МОН відповіло депутатам на критику щодо вступної кампанії

Відомство координує зусилля вишів та ЄДЕБО з метою належного проведення вступної кампанії

МОН відповіло депутатам на критику щодо вступної кампанії

Міністерство освіти і науки стоїть на засадах реалізації прав вступників і зробить все необхідне для того, щоб кожний з них мав можливість вступити до вищих навчальних закладів відповідно до законів України. Про це йдеться у листі відомства у відповідь на звернення членів парламентського комітету з питань науки і освіти Олександра Співаковського та Олексія Скрипника, в якому вони виступили з критикою міністерства у проведенні вступної кампанії.

Зокрема, у Міносвіти підкреслюють, що наразі відомство координує зусилля вищих навчальних закладів та адміністратора ЄДЕБО з метою належного проведення вступної кампанії.

«Вступна кампанія традиційно потребує великого напруження організаційного та інтелектуального потенціалу вищої школи, викликає неабиякий інтерес громадськості та привертає увагу суспільства до складних трансформаційних процесів у галузі. Не стала винятком цьогорічна кампанія, яка щойно перетнула свій екватор. Особливою подією стало запровадження нового програмного забезпечення ЄДЕБО, яке було спеціально розроблене переможцем відкритих тендерних торгів - ПАТ «Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій». Маємо визнати, що розроблений в умовах жорсткого дефіциту часу софт потребує подальшого вдосконалення, але використання старих версій програмного забезпечення було неможливим у зв’язку з їх неадаптованістю до поточних змін у законодавстві та оновлених Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів», - повідомили у МОН, зазначивши, що деякі дані подані на початку реєстрації заяв не були належним чином завантажені в ЄДЕБО через відсутність у них конкурсних балів.

У відомстві наголошують, що реєстрація заяв, таким чином, не була здійснена, тому що не було сформовано повної сукупності даних. У зв’язку з цим виникла потреба в повторному формуванні даних та поданні заяв, право на яке мають лише самі вступники.

«Саме тому їм було запропоновано сформувати заяви, про що вони були оперативно повідомлені через особисті електронні кабінети, електронну пошту, СМС-повідомлення, соціальні мережі та ЗМІ. ДП «Інфоресурс» за підтримки розробників програмної системи здійснює постійний моніторинг цього процесу. Наразі вже близько 99% цих вступників подали свої заяви в системі», - повідомили у МОН.

Також у відомстві зазначили, що інформування вступників про стан надходження заяв вступників та їх конкурсні бали здійснюється через Інформаційну систему «Конкурс».

«Це забезпечує необхідні умови для відстежування вступниками стану своїх заяв, їх порівняння із заявами інших вступників, проведення громадського спостереження за вступною кампанією. Неможливо стверджувати відсутність помилок у цій інформації, але її оприлюднення є важливою запорукою їх усунення та вдосконалення інформаційної бази. Наразі відпрацьовуються протоколи для запровадження нових інформаційних форматів, які дозволять детальніше відстежувати перебіг вступної кампанії», - йдеться у відповіді відомства.

У МОН наголошують, що наразі немає жодної проблеми з переведенням бала атестата в 200-бальну шкалу, внесенням балів за олімпіади ВНЗ та підготовчі курси, інші питання оперативно вирішуються в робочому порядку.

Здебільшого питання реєстрації електронних кабінетів були пов’язані з помилками в персональних даних вступників - в атестатах про повну загальну середню освіту. У зв’язку з цим обласним департаментам довелось передрукувати понад 3 тисячі документів, а вступникам вносити нові дані в систему. У свою чергу, Міністерство освіти і науки дало дозвіл на прийом в паперовій формі документів вступників, які не змогли зареєструвати електронні кабінети в ЄДЕБО.

За інформацією МОН, станом на 8.00 21 липня в ЄДЕБО зареєстровано 151 тисяч 481 електронних кабінетів вступників, через які подано понад 771 тисяч 429 заяв. Загалом в ЄДЕБО зареєстровано 1 млн 194 тис 628 заяв вступників на різні ступені (рівні) вищої освіти, що повністю корелюється з аналогічними цифрами минулорічної вступної кампанії на ті самі дати.

«Керівництво Міністерства освіти і науки України розраховує своєчасно оприлюднити перелік вступників, які отримають рекомендації на бюджетні місця за результатами адресного розміщення державного замовлення. Будуть вживатись всі необхідні заходи з метою недопущення порушень прав вступників на справедливий доступ до вищої освіти на конкурсних засадах», - підкреслили у Міністерстві освіти.

Також у відомстві подякували членам парламенського комітету з питань науки і освіти за небайдуже ставлення до вступної кампанії та процесів реформування освіти загалом.

«Сподіваємось на розуміння з Вашого боку та спільні зусилля, зокрема спрямовані на те, щоб всі згадані технічні питання вступної кампанії були відпрацьовані та вирішені відповідно до законодавства», - йдеться у повідомленні.

«Міністерство освіти і науки України стоїть на засадах реалізації прав вступників і зробить все необхідне для того, щоб кожний з них мав можливість вступити до вищих навчальних закладів відповідно до законів України. До того ж, Міністерство працює над створенням чесних та прозорих умов для відбору на навчання за бюджетні кошти кращих вступників, справедливий та об’єктивний розподіл місць державного замовлення в межах своєї компетенції», - наголосили у Міністерстві освіти і науки.

Як відомо, народні депутати, члени парламентського комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський та Олексій Скрипник звернулись до міністра освіти Лілії Гриневич із закликом вжити невідкладних заходів для вирішення питань вступної кампанії.

Освіта.ua
21.07.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів