Для закриття фінансового року освіті не вистачає більше 5 мільярдів, - Профспілка

В освітній профспілці наважилися заявити про катастрофічний стан недофінансування галузі та сподіваються вирішити питання на політичному рівні

Для закриття фінансового року освіті не вистачає більше 5 мільярдів, - Профспілка

У Профспілці працівників освіти і науки України повідомили, що у понеділок 12 листопада відбулося засідання робочої групи з підготовки спільного засідання президій профспілок бюджетних галузей, що було присвячене питанню оплати праці працівникам бюджетної сфери.

"Те, що до кінця року у нас не буде вистачати коштів, які передбачені у законі про Державний бюджет на 2012 рік, ми знали одразу після його прийняття, адже грошей не вистачало ні в місцевих, ні в центральному бюджетах", - заявив заступник голови освітньої Профспілки Сергій Романюк.

Він повідомив, що перші показники нестачі коштів були опрацьовані ще у травні поточного року.

"Ми звернулися з цього приводу до галузевого міністерства, провели спільну нараду з міністром, де домовилися ще раз прорахувати реальний стан фінансового забезпечення на 2012 рік. Також були направлені звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики України з проханням, при перегляді змін до закону про Державний бюджет України на 2012 рік, врахувати кошти, яких не вистачає освітянам", - зазначив Романюк.

Він також повідомив, що парламент неодноразово розглядав питання внесення змін до бюджету і знаходив кошти на ті чи інші видатки. Проте, на превеликий жаль, освітянської складової там не було.

"Саме тому сьогодні ми маємо таке скрутне становище із виплатою зароблених коштів у нашій галузі та інших бюджетних сферах", - заявив заступник голови освітньої Профспілки.

За даними профспілок, для закриття фінансового року на належному рівні, сьогодні не вистачає понад 10 мільярдів грн, де, власне освіті не вистачає 5,5 мільярдів (у місцевих бюджетах), з яких 2,4 – на заробітну плату працівникам галузі.

Також у профспілці повідомляють про те, що за державним бюджетом не вистачає 711 мільйонів, де 101 – заробітна плата працівникам вищої школи, 109 мільйонів – студентські стипендії, решта, приблизно 500 мільйонів, – комунальні послуги, а справа йде до зими і відключення у вузах тепла не найкращим чином вплине на навчальний процес.

"Враховуючи усі факти, ми разом домовилися, що вирішення питання потрібно виносити на більш вищий рівень та провести 10 грудня 2012 року спільне засідання президій профспілок бюджетних галузей. На порядку денному лише одне питання – стан оплати праці працівників бюджетної сфери, а ключовий аспект – проблема нестачі коштів", - йдеться в заяві заступника голови освітньої Профспілки Сергія Романюка.

Він також висловив сподівання, що спільне засідання не лише приверне увагу до цього гострого питання, а й допоможе його успішно вирішити на більш високому політичному рівні.

Освіта.ua
13.11.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ok_sana
Про ці проблеми знають всі, адже про них говориться не один рік. А толку? Розробили нові штатні одиниці (на папері), фінансів на їх введеня в закладі немає, але об`єм роботи щодо посад є. Як результат - одна людина на ставку виконує обов`яки двох (в кращому випадку)
Оксана
Необходимо выйти на митинг! Заявить о своих проблемах!!! Дочь вчера спросила - как мы будем праздновать Новый год? Ведь сейчас наоддалживаешься, а затем эти долги отдавать нужно. Чья вина, что мама выбрала карьеру учителя? И что любые проблемы с казной правительство решает за счёт бюджетников?
olga
Ну, главное,что б Азарову хватило
Вчитель           Вчитель.
Як можна говорити про 3000 у грудні? А листопад вже безплатний. Кому ж вірити? Думаю, що наш уряд дотримається слова!!!
Evgen
Для Вчитель не тільки листопад безкоштовно відпрацьований, але й жовтень Вчитель.:
Коментувати
Ольга
А до 10 грудня як вижити? Та й 10 ще нічого не вирішиться. Треба щось робити негайно!!!
МВК
"Те, що до кінця року у нас не буде вистачати коштів, які передбачені у законі про Державний бюджет на 2012 рік, ми знали одразу після його прийняття, адже грошей не вистачало ні в місцевих, ні в центральному бюджетах", - заявив заступник голови освітньої Профспілки Сергій Романюк. Почему молчали до выборов!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
мила
Для МВК: а при чем тут выборы? вы бы голосовали по-другому? вот потому так и живем, что все подачек ждем.
МВК
Я бы не голосовал по другому.Вопрос в том, где совесть работников профкомов, получающих зарплату за работу, направленную на борьбу за права членов профсоюзов! Меня интересуют причины, почему они ЗНАЛИ "одразу після прийняття" и МОЛЧАЛИ, а заговорили только после выборов! Хотя я знаю ответ - своя рубашка ближе к телу. Тогда ЗАЧЕМ нам эти лидеры профсоюзов??????????
Evgen
Як можна приймати "БЮДЖЕТ" коли нема грошей на виплату заробітної плати? Чому профспілка підписує фінансові документи про згоду, а тепер створюють вигляд що захищають наші права (права освітян). Підкрадається мислішка, що ця профспілка щось від цього має!!!!!!!!!!!!
Коментувати
VV
А де покращення?
Директор сільської школи
ТІЛЬКИ СТРАЙК! Але село залякане погрозами закриття, крім того, тримаючи хазяйство, сільській вчитель не бідує, а працює менш ефективно, бо фактично немає з ким. Інтелект дітей нижче всякого рівня. Надія на міста, як завжди.
Маша
Очнулись! Бастовать надо, а не втихаря вопросы решать, а то чиновники бумажками и проверками задавили так, что спим по 4 часа в сутки, а как платить положенное, так долгая и нудная имитация деятельности "профспилок". Где они были весь год, когда выгоняли за свой счет, не платили замены, клас.рук, кабинеты, тетради, стаж и престиж? Неужели не понятно, что надо переходить к более активным действиям, хватит уговаривать власть отдать нам заработанное! Шевелитесь, профсоюзы, вы существуете на наши деньги и ваша задача защищать наши интересы, а не вяло "привертати увагу!