З цього закону почнеться Нова українська школа, - міністр

Попереду проект закону "Про освіту" чекає доопрацювання в профільному Комітеті

З цього закону почнеться Нова українська школа, - міністр

Проект закону, який понад три роки розроблявся спільно з провідними експертами і пережив не одну спробу вихолостити з нього прогресивні норми, нарешті схвалений парламентом. На цьому наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, коментуючи голосування парламентом у першому читанні законопроекту "Про освіту".

За її словами, проголосований проект закону є компромісним варіантом.

"Закон не ідеальний, але що надзвичайно важливо: Україна зробила важливий крок від освітньої системи виховання гвинтиків для застарілого механізму до освітньої системи, в якій держава прагне дати своїм громадянам та громадянкам можливість розкрити свої можливості завдяки освіті", - зазначила міністр.

За її словами, права здобувача освіти, а не системи, вперше поставлені в центр закону.

"Вперше урівнюються в правах всі форми здобуття освіти. Вперше в Законі приписана освіта для дорослих - ми усвідомлюємо, що отримати одну професію на все життя в світі, що постійно змінюється, практично не можливо. Вперше надаються реальні засади для автономії навчальних закладів і педагогічної свободи освітян", - зазначила Лілія Гриневич.

Вона зауважила, що закон створює механізм реального контролю якості освіти - бо за чинним законом управління освіти самі забезпечують освітній процес і самі себе контролюють.

Також створюється інституційний майданчик, який має поєднати вимоги роботодавців і ринку праці з стандартами вищої освіти, щоб випускники вишів не виходили з університетів і не чули "а тепер забудь, все що вчив..."

"З цього закону починається Нова українська школа, якісне реформування професійно-технічної освіти та завершення реформи вищої освіти", - наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Вона подякувала депутатам, зауваживши, що попереду законопроект чекає доопрацювання в профільному парламентському Комітеті, друге читання та ухвалення в цілому.

Як відомо, Верховна Рада прийняла проект закону "Про освіту" у першому читанні. За відповідне рішення у четвер проголосували 277 народних депутатів.

Освіта.ua
06.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Капаліка
Ще подивимось як цей закон буде імплементуватись... Якщо як Закон "Про вищу освіту", то змін будемо чекати довго.
Петро Ненашенский
Спасибо Лиля Гриневич, что Вы, находясь, в невыносимых условиях коррупции в высших эшелонах власти, сумели зажечь, свечу надежды для замученных и затурканых работников образования:)! Крепитесь, материального Вам достатка и побольше нравственности :)!
как вариант
Для Петро Ненашенский: оскорбления в плане затурканости учителей - нонсенс для разумного человека
Роман
Затурканість це не те слово.Краще підходить рабська покірність, готовність нести хабарі дирекції і чиновникам від освіти і т.д.
повернёмся лицом к
Для Роман: людям, которые стали "успешными" и откровенно, себе, ответим на вопрос - каким образом всё ЭТО произошло. А уж после открывать рот станем в сторону учителей, которые остались на перепутье. Либо следовать уСПЕШНЫМ, либо оставаться в нищете-уСПЕШНЫЕ уЧИТЕЛЯ манипулируют родителями для того, чтобы те несли деньги в школу, уСПЕШНЫЕ уЧИТЕЛЯ дают списывать и кричат о том, что это ЗНО такое, оно, дескать, творческое мышление уничтожает. Люди. не способные спрогнозировать результаты собственных действий и неграмотности...
Коментувати
Василий Шмындрук
Ага! Буде нова школа, але із старим кримінальним шлейфом. Бо коли у будь-якому закладі освіти більше говорять про гроші, ніж про знання, то це уже торгова біржа.
Олекса Позняк
До орди тунеядців районо створять ще один орган і добавлять орду перевіряючих куди наберуть кращих садистів району. Учителі давайте хором дякувати Лілі.Чим більше нас паскудять тим голосніше ми дякуємо...
олекса позняк
Для Олекса Позняк: ну ти й дурень
Олекса Позняк
оскорбление не аргумент -много ума не надо
Коментувати