Hub schools в Україні: концепція Міносвіти

Міністерство освіти і науки презентувало концепцію створення мережі опорних шкіл в Україні

Hub schools в Україні: концепція Міносвіти

Основна мета створення опорних шкіл – забезпечення якості освіти, рівного доступу до якісної освіти, а також питання ефективності використання ресурсів. На цьому наголосив заступник міністра освіти Павло Хобзей, презентуючи проект створення опорних шкіл, під час засідання уряду.

«Ми маємо малокомплектні школи, де навчання учнів надзвичайно дороге, але найгірше – там надзвичайно низький рівень якості освіти», - зазначив Павло Хобзей.

Сьогодні в Україні налічується 613 шкіл І-ІІ ступенів, де навчаються менше 25 учнів з 1-го по 9-й класи. Вартість навчання одного учня в таких школах обходиться державі понад 50 тисяч гривень на рік при середній розрахунковій вартості навчання одного учня по країні у 9 тис. 100 грн.

При створенні опорних шкіл початкові школи залишатимуться за місцем проживання дитини, а учні які навчаються у 5-9 класах перейдуть навчатися в опорну школу. Рішення про створення опорних шкіл будуть приймати громади.

Для прийняття рішення місцевими органами самоврядування щодо консолідації мережі шкіл та створення опорної школи має бути створена відповідна інфраструктура, а також можливості підвезення учнів і вчителів з базової школи до опорної.

В опорній школі має бути досвідчений директор, кваліфікований педагогічний колектив, гарна матеріально-технічна база.

Окрім того, директор опорної школи відповідатиме за якість підготовки педагогічних кадрів і якість освіти, яка є в опорній школі та її філіях.

Не обов’язково на всіх територіях будуть створені опорні школи. «Деякі громади на даному етапі зможуть залишити школи в такому вигляді, як вони є, але за опорною школою ми бачимо майбутнє», - підкреслив Павло Хобзей.

Для консолідації шкільної мережі й створення опорного навчального закладу необхідно попереднє рішення місцевих органів самоврядування та не менше трьох його філій, а також розрахунок кількості учнів, які будуть підвозитися до опорної школи після консолідації мережі. На закупівлю шкільних автобусів урядом виділено 600 млн гривень, а частину коштів нададуть з місцевих бюджетів.

Опорна школа, як правило матиме 360 учнів, мінімум два класи в кожній паралелі. Мова йде про 3-5 шкіл із тих, які є на території.

Конкурс на створення опорних шкіл буде проводитися обласними органами влади. Для проведення конкурсу на найкращий проект опорної школи уряд в виділив місцевим органам влади у вигляді субвенції 200 млн грн.

Для участі у конкурсі місцеві органи самоврядування, місцеві громади мають надати план розвитку навчального закладу на наступні 3 роки з оцінкою можливих ризиків, кількість ставок педагогічних та непедагогічних працівників, що будуть скорочені в процесі створення опорного закладу (з філіями), план організації підвезення учнів і вчителів до опорної школи, організації інклюзивного навчання у закладі при наявності дітей з особливими потребами. Обов’язковою вимогою є чіткий опис інвестиційних потреб опорної школи.

Важливими є інвестиції, які йдуть на навчальні кабінети та розвиток вчителів.
«Без розвитку вчителів, зміни ставлення, зміни підходів ми не зробимо реформу. Вчитель – це ключовий елемент в системі освіти», - підкреслив Павло Хобзей.

Обласні управління освіти і науки мають обрати кращі проекти опорних шкіл, які надали місцеві громади. До складу конкурсної комісії на кращий проект опорної школи увійдуть два представники обласного департаменту освіти, по одному представнику Міністерства освіти і науки України, постійної комісії з питань освіти обласної ради, офісу реформ, громадськості.

«Нам треба підіймати спроможності громади. Тому склад конкурсної комісії повинен бути таким, щоб була комунікація між різними відомствами щодо процесу децентралізації. Середня освіта – це основа для об’єднання територіальних громад і основна їхня функція, делегована державою», - пояснив заступник міністра, презентуючи концепцію створення опорних шкіл в Україні.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ

