Чому потрібно обговорити коронавірус з дитиною

Важлива розмова з дітьми в період пандемії коронавірусу є неминучою та обов'язковою

Чому потрібно обговорити коронавірус з дитиною

У той час як про поширення коронавірусу щодня говорять по телевізору, вдома, на вулицях, скасовуються заходи, авіарейси і закриваються міждержавні кордони - ваші діти це все спостерігають. Однак вони можуть розуміти слова дорослих неправильно, формувати спотворені уявлення про те, що відбувається, і через це переживати занадто сильно.

Батькам може здаватися, що говорити з дітьми про це не потрібно: що вони самі все розуміють або, навпаки, що вони занадто маленькі для цього. Але зробити це важливо, навіть якщо дитина сама мовчить і нічого не питає — можливо, він або вона просто боїться або не знає, як запитати. Важливо чесно і спокійно розповісти дитині про те, що відомо про коронавірус, обговорити заходи безпеки і запевнити в тому, що панікувати не потрібно.

На сайті The Guardian вийшла стаття, у якій батькам даються поради про те, як розповісти дітям про коронавірус. У ній психіатр Карен Гансон і експерт з медіа-грамотності Сеффрон Хауден говорять про те, як правильно підійти до цього обговорення і що саме важливо розповісти.

Як розповідати

 • Потрібно вибрати спокійне, комфортне місце й час, коли ви зможете приділити дитині достатньо уваги й не будете поспішати й відволікатися. Краще запланувати розмову на день, тому що ввечері проблеми можуть здатися дітям серйозніше і страшніше.
 • Спочатку дізнайтеся, що дитині вже відомо про коронавірус (задайте відкрите питання). Запитайте, як вона себе почуває з цього приводу.
 • Визнайте її переживання (наприклад, промовивши, що це дійсно може налякати) і поділіться фактами, які допоможуть усунути непорозуміння і зайві побоювання дитини, особливо про ступінь загрози для життя.
 • Дайте можливість дитині спрямовувати бесіду. Передбачте складні питання, але не форсуйте їх обговорення. Не варто перевантажувати дитину інформацією.
 • Дайте дитині знати, що вона може звернутися до вас з новими питаннями в будь-який час.
 • Під час розмови залишайтеся спокійними.
 • Краще поговорити з дитиною раніше, щоб відразу стати для неї джерелом достовірної інформації.
 • Будьте чесні з дитиною, але дайте їй зрозуміти, що ви в порядку і що вона не повинна про вас турбуватися, що в разі потреби ви подбаєте про себе самі або вам допоможуть інші дорослі. Дитина не повинна відчувати себе відповідальною за те, що відбувається.
 • Якщо ви засмучені або стурбовані коронавірусом, поділіться з дитиною цим, але скажіть, що скоро ваш емоційний стан покращиться.

Що розповідати

 • Поділіться фактами, але не ускладнюйте їх, і сфокусуйтесь на позитивних сценаріях.
 • Переконайте дитину, що більшість людей переносять хворобу легко і повністю одужують через кілька тижнів. Розкажіть, що діти хворіють на коронавірус вкрай рідко, а коли це все-таки трапляється, це схоже на застуду. Можна сказати, що домашні вихованці коронавірусом не заражаються.
 • Розкажіть про основні симптоми і попросити повідомити вам, якщо вона відчує себе погано.
 • Поясніть, що люди в усьому світі займаються вирішенням цієї проблеми, піклуються одне про одного, розробляють вакцини і ліки.
 • Якщо вони переживають за бабусь і дідусів, скажіть, що це дуже дбайливо з їх боку, і фокусуйтесь на позитивному сценарії розвитку ситуації.
 • Можна в цей час розповісти дитині, як влаштоване тіло людини, що таке віруси і як організм з ними бореться, як ми можемо допомагати організму, коли хворіємо, що симптоми є ознакою того, що імунна система працює.
 • Якщо розпорядок дня і рутина у вашій родині змінилися або ви передбачаєте це, поясніть дитині, чому так відбувається, і що вона повинна робити.
 • Розкажіть, що конкретно повинна робити дитина. Це допоможе їй відчути контроль над ситуацією.
 • Розповідаючи про коронавірус, робіть відсилання до минулого досвіду дитини. Розкажіть, що захворіти на коронавірус - це як застудитися, а карантин схожий на канікули або вихідні.

Освіта.ua
20.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Правда
Для Тарас:чому бідний,бо дурний,чому дурний,бо бідний.Бідних не утискати,їх вчити розуму,роботу-дати(алкоголь дорогий-вони всеодно п’ють...).В селі-ці бідні,що роблять?-сміття-не вивозять(держава,так як в місці),а вони шкло,шприци,памперси і все,що горить і не горить(люди деякі в бочках сміття палять),а інші -все в ліс,потім там і гриби збирають,на поля-потім там суниці збирають і продають в містах.
Тарас
Вірус, який охопив світ це покарання за діяльність людей. Можновладці та олігархи грабують народ під різними приводами. Але гроші нікого не спасуть. Перед хворобою і смертю безсилі багаті і бідні. Потрібно схаменутися і покаятися! А далі потрібно жити чесно і не утискати бідних і слабких. Потрібно покаятися за свої вчинки і гріхи.
Л
Для Тарас: можновладці.... Це кожна людина нищила планету! Засуньте свою біблію і всю цю релігійну маяню, якомога далі. Ви нищили планету кожного дня, кожної секунди
Коментувати