І. Лікарчук: карантин у системі освіти в совковому стилі

Карантин все-таки - це додаткові витрати для кожного, хоча б на оплату доступу до Інтернету

І. Лікарчук: карантин у системі освіти в совковому стилі

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.

Карантин у системі освіти в совковому стилі. Що це означає?

1. Відпускаємо учнів додому (фактично - на канікули), а вчителів примушуємо ходити на роботу і контролюємо: коли прийшли й коли пішли. Не дай Бог не вироблять необхідну кількість годин на зарплату.

2. Не вміємо, не можемо, не знаємо ЯК, але якесь начебто навчання організовуємо. Називаємо його «дистанційним». І робимо вигляд, що процес іде.

3. Обов’язково примусимо вчителів написати якісь плани на період карантину: самоосвіти, організації «дистанційного навчання», створення освітнього простору в коридорах школи, поливання квітів у кабінеті та тому подібне. І не менш обов’язково примусимо здавати звіт про виконання планів. Обов’язково у письмовій формі. Із додаванням фото і відео. Розмістивши їх в Інтернеті.

4. Різко збільшимо кількість листів до закладів освіти з вимогами подати якісь інформації, звіти, повідомлення...

5. Дарма, що на вулиці ще холоднувато. Негайно відключимо чи зменшимо опалення. Гроші потрібно рахувати. Навіть за рахунок здоров’я освітян.

6. Організуємо в закладах освіти чергування. Щоб хтось-таки сидів і стеріг шкільні стіни. Але ніхто із тих, хто придумав і дав команду чергувати, не подумав над тим, що потрібно створити безпечні умови для чергування: привезти працівників до школи і від школи до домівки, забезпечити їх масками, перчатками, дезінфекторами, теплом на місці чергування…

7. Залякаємо і так затурканого вчителя черговою казкою про Бабая: не отримаєте зарплату, якщо не будете покірними нижче трави і тихіше води.

8. Обов’язково будемо вимагати проявів «героїзму» від директорів закладів та їхніх заступників типу: у тяжкий час маєте бути на робочому місці. Бо ж виховані на прикладі Миколи Островського...

9. Не дамо безкоштовно і не організуємо, навіть за власні кошти учителів, забезпечення їх масками, перчатками, деззасобами.

10. Не приймемо рішення про позачергову виплату одноразової допомоги на оздоровлення. Бо карантин все-таки - це додаткові витрати для кожного. Хоча б на оплату доступу до Інтернету під час дистанційного навчання.

Далі може продовжити кожен бажаючий...

