Головне про проведення НМТ 2023 року

Для вступу на бакалавра абітурієнтам потрібно отримати результати мультипредметного тесту

Головне про проведення НМТ 2023 року

Міністерством освіти і науки разом з Українським центром оцінювання якості освіти презентована модель проведення національного мультипредметного тесту, за результатами якого відбуватиметься конкурсний відбір вступників для здобуття вищої освіти в 2023 році.

Для вступу на бакалаврський або медичний магістерський рівні вищої освіти абітурієнтам потрібно буде отримати результати національного мультипредметного тесту.

Кількість предметів НМТ

НМТ міститиме три блоки завдань. Два – обов’язкові, третій – на вибір вступника.

Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика. Предметами на вибір є історія України, одна з іноземних мов, біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ. 

Час на виконання НМТ

НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний і блок відведено по 60 хвилин.

Учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше працювати над блоком з предмета на вибір або навпаки.

Результати НМТ

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок.

Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу.

Коефіцієнти та пороги НМТ

Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. 

Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.

Реєстрація на НМТ

Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на кожному з етапів реєстрації.

Кількість сесій НМТ

Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні – липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.

Проведення НМТ в Україні та за кордоном

НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах, створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.

Універсальність предмета НМТ на вибір вступника

Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав.

Утім для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнті. Якщо абітурієнт  вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки.

Структура НМТ з історії України та іноземної мови

У тестуванні з історії України у 2023 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.

У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання. Принагідно зауважимо: Український центр оцінювання розвиває тестову платформу, тож подібні завдання обов’язково стануть доступними на ній у майбутньому. 

Додаткові матеріали на НМТ з математики

Як і минулого року, під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами.

