Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Абітурієнти мають перевірити свої кабінети. Заяви про допуск до участі в конкурсі, у яких відображалась не вся інформація, необхідна для їх розгляду навчальним закладом, були анульовані. Абітурієнтам надіслані повідомлення про можливість повторної подачі заяви.

Санітарні норми використання комп'ютерів у школах скасовані. Відповідний наказ підписаний в.о. міністра охорони здоров'я Уляною Супрун. Скасування санітарних вимог використання комп'ютерної техніки у навчальних закладах відбулось у зв'язку з їх застарілістю.

Проблеми вступу: основні запитання і відповіді. Адміністратор системи електронних кабінетів вступників ДП «Інфоресурс» надав відповіді на основні проблемні питання, що виникають у абітурієнтів та працівників приймальних комісій вишів при роботі з системою.

МОН презентувало стандарт початкової освіти. Проект документа, що оприлюднений для громадського обговорення визначає мету та принципи організації освітнього процесу, загальну характеристику змісту навчання та містить вимоги до рівня підготовки учнів початкової школи.

Академічні тексти публікуватимуть в Інтернеті. Урядом затверджено Положення про Національний репозитарій академічних текстів. До репозитарію включатимуть академічні тексти незалежно від дати їх створення, зокрема, дисертації, автореферати, статті, монографії тощо.

Депутати закликали міністра навести лад у вступній кампанії. Члени комітету ВР з питань науки і освіти Олександр Співаковський та Олексій Скрипник звернулись до міністра освіти із закликом вжити заходів для вирішення ситуації, що склалась навколо вступної кампанії.

МОН: більшість помилок «електронного вступу» виправлені. У відомстві стверджують, що більшість помилок, які виникали у абітурієнтів під час роботи з електронними кабінетами вже виправлені, а виникали вони через неуважність вступників та адміністрацій вишів.

В уряді розповіли про здобутки в реформуванні освіти. За словами прем’єр-міністра, уряд поступово впроваджує концепцію «Нової української школи» та очікує ухвалення парламентом у другому читанні проекту закону «Про освіту».

Уряд затвердив держзамовлення на 2017 рік. Постанова визначає обсяги замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів. Передбачається, що за кошти державного бюджету будуть навчатись 54% цьогорічних випускників шкіл.

МОН надало нові роз'яснення щодо вступної кампанії. Відомство, враховуючи результати моніторингу вступної кампанії надало роз’яснення щодо окремих питань діяльності приймальних комісій, якими мають користуватись представники вишів при роботі в ЄДЕБО.

Терміни подачі документів до вишів не продовжували. Інформація щодо продовження термінів подачі документів для вступників, які вступають до вишів на основі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів, що була розповсюджена деякими ЗМІ, не відповідає дійсності.

МОН відповіло депутатам на критику щодо вступної кампанії. У Міносвіти подякували парламентарям за небайдуже ставлення до вступної кампанії і наголосили, що відомство стоїть на засадах реалізації прав вступників і зробить все, щоб кожний з них мав можливість вступити до вишів.

