Кошулинського!". Однак, переважна більшість жителів України, не хоче українського. Зате хоче жидівського, тому й проголосувала за Клоуна Зелю, у якого є хазяїн Бєня. Обоє - дуже кошерної національності.
-Р-
Просто багато виборців пам’ятають про амбарну книгу партії регіонів, згідно з якою там виділялись кошти і на утримання "патріотів" із верхівки Свободи.
Коментувати
12345
Чудова новина,виборці нової народної влади) Епоха бідності всьо,скінчилась.Доставайте гаманці.Всіх вітаю з подорожчанням контракту!А на наступний рік ціна буде 70% від індикативної вартості.А потім 80%,90% і нарешті 100%!!!!Здобули!Намазуйте гарненько,не скупіться і жеріть))
Dmytro
Для 12345: до чого тут нова влада? Мені здається, це почали впроваджувати, ще декілька років тому
12345
Для Dmytro: Хто що раніше збирався-то таке,а ВПРОВАДИЛА ПІДВИЩЕННЯ ПЛАТИ ЗА НАВЧАННЯ САМЕ НОВА НАРОДНА ВЛАДА.Чи вінават Парашенка у всьому,що тепер коїться в країні?
ФЛМ
Тут не все так просто. Коли ми приходимо в супермаркет, то хто з нас, заплативши за 0,6кг ковбаси вимагає від продавця, щоб за фактом йому зважили й видали в руки 1кг ковбаси? Якщо є такі, будь ласка, розкажіть, як Ви особисто це робите в супермаркеті?
Коментувати
Lera
В мене є таке питання , якщо я студентка 2 курсу коледжа , в цьому році я повинна складати ЗНО , але я не збираюсь йти після 2 курсу . Так от , якщо я не буду складати ЗНО через короновірус , чи не виженуть мене з коледжа ? Я дуже хвилююсь стосовно цього ????. Якщо ви знаєте , можете мені відповісти
Віктор
Для Lera: ще не відомо чи скасували ДПА .
Оксана
Как показывает практика, укр.мова и математика-это уже обязательно.Без сертиф. по этим предметам Вы дальше не сможете продолжить обучение в ВУЗе. У нас в группе парня отчислили, но он провалил ЗНО. Узнавайте в коледже. Мы тоже не знали, что его могут отчислить.
Коментувати
Олександр
Подивіться, як кинули "кульок". В ньому цьогорічна МІНІМАЛЬНА ціна має бути 39 546 грн, а в Могилянці - 18 799, в Шеві - 31 168.
ФЛМ
Для Олександр: "кульок" має таке ж відношення до вищої освіти як сільський базар до високих технологій!
Зельцман
И шо ви так накинулись на нас евреев.Ми же вас не убиваем. Просто учим хорошо жить за щьот других. Зеля наш поезидент и ми его уважаем.
Irina
Вы не учите нас жить, вы всех нас ставите на колени. А как жить мы и без вас знаем
Коментувати