Спеціальності, на які необхідно ЗНО з української літератури

Для вступу на 43 спеціальності треба скласти ЗНО з української мови і літератури, на решту – лише з мови

Спеціальності, на які необхідно ЗНО з української літератури

У 2021 році вступникам до закладів вищої освіти пропонується на вибір два тести зовнішнього незалежного оцінювання: тест з української мови та тест з української мови та літератури.

Умовами прийому до закладів вищої освіти 2021 року визначено спеціальності, для вступу на які необхідно складати тест з української мови, і спеціальності, на які потрібні результати з української мови і літератури.

Вступ на більшість спеціальностей передбачатиме проходження зовнішнього оцінювання з української мови, натомість для вступу на спеціальності з підвищеними вимогами до гуманітарних знань абітурієнти мають скласти тест з української мови і літератури.

Перелік спеціальностей, для вступу на які необхідні результати тесту ЗНО з української мови та літератури:

Найменування галузі знань (напряму) Напрям підготовки (спеціальність)
ОСВІТА/ПЕДАГОГІКА Дошкільна освіта
Початкова освіта
Середня освіта (Українська мова і література)
Середня освіта (Мова і література (із зазначенням мови))
Середня освіта (Історія)
Середня освіта (Географія)
Середня освіта (Образотворче мистецтво)
Середня освіта (Музичне мистецтво)
Спеціальна освіта
КУЛЬТУРА І МИСТЕЦТВО Аудіовізуальне мистецтво та виробництво
Дизайн (за спеціалізаціями «Графічний дизайн», «Дизайн одягу (взуття)», «Дизайн середовища», «Промисловий дизайн»)
Дизайн (крім спеціалізацій «Графічний дизайн», «Дизайн одягу (взуття)», «Дизайн середовища», «Промисловий дизайн»)
Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація
Хореографія
Музичне мистецтво
Сценічне мистецтво
Музеєзнавство, пам’яткознавство
Менеджмент соціокультурної діяльності
Інформаційна, бібліотечна та архівна справа
ГУМАНІТАРНІ НАУКИ Релігієзнавство
Історія та археологія
Філософія
Культурологія
Філологія
СОЦІАЛЬНІ ТА ПОВЕДІНКОВІ НАУКИ Економіка
Політологія
Психологія
Соціологія
ЖУРНАЛІСТИКА Журналістика
УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ Облік та оподаткування
Фінанси, банківська справа та страхування
Менеджмент
Маркетинг
Підприємництво, торгівля та біржова діяльність
ПРАВО Право
АРХІТЕКТУРА ТА БУДІВНИЦТВО Архітектура та містобудування
СОЦІАЛЬНА РОБОТА Соціальна робота
Соціальне забезпечення
СФЕРА ОБСЛУГОВУВАННЯ Готельно-ресторанна справа
Туризм
ПУБЛІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ Публічне управління та адміністрування
МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії
Міжнародні економічні відносини
Міжнародне право


Абітурієнтам, які планують вступ на інші спеціальності, буде достатньо результатів ЗНО з української мови. Повний перелік тестових предметів для вступу на спеціальності бакалавра та медичного магістра дивіться за посиланням.

