Мультитест ЗНО 2023 року: математика

Зміст завдань блоку НМТ з математики буде відповідати чинній програмі ЗНО з математики

Мультитест ЗНО 2023 року: математика

У 2023 році вступники до закладів вищої освіти вдруге складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань: з української мови, з математики та один предмет на вибір (історія Українибіологіяхіміяфізика, іноземна (англійськанімецькафранцузькаіспанська за вибором учасника) мова).

Яким буде зміст завдань блоку НМТ з математики?

Зміст завдань блоку НМТ з математики буде відповідати чинній програмі ЗНО з математики. Ця програма охоплює всі теми з алгебри й геометрії, які вивчалися у шкільному курсі, а саме:

  • «Числа і вирази»;
  • «Рівняння, нерівності і їх системи»;
  • «Функції»;
  • «Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»;
  • «Планіметрія»;
  • «Стереометрія».

Яка структура блоку НМТ з математики?

Усього в блоці НМТ з математики буде 22 завдання, з-поміж яких:

  • 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;
  • 3 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
  • 4 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).

Зверніть увагу, що в блоці НМТ з математики не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з математики?

Завдання з математики буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді, по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з математики можна отримати від 0 до 32 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете одразу після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 необхідно буде набрати як мінімум 4 тестових бали.

Чи до снаги розв’язати завдання тим, хто вивчав математику на рівні стандарту?

Завдання з математики зможуть розв’язати не лише ті, хто вивчав математику на профільному рівні, а й ті, хто вивчав її на рівні стандарту. Адже здебільшого завдання відповідають саме програмі рівня стандарту. До того ж кожному учаснику тестування буде надана можливість скористатися надрукованими довідковими матеріалами, із якими пропонуємо ознайомитися заздалегідь тут.

Для розв’язання завдань з математики упродовж тестування можна буде скористатися чернеткою.

Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з математики?

Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з математики, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:

Така підготовка допоможе не лише якісно повторити теми з математики, передбачені програмою, чи відпрацювати найбільш проблемні розділи, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

Для отримання оперативної інформації про проведення ЗНО та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
24.01.2023

