Мультитест ЗНО 2022 року: історія України

Зміст завдань блоку НМТ з історії України буде відповідати чинній програмі ЗНО

Мультитест ЗНО 2022 року: історія України

Замість традиційного ЗНО у 2022 році вступники до вишів складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань: з української мови, з математики та з історії України.

Яким буде зміст завдань блоку НМТ з історії України?

Зміст завдань блоку НМТ з історії України буде відповідати чинній програмі ЗНО з історії України. Ця частина охоплює певні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі історії України, а саме теми:

 •         Україна в роки Першої світової війни;
 •         Початок Української революції;
 •         Розгортання Української революції. Боротьба за відновлення державності;
 •         Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні;
 •         Утвердження більшовицького тоталітарного режиму в Україні;
 •         Західноукраїнські землі в міжвоєнний період;
 •         Україна в роки Другої світової війни;
 •         Україна в перші повоєнні роки;
 •         Україна в умовах десталінізації;
 •         Україна в період загострення кризи радянської системи;
 •         Відновлення незалежності України;
 •         Становлення України як незалежної держави;
 •         Творення нової України.

Зверніть увагу, що в блоці НМТ з історії України будуть завдання, що стосуються історичного періоду: «Історія України 1914 р.– початку ХХІ ст.», тобто лише теми, які раніше були складниками ДПА у формі ЗНО з історії України.

Яка структура блоку НМТ з історії України?

Усього в блоці НМТ з історії України буде 20 завдань, з-поміж яких:

 •         15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
 •         5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).

Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з історії України?

Завдання з історії України буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності.

Отже, за виконання завдань блоку НМТ з історії України можна отримати від 0 до 35 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з історії України?

Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з історії України, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:

Така підготовка допоможе не лише якісно повторити теми з історії України, передбачені програмою, чи відпрацювати найбільш проблемні розділи, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

Для отримання оперативної інформації про проведення ЗНО та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
15.04.2022

Популярні новини
Дорожня карта учасника ЗНО-2022: національний мультитест Інформаційні матеріали для підготовки до національного мультипредметного тесту
Учасники ЗНО отримали дані для входу до е-кабінетів Учасники ЗНО отримали SMS з даними для входу на свою Інформаційну сторінку
Тривалість мультитесту ЗНО буде продовжена до 120 хвилин На вимогу освітян і батьків випускників тривалість мультимедійного тесту продовжена до 120 хвилин
Оприлюднено демонстраційний мультитест ЗНО Демонстраційний варіант містить завдання з української мови, математики та історії України
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лиля
Мы готовили сдавать биологию, а не историю. Это несправедливо. История важный предмет, но если ребёнок хочет поступать в медицинский, то биология все же нужнее.
Катя
Добрий вечір, підкажіть будь ласка а портреи історичних діячів і картини будуть на тесті? Якщо так то лише з 1914 р?
Nika
Для Катя: не думаю що їх хтось відміняв, це те саме зно. Завдання з пам’ятками чи діячами окремо можуть бути а можуть і не бути. Але якщо й будуть, то ті, які стосуються проміжку часу з 1914 року
Коментувати
Anna
Доброго дня. Дайте будь ласка відповідь,де можуть проходити ЗНО ,діти які виїхали за кордон? Зробіть объяву якусь?
Екатерина
От лица всех детей, которые готовили другие предметы, прошу дать право выбора 3го предмета. Вы не оставили детям шанса. Они не виноваты, что началась война. Многие остались в Украине и очень гордятся нашей страной. Но взять в последний момент влупить обязательно историю Украины-не справедливо . Очень прошу пересмотреть и дать возможность дать право выбора!!!!
Назар
Для Екатерина: історію своєї країни мають знати всі. І наскільки я знаю в звичайному зно історія теж була основним предметом. Я тоже готувався до зно з фізики 3 місяці але потрібно розуміти який зараз стан в країні. Навіть такий тест провести проблемно.
Оксана
Мій син чотири роки поглиблено готувався до іспитів в медвуз. Додатково поглиблено вивчав біологію, хімію, українську, щоб набрати мінімум 150 балів з кожного предмету на ЗНО. Також поглиблено додатково вивчав мвтематику і англійську мову на ДПА. Підкреслюю, 5 предметів поглиблено.Історію він не планував здавати. Я розумію, що треба знати історю своєї країни, але не на рівні ж здачі ЗНО з встановленим мінімом 150 балів, тим більше за такий короткий час, плюс в таких умовах викладання!!!
Коментувати
Ольга
Добрий день! Якщо дитина знаходиться за кордоном, де вона буде проходити цей тест? Як я зрозуміла, то зі свого комп’ютера проходити не можна. Чула інформацію (не перевірену) що в посольстві України в тій країні в якій перебуває дитина. Як це буде відбуватися? Є інформація про це?
Иванова Марина
Вже існує петиція стосовно історії https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/4128
Влад
Підскажіть будь-ласка,а якщо вступаю на бакалаврат і здаю ЗНО за рейтенговую системою,а не за ДПА то чи будуть запитання про Стародавню та Середньовічну історію?
Ольга
Почему нет выбора между историей и английским? Дети готовились к английскому и теперь - бах-тарарах! - на тебе историю! Это совершенно не справлеоиво!
Екатерина
Для Ольга: у нас такая же ситуация. Не справедливо отнеслись к детям.
Коментувати
Зоя
Я не зрозуміла з системою оцінювання : питань 20 Кожне оцінюєтьчя в 1 бал А максимальна кількість балів-35 Щось у мене не так з арифметикою чи я не дочитала
mlegenkiy
Для Зоя: 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів оцінюються в 1 бал та у 5 завданнях на встановлення відповідності можна отримати до 4 балів. Тому максимум - 35.
Коментувати
Северин
В мединститут поступают сразу на магистратуру, почему нет правил поступления в медицинские выши?И каким боком история к медицине?Как упростили!!! Лучше бы вообще не лезли,все как всегда для людей!!!
Смерть ворогам
Для Северин: Ось через москальську мову і немає ЗНО. Тому вчи історію, тоді й медичні виші будуть цілими і ЗНО проводитиметься
Зоя
Тобто мова винувата що у нас війна? Якась чортівня
Инга
Для Смерть ворогам: если бы хорошо учили бы историю, то знали бы, что притеснения собственного населения ни к чему хорошему не приводят!
Коментувати
Ann
Ann Ann Чи є варіант,що коли закінчиться війна,повернуть нормальне зно?(з вибором предметів як і раніше)
Becreisee
Для Ann: так
Коментувати
мр
тобто питань з середньовіччя та давньої історії України не буде, я правильно розумію?
Becreisee
Для мр: так
Коментувати
Слава Україні
В країні війна, а вони про своє зно думають ……………………... …………………………………?... ??………………………………??... ?………...
Maksum
Для Слава Україні: Про майбутнє начання можливо
Оксана
Для Слава Україні: Ми думаємо про майбутнє наших дітей. А що ви робите на цьому сайті?!
Коментувати
Джессика
Здравствуйте. А если ты регистрировался на прохождения ЗНО в форме ДПА, то для прохождения мультипредметного теста надо повторно регистрироваться?
Еліза
Для Джессика: Ні
Коментувати