Освіта.ua
21.07.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Міша
Ганьба!!!Коли ж нарешті хтось пояснить ,про 200-199 бальників.
ТАРАС
Ще раз кажу- МОН (і з його згоди ВНЗ) не виконали вимог ст. 44 ЗУ "Про вищу освіту", щоб сума коефіцієнтів за ЗНО, атестат, п/курси та/або о/успіхи була рівна одиниці. ТОМУ вийшов ВСТУП 2017 - вступом 200-бальників.
Як можна бути таким тупим?
Для ТАРАС: Ти вже чесно дістав із ціми нісенітницями. Не розумієш геть нічого.
ТАРАС
Для Як можна бути таким тупим?: КОНКРЕТНО, розумник!
ТАРАС
Для Як можна бути таким тупим?: ТИ ДЕБІЛ? Прочитай ст. 44 закону. Не має права МОН змінювати закон і додавати такий собі "останній додаток 10 балів". Дістав вже, тупорилий!!!
Коментувати
Дарья
А никого не смущает такое количество абитуриентов с КБ 200 и 199 ) Обалдеть просто :)
Julia
Для Дарья: всех смущает, особенно отсутствие официальной информации по этому поводу. Если почитаете комментарии ранее, об этом много пишут.
Коментувати
lena
Коли буде надана рекомендацiя на зарахування на контракт? В яких числах? Чи можна привезти оригiнали документiв ранiше(з 1серпня)?
Друзілла Галицька
Для lena: ні не можна
Коментувати
ТАРАС
Може я дійсно тупий. Але хтось тут може пояснити конкретно згідно ст.44 Закону, Умов, конкретних Правил вступу ВНЗ, як повинен рахуватись по формулі конкурсний бал ( без балансування). Я розумію так, що якщо МОН в Умовах встановило для олімпіадників і МАН К5*ОУ= 10 балів, то звідси К5=0.05. Отже всі ВНЗ повинні були встановити К1+К2+К3+К4=0,95, а не рівне 1,0 (як зараз є). Якщо вони встановали суму цих 4-ох =1.0, то тоді в них К5=0- і бали (10) олімпіадникам не повинні нараховуватись (і це право ВНЗ). Згідно Закону сума всіх коефіцієнтів=1,0. Тому море 200. А мало би бути максимум 190 ( в кого все 200,- одиниці міжнародників, внутрішніх олімпіадників для одного предмету) + (за п/куси та/або ОУ, не більше 10).
Абітурієнт
Для ТАРАС: Вибач, але ти дійсно не дуже добре розумієшь, мабудь не твоє воно.. К5 для ВСІХ, окрім пропозицій, за якими можливо проходити довузівську підготовку (курси), РІВНИЙ НУЛЮ. Для тих, хто ходив на курси (а таких дуже мало, адже список спеціальностей визначений міністерством, та і взагалі дуже не багато ВНЗ цим займаються), існує цей К5=0.05, який в сумі з К1-4 і дає рівно 1. Стосовно олімпіадників та МАНівців. Якщо УВАЖНО прочитати правила вступу, там їм присвячено лише один абзац, у якому сказано наступне: "для призерів ... останній доданок встановлюється таким, що дорівнює 10". От і все. Для них просто немає ні К5, ні того, на що К5 помножується. Для них просто є +10 і відповідно К1-4, які в сумі дають 1, як і для всіх абітурієнтів, що не ходили на курси до конкретного ВНЗ. І з приводу подібних сумнівів хочу додати. У міністерстві пацюють дуже освідчені, розумні люди, які таких глупих помилок із коефіцієнтами не допускають.
ТАРАС
Для Абітурієнт: "Немає ні К5, ні того на що К5 помножується.." А з чого тоді складається останній доданок ? Просто взяли і додали...дуже освічені люди... А в законі в ст.44,ч.6 написано "Конкурсний бал обчислюється як СУМА БАЛІВ....., ПОМНОЖЕНА (прим.- "А", а не "ИХ") на вагові коефіцієнти. Сума коефіцієнтів=1". І не знають розумні люди, що давно вже треба змінити букву "А" на "ИХ", або самим попробувати помножити "суму балів" на якісь коефіцієнти. А в пункті 4 ч.5 - "вага балв за о/у та/або п/к, що може становити від 0 до 5 відсотків..." . ЗАКОН!!!! А не глупі помилки дуже вже вчених. ДЕ КОЕФІЦІЄНТ і БАЛИ (в 200 бальній) ЗА О/У ? ОУ- це не О/У.
Петр
Для призерів олімпіад і МАН до конкурсного бала додається 10 балів, причому роблять це не університети, а ЄДЕБО в автоматичному режимі. Університети не можуть цей доданок ані прибрати, ані додати.
Коментувати
Елизавета
Коли буде надана рекомендацiя на зарахування на контракт? В яких числах? Чи можна привезти оригiнали документiв ранiше(з 1серпня)?
Абіт