Освіта.ua
22.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Майя
а для вступу на правоохоронну діяльність потрібна і мова і література?чи тільки мова?
Лидия
Чи потрібний ЄВІ для магістратури за спеціальність 014.10 трудове навчання. В 2021 році. Чи поширюється ця вимога на всі заклади які випускають вчителів гуманітарних наук.
Марія
Якщо абітурієнт хоче подавати документи на два факультети, один з яких вимагає укр. мову, а другий - укр.мову+літературу, чи зарахується сертифікат по укр. мові+ література для факультету, де треба тільки мова? Дякую.
Влад
Для Марія: да
Марія
Дякую
Коментувати
Влад
А для поступления в СБУ нужна укр лит? Ну или другие такого рода организации. Это же вроде бы не совсем военные
Влад
Для Влад: Ви бачите вище перелік, куди треба література?
Чувак
Лично я, вас тут тоже, Влад, не вижу.
Коментувати
Софія
Я так і непоняла на перекладача тре літературу чи не оцорцровттвоууттвовл... влвововововоовоаоаоа... воовововововоововово... воовово ...
Галина
Для Софія: А Ви знайдіть до якої спеціальності відноситься спеціалізація "переклад" і поді "поймете". А взагалі оберіть щось простіше. У Вас і з українською погано.
Коментувати
Наташа
Доброго дня. А якщо я ЗНО здавала у 2020, але вступати буду в 2021 чи потрібно знову здавати ЗНО?
Влад
Для Наташа: ні
Коментувати
Андрій
Не розумію а от на спеціальність 275 Транспортні технології потрібна буде література?
Влад
Для Андрій: Ви що читати не вмієте? Вище є перелік, куди треба література
Коментувати
Аня
Не розумію що потрібно складати на спеціальність 181 Харчові технології? Вони відносяться до готельно-ресторанної справи?
Галина
Для Аня: звісно ж ні! це абсолютно різні спеціальності!
Коментувати
Роман
Спасибі ворогам освіти За ЗНО без укрліту. Товариш запитав поради: "Складна дилема, що робить?" А я йому: "Скалу - лупати!" - Франко лихого не навчить. "Чудово сказано, солідно, Я ж наче знаю всіх зірок! Франко це хто? Актор? Політик? Читає реп? Співає рок?" Мені немов в очах померкло, Бо ж бачу - відгуку нема. "Зів’яле листя", "Захар Беркут..." - Як не старався, та дарма. Було так ніяково й дивно, Та раптом друг щось пригадав: "Франко? Стривай! Це ж 20 гривень! Чому раніше не сказав!?" Додати поспішив одразу: "Не думай, наче я профан! Вони ж колись з Шевченком разом Незлецьки грали за "Мілан"!" Спасибі клятим супостатам, Відвертим нашим ворогам, Що хочуть укрліт прибрати Із ЗНО випускникам! 01. 10. 2020 ©
Алла
Для Роман: Підтримую кожне Ваше слово!Спочатку ці "свідомі" кастрували шкільну Програму,а тепер пішли ще далі у своій ганебній "діяльності".
Коментувати
Свободный в душе человек
Гуманитарному биомус0ру напоминаю, что в 2020 году уcpаинскую нeдoлитeрaтуру сдавали и технари. Вот я спрашиваю у вас, мне сильно понадобился очередной выceр о том, как хoxлов вечно угнетали враги вокруг? Почему я должен тратить силы и время на бездарных xyecoсов, которые только умели воровать идеи у нормальных писателей и ныть о том, как страдает ycpaинская земля? Слава богам, что это гoвнo можно пропустить и сдавать только язык. Хотя я бы и язык убрал, так как зубрёжку бесконечных правил знаков ударений и прочей xyйни, которые были введены откровенными выблядкaми c патриотизмом головного мозга, изучением языка не назовешь.
Lora
Для Свободный в душе человек: если бы Вы старательно учили украинский язык в школе, Ваш текст читать было бы возможно. А так - наборнецензурной лексики, показывающий уровень общей культуры(
Поясніть
Для lora:в словах коментарі свободний в душе человек:є доля правди.На рахунок рівня культури-це скоріш крик душі,я розумію!Ті патріоти вони б ніколи не здали ЗНО з укр .м. і літератури.Говорять на російській мові а патріотизмом ,мовою прикриваються!Деякі питання з укр.м.я просто не розумію для чого вони?Правопис деякі правила-це просто-загадка природи,як вже говорили вчителі з укр.м.:"українську мову не можливо вивчити"!Для чого її так ускладнювати,та Шевченко які вірші писав без теперішнього правопису,І всі читали читають і головне-всі живі,і голова так не забита!Зараз читаєш і думаєш чому там кома а тире,ми інше вчили.Скільки можна видумувати?,Вчити 11 а зараз 12 років і будуть писати з помилками,бо вони знову Авраменки якусь хринь видумають!Нові книжки з правилами будуть друкуватися,треба гроші заробляти і їхати на відпочинок а ви вчіться.А як йому у фейсбуці питання задають чому так а не інакше ?-він інколи сам не знає що відповісти.
dark_bruh