Оригінал

Освіта.ua
20.03.2020

Популярні блоги
В. Круглов: цінностей та поваги до інших має вчити дітей сім’я Школа – це не холодильник, куди здають дитину на утримання та навчання наук і моральних цінностей
О. Меркулова: чому міністр не обстоює свою дисертацію? Немає жодної логіки в тому, що людина готова легко відмовитися від кандидатського ступеня 
Г. Сищук: починати реформи варто не з підручників Починати слід з перегляду самої суті: функції учителя, аспектів, які погіршують ефективність його роботи
Тамара Горіха Зерня: потрібне чесне визнання стану справ Потрібно визнати: онлайн-навчання – це профанація, а три роки онлайн – це три втрачених для школи роки
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дранчак Іван
Пане І.Лікарчук. Ви випадково не нащадок Баби Ванги. Бачите минуле і майбутнє. Страшно!
11
Для Дранчак Іван: Дед - бюрократический зубр 80 уровня. Он любую ситуацию в стране на 5 шагов вперед просчитывает!
Коментувати
гість
Скоро і пан Янукович буде писати розумні статейки і ми будемо аплодувати його правильним словам. Але слова то слова, а діла то діла
Alex
Для гість: не розумні статейки, а реальність.
Коментувати
СєняКарапиш
Пан Лікарчук прописав себе любимого в молодості. На спір- на Полтавщині такого немає!
ольга
нафіга, дбати про здоров`я вчителів, прийшов, навчив, здох - ось такий приблизно план всього вчительського життя, ви ж вчителі ви всьоголише люди, які створенні, щоб перенести знання в башку, яка замикається на 3301 ключів, які можна розтопити, лише "в 11 класі, зно, ги". ха, у мене вся електрона почта засрана адресами учнів да вчителів, таке відчуття, неначе це якийсь форум. не пройшло, навіть 2-х тижнів, як від нас вимагають всі ай-тішні знання, типу, попали на безлюдний острів, створюйте пліт, ось вам засохший кущ, насолоджуйтесь.
ольга
Для директорки! їсти хочуть усі: і загнаний до ручки філолог, і ніби-то нікому не потрібний зарубіжник. щодо зарубіжника - особлива тема. Пані директоко, не лізьте туди, куди не знаєте. А що до безкінечних конкусів, звітів, "песен", плясок", "Кенгуру", "Пазлів", "Соняшників" і т.д й т.п. - тут я з Вами цілковито згодна. Не заганяймо дитину, яка вчиться, у глухий кут. Вона і так не знає, як її розібратися з усією "розумною дурнею".
сельский учитель
Уважаемый Игорь Ликарчук! Читаю вас часто, порою не соглашаюсь с вашим мнением, но в этот раз согласен с вами на 1000%. Вы как будто побывали у нас в районе, потому что описываете всё в точности. Еще вот сегодня обязали в течение дня пройти онлайн-курс "Карантин: онлайн сервисы для учителей" и отчитаться (сфоткать свидетельство).
Eugen Zimmermann
До яких пір наші старці будуть тягати за собою розкладений труп совка? А чи не ви вже тридцять років пестите той труп, прикрашаєте його, тільки би не поховати його та забути - бо на кого тоді пальцями тицяти за тридцять років витирання брудних ніг об освіту? Бо так же зручно пояснювати власну розумову та моральну імпотенцію - "ТО ВСЕ СОВОК!" Бо вже й нове покоління моральних викиднів урочисто, як переходяще красноє знамя, приняло на зберігання труп совка, щоб вже у свою чергу своє слабоумʼя, ницість, любов до власної кишені виправдовує сакраментальним "ТО ВСЕ СОВОК!".
Волощенко Олена
Так, карантин- страхіття. Мої перші дні- страхіття: як те налагодити дистанційне. Тому що знаю що не у всіх моїх дітей є доступ до ін-та. Спілкуючись з дітьми, бачу що це для них канікули, а не дистанційне навчання. Навіть сумлінні учні виконують завдання аби як. Як організуватись самій? Потім вже поступово щось прояснюється.
Вчитель
Браво, пане Лікарчук коротко і так як воно є на місцях. Вчитель повинен все відпрацювати до останньої копійки.
людина
А що роблять із вчителями-сумісниками та їхніми учнями: якщо в класі працює вчитель-сумісник, то діти цього класу не мають дистанційного навчання, бо під час карантину сумісникам не платять. Що робити, коли йдеться про випускні класи? І чи не є таке законодавство дискримінацією як вчителів-сумісників, так і їхніх учнів?
