Мультитест ЗНО-2023: українська мова

Роз’яснення УЦОЯО щодо змісту, структури й оцінювання блоку мультитесту з української мови

Мультитест ЗНО-2023: українська мова

У 2023 році вступники до закладів вищої освіти вдруге складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань: з української мови, з математики та один предмет на вибір (історія Українибіологіяхіміяфізика, іноземна (англійськанімецькафранцузькаіспанська за вибором учасника) мова).

Яким буде зміст завдань блоку НМТ з української мови?

Зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови. Необхідно звернути увагу на те, що у відповідній програмі вас має цікавити лише та частина, що стосується української мови.

Ця частина охоплює всі мовні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі української мови, а саме теми:

  • «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;
  • «Лексикологія. Фразеологія»;
  • «Будова слова. Словотвір»;
  • «Морфологія»;
  • «Синтаксис»;
  • «Стилістика»;
  • «Розвиток мовлення».

Питома вага до того чи іншого розділу мовознавства в змісті блоку НМТ з української мови загалом відповідає тому, що характеризує зміст тестів ЗНО з української мови.

Щоправда, розділам «Стилістика» та «Розвиток мовлення» приділено дещо менше уваги з огляду на комп’ютерний формат тестування, який, зокрема, унеможливлює використання завдань на надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей.

Яка структура блоку НМТ з української мови?

Усього в блоці НМТ з української мови буде 30 завдань, з-поміж яких:

  • 10 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
  • 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти варіантів;
  • 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).

Зверніть увагу, що в блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей, як не буде й завдань з української літератури.

Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з української мови?

Завдання з української мови буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності.

Отже, за виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 45 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете одразу після виконання блоків НМТ.

Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату з української мови за шкалою 100–200 необхідно буде набрати як мінімум 5 тестових балів за цей блок.

Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з української мови?

Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з української мови, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн.

А для самостійного тренування доречно використовувати:

Така підготовка допоможе не лише якісно повторити мовні теми чи відпрацювати найбільш проблемні розділи, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

Для отримання оперативної інформації про проведення ЗНО та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
24.01.2023