Для Свободный в душе человек: ну и свали нахер с этой страны, рас уж это все тебе не всралось, очень раздражают такие люди, прости, если этими словами задел твою тонкую "хохловскую натуру". К слову очень уважаю и очень люблю свою страну, и тоже не проч, что бы укр лит была на выбор, но не стоит так катигорично выражаться и засырать прямым текстом
Коментувати
Татьяна
Для вступу у Інститут Фізичної культури та спорту на спеціальність тренерско-викладацька діяльність ,який тест ЗНО треба здавати (тільки мова або мова і тература)?
Галина
Для Татьяна: Ви що маєте проблеми з читанням? У Вас дислексія? Вище ж наведено перелік спеціальностей на які потрібна література
dark_bruh
Чому з такою агресією
Коментувати
Ірина
Читаю коментарі і дивуюсь) Чому постійно один негатив? Коли хоч трохи подобріємо? Минулого року літературу здавали ВСІ, а цього року дозволили здавати тільки переліченим вище спеціальностям. Не забувайте це, не пишіть "як усе ускладнили!!!" А що ускладнили?:) Хоча ПОСТУПОВО ускладнювати варто було б. Так, тим, хто здає тест із літератури доведеться ще й роботу з текстом писати трохи у новому форматі. Можливо, це буде трохи важко, але все реально, якщо добре підготуватися, а не сидіти і казати, що краще йти на контракт, бо це легше. Так, в списку є спеціальності, яким також можна було б здавати тільки мову. Наприклад, економіка, право та подібні. Більшість спеціальностей все ж тут не просто так, бо літературу їм здавати дійсно потрібно. Перш ніж писати "Я ...., нащо мені література?", подумайте, невже жодний напрямок вашої професії не може бути пов’язатий з літературою?) А люди, які хочуть йти на технічні спеціальності, думаю, тільки дякують, що нарешті можна здавати тільки мову :)
Ден
Для Ірина: в нас щоб бути хорошим і креативним архітектором потрібно дуже, ну прям дуже сильно приділяти увагу самоосвіті в цьому напрямку, архітектура України вкраї погана. А вони, замість того щоб готувати спеціаліста, дають йому те, що зовсім не потрібно, і забирають той же час на самоосвіту. Просто ущімляється це. Єдиний вихід платити, будьмо реалістами, а платити не кожен зможе і захоче. Це проблема не тільки сфери архітектури, освіта може бути кращою, саме тому ніхто не хоче вчити, адже платити - дорого, вчити - важко, і не проблема в тому що важко, часу на самоосвіту, а про загальний різносторонній розвиток і хоббі я мовчу - немає
Коментувати
Плохой
Макса Плохо на вас не хватає, жаль що він тільки автобус захватив... Бо до вас по іншому і не доходить, експерименти ставите так, як на щурах, тільки гірше. Краще б робили щось, а не мучили людей
Екатерина
Подскажите пожалуйста, какой срок действия сертификата ЗНО 2020? Год или больше?
Богдан
Для Екатерина: обычно около 2-х - 3-х лет
Коментувати
Вікторія
Яке відношення українська література має до міжнародної економіки? Це просто нісенітниця!
Аліна
А якщо середня освіта (математика) чи середня освіта (інформатика) потрібно українську літературу чи ні?
Элен
Для Аліна: нет
Коментувати
Юлія
Хтось може пояснити, чи цьогорічний тест ЗНО з української буде дійсним для вступу наступного року? Адже тестування включало запитання і з мови і з літератури...
Ольга
Для Юлія: так буде, у правилах прийому на 21 рік, щоправда це лише проект, чітко прописано, що будуть дійсні сертифікати минулих років
Коментувати
Елена
Всего лишь 32% из всего количества специальностей будут сдавать литературу. А если подойти разумно, то и 10% достаточно!
Нюхай
Сірьожа, дело в шляпе_. А_
трололо
Для Нюхай: нюхай бедру
Була
Бебру
Коментувати
Олег
На заході всі загальноосвітні предмети вивчають в коледжах,а в університеті-предмети по спеціальності.У нас же освіта постсовкова,яка передбачає безліч не особливо потрібних загальноосвітніх предметів і це негативно впливає на вивчення предметів по спеціальності,бо на них не вистачає часу.
Алекс
Для Олег: колледж на западе и есть универ, где присуждают степень магистра,бакалавра, о каком разграничении колледж универ идет речь ? Это у нас колледж аналог пту, у них это понятие шире: на западе колледж может быть как старшей школой так и мед. институтом. Уточните пожалуйста о каком типе учебного заведения вы говорите!
Тетяна
Алекс, Вы ошибаетесь. Колледж и университет это разные учебные заведения. Как в нашей стране так и зарубежом. И уж точно медакадемией коледж с медицинской направленностью не является. Не нужно вводить людей в заблуждение.
Катя
Просто в нашій країні коледж- це шарага після якої ти нікому не потрібен. І не дивно, адже у 80% коледжів діти є тупими, що просто звалили піся 9 класу аби не вчитися.
Коментувати