Уряд визначив перелік з 24 опорних шкіл

У Мінфіні зазначають, що проект став можливий завдяки підтримці групи донорів

Уряд визначив перелік з 24 опорних шкіл

Міністерство фінансів відібрало 24 опорні школи для «пілотного» проекту. Про це повідомляє прес-служба фінансового відомства.

У Мінфіні зазначають, що даний проект був започаткований спільно з Міністерством освіти і науки та став можливий завдяки підтримці групи донорів, серед яких - Уряд США, Western NIS Enterprise Fund, а також компанія "Майкрософт Україна", яка погодилася надати технічну допомогу в оснащенні опорних навчальних закладів.

Метою проекту є покращення якості освіти дітей, які проживають й навчаються в селах та селищах, і підвищення ефективності використання державних коштів, що виділяються на фінансування освіти.

В рамках проекту було відібрано по одній школі у кожній області, що отримає кошти на розвиток матеріально-технічної бази. Зазначена школа зможе отримати ресурси на ремонт приміщень, навчальне обладнання та інформаційно-комп’ютерні технології, щоб забезпечити високу якість середньої освіти для дітей з сільської місцевості.

У Міністерстві фінансів повідомляють, що відбір опорних шкіл проводився незалежними представниками проекту за участі міжнародних донорів, фонду Western NIS Enterprise Fund та Агенства США з Міжнародного Розвитку (USAID).

Перевага надавалася школам, які, в рамках оптимізації, буде укрупнено за рахунок малоформатних шкіл.

«Таким чином, учні з сільської місцевості отримають можливість здобути якісну середню освіту, що стане базою для подальшого навчання і кар’єрного росту», - запевнили у Міністерстві фінансів.

Планується, що 1 вересня 2016 року оновлені навчальні заклади зможуть відкрити свої двері для школярів.

Перелік відібраних опорних шкіл станом на 21.04.2016 р.