Використання результатів ЗНО/НМТ минулих років

Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
20.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Катерина
Доброго дня, я у 8 класі чи потрібно буде мені якщо я піду з 9 класу чи доведеться мені здавати НМТ? Наприклад якщо я хочу піти в педагогічний коледж НМТ чи ЗНО згадала обов‘язково?
Ілля
Доброго дня! Мені дуже треба дізнатися, що робити, якщо я знаходжусь на окупованій території та маю намір вступити у ЗВО, коли я повинен був закінчити училище ще у минулому році, але це сталося під час окупації та мій атестат знаходиться на не окупованій території? Тобто, я вже не школяр, мені є вісімнадцять. Ми планували виїжджати раніше, коли я був неповнолітнім, проте через нестачу коштів моїй сім’ї не вдалося це зробити. Диплома та атестата в мене не має, строк дії паспорта закінчився ще у листопаді. Чи можна взагалі розраховувати на вступ, та як мені скласти НМТ, коли я поїду?
Олена
Добрий день! Для вступу в Медичний університет чи достатньо буде обрати математику, укр мову та третій на вибір - Історія Украіни? та скільки закладів можна обирати? Дякую
Юля
А якщо я навчаюсь в коледжі на другому курсі чи обов’язково мені здавати НМТ? В коледжі після 9 класу
Пенсіоне
Для Юля: НМТ потрібно здавати тільки для вступу до закладів вищої освіти (універси етів, академій...) Якщо не збираєтесь в цьому році вступати, без НМТ можете спокійно обійтися!. Прийде пора вступати -- здасьте ЗНО. Але вирішувати тільки вам. Вас ніхто проти вашої волі не має права змусити здавати НМТ.
Максим 11 клас
Тобто отримати атестат за 11 класів можна без НМТ?
Коментувати
Anhelina Fesenko
А якщо я навчаюсь онлайн в українській школі і в коледжі закордоном, чи потрібно мені здавати нмт?
Юрій
Для Anhelina Fesenko: якщо закінчуєш у цьому році 11 клас і плануєш вступати до українського вишу - так, треба здавати. Якшо плануеш навчатися за кордоном - ні, навіщо
Коментувати
Яна
Добрий день. Скажіть будь ласка,чи обов‘язково здавати третій предмет на вибір? Якщо вступати закордон.
Юрій
Для Яна: якщо вступати за кордон - взагалі нічого здавати не треба.
Коментувати
Ольга
Добрий день, скажіть, будь ласка. Я так розумію, що який би я не обрала 3 предмет, то буду мати змогу поступити на будь який факультет?
Михаїл
Для Ольга: так, подати документи можете, але після множення на коефіціент місця, скоріш за все, отримають ті, хто здавав профільний предмет для цього факультету.
Галина
щр таке коефіціент місця? коефіціент балу був в минулі роки, коли предмет з більшим коєфіціентом був більш значущим до іншого предмету. Тобто якщо один оберав предмет з однаковими коефіціентами, а інший з приорітетним, але в першого бал буде вище, то другий ніяк не зможе отримати преференцію на вступ, бо бал навіть з найвищим коефіціентом не буде вищим за конкурсний.
Пенсіонер
Для Галина: Для початку: обИрав, а не обЕрав!!! Далі: коефіцієнти стосується оцінок з предметів, а не якихось місць!!! Далі ви наплутали з пріоритетами!!! Пріоритети стосується обраних вами закладів освіти, а не навчальних предметів!!! Для чого коментуєте, якщо нічого не тямите, та ще й пишете з помилками? Ви елементарного тексту не розумієте, то як ви збираєтесь здавати НМТ. а потім ще й в якомусь університеті вчитися з таким рівнем інтелекту???
Коментувати
Дарья
Доброго дня, чи потрібно здавати нтм, якщо не плануєш поступати в цьому році? І скільки років дійсні результати тесту?
Софія
Для Дарья: В цьому році потрібно складати НМТ, як би цього не хотілося, тому що потрібно виставити оцінку в атестат, а якщо тебе не задовольнить результат, то зможеш переписати НМТ/ЗНО на наступний рік. А результати НМТ/ЗНО дійсні 4 роки
Пенсіонер
Ще однамудра!!! НМТ НІЯКОГО , підкреслюю: НІЯКОГО відношення до атестата не має!!! Зовсім!!! Не лякайте людей, якщо нічого не тямите!
Коментувати
Елена
Можно ли выбрать 3 дополнительных предмета? Какие коэффициенты применяются, если сдашь английский как дополнительный, а поступаешь в медицинский университет или, если поступаешь на иноязычно, а сдавал дополнительный биологию? Спасибо за ответ)
Пенсіонер
Для Елена: Для початку пора вже вивчити українську мову. Тоді правильно зрозумієте, про що йдеться у статті, і не будете задавати ідіотських запитань! Чітко ж написано: один предмет додатковий, один!!! Як вчитися збираєтесь з таким рівнем інтелекту???
Коментувати
Іван
Я так не зрозумів, що буде з ДПА? Його скасовано, чи ні? У 4 та 9 класі вже скасовано, а про 11 там нічого немає.
Оксана
Для Іван: ДПА для всіх класів скасовано
Коментувати
Оля
Чи можна обрати два предмети на вибір з додаткових? ( наприклад історія і біологія)
Володимир
Я закінчив школу в 2021 пішов після 9 класу мені потрібно здавати НМТ якщо я непланую поступати в вищі навчальні заклади? Підкажіть будласка.
viaquse
Для Володимир: Так
Інна
Ні
Небайдужий
Для viaquse: Якщо ви не розбираєтесь у проблемі, якого чорта пхаєтесь коментувати??? Щоб збивати з пантелику і так переляканих дітей з батьками??? НМТ -- це не ДПА! Воно потрібно тільки ДЛЯ ВСТУПУ у ЗВО! Всім решта нічого здавати не треба!!!
Коментувати
AtletS
ребята в НМТ только для 11 классов ? я просто хочу перейти в 10 класс, НМТ приидеться сдавать?
viaquse
Для AtletS: НМТ предусмотрено на время войны, если до вашего выпуска из 11 класса война закончится возможно будете сдавать ЗНО
Коментувати
Евеліна
Якщо для вступу потрібно чотири предмети (Укр.мова, математика, історія та біологія) як бути в цьому випадку? Дякую.
Олександра
Для Евеліна: Наразі для вступу в будь-який університет потрібно буде лише три предмети, тому можете вибрати, або історію, або біологію)
Коментувати
Ольга, вчителька математики
Натрапила на цікаві та корисні думки "профі" ! Дуже рекомендую https://www.youtube.com/watch?v=0h_yZKgw6YM
Вікторія
Скажіть, будь ласка, якщо я хочу поступати на філологію, мені потрібно складати іноземну мову, а не історію як минулого року?
Ольга
Для Вікторія: тут же написано, що третій предмет універсальний. На вступ на всі спеціальності буде укр, матем, 3 предмет (будь-який з переліку). Будуть відрізнятись тільки коефіцієнти
Коментувати
Олексій
Буде визначена послідовність здачі навчальних предметів, чи можна вибирати порядок предметів самостійно? Чи можна почати з додаткового блоку завдань?
Христина
Для Олексій: не буде ніякої послідовності, ваші завдання і ваш час,розпоряджаєтеся як хочете, головне встигнути.
Коментувати
Елтон Норріс
Географія тепер не предмет для МОН. Фізика, Хімія та інші предмети чим відрізняються?
Лора
Скажіть будь ласка, чи потрібно писати мотиваційний лист, інформації ніде немає?
ІРИНА
Добрий день. Чи можна вибирати 2 предмети на вибір ( наприклад іноземну та історію)?