Мультитест 2023: хімія

Зміст завдань блоку НМТ з хімії буде відповідати чинній програмі ЗНО

Мультитест 2023: хімія

У 2023 році вступники до закладів вищої освіти вдруге складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань: з української мови, з математики та один предмет на вибір (історія України, біологія, хімія, фізика, іноземна (англійська, німецька, французька, іспанська за вибором учасника) мова).

Яким буде зміст завдань блоку НМТ з хімії?

Зміст завдань блоку НМТ з хімії буде відповідати чинній програмі ЗНО з хімії.

Завдання охоплюватимуть 4 тематичні блоки:

 • «Загальна хімія»;
 • «Неорганічна хімія»;
 • «Органічна хімія»;
 • «Обчислення в хімії».

Під час оцінювання кожному учаснику тестування буде надана можливість скористатися довідковими матеріалами, із якими варто ознайомитися заздалегідь.

Яка структура блоку НМТ з хімії?

Усього в блоці НМТ з хімії буде 30 завдань, з-поміж яких:

 • 22 завдання з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
 • 2 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
 • 6 завдань відкритої форми з короткою відповіддю.

Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з хімії?

Завдання з хімії буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді, по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності, по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь.

Отже, за виконання завдань блоку НМТ з хімії можна отримати від 0 до 40 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання позитивного результату тестування з хімії за шкалою 100–200 балів вступнику необхідно буде набрати не менше 4 тестових балів. 

Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з хімії?

Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з хімії, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:

 • шкільні підручники, посібники для підготовки до тестування;
 • тести ЗНО-ОНЛАЙН з хімії за минулі роки;
 • завдання з хімії, згруповані за певними темами, які відповідають темам, передбаченим програмою;
 • коментарі-пояснення до тестів з хімії минулих років, які надані провідними фахівцями з підготовки до тестування.

Така підготовка допоможе не лише якісно повторити теми з хімії, передбачені програмою, чи відпрацювати найбільш проблемні розділи, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

Для отримання оперативної інформації про проведення ЗНО та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
24.01.2023

Популярні новини
Реєстрація для участі в НМТ розпочнеться 3 квітня Основний період реєстрації осіб, які бажають пройти НМТ, триватиме з 3 квітня до 3 травня
Пройдіть онлайн демоверсію тесту НМТ з історії України Виконання тесту НМТ з історії України допоможе оцінити свій рівень підготовки до іспиту
Пройдіть онлайн демоверсію тесту НМТ з математики Виконання тесту НМТ з математики допоможе оцінити свій рівень підготовки до іспиту
Оприлюднений проєкт порядку проведення НМТ 2023 року Документ визначає основні засади підготовки та проведення НМТ у 2023 році
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Victoria
Коли буде демонстраційний з Хімії?Вже скоро реєстрація , а навіть демонстраційного немає, як орієнтуватись на те , шо може бути на тесті ?!