Освіта.ua
22.04.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Рімма
Ще раз перечитавши статтю вище, виникло питання: як міністерсво фінансів може вирішувати як краще навчатися дітям??? До речі, у Борівському районі Харківської області дві школи №1 та №2, чому в переліку не вказано яка саме школа???
Ольга
Чому підняли такий галас? Дуже добре, що виділяють кошти, тільки дурень від них відмовиться. За опорними школами майбутнє, бо тільки таким чином вдасться всі школи ( філії) зберегти. Опорна школа буде фінансуватись за рахунок державних субвенцій. З 2017 року, коли вступить в дію Закон про освіту, невеликі школи припинять своє існування. Поясню: 1.Навчальні заклади, де навчатиметься менше 300 дітей стануть тільки початковими. 2.ІІ-ІІІ ступінь збережуть за умови фінансування з місцевого бюджету ( жоден сільський бюджет не витримає такого навантаження). 3. Чи готові Ви, шановні батьки, взяти на себе тягар оплати опалення закладу, електричного струму, чи насамкінець оплату роботи педагогів? І тоді кричить не кричіть, буде початкова школа, а філія існуватиме. Скажу відразу, я вчитель майбутньої такої філії, і нічого поганого ні для себе , ні для дітей не бачу. А що дітям їздити? Так це старшокласники, матимуть досвід обходитись самим, легше буде їм, коли стануть студентами.
Рімма
Також всіх цікавить: а як саме відувався відбір? За яким критеріями визначили школу переможцем. Це ж був конкурс? Інформація по відбору не прозора. Розкажіть детальніше, бо місцева влада відповіді на ці питання взагалі не може дати. І найцікавіше - яка користь буде школі, яка залишається без ступеня???? У вас також ніхто не може пояснити???
Ольга
Для Рімма: Стосовно відбору. Публікація про це була у газеті "Слобідський край".А користь філії буде в тому, що її фінансуватимуть за державний кошт.Після 2017 р. виключно з місцевих бюджетів. Тоді школи можуть залишити лише початкові в селах. Почитайте нову редакцію Закону про освіту.
Рімма
Тобто з 13 шкіл району в опорну входить 5 і вони виживають, бо фінансування за державний кошт - це оплата комунальних послуг та зарплата працівників і все, а інші 8 шкіл через рік не працюють, бо місцеві органи влади не зможуть їх утримувати. І це дуже чудово.!!!!
Коментувати
Рімма
А чому не запитують батьків та дітей??? Дітям доведеться добиратися до тієї опрної школи 12-15 км., що дитина буде прокидатися о шостій годині ранку і повертатиметься додому близько п’ятої вечора, за цей час харчуватиметься один раз, і то за кошти, що дитина не зможе відвідувати жодного гуртка чи спортивної секції, що дитина 9 років вчилася з 2-3 хімічними та фізчними приладами, а стане з десятьма, що побачить комп’ютер, не один у класі, а 10, хоча зараз у кожного вдома є той комп’ютер, що пошарпані стіни обклеють новими шпалерами, підфарбують вікна чи поставлять пластикові, підбілять стелю, яку можна білити щороку, а не один раз на декілька років, і вона мати гарний вигляд, що дитина буде довгий час звикати до нового колективу та нових педагогів, і саме цим Ви покращите якість освіти?????У нашому Борівському районі Харківської області дуже багато мешканців проти створення опорної школи, тому що "вгорі" все вирішили нікого не запитавши і не врахували ВЕЛИКУ кількість різних етапів.
Тетяна
Приємно коли звичайна Великолепетиська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 в якій навчалась я і навчаються мої діти отримає кошти на розвиток матеріально-технічної бази. Ця школа заслуговує на це.
Анна
Потому скажуть винні попередники. Для чого децентралізацію плутати з освітою? Місцеві чинуші прагнуть не розвитку освіти. Швидше всього набити кишені. Батьки і організації здадуть кошти, все зроблять. А заплановані бюджетом місцеві управління розбазярять. І спишуть на придбанні не ними речі.
наталiя
Краще було б,щоб неморочили голову з цими вiдборами не забирали час у адмiнiстрацii шкiл коли заставляли готувати документи
наталiя
Чому вiдбip вiдбувався не прозоро?Адже "основою" для опорноi школи -кiлькicтучеть учнiв. У Великолепетиськiй ЗОШ 2 -160 учн.Де логiка? Знову и конкурс для конкурсу За розвиток освiти нiхто не думае
наталiя
Для наталiя:
Люда
За якими критеріями і коли відбувався цей відбір? Чому про нього ніхто не чув? Як про інші конкурси, то всі знають!
Юрій
Для наталiя: Шановна Наталія! Доводжу до Вашого відома, що у Великолепетиській ЗОШ №2 навчається 310 учнів. У зв’язку з оптимізацією шкіл у наступному навчальному році кількість учнів буде збільшена.
Коментувати
...
Чергові "потемкинские деревни". А чи не задумувалися в кабміні та міносвіти, що фінансувати потрібно всі школи України?
Оксана
Вибачте, але чому смт Кагарлик? Тоді коли це місто ще з 1971 року. Потрібно висвітлювати достовірну інформацію.
Оксана
Вибачте, але чому смт Кагарлик? Тоді коли це місто ще з 1971 року. Потрібно висвітлювати достовірну інформацію.
Лариса Януль
Мені подобається "сільська" школа Жидичина мало не в межах Луцька, і автобус їхній в АТо не забрали. Щось тут нечисто
Інквізитор
Як завжди вибрали з найбагатших шкіл, а звичайні пролетіли!
Оксана
Шановний, а як "бідна" школа може бути опорною? Ви, напевно, дуже далекі від освіти.
Марко
Для Оксана: В нас виявляється є бідні і багаті школи. А кажуть що фінансують всі однаково.
Коментувати
Стас
Хто саме вирішив, Уряд чи Мінфін? З тексту випливає, що це одне й те саме. Це така думка у Мінфіну?
так
им необходимо ПОКАЗАТЬ и ОТМЫТЬ. Более НИЧЕГО
Кирил
Всякие цяцки не могут быть показателями знаний. Через год проведите чесные контрольные, в етой школе и полностью аналогичной только без ИКТ. Посмотрим результаты. И сам народ решит.
Тетяна Вчитель
Для Кирил: за 1 рік навіть найбільша модернізація не покаже великих результатів. Треба брати більший відрізок часу - хоча би років 3-5, от тоді й можна говорити про якісь разючі відмінності між "до" і "після".
Ору с вас
У нас люди настолько тупые, что ожидают покращення за пару лет! США 200 лет "шли" к таком уровню жизнь как сейчас, учитывая то, что их "обошли" вторая и первые мировые.
Григорій
Яких 3-5 років?!. З приходом нового міністра - нові НОУХАУ... Ці взялись за опорні. раніше пріоритетом були малокомплектні... Після Великої вітчизняної багато дітей, як і мій батько, закінчивши до війни три класи, після війни в школу не пішли. Пішли працювати. Закінчилли вечірню школу, частина заочну. Це не заважало талановитим із них стати міністрами, професорами. А зараз в більшості, погодіться, бездарі добиваються чогось. Тому що в їх батьків товстий гаманець і звязки. Особливо це видно по селах, районах, областях. Медалісти і червонодипломники не стають головами в виконавчій владі. Вони ломові лошадки на підхваті, як хороші виконавці, у вчорашнії своїх однокласників-двійочників. Так що опорна школа - це не тільки міф але й можливість подерибанити бюджет.
Коментувати