Освіта.ua
02.03.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
Стаття хороша, але на мою думку школа, на сьогодні, не має нічого спільного з освітою.
Елеонора
Яка це опорна школа? Це хап школа? що від слова хапати? Все придумують способи розкрадання,відмивання бюджетних коштів., Не на хапалися ще.Чи це чергова говорільня?
Фергана
Найкращий варіант "реформи" - вивільненим вчителям поповнювати ряди "Правого сектору" та винести тих реформаторів до бісової матері!
Петр Наконечный
Хто підскаже, як скачати презентацію? Можливо є ссилка на неї.
Леонідович
В процесі створення опорного закладу будуть скорочені працівники (видатки з бюджету). Це єдина мета створення хабів. Ще медичні хаби створюють (негласно), по одній лікарні на область. Там економія ще більша: зарплат менше, хворих більше (реалізація ліків), пенсіонерів менше (помирають раніше, економія). Як сказалиб у міністерстві - "ефективність використання ресурсів, та рівний доступ". Нажаль рівний нулю.
Мекркель
Хотелось бы по этому поводу услышать или где-нибудь прочитать мнение Гройсмана, чье кошерное чадо учится в Англии...
Фергана
Як там Конфуцій казав? нещасний той, хто живе в епоху перемін... Чи якось так...) Мені 43, нехай колеги думають про мене, що хочуть. Кожному - своє. Та жалкую, що 20 найкращих років свого життя "вгробив" на те, що ніколи нікому не було потрібно - на освіту. Маємо з дружиною по два дипломи ВНЗ. І кому вони потрібні, оті наші вчительські дипломи? Школу не сьогодні-завтра закриють. Дитина у 8 класі. Другу дитину на вчительську зарплату заводити побоялись. Куди нам??? Кому ми треба??? Контрактником у прикордонні війська? Так за віком уже не підходжу. От для АТО - завжди будь-ласка - підходжу. ніколи не думав, що після 20 років роботи доведеться пакувати заробітчанську торбу))). Польща, Фінляндія, поки ще можу. Немає... Ні освіти, ні влади, ні держави... Нічого немає... Лише гарна вивіска на фасаді - УКРАЇНА. А так...
Местный
Для Фергана: Поддерживаю. Сам начинаю паковать вещи и открывать Карту Поляка, ибо потратить свои года (а мне под 30) на образование, в том виде, в каком оно есть и его делают, не желаю.
Коментувати
Наталя
та чого ви нєрвнічаєте!!! стадом проще управлять. церковно - приходська на 4 класи - і впєрьод - патріотно любить родіну. Ось приблизно така арифметика :)
Перша вчителька
Пенсія 1092 грн. А написала ту, про яку мрію.. Вже зовсім розпереживалася, як задумалася, як на 1092 грн можна буде прожити у 2020 році.
Перша вчителька
Шановні колеги! Можливо викладене мною питання хвилює ще когось із Вас. У 2010 році оформила пенсію за вислугою років. Але потім відмовилася і вийшла на роботу в школі. Пенсію нарахували 2092грн. Тепер підвищили пенсійний вік. При виході на песію за віком , пенсія буде все рівно нараховуватисяза коефіцієнтом 2010 року. Такаж ситуація з колегою. В цьому році пішла за віком, то мін. пенсія підвищилась на 49 грн. Можливо, звернемося до ПРЕЗИДЕНТА з ел.ПЕТИЦІЄЮ, щоб переглянули призначення пенсій для вчителів, які оформили пенсію за вислугою і продовжують працювати ( щоб при досягненні пенсії за віком враховувася коефіцієнт того року, в якому виповнюється 60 років., Це збільшить наші пенсії, і ми звільнемо робочі місйядля молоді). ХТО ЗНАЄ ,ЯК СТВОРИТИ ПЕТИЦІЮ - СТВОРІТЬ, і будемо її підтримувати.
Фергана
Для Перша вчителька: А Ви ще вірите в магічну силу петицій?)))
Коментувати
можливо
можливо якось трохи не зрозуміло. Мова про опорні школи, які ВЖЕ опробовані двома десятками років? Чи про школи - Хабли (недосяжні, як той телескоп)? Якщо мова про опорні школи, то одна справа, вони мають бути, але в кожному РАЙОННОМУ центрі, а не в селах. Якщо ж школи-Хабли, то окозамилювання. Хоча, стійте, ні, в Києві ж одну таку побудували.Квіт відкривав - звалився. Тобто то школи для отих хлопчиків-дівчаток, про які десь там пан ... говорив: "Аліооо... зараз - тато порішає..."
Ego
