В уряді не знають якою буде мережа опорних шкіл

Кабінет Міністрів оприлюднив план дій на 2016 рік, який містить декілька завдань у сфері середньої освіти

В уряді не знають якою буде мережа опорних шкіл

Уряд оприлюднив план дій Кабінету Міністрів України на 2016 рік. План складається з 379 завдань, які мають виконати урядовці протягом року, в тому числі і у сфері середньої освіти.

Очікувано, одним із головних завдань уряду в середній освіті проголошено створення опорних загальноосвітніх навчальних закладів. Реалізація відповідного завдання покладена на МОН та обласні державні адміністрації.

Варто зазначити, що в уряді досі не знають кількості закладів, які складатимуть нову мережу опорних шкіл. Згідно з документом, в уряді розраховують створити від 25 до 100 опорних шкіл в освітніх округах, але їх кількість буде залежати «від обсягів додаткового фінансування, яке вдасться залучити».

В урядовому плані вкотре наголошується, що створення опорних шкіл забезпечить структурно-інноваційне та якісне оновлення загальної середньої освіти, створення сучасних навчальних закладів, доступ до якісної освіти, концентрацію та ефективне використання матеріально-технічної, методичної бази та кадрового потенціалу.

Також з метою створення ефективної мережі закладів професійної освіти відповідно до потреб ринку праці та суспільства в уряді розраховують реорганізувати 15% закладів професійної освіти. Наслідком чого, на думку розробників урядового плану дій, стане «підвищення якості професійно-технічної освіти».

Наступним кроком уряду в сфері середньої освіти стане запровадження вивчення англійської мови як другої іноземної у школах, в яких вона не вивчається. Уряд планує розширити мережі гуртків з вивчення англійської мови, провести фахові конкурси, олімпіади та інші змагання з англійської мови серед учнів, активізувати участь загальноосвітніх навчальних закладів в навчальній програмі Європейського Союзу “Е-Twinning Plus” тощо.

Ще одним завданням уряду у 2016 році має стати збільшення кількості загальноосвітніх навчальних закладів з інклюзивним навчанням та дії з підвищення кваліфікації педагогічних працівників в умовах інклюзії.

Освіта.ua
15.03.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вчитель
В уряді черговий раз немає грошей на освіту, і під видом опорних шкіл фінансуватимуть з сотню, а решта хай виживають, як зможуть. У нас вже зараз пального немає для шкільних автобусів, а підручники ... на що ми надіємось? У сусідній Румунії в маленькому селі заходила в школу, то там все за останнім словом техніки: пластикові вікна, євроремонт, ІКТ, інтернет, парти. На стінах нічого зайвого. Не дозволяють знищити сільську школу, бо за нею вимре й село. А щодо опорних шкіл, то думаю, який староста очолить об’єднану територіальну громаду, у того в селі й буде опорна школа. Він дбатиме про наступні вибори
можливо
Для вчитель: Вы вообще в своём уме? Какой староста будет иметь возможность возглавить обединённую громаду. Гсподи, да когда же эти люди начнут хоть что-то соображать. А, да, они же читать НЕ умеют. Нет, буковки одна к другой они складывают, а понять написанное - ну никак. Да прочтите Вы ещё раз про права и ВОЗМОЖНОСТИ старост. Либо наивность, слепое доверие словам людей, что вылезли на стульчик. Чинопочитание настолько развито, чо ДУМАТЬ над тем, что этот чин несёт уже не следует. Вот бездарная страна
можливо
Для вчитель: Вы вообще в своём уме? Какой староста будет иметь возможность возглавить обединённую громаду. Гсподи, да когда же эти люди начнут хоть что-то соображать. А, да, они же читать НЕ умеют. Нет, буковки одна к другой они складывают, а понять написанное - ну никак. Да прочтите Вы ещё раз про права и ВОЗМОЖНОСТИ старост. Либо наивность, слепое доверие словам людей, что вылезли на стульчик. Чинопочитание настолько развито, чо ДУМАТЬ над тем, что этот чин несёт уже не следует. Вот бездарная страна
Коментувати
освітянин
Виникає дуже цікаве питання: якщо в уряді «не знають якою буде мережа опорних шкіл» (а профільне міністерство - це, на скільки я розумію, теж частина уряду), то може пора звільнити місця для тих, хто таки щось знає про освіту? Бо поки всі фрази керівництва міністерства прямо як у Шевченка: «Нехай скаже німець. Ми не знаєм». Системного підходу у «реформуванні» немає. Що і як реформувати - ніхто не знає. Що після реформ хочуть отримати - ніхто толком пояснити не може, одно лопочуть: «як в Європі» або «як у Фінляндії» чи «як у Швейцарії», а що саме, що конкретно «як у ...» - ніхто не признається, чи то зарплату міністра як у Європі, чи якість освіти як у Фінляндії. Та й дивно воно виглядає, коли говорять «будемо робити як в Європі», ну, у тому числі це означає відповідно до всіх законів, положень, протоколів і здорового глузду. А роблять «як в Україні» - то наказом щось на позавчора вимагають (і міністр підписує), то писулькою без номера і підпису дію наказу чи постанови КМУ відміняють...
фахівець
Для освітянин: Цілком з Вами згоден! Особливо стосовно "писульок без номера" та "Наказів на позавчора" )))
Коментувати
вчитель
А ще- чи їздили урядовці на шкільних автобусах по районних дорогах Вітчизни?Не на позашляховиках,а саме на шкільних автобусах?Нехай спочатку спробують взимку покататися 45 км до школи і в зворотньому напрямку.Або ще краще,нехай посадять своїх кровних шестирічних діток.Може,тоді справжні реформи розпочнуться?
И не надейтесь!
Для вчитель: Реформы могут начаться только тогда, когда их, («реформаторов»), с их детками выпрут за пределы Украины. За нас реформы никто не сделает. А нам самим этого хочется?
Коментувати
вчитель
Думається мені, що не знайшли урядовці кращого способу зменшити кількіть освітян.Хто задається запитанням, а куди подінуться тисячі педагогів після такої "якісної оптимізації"?
Gogen
Єдине, що вони добре знають і вміють робити - це деребанити державні гроші і працювати на тіньових схемах! Все інше у них не ладиться!
фахівець
Для Gogen: Не тільки гроші... Освіту своїми недолугими "реформами" так роздерибанили, що вже живого місця немає... То одне планують, через день інше.. За підручники годі й говорити.
мама  школяра
Дуже сумно і боляче, що діти урядовців їздять до школи на дорогих авто, а наші будуть їздити в переповнених автобусах з "лисою" резиною і то, дай Боже, до Нового року, бо потім коштів забракне. Це ми вже проходили. Старша дитина якраз навчалася, коли школа брала участь в експерименті. За що загинули люди на МАЙДАНІ?
Коментувати