![]() |
У Секретаріаті Кабінету Міністрів повідомили, що в Україні спостерігається стійка тенденція зростання заробітних плат. Сфера освіти є однією з лідерів зростання |
Темпи росту заробітної плати в освіті є найбільшими в країні, - уряд
Однією з характеристик сучасного ринку праці в Україні є стійка тенденція зростання заробітної плати – як номінальної, що виражена в грошових одиницях за певний період часу, так і реальної. Про це йдеться в повідомленні Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.
Оскільки зростання номінальної зарплати постійно випереджувало ріст споживчих цін, приріст реальної зарплати за 9 місяців 2012 року становив майже 15%, що вдвічі вище показника аналогічного періоду 2011 року.
Так, розмір середньомісячної номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій у січні–вересні 2012 року становив 2975 грн. і порівняно з відповідним періодом 2011 року збільшився на 15,7%.
"На підприємствах промисловості приріст становив 12,9%, будівництва – 12,5%, транспорту та зв’язку – 11,5%, а найвищим він був в установах та організаціях, що фінансуються переважно за рахунок бюджетних коштів (освіта, діяльність у сфері культури та спорту, охорона здоров’я та соціальна допомога) – 22,6–24,5%", - повідомили у Кабміні.
"Дані державних статистичних спостережень свідчать також про структурні зрушення в розподілі працівників за розміром заробітної плати. За два роки кількість тих, хто отримує зарплату понад 3,5 тисячі гривень, зросла у півтора рази і досягла майже третини всіх, хто працює", - зазначають в уряді.
Як відомо, на початку жовтня прем’єр Азаров заявив, що у грудні 2012 року зарплата вчителя 1 категорії складе майже 3 тис.
"Середньомісячна заробітна плата вчителя 1 категорії із 2009 року вже зросла на 1 тисячу 200 грн. (майже в 1,7 раза). На кінець 2012 року вона складе майже 3 тис. грн., а до кінця наступного – наблизиться до 3,5 тис.", - повідомив Азаров, зазначивши, що і надалі уряд буде підвищувати доходи працівників освіти.
Посилання за темою:
Освіта.ua
02.11.2012