"Основна мета створення опорних шкіл – забезпечення ... РІВНОГО доступу до ЯКІСНОЇ освіти" Якщо створити одну "лялечку" на регіон, наповнивши її засобами навчання за останнім словом техніки, то решта дітей, які не потрапили в опорну школу і залишилися у звичайних, порівняно з щасливчиками будуть мати саме РІВНИЙ з ними доступ до ЯКІСНОЇ освіти? Основна мета створення опорних шкіл - створення ще одного механізму (другого після друку підручників!) для можливості чиновникам МОН РОЗКРАДАТИ (!!!) бюджетні кошти! Зверніть увагу: 200.000.000 грн виділяється не на оснащення шкіл, не на енергозберігаючі технології в них, а лише НА ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ!!! Ще якісь сумніви є?
Порахуємо
Цікава математика: на шкільні автобуси -600млн, а на проведення конкурсу 200млн. Під час цого конкурсу в школи конкурсанти комісія на літіках буде літати?
совесть
Іноземці дають (кредитують з ризиками) гроші вже тільки під конкретні проекти, вимагаючи результату та можливості контролю. Саме таким є проект "Опорні школи". Та за гроші завжди можна зробити ОДНУ лялечку-школу на область! Хіба є притомні люди в Україні,які б противилися існуванню такого навчального РАЮ для дітей чи не змогли б побудувати за реальні гроші?!!!! АЛЕ... ПРОБЛЕМА не в існуванні такої чи ще кращої школи! Бачимо лише глибоку безпорадність латання дірок, а треба СТРАТЕГІЧНИЙ ПЛАН РОЗВИТКУ країни. Без гідної оплати праці людини всі потуги щось створити приречені на провал. Просунуті працьовиті діти, висмоктавши кредитні бюджетні гроші на навчання тут, виїдуть за кордон, "руката" молодь - також... Чому ті, хто вкладав в їхню освіту податками, поки працював, повинні бути жебраками-пенсіонерами (чи померти, працюючи...), бо активна робоча сила податки буде сплачувати іншим державам, працюватиме на процвітання інших економік? Прірва між владою і людьми збільшується...
Микола
Всі ці розмови про реформи освіти БРЕД і МАЯЧНЯ!!!Та створіть СУПЕРновітню школу,поставте СУПЕРобладнання і суперспеціалістів,але це не змінить МОТИВАЦІЮ. учнів до отримання знань.ОСЬ ДЕ КОРІНЬ ЗЛА!!! Відсутній ПРЕСТИЖ ЗНАНЬ! Закінчивши вуз ,ти як спеціаліст не ПОТРІБЕН! Потім програми,розраховані на сильних,обдарованих дітей ,і підручники,що не відповідають віку учнів.
Валентина
А діти чиновників із МОН вчаться у нас? Не думаю! А то б думали, як краще для дітей! Село почали руйнувати своєю грабіжницькою діяльністю,коли розвалили радгоспи, та колгоспи.Скільки людей виїхало із села через брак роботи! Мало! А давайте доб’ємо це нещасне село до кінця своєю оптимізацією! Оптимізуйте себе! Скільки коштів буде! І ніхто не помітить, що зникне безліч міністерських крісл і т.д.
Валентина
Я працюю в сільській школі 26 років.Можу піти на пенсію "за вислугою років". Не йду зрозуміло чому, пенсія у нас - " гуманітарна допомога бідному населенню". Хіба на такі кошти проживеш? Але це можу я, або ще хтось із моїх колег у разі закриття школи. Поясніть, що роботи вчителям, яким зо 40 років, які завтра залишаться без роботи, їх ніхто не візьме працювати через вік. Куди їм подітися? Поповнювати лави безробітних? Їх і так вистачає!Ми рівняємось на все чуже! Реформа?! Хіба це реформа? Це знищення освіти!!! Чи один із чиновників МОН подумав, що дітей потрібно возити до чужих шкіл.У одного учня - 5 уроків,у іншого - 7. Що буде робити дитина у чужій школі, чекаючи на своїх старших друзів? Тинятися де доведеться? Перегляньте нікчемні підручники, за якісь хтось отримує великі гонорари, недосконалі програми, вимоги. Цікаво, що 1 бал - це позитивна оцінка, а ми досі звітуємо про якість знань,як за старих часів.Ваша так звана реформа знищить село! Думайте не про гроші, а перш за все про наших дітей, що для них краще....
Наталя
Для Валентина: а хто вам сказав, що думає про село... думають про себе, любимих...
Коментувати
Валентина
Давайте попросимо Квіта, щоб на всю Україну був один веееееликий ХАБ у МОН, а ми зі своїми школами - філії. Один директор - Совсун, а ми... Оце навчимося...
пуля
Ви, бля, "обичні" до ума доведіть, реФФорматори х..ві.
Дайош по хабові!
На хаби в них бабло є, а от на ремонти шкіл, на заміну шкільних меблів 70-их років виготовлення, на обладнання майстерень- 60-х років (!!) в школах, на компютеризацію, на підключення інтернету, на кабінети-велика жирна Хабзейова ДУЛЯ! Зрештою НА ЛІКИ для хворих-немає! витискайте, вчителі й директори, і далі на ремонти і на все гроші з батьків! Тисніть, а МОН вам методичні рекомендації розробить-щоб ще більше паперів мали писати!