Мультитест 2023: історія України

Зміст завдань блоку НМТ з історії України буде відповідати чинній програмі ЗНО

Мультитест 2023: історія України

У 2023 році вступники до закладів вищої освіти вдруге складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань: з української мови, з математики та один предмет на вибір (історія Українибіологіяхіміяфізика, іноземна (англійськанімецькафранцузькаіспанська за вибором учасника) мова).

Яким буде зміст завдань блоку НМТ з історії України?

Зміст завдань блоку НМТ з історії України буде відповідати чинній програмі ЗНО з історії України.

Тестові завдання будуть стосуватись історичного періоду «Історія України (друга половина XVI – початок XXI ст.»). Завдання будуть присвячені таким темам:

 • Українські землі у складі Речі Посполитої в другій половині XVI ст;
 • Українські землі у складі Речі Посполитої в першій половині XVII ст.;
 • Національно-визвольна війна українського народу середини XVII ст.;
 • Козацька Україна наприкінці 50 – 80-х рр. XVII ст.;
 • Українські землі наприкінці XVII – в першій половині XVIII ст.;
 • Українські землі в другій половині XVIII ст.;
 • Українські землі у складі Російської імперії наприкінці XVIII – в першій половині XIX ст.;
 • Українські землі у складі Австрійської імперії наприкінці XVIII – в першій половині XIX ст.;
 • Культура України кінця XVIII – першої половини XIX ст.;
 • Українські землі у складі Російської імперії в другій половині XIX ст.;
 • Українські землі у складі Австро-Угорщини в другій половині XIX ст.;
 • Культура України б другій половині XIX - на початку XX ст.;
 • Українські землі у складі Російської імперії в 1900–1914 рр.;
 • Українські землі у складі Австро-Угорщини в 1900–1914 рр.;
 • Україна в роки Першої світової війни;
 • Початок Української революції;
 • Розгортання Української революції. Боротьба за відновлення державності;
 • Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні;
 • Утвердження більшовицького тоталітарного режиму в Україні;
 • Західноукраїнські землі в міжвоєнний період;
 • Україна в роки Другої світової війни;
 • Україна в перші повоєнні роки;
 • Україна в умовах десталінізації;
 • Україна в період загострення кризи радянської системи;
 • Відновлення незалежності України;
 • Становлення України як незалежної держави;
 • Творення нової України.

Яка структура блоку НМТ з історії України?

Усього в блоці НМТ з історії України буде 30 завдань, з-поміж яких:

 • 20 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
 • 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).;
 • 3 завдання на встановлення послідовності ( потрібно правильно вказати послідовність запропонованих подій);
 • 3 завдання з вибором 3 відповідей із 7 запропонованих варіантів.

Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з історії України?

Завдання з історії України буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді, по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності, від 0 до 3 балів за кожну правильно визначену послідовність та по 1 балу за кожен правильно вказаний варіант відповіді із трьох можливих при виборі з 7 запропонованих варіантів.

Отже, за виконання завдань блоку НМТ з історії України можна отримати від 0 до 54 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання позитивного результату тестування за шкалою 100–200 балів вступнику необхідно буде набрати не менше 6 тестових балів. 

Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з історії України?

Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з історії України, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:

Така підготовка допоможе не лише якісно повторити теми з історії України, передбачені програмою, чи відпрацювати найбільш проблемні розділи, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

Для отримання оперативної інформації про проведення ЗНО та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
24.01.2023