Жизнь
Для людина: нет денег, нет разговора, вы никому ничего не должны, вы живете не в стране СССР, а дикой Украине, посылайте всех хитрожопых на три буквы, в МОН без бабок никто не работает и вы не должны
еще заплати им!
Для людина: Что вы называете работой? Отправка заданий один раз в неделю? Точно что "стахановцы"!
людина
Для тих, кому байдужа доля українських дітей: це не просто розсилка завдань, це постійні консультації наживо, щоб діти перед ЗНО "тримали форму", тобто не впадали в депресію й підтримували свій рівень знань з обраних для ЗНО предметів. Тільки той, хто не працює з випускниками, не розуміє, як важко їм напередодні випускних іспитів. І тільки пофігіст готовий забрати зарплату вчителя, щоб спустити її банально в туалет, тому й маємо низку горе-спеціалістів у різних галузях життя.
Коментувати
Володимир
Який тільки убогий ресурс "Мій клас"! Створювали далекі від освіти люди.
Юрій Панасюк
Пане Лікарчук, а не совковий метод про оздоровлення учителя? Більший кусяру пирога отримає той учитель чия сорочка ближче до тіла директора, той отримає кого "награділі" великою кількістю годин. І профспілка також своя, любитель пожрать за чужий рахунок.І взагалі--- ми ще всі є і ще довго будемо перебувати у стані пандемії совка, ліки є, але владі їх не вигідно розконсервовувати бо народ прозріє і відправить її на ХЕРсон.
анонім
Для Юрій Панасюк: Оздоровчі виплачуються у розмірі посадового окладу і не залежать від навантаження. На їх розмір впливає наявність педагогічного звання.
Коментувати
Володимир
Успішно працює сиситема пригноблення та обкрадання.
Міністер Галахвастов
Когда человек не такой, как вообще, потому один такой, а другой такой, и ум у него не для танцевания, а для устройства себя, для развязки свого существования, для сведения обхождения, и когда такой человек, ежели он вчёный, поднимется умом своим за тучи и там умом своим становится ещё выше Лаврской колокольни, и когда он студова глянет вниз, на людей, так они ему покажутся такие махонькие-махонькие, всё равно как мыши… пардон, как крисы… Потому что это же Человек! А тот, который он, это он, он тоже человек, невчёный, но… зачем же?! Это ж ведь очень и очень! Да! Да! Но нет! Не вміємо, не можемо, не знаємо ЯК, але якесь начебто навчання організовуємо. Називаємо його «дистанційним». І робимо вигляд, що процес іде.
Eugen Zimmermann
Для Міністер Галахвастов: вся суть української освіти, яка трохи залишилася без штанів в умовах пандемії))
Коментувати
Іван
Критикувати не робити! Не знає як,але не так! Осорняти все в нього гарно виходить. Хай напише що робити....
Директор
На вчителя вішають забагато надлишкових обов’язків: звіт, конкурси, турніри, виховання і ще багато чого. Більшість такої роботи не оплачується- молоді ж хочуть за все гроші- і це ПРАВИЛЬНО. Давайте приберемо ось це- тоді й прийдуть класні молоді педагоги. А ще в школі купа надлишкових предметів, з яких чомусь PIZA ніяких зрізів не проводила- от і живуть собі загоняний до ручки український філолог і вчитель зарубіжної літератури, який може карантинитися хоч увесь навчальний рік, фізик, хімік, географ і трудових чи фізрук. Змешуймо кількість дисциплін, залишаймо ЗНОшні, робімо після 7 класу реальну профілізацію-, тоді діти матимуть час вчитися в тому числі самостійно, отоді і карантин не буде страшний, бо якщо дитина відсидить 7-8 уроків, а ще домашка- то вона точно нічого не схоче робити, що більшість і робить. Невже хтось повірить,що зараз учні виконують завдання з мистецтва, технологій чи фізкультури?
Володимир
Для Директор: баба писала.
Директор
Не баба, головне подєлу.
фіялка