Народ, шо це за "груз 200"? Це не прикольно. Мин року такого не було Вибачте, але треба розписувати все: окемі предмети зно, конфіцієнт, і ман Але вибачте, я так можу надурити всіх. Хтось там мені писне шо я призер 3 етапу в ман і все - в мене + 10 б Зно зараз встратило обезцінюється Корубція була, є, і буде ЗАВЖДИ!
11
Для Абіт: звикай, потім із стипендією буде теж саме по їх новим законам
Абіт
Ну прастітє. В мене какби норм бали і я шо блін, не пройду? Це не прикольно вже. Погоалися і хватить
11
наприклад пройдеш...йдем далі....за гарні бали 40% чел. дають перші півроку стипуху,так?-так....і тут починається знову те саме:чому ти,наприклад,маєш кращий атестат,здав зно краще,але другому помножили на СК,додали МАН(всі знають як їх роблять) і т.д... і в результаті йому стипендія- а тобі дуля
Коментувати
Елизавета
Коли буде надана рекомендацiя на зарахування на контракт? В ярких числах? Ям модна привезти оригiнаши документiв ранiше(з 1серпня)?
1
тільки що зникли всі заяви? і що далі?вже не смішно
1
а за півгодини з"явилися,і змінився статус одної з заяв,напевно коли щось в кабінеті відбувається,заяви на час дружно щезають. і ще...не оновлюйте!!!!!заяви тоді також щезають,краще зайти і вийти
Коментувати
ТАРАС
Та ще й МОН додало 2016 рік для олімпіадників. Та ще й не вказало предмети, за які ці олімпіади- конкурси враховуються. "ЯЩИК" порахував всіх зі всіма за два роки і вийшов ВСТУП 2017 ДЛЯ 200 бальників.
Іван
Для ТАРАС: А за умовами МОН нічого й не повинен був вказувати. Будь-який МАН/ВУО діє на будь-яку спеціальність. 2016 й 2017 років.Звідси й така кількість двухсотників.
ТАРАС
Для Іван: Я не за це. Порахуйте в окремому ВНЗ, наприклад для спец. 122 суму коефіцієнтів. Вона без К5, мала бути 0,95. А коли є 1,0, то значить, що ВНЗ встановив К5=0 -- олімпіадники для нього "о".
ТАРАС
Для Іван: В минулі роки МАН діяв по секціях з предметами. Наприклад, біологія не йшла для вступу на юриста.
Коментувати
ТАРАС
ПОВНИЙ ПРОВАЛ!!! ВСТУПУ 2017 НЕ БУДЕ!!!!! МОН і його "ящик" НЕПРАВИЛЬНО РАХУЮТЬ КОНКУРСНИЙ БАЛ--- КБ=К1П1+К2П2+К3П3+К4А+К5*ОУ, бо записали, що ОУ-бал за успішне закінчення ПІДГОТОВЧОХ КУРСІВ. Мало бути, що ОУ- бал за особливі успіхи та/або успішне закінчення п/к. Бо коли К1+К2+К3+К4+К5=1, то ВНЗ, де на спеціальності п/курси відпали, встановили, що К5=0, бо МОН в Умовах ввів в оману, написавши, що для олімпіадників останній доданок К5*ОУ=10 (К5=0, то як це?). Фактично ВНЗ встановили К5=0 для всіх олімпіадників. Тепер як "ящику" рахувати, щоб сума всіх К була=1 і К5*ОУ=10 одночасно , бо у ВНЗ К1+К2+К3+К4=1. Хто не вступить--В СУД!!!!
1
Для ТАРАС: для початку почитай ще раз уважно все про коеф..потім викрикай
ТАРАС
Для 1: Давай, конкретно на прикладі, розумник.
Коментувати
Просто людина.Ави?
Я ніяк не можу зрозуміти де взялися вступники з 200 балами.Як я розумію ні сільський, ні регіональний коофіцієт так бали збільшити не міг.Чому всі мовчать.Хтось із відповідальних за вступну кампанію може все пояснити.Хачаб пояснити. Всі роблять вигляд,що нічого не відбувається.Що все проходить на вищому рівні.А те ,що ВУЗи не опрацьовують заяви вчасно( на наступний день після подання повинен змінитися статус), бали рахують неправильно, система КОНКУРС ледь працює,батьки і діти на межі нервового зриву. Люди , ми для чого вас туди поставили!!! Щоб ви по морях їздили, чи працювали на користь народу.Ну не виходить щось,якась там ситема висне.Ну то вийдіть і поясніть все.Вам же Бог дав язака для цього.Щоб говорити.
Іван
Для Просто людина.Ави?: МАН/ВУО додали 10 балів - звідси й 200-бальники. Окрім того незначна кількість абітурієнтів набрала 200 балів за рахунок галузевого коефіцієнта (але це одиниці). Слід розуміти, що МАН/ВУО діє за два роки і без прив’язки секцій. Тому таких переможців дуже багато.
Я В ШОЦІ
Для Просто людина.Ави?: Підтримую кожне слово!!!!!
аау
Для Просто людина.Ави?: якщо існує 300 дітей, які мають по 200 балів, то вони подали 300*9 =2700 заяв. От ці заяви так муляють очі!
Коментувати