Темпи росту заробітної плати в освіті є найбільшими в країні, - уряд

У Секретаріаті Кабінету Міністрів повідомили, що в Україні спостерігається стійка тенденція зростання заробітних плат. Сфера освіти є однією з лідерів зростання

Темпи росту заробітної плати в освіті є найбільшими в країні, - уряд

Однією з характеристик сучасного ринку праці в Україні є стійка тенденція зростання заробітної плати – як номінальної, що виражена в грошових одиницях за певний період часу, так і реальної. Про це йдеться в повідомленні Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

Оскільки зростання номінальної зарплати постійно випереджувало ріст споживчих цін, приріст реальної зарплати за 9 місяців 2012 року становив майже 15%, що вдвічі вище показника аналогічного періоду 2011 року.

Так, розмір середньомісячної номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій у січні–вересні 2012 року становив 2975 грн. і порівняно з відповідним періодом 2011 року збільшився на 15,7%.

"На підприємствах промисловості приріст становив 12,9%, будівництва  – 12,5%, транспорту та зв’язку – 11,5%, а найвищим він був в установах та організаціях, що фінансуються переважно за рахунок бюджетних коштів (освіта, діяльність у сфері культури та спорту, охорона здоров’я та соціальна допомога) – 22,6–24,5%", - повідомили у Кабміні.

"Дані державних статистичних спостережень свідчать також про структурні зрушення в розподілі працівників за розміром заробітної плати. За два роки кількість тих, хто отримує зарплату понад 3,5 тисячі гривень, зросла у півтора рази і досягла майже третини всіх, хто працює", - зазначають в уряді.

Як відомо, на початку жовтня прем’єр Азаров заявив, що у грудні 2012 року зарплата вчителя 1 категорії складе майже 3 тис.

"Середньомісячна заробітна плата вчителя 1 категорії із 2009 року вже зросла на 1 тисячу 200 грн. (майже в 1,7 раза). На кінець 2012 року вона складе майже 3 тис. грн., а до кінця наступного – наблизиться до 3,5 тис.", - повідомив Азаров, зазначивши, що і надалі уряд буде підвищувати доходи працівників освіти.

Освіта.ua
02.11.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
vchytel
Якби ще ту зарплату вчасно платили, можна було би щось і казати)))
Іринка
//Як відомо, на початку жовтня прем’єр Азаров заявив, що у грудні 2012 року зарплата вчителя 1 категорії складе майже 3 тис.// Обещаного три года ждут... И как на те 3 тыщи прожить Азаров не сказал, а попробовал бы сам...
учитель
а в нас живуть тільки теоретичними розрахунками чи може поштою вислать свій циклик на зарплату в обмін на інструкцію і пояснення : як за це убожище вижить і де оті обіцяні в циклику написано.в мене виникає враження, що нам навіюють думку супер благополуччя, а ми,чомусь,не реагуємо на цей гіпноз! чи надовго нас вистачить?
777
А ГДЕ НАШ ПРОФСОЮЗ???
Вчителька
Уже не гірко, не боляче, уже просто смішно...
222
ЩО ПАН АЗАРОВ ВКЛЮЧИВ У 3 ТИСЯЧІ?
Светлана
Как же надоела эта брехня! Наше правительство себя уговаривает о повышении учительской зарплаты или нас? Азаров второй год толдычит, что учителя - практически миллионеры , я по своей зарплате этого не замечаю. Хоть сто раз повтори "халва", во рту слаще не станет.