директору. Це ж треба бути тупим таким директором. Поганому танцівникові заважають "каблуки". Можна лишити 5 предметів, починаючи з 7 класу...але куди подіти оту масу учнів, які не бажають вчитися, йдуть в ПТНЗ і не навчені писати і читати. Ось проблема. За 9 років навчання в школі дитина себе втратила як учень. "Вчитися самостійно" - це для тих, хто реально хоче вчитися, отримувати освіту у вузах. Якби всі директори шкіл відірвали свої дупи із солодких крісел, за які тримаються всім, чим можна, і донесли МОН, що треба прислухатися до педагогів шкіл, що учневі важко працювати 7-8 уроків, що діти не гастарбайтери і не може їхня психіка витримувати такого розумового навантаження, що у вчителя є посадові обов’язки, і він не дівчина для виконання примх різних фондів, громадських і всяких "-ських" організацій, працівники яких теж хочуть жерти і жити, створюють бурхливу діяльність у вигляді всяких заходів і т.д. і т.п., які ЧОМУСЬ саме вчитель повинен фотографувати, звітувати...
Коментувати
Тая Титова
Пане Лікарчук, прохання перевірити після зняття карантину, чим займаються методисти інноваційних методичних центрів, от тут совковий стиль,от тут придумовування наказів для перевірок керівників ЗДО ,нехтуючи ЗУ "Про освіту". Допомоги від методистів 0. А виїдання мозку керівників ЗДО по плану!
Моніка
Яка державу ми будували спільно з народом таку ситуацію і маємо як в освіті так і в інших сферах. А дід Лікарчук тепер, таке враження, вирішив станцювати на кістках розваленої системи освіти, до розвалу якої він теж причетний!
Олекса Позняк
Картина такая.Запасов как в США у нас нет. Пару месяцев продержимся, а там или все на работу или голодомор, бандитизм и 70тые. И тут начнётся самое печальное. Бубка объявит что чуму победили, открываем школы и хотя дети практически не имеют симптоматики но вирус переносят отлично. Все пенсионеры в группе риска. Чувствую, пора увольняться
ДепартаментДюсолей
Для Олекса Позняк: Якщо не виходить правовими шляхами оновити і омолодити штатний розпис навчальних закладів, то по ходу він оновиться природнім шляхом завдяки вірусу з Китаю. Ну, жорстока реальність, але. Природа сама, бачачи, що ми не здатні цього зробити , запустила "механізм очищення". І не треба тут зразу, як я передбачаю від Вас, апелювати про якість нових кадрів. Система має сама самовдосконалюватися і вибирати найкращих і відповідно їм оплачувати роботу. Так, щоб потрапити на роботу вчителем чи викладачем було престижно і потрібно було пройти великий конкурс!
Олекса Позняк
Для ДепартаментДюсолей: Я великий конкурс пройшов, принаймні в приватній школі, де я за сумісництвом, але ще якось хочеться трохи пожить."Механізм очищення " ? Не можна так цинічно про людей, та й природа ніколи на службі МОНу не була.Система має самовдосконалюватись ? Недалекий Ви департамент.Систему можна вдосконалити лише ззовні.Зсередини вона лише іде до деградації і нарощування бюрократії.Коли ще за СРСР я прийшов на роботу у моєму районо працювало 4 людини -зав, зам, інспекторі технічка і займали 3-кімнатну квартиру. Зараз 50 (усі з компами) і займають цілий садочок, вигнавши звідти дітей. Молодих сильно толкових поки що не зустрічав.Мабуть вони як "суслікі" десь є.Погодьтесь, це ненормально, коли серед уроку прибігає молодий і просить розвязати задачу, яку почали як закінчить не знають. Причому це задача не з МТІ або Кембриджа а з підручника.Система не зацікавлена залишати найкращих (крім приватних шкіл, там це прцює).
ДепартаментДюсолей
Для Олекса Позняк: Я не знаю, з ким ви там працюєте, раз він не знає, що він буде робити на уроці і прибігає серед уроку, щоб розв’язати задачу. То вже якась неадеквітність в нього, інакше би просто не брався до цього завдання, а розвязував інше. Чому система не може самовдосконалюватися? От на прикладі того вашого молодого вчителя, який не вміє розв’язувати задач і якого потрібно вигнати, система і буде робити внутрішні кроки для самовдосконалення!
Коментувати
Простоирина
Как все точно изложено. По поводу дистанционного обучения- придумаем я как творческие и интересные задания, которые будут делать родители.