Популярні новини
Учасникам НМТ повідомлено про день та місце тестування Учасники основної сесії НМТ отримали можливість завантажити запрошення на тестування
Робота з тестовою комп'ютерною програмою на НМТ Учасник виконуватиме роботу на комп'ютері, в якому встановлена тестова програма
Учасники НМТ дізнаються про день та місце тестування до 26 травня Запрошення одночасно отримають усі вступники, зокрема й ті, які складатимуть тест за кордоном
Завдання НМТ кожного тестового дня будуть унікальними Завдання НМТ, що пропонуватимуться учасникам в різні тестові дні, не будуть повторюватися
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван
Чи потрібно здавати НМТ 2023 для вступу в коледж на менеджмент,маркетинг?І взагалі чи потрібно здавати НМТ для вступу в коледж?
Алла
Доброго дня одне питання один бал максимальний бал має бути двадцять балів то чому максимальний бал тридцять п’ять?
Олена
Для Алла: Враховувати треба завдання на встановлення відповідності. Таких 4шт = 20 балів і на 1 правильну відповідь.Їх 15 штук=15 балів Усього 20+15= 35 балів....Читайте,прошу Вас, уважно статтю....Це блок "Яка структура блоку НМТ з української мови?"
Коментувати
Олена
Доброго дня , скажіть будь ласка на якому сайті проходить підготовка до мутьтитесту ?. Бачила по телевізорі як розповідали ,що проходять підготовчі уроки по пару разів на тиждень.
Саша
Для Олена: Раджу дивитись на ютубі від iLrarn
Коментувати
Наталія
Шановне міністерство. Опануйте нормативи виконання завдань, а потім розробляте тести. Кількість та об’єм інформації не відповідає часу, який ви виділили на тест.
Анастасія
Для Наталія: Підтримую
Коментувати
Анастасія
Доброго дня. У зв’язку з ситуацією в державі не встигла зареєструватися на мультимедійний тест, хоча готувалась... Як буде Ваша ласка, підкажіть що в цьому випадку робити і чи можливо зареєструватися зараз, чи доведеться чекати наступного року..? Дякую.
Устин
А если будет воздушная тревога, возможно как небудь пройти тест в другой раз? И если его выключить, то ничего не пропадет?
робнгл
Для Устин: если будет тревога, вас отведут в подвал, время теста остановят, а после ты продолжишь писать нмт.
Коментувати
Олена Лах
Нам ще досі не отримали сертифікат для відкриття особистого кабінету. Сьогодні останній день, що робити.
Андрюха
Для Олена Лах: сертифікати в цьому році відмінили, якщо ви реєструвались на ЗНО та вказували свій номер, то вам в травні прийде смс, код і все таке, щоб ви увійшли до свого особистого кабінету, все добре, не переймайтесь, за додатковою інформацією дзвоніть на номер УЦОЯО
Коментувати
Кристина
Як зареєструватися на мультитест ?!не можу знайти .киньте будь ласка посил ання на реєстрацію.буду дуже вдячна.
Андрюха2
Для Кристина: Не переймайтесь, якщо ви реєструвались на ЗНО 2022 і вказували свій номер, то Вам в травні прийдем смс з кодом, Ви зможете зайти до свого особистого кабінету, за додатковою інформацією дзвоніть на номер УЦОЯО
Коментувати
Alexander Kharchenko
Підписуйте петицію і розповсюджуйте в групах! https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/4128
Марко Вовк
Скільки душевних зойків, яка справедлива біль лунає на цьому сайті, а ніхто не реагує? ЧОМУ?? Бо наше рідне Мон нікчемне, там директорствує одна особа, призначена Соросом- Пінчуком— Шаров! За ним Фініков на польських грошах.Як він скажить, так і будить!!! А Шкарлет так собі живе день до вечора…. Ще вякає щось парламентська грантоіждна брашка Бабаки і все. Цим кадрам чим гірше, тим краще!! Ось так!
Farruh
Геть Шкарлета!Все, про що вони думають, це відвищити число контрактників та вигнати справжні мізки держави!Навіщо так знущатися над дітьми? Якщо можете взяти готові тести 2022 по 3 предметах й перемішати іх, чому б не зробити це з іншими?
Марічка
Дуже мало часу . 1 хвилина це мало на 1 питання. На медичні спеціальності для чого історія і математика? Зробіть на вибір біологію
Галина
Для Марічка: будь-ласка, підкажіть де вказано час на виконання?
Коментувати
Віталіна
Постійно на вибір ставилась історія або англійська, а раніше математика. А тут обов‘язково. Що робити тим, хто планував здавати англійську, та не вдався в глибоке вивчення всторії??? Я йду до мед інституту, навіщо мені історія? Я вимагаю щоб зробили вибір третього предмета!!! Мені потрібна біологія. Це навіть не логічно. Йду в мед, а біологія навіть не потрібна, хоча це основа, яку потрібно знати.
Володимир
Для Віталіна: Тим, хто вивчав англійску, складати англійську. Її можна вибрати третім предметом на НМТ
Коментувати
Оля
Я не знаю чому ці коментарі ніхто не читає,але ДОДАЙТЕ БІОЛОГІЮ БУДЬ ЛАСКА!
Володимир
Для Оля: По-перше, чому це не чітає? А по-друге, третій предмет на вибір. І в переліку є біологія
Коментувати
Оксана Семиліт
Підписуємо і розповсюджуємо https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/4128
Вікторія
Ви знущаєтесь над дітьми?! Ми планували здавати англійську та біологію! Що це за садизм?! Всі діти в шоковому стані, багато хто геть не мають умов для подальшого навчання!!!! Хто приймав таке «не розумне» , м‘яко кажучи рішення????
Іра
Підписуйте петицію, щою дозволили англійську https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/4128
Вікторія
Обрана кількість часу для виконання даного тесту не є коректною. При проведенні ЗНО з української мови виділяється майже 4 хвилини на кожне запитання. Тут же 1 хв на одне питання. Цього не достатньо навіть аби прочитати і достеменно опрацювати мозком тільки що прочитане. А ще +стрес. До того ж, тест мультимедійний, тобто дітям потрібен час аби переналаштуватись із однієї дисципліни на іншу (я б навіть сказала "на протилежну). Будь ласка, не ускладнюйте життя і так не у найлегші часи.
Марія
Чого так мало часу? І на медичні спеціальності зробіть біологію. Для чого медику вивчати історію. А про біологію, що забули. Діти і так переживають. Посприяйте їм
Богдана
Для Марія: Про час погоджуюсь, а історію потрібно знати всім.
Коментувати
Софія
Зробіть більше часу! В звичайному ЗНО-50 питань на 150 хвилин, а тут 35 питань на 25 хвилин ! Це знущання! Ще й три предмети буде, як ми маємо переключатися з одного на другий?!?!?!?!?
Анастасія
Для Софія: питань 20 а не 35
Алла
Доброго дня за 1 питання 1 бал 20 питань то максимальний бал має бути 20 а чому 35 максимальний?
Коментувати