Популярні новини
НМТ 2023: алгоритм роботи з мультитестом в аудиторії Як працювати з онлайновим сервісом тестування під час проходження національного мультитесту
Для учасників НМТ створили відеоінструкцію Відеоінструкція допоможе ознайомитися з інтерфейсом онлайнової тестової платформи
Учасникам НМТ повідомлено про день та місце тестування Учасники основної сесії НМТ отримали можливість завантажити запрошення на тестування
Робота з тестовою комп'ютерною програмою на НМТ Учасник виконуватиме роботу на комп'ютері, в якому встановлена тестова програма
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галина
Підкажіть,за якою програмою готувати ЗНО на 2023 р з історії.Це має бути весь курс,чи тільки 10-11 Кл.?
Гарбарчук Іванна
Для Галина: Якщо для вступу у ВНЗ історія не потрібна, то тільки 10-11 клас (ДПА), якщо ВНЗ вимагає сертифікат ЗНО з історії, то вчити все, від палеоліту до томасу
Коментувати
Тетяна
Доброго дня, у мене таке питання чи будуть чорно-білі плакати і чи будуть писати б на російській мові чи переведуть на українську??
Лиля
Мы готовили сдавать биологию, а не историю. Это несправедливо. История важный предмет, но если ребёнок хочет поступать в медицинский, то биология все же нужнее.
Юля
Для Лиля: так при вступі зможе здати біологію якщо хоче поступати.Багато хто готував не історію.Але все справедливо,якщо ж дали обов‘язковий предмет то Історія УКРАЇНИ здається буде доречнішим
Тетяна
Для Ліля : у нас зараз ВІЙНА ЯЕА ТРИВАЄ ВЖЕ 9-Й РІК!! Зараз як ніяк АКТУАЛЬНО ЗНАТИ ІСТОРІЮ!
Коментувати
Катя
Добрий вечір, підкажіть будь ласка а портреи історичних діячів і картини будуть на тесті? Якщо так то лише з 1914 р?
Nika
Для Катя: не думаю що їх хтось відміняв, це те саме зно. Завдання з пам’ятками чи діячами окремо можуть бути а можуть і не бути. Але якщо й будуть, то ті, які стосуються проміжку часу з 1914 року
Коментувати
Anna
Доброго дня. Дайте будь ласка відповідь,де можуть проходити ЗНО ,діти які виїхали за кордон? Зробіть объяву якусь?
Тетяна
Для Anna: так, можуть
Коментувати
Екатерина
От лица всех детей, которые готовили другие предметы, прошу дать право выбора 3го предмета. Вы не оставили детям шанса. Они не виноваты, что началась война. Многие остались в Украине и очень гордятся нашей страной. Но взять в последний момент влупить обязательно историю Украины-не справедливо . Очень прошу пересмотреть и дать возможность дать право выбора!!!!
Назар
Для Екатерина: історію своєї країни мають знати всі. І наскільки я знаю в звичайному зно історія теж була основним предметом. Я тоже готувався до зно з фізики 3 місяці але потрібно розуміти який зараз стан в країні. Навіть такий тест провести проблемно.
Оксана
Мій син чотири роки поглиблено готувався до іспитів в медвуз. Додатково поглиблено вивчав біологію, хімію, українську, щоб набрати мінімум 150 балів з кожного предмету на ЗНО. Також поглиблено додатково вивчав мвтематику і англійську мову на ДПА. Підкреслюю, 5 предметів поглиблено.Історію він не планував здавати. Я розумію, що треба знати історю своєї країни, але не на рівні ж здачі ЗНО з встановленим мінімом 150 балів, тим більше за такий короткий час, плюс в таких умовах викладання!!!
Тетяна
Екатерина : нічого так, що війна триває 9 - й рік вже?? І зараз АКТУАЛЬНО ЗНАТИ ЧОМУ МОСК@ЛІ НАПАЛИ НА НАС! А ВИ РОЗМОВЛЯЕТЕ МОВОЮ ХУЙЛ@ !!!
Коментувати
Ольга
Добрий день! Якщо дитина знаходиться за кордоном, де вона буде проходити цей тест? Як я зрозуміла, то зі свого комп’ютера проходити не можна. Чула інформацію (не перевірену) що в посольстві України в тій країні в якій перебуває дитина. Як це буде відбуватися? Є інформація про це?
Иванова Марина
Вже існує петиція стосовно історії https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/4128
Влад
Підскажіть будь-ласка,а якщо вступаю на бакалаврат і здаю ЗНО за рейтенговую системою,а не за ДПА то чи будуть запитання про Стародавню та Середньовічну історію?
Ольга
Почему нет выбора между историей и английским? Дети готовились к английскому и теперь - бах-тарарах! - на тебе историю! Это совершенно не справлеоиво!
Екатерина
Для Ольга: у нас такая же ситуация. Не справедливо отнеслись к детям.
Тетяна
Ольга : не розмовляйте мовою хуйла!!!
Коментувати
Зоя
Я не зрозуміла з системою оцінювання : питань 20 Кожне оцінюєтьчя в 1 бал А максимальна кількість балів-35 Щось у мене не так з арифметикою чи я не дочитала
mlegenkiy
Для Зоя: 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів оцінюються в 1 бал та у 5 завданнях на встановлення відповідності можна отримати до 4 балів. Тому максимум - 35.
Коментувати
Северин
В мединститут поступают сразу на магистратуру, почему нет правил поступления в медицинские выши?И каким боком история к медицине?Как упростили!!! Лучше бы вообще не лезли,все как всегда для людей!!!
Смерть ворогам
Для Северин: Ось через москальську мову і немає ЗНО. Тому вчи історію, тоді й медичні виші будуть цілими і ЗНО проводитиметься
Зоя
Тобто мова винувата що у нас війна? Якась чортівня
Инга
Для Смерть ворогам: если бы хорошо учили бы историю, то знали бы, что притеснения собственного населения ни к чему хорошему не приводят!
Коментувати
Ann
Ann Ann Чи є варіант,що коли закінчиться війна,повернуть нормальне зно?(з вибором предметів як і раніше)
Becreisee
Для Ann: так
Тетяна
Ann: не знаю, Війна триває не з 2022 року, а з 2014!
Коментувати
мр
тобто питань з середньовіччя та давньої історії України не буде, я правильно розумію?
Becreisee
Для мр: так
Коментувати
Слава Україні
В країні війна, а вони про своє зно думають ……………………... …………………………………?... ??………………………………??... ?………...
Maksum
Для Слава Україні: Про майбутнє начання можливо
Оксана
Для Слава Україні: Ми думаємо про майбутнє наших дітей. А що ви робите на цьому сайті?!
Коментувати
Джессика
Здравствуйте. А если ты регистрировался на прохождения ЗНО в форме ДПА, то для прохождения мультипредметного теста надо повторно регистрироваться?
Еліза
Для Джессика: Ні
Коментувати