Популярні новини
НМТ 2023: алгоритм роботи з мультитестом в аудиторії Як працювати з онлайновим сервісом тестування під час проходження національного мультитесту
Для учасників НМТ створили відеоінструкцію Відеоінструкція допоможе ознайомитися з інтерфейсом онлайнової тестової платформи
Учасникам НМТ повідомлено про день та місце тестування Учасники основної сесії НМТ отримали можливість завантажити запрошення на тестування
Робота з тестовою комп'ютерною програмою на НМТ Учасник виконуватиме роботу на комп'ютері, в якому встановлена тестова програма
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Інна
Маю підозру, що математика була введена лише заради того, щоб діти погано здали тестування і менше випускників мали можливість вступити на бюджет. Адже історію легше вивчити самостійно, ніж математику. А в умовах війни навчання саме так і відбувалось. Так що ніяка політика та приниження історії України тут ні до чого. Та інтереси дітей теж. Простий економічний розрахунок.
Галина
Для Інна: от відразу видно, що з математикою (логікою) у Вас погано. МЕНШЕ не вступлять. Вступлять саме стільки, скільки затверджено в державному замовленні. Саме так і відбувається розподіл місць. Математика введена аби переконатись, що ці абітурієнти дійсно можуть навчатись у вищому навччальному закладі, а не просто "гуманітарії". Математику, на відміну від історії, неможливо просто завчити. Для математики необхідно мати розвинуте логічне мислення. А всі "гуманітарії" можуть йти навчатись у коледжі.
Марина
Бред. Гуманитарии не лезут в точные науки. Скорее математики , понимая безперспективность в Украине математических специальностей ломятся в гуманитарии.
Галина
Для Марина: безпереспективність якрах у гуманітарних спеціальностей
Коментувати
Nazar
А там всі предмети зєднані От наприклад мені потрібна сама математика я що буду знову складати укр мову і історію ?
Марина
Для Nazar: Так, екзамен складається з трьох предметів,тому треба всі три писати
Коментувати
Антон Скляр
Добрий день,а чи будуть предоставлений листок з формулами,як у минулих ЗНО?
Карпин
Для Антон Скляр: До того ж кожному учаснику тестування буде надана можливість скористатися надрукованими довідковими матеріалами, із якими пропонуємо ознайомитися заздалегідь тут. Натисніть на слово ТУТ і побачите
Коментувати
Diana
Добрый день, а как зарегистрироваться? Надо регистрироваться как на обычное ЗНО? А если выберешь 4 предмета мультитест будет все равно по трем , это укр, математика и истории?
Сергей
Мне для вступления нужно было сдать 3 предмета: История, Укр язык+литературу, Биология. К этим предметам и готовился, и как сейчас за столь короткое время подготовится к математике?
Лана
Для Сергей: Математика -це обов’язковий предмет на ЗНО. Його ви здавали б так чи інакше. Хіба що ви не цьогорічний випускник.
mlegenkiy
Факультет РБЕКС Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна запускає волонтерську програму "Математика від РБЕКС" для підготовки школярів до Національного мультипредметного тесту з математики. Слухачем безкоштовних онлайн занять може стати кожен бажаючий український старшокласник-школяр. Детальну інформацію щодо курсу опубліковано у Facebook (https://www.facebook.com/rbecskhnu/posts/5187420977989816).
Олена Іваніна
Для Лана: математика це обов’язковий предмет для ДПА у формі ЗНО
Коментувати
Ірина
https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/4128 Нарешті петиція! Долучайтесь! Це шанс реалізувати запит на справедливість. Не дамо МОН остаточно зламати дитячі плани і мрії.
Олег
А будуть враховуватись всі теми на НМТ з математики чи тільки ті що перелічені вище? Підскажіть будь ласка????????
Марина
Доброго дня .Як можна скласти тест ,якщо я перебуваю за кордоном. Чи можливо буде скласти ЗНО онлайн
St
Для Марина: Так всі будуть складати он-лайн. Це не ЗНО це мультитест. Складати будуть всі його в дома
Гость
Какое "дома"? Вы что такое отвечаете? В отведённых местах, как и ЗНО. Только дат будет много, а попытка одна.
Коментувати
Людмила
Добрий день. Все розумію, ЗНО потрібне, але цікаво, чи ті, хто укладатиме тест виконають 60 завдань за 80 хвилин, навіть простих, тестових? Сумніваюсь… Тільки перечитати 60 завдань, то потрібен час, не говорячи про те, що з математики треба ще й накинути подекуди розв‘язок, а з короткою відповіддю - то й розв‘язати… Надія на те, що здоровий глузд повернеться і час виконання збільшать. Досить знущатися над дітьми! Цьогорічні випускники і так у ситуації, як ніколи…
Стас
Для Людмила: Тест буде тривати 180 хвилин, а не 80. В середньому 3 хв на завдання. Деякі завдання можна виконати скоріше, на більш складні тоді буде більше часу.
Коментувати
Оксана
Чи буде можливість написати мультитест за кордоном? Якщо так, то чи у всіх країнах? Що для цього потрібно зробити?
Андрій
А якщо я минулого року складав ЗНО з української мови, а цей рік мені потрібно скласти математику, і буде мульти тест, то бали з української мови минуло річні збережуться чи буде цього річний результат?
Антоніна
Підкажіть, будь ласка, цьогорічне ЗНО скільки часу буде дійсне(лише цього року, чи 3 роки?
Ірина
У мене питання, як у мами випускника так і вчителя математики. 14 + 4*3+2=28 завдань дитина повинна розв’язати за 20-30 хвилин? В умовах стресової ситуації. Та ніколи!!! Спустіться з зірок, можливо "геній" з двома вищими математичними освітами за 10-15 хвилин розв’яже, а для дитини цей час необхідно збільшити в тричі, тобто 30-45 хвилин, але тоді дитина не встигне навіть прочитати завдання з української мови та історії. Навіщо ВИ це робите!!! ВИ руйнуєте дитячі мрії, освічене майбутнє держави
Галина
Для Ірина: Вибачте, а не підкажете де вказано, що на математику дається 20-30хв.?
Саша
Загальний час = 90 хв., ви пропонуєте на історію і мову залишить по 10 хвилин, а математику годину вирішувать?
Галина
Для Саша: чому б ні. В історії тести. Просто поставити відмітку. В математиці треба розв’язати. Я онлайн зно з історії (звичайне) за 20 хв. Проходила.
Коментувати
Олеся
Підкажіть, будь ласка, цьогорічне ЗНО скільки часу буде дійсне(лише цього року, чи 3 роки?)
Liudmyla
"Завдання з математики буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді, по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з математики можна отримати від 0 до 30 балів." - щось не зрозуміла, це як??? 14*1+4*1+2*2=22. А у них вийшло 30 балів. Це як рахувалось???
Олександр
Для Liudmyla: В другій частині всього 12 завдань. Тобто 12 балів.
Liudmyla
Дякую. Я уважно прочитала, то помітила, що у другій частині 4*1*3=12.
Коментувати
Nataly
Як буде проходити саме тестування? Все буде в режимі "онлайн"?
Alex
Для Nataly: онлайн в пунктах тестування. Наприкінці діти відправляють відповіді і одразу отримують свої бали .
Коментувати
Оксана Семиліт
#зно_2022 Петиція про обрання третього тесту за вибором випускника https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/4128
Оксана Семиліт
Який час виконання виділено для завдань з математики? Чи буде час виконання для кожного предмету окремо,чи час сумарний для цього мультимедійного тесту?
Віталій
Для Оксана Семиліт, якщо не помиляюся ,то сумарний час
Коментувати
Светлана
Доброго дня. Не зовсім зрозуміло, чи є в тесті логарифми, тригонометрія та похідна? Може вони входять до розділів функцій або рівнянь?
Expert
Для Светлана: Так це все є
Коментувати
Марина
а що буде орієнтовно з історії?. .?
Вчитель
Для Марина: обіцяють інформацію до кінця квітня
Анжела
Доброго дня! Будь ласка, вкажіть час на виконання завдань з математики. Дякую!
Alex
Для Анжела: всього 80 хвилин на три предмета. Якщо по хвилин 25 витрачати на історію та мову, то 30 залишиться на математику.
Коментувати