Київська влада і профспілки вимагають змінити бюджетну політику

Кияни вимагають збільшення фінансування для забезпечення соціальних виплат та заявляють про готовність до масових акцій протесту у разі ігнорування вимог

Київська влада і профспілки вимагають змінити бюджетну політику

В столиці відбулося громадське обговорення Державного бюджету України на 2013 рік, в якому взяли участь представники первинних профспілок Києва, керівництво КМДА, народні депутати від столиці та депутати Київради.

За результатами обговорення була ухвалена резолюція спільних зборів, в який дано оцінку Державному бюджету на 2013 рік.

Зокрема, учасники громадського обговорення заявили, що в документі поданому Урядом та прийнятому Верховною Радою відсутні показники підвищення соціальних стандартів і рівня добробуту громадян.

"Закладений дефіцит бюджету столиці унеможливлює не тільки розвиток, а й мінімально необхідне фінансове забезпечення життєдіяльності територіальної громади Києва навіть на рівні 2012 року, зокрема, в частині забезпечення безперебійної виплати заробітних плат працівникам бюджетної сфери, роботи громадського транспорту та житлово-комунального господарства, муніципальної допомоги інвалідам і пенсіонерам та надбавок до зарплат вчителям, медикам, соціальним працівникам", - йдеться у резолюції спільних зборів.

Учасники громадського обговорення звернулися до Президента з проханням накласти вето на Закон України "Про Державний бюджет України на 2013 рік".

Також представники первинних профспілок Києва, керівництво КМДА, народні депутати України від столиці та депутати Київради звернулися до Кабміну та Верховної Ради з проханням у разі підписання головного кошторису країни розробити та затвердити зміни бюджету-2013.

При цьому кияни вимагають збільшення фінансового ресурсу для забезпечення соціальних виплат працівникам бюджетної сфери.

"Є два варіанти: або ми доб’ємося бюджету, який збалансує наші видатки, або київській владі, як владі, нема чого робити у своїх кабінетах. Це в моральному плані", - сказав глава КМДА Олександр Попов.

У свою чергу, голова Київської міської організації профспілки освітян Олександр Яцунь зазначив: "Ми усвідомлюємо усі бюджетні обмеження. Але ми не вимагаємо більшого, ніж є у чинному законодавстві України. Ми відстоюємо не премії, не винагороди, а лише ту "соціальну подушку" - 20% муніципальну надбавку - яка необхідна столичному учителю для нормального життя".

Також профспілки озвучили свою готовність до організації масових акцій протесту в разі, якщо відповідальні за державну бюджетну політику органи влади відмовляться від внесення життєво необхідних для Києва і територіальної громади міста змін.

Як відомо, у своєму нещодавньому зверненні з приводу початку роботи Верховної Ради 7-го скликання Президент Янукович заявив, що головний акцент у внутрішній політиці влада зробить на забезпеченні системної політики соціальної справедливості.

"На цій основі будуть продовжені реформи системи соціального забезпечення, пенсійної системи, сфери трудових відносин, освіти та охорони здоров’я", - підкреслив Янукович. Усе це, за його словами, влада здійснюватиме разом із громадськістю, профспілками, на основі ефективного соціального партнерства.

"Люди мають відчути реальний позитивний результат від нашої спільної роботи. Такою буде наша відповідь на очікування українського суспільства", - наголосив Глава держави.

"Я упевнений, що 2013 рік та наступні роки стануть часом нових досягнень та звершень", - підкреслив Віктор Янукович.

Освіта.ua
15.12.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Директор школи
Причому тут 20% муніципальна надбавка до держбюджету? Нехай міська влада відшукує у себе ці кошти. Всі бюджетники у країні повинні отримувати єдині виплати з бюджету незважаючи де вони живуть чи у Києві чи у будь-якому селі. А якщо якомусь місту хочеться збільшити зарплати вчителям - будь-ласка - зі свого місцевого бюджету. У Києві знову починають використовувати вчителів як елемент впливу